Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka dziewczyny 🙂

Wczoraj siły pisać nie miałam, ale Was przeczytałam, dzięki za zainteresowanie naszą wizytą w czd.
A więc tak, pojechaliśmy do Wawy, musiałam o 5 rano zwlec Marysię z wyrka, żeby ją uszykować 🙂 na miejscu zastaliśmy gigantyczną kolejkę stojącą w celu wyrobienia książeczki wewnętrznej... Byliśmy w prawdzie 40min wcześniej (o 9:20 pierwsza wizyta) ale i tak staliśmy 1,5 godziny, Rafał poszedł do lekarza powiedzieć że jesteśmy, ale musimy mieć książeczkę... spoko babka była, powiedziała, że jak ją zrobimy to mamy przyjść i wejdziemy po pacjencie, który będzie w gabinecie...
Ginekolog dziecięcy obejrzała Mary, i wiecie co zaskoczyła nas bo kazała smarować alantanem... sama też Marysię posmarowała... za miesiąc kontrola... z Rafałem byliśmy w szoku bo żadna tam maść specjalistyczna, ale szok był jeszcze większy jak po kąpieli chciałam ją posmarować a tam już wszystko ładnie rozklejone!! 🤪

Po ginku miałyśmy wizytę w poradni transplantacyjnej i weszłyśmy bardzo szybko, pielengniarka wcześniej zważyła Marysię, wzięła dokumentacje... w gabinecie pani doktor miała super podejście do Marysi, zbadała ją... no i od razu wyjaśniła jak koń krowie na rowie, po kolei dlaczego ma takie wyniki. Ten enzyk, którego Marysia ma za dużo-dużo, jest produkowany w wątrobie i mięśniach, więc może to być pozostałość po wzmożonym napięciu mieśniowym, i najprawdopodobnie tak jest.... 🙂 zrobiliśmy badania szczegółowe, ale wyniki i kontrole mamy za 2-3 miesiące bo nie jest to nic groźnego na bank 🙂

Jejku, dostałam okres... (3 miesiące temu miałam ostatni) i umieram... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku nie moge sie tu polapac kto co i jak 🤢.
Wrocilismy ze szczepienia, Adi schudl 300g no i wazy teraz 10,3kg. Niby idealnie, ale la mnie on nadal jest za chudy. Duzo je, naprawde.... 2 kaszki, 2 dania (zupa+drugie), 2 kanapki, owoce, ciastko lub styropian (ciacha ryzowe 😜), no i pije ok. 0,5l dziennie.
Wiecej je ode mnie 😮

Widze ze chlopcy jednak szaleja nie tylko moj Adrian lazi za mna jak szczeniaczek, nawet jak ide do WC, nie da pozmywac naczyc, wspina sie na mnie, tuli, glaska, gryzie (forma dawania buzi), normalnie przylepa mala, a ja po prostu wysiadam.
Jakis okres marudkowy chyba nas dopadl.

U was tez szczepienie na 14 miesiecy czy juz nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny 🙂

Nie zapodziałam się 🙂

Mam nawał w pracy, wiecie część już sie urlopuje a cześć jeszcze nie... jak wracam do domu to się kładę i leżę...


Borys śmiga ostro już po całym domu, normalnie nie mogę uwierzyć że to tak szybko i sprawnie poszło!

Wczoraj mieliśmy akcje rzyganie, w nocy też... ale rano dałam go do żłobka, nic się nie działo. Dziś nic nie jadł od obiadu w żłobku! Później jak się darł to wypatrzyłam że chyba przebija się czwórka na dole, wiec wiele by to tłumaczyło... Kolacji też odmówił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do okresu, u mnie brak, mimo iż odstawiłam azalię ponad 3 tyg temu! Myślałam że dostanę zaraz w ciągu kilku następnych dni po ostatniej tabletce, a tu nic, mimo iż miałam wszystkie objawy jak na tzw. okres.

Dziewczyny które jadłyście azalię po porodzie, jak szybko zostałyście obdarzone okresem po tej azalii?

w ciąży raczej nie jestem. Wkurza mnie to, bo nie wiem kiedy dostanę, wszędzie chodzę z tamponami na w razie co... a tu nic. Z ginem umówiona jestem tak, że miałam dostać okres po odstawieniu i potem następny i dopiero przyjść na wizytę po normalne tabletki, jak tak dalej pójdzie to nie wiem, może to wypadnie wrzesień..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku Małgorzata, dlatego ja tej azalii nie wykupiłam nawet... Ania brała, ale u niej to było powalone równo już na początku coś....

mam nadzieje, że jakoś w miarę szybko się wyrówna wszystko... no i gadanie, że po ciąży okresy są lżejsze to pic na wodę, u mnie jest tragedia... cały dzień na prochach, mdli mnie, nic nie jadłam, uda mnie bolą, biodra, plecy no szok!!

Rafał dzisiaj kupił mi perfumy Kevina Cleina!! 🙂 ślicznie pachną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam... jej puściutko jakoś :P Maluchy zaczęły biegać to i czasu brakuje 🤪

Ja sobie piję kawusię, Marysia się bawi 🙂

ciekawe co u Moni, Izy, MikAni... kurde, MikAnia to się już chyba z pół roku nie odzywała...

dzisiaj chyba chłodniej będzie... albo to tylko złudzenie 😉 my niebawem na szczepienia idziemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!

Witamy sie z rana!! (noc darcie sie Niki od 1:30 do 3:30!!)
Uciekam wczoraj ok 11 z tego syfiastego szpitala na własne życzenie;-)
Jak lekarz na obchodzie powiedział tylko ze czeka mnie dieta szpitala kolejny dzien i jutro do domu to podziekowalam.
Chleb z masłem mogę jeść w domu. Cały ten syf naokoło mi nie pomaga. I awantura.. A ja sie tylko odezwalam..
Przyszła p dietetyk!!! Bosze!!!
Strata czasu, zero materiału nawet nic sensownego nie powiedziała. Pal sześć ja bo znam temat ale dziewczyna która teraz pierwszy raz sie z tym zetknela to powiedziała tyle ze ma odstawić słodycze i smażone rzeczy!! Tyle informacji..
Więc jeszcze chwile pobylam i ja uswiadomilam troszkę, znalazłam tez ciazowke której mama ma cukrzycę zeby jej opowiedziała na czym to polega. Tylko tyle.

Po powrocie do domu Padlam na ryjek, 1h snu i kosmetyczka 3h :-)) potem m i w rezultacie po położeniu Niki Padlam w ubraniu. Przebralam sie w nocy bo Niki szalała..

Dziś juz troszkę nieprzytomna ale u siebie ;-))
Cukier na czczo rewelacyjny!! Zobaczymy po śniadaniu..

Pogoda do d a my w sobotę zaczynamy urlop..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie z pracy 😉
dobrze Iza,ze juz w domu.wiesz co i jak z cukrem,wiec sie bedziesz pilnowac.w koncu to tylko 12 tygodni 😁
odnosnie szpitali juz pisalam.
-pakuja z byle gownem na oddzial,stosuja niedoinformowanie i nekanie psych,traktuja mamy jak potencjalne zagrozenie dla dzidzia..
-druga sprawa-wypowiedz zacytuje pewnego pediatry:gdyby nie zaniedbania okoloporodowe poloznikow,to polowa pediatrow nie mialaby co robic.i to jest przerazajace.i niestety prawdziwe.

no i tak mi sie przypomnialo-deichmann ma fajna promocje na buty:kupujac 2 przecenione pary 3 gratis,ew.1 przeceniona,druga kolejne 50%mniej.maja DOBRE butki dla dzieci z barum(takie z misiem)i elefanten.normalnie ceny zwalaja,a tak upatrzylam dla Lenki 2 pary porzadnych butkow za ktore zaplace lacznie 87 zl!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, cieszę się że jesteś już w domu!
Ja również wyszłam na własne żądanie, gorzej się czułam po niż przed szpitalem.

BARDZO się cieszę, że Marysia dzielnie zniosła wizytę w CZD!
Dzielna dziewczynka!
I oczywiście mnóstwo buziaków dla mamusi, dzielnej kobiety 🙂
Wszystko będzie dobrze!

Małgosiu, kurcze nie wiem co Ci podpowiedzieć ws azalii. Ja brałam ją tylko 2 tyg i bałam się iż stracę cała krew...
Buziaki dla Boryska!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my z Marysią byłyśmy na poczcie wysłać zaproszenia na ślub i chrzciny, później poszłyśmy na szczepienie, była baaaaaaaardzo dzielna 🙂 więc kupiłam jej autko za 6zł :P i ma frajdę, bo autka nie miała jeszcze 🙂 ważyli ją w czd 2 dni temu, więc teraz pediatra odpuściła... 10,5kg waży 🙂

Dziewczyny, mogę zaszczepić Marysię za 2 tygodni bezpłatnie na pneumokoki i cholera nie wiem co robić 😞 napiszcie swoje zdanie... szczepiłybyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda ja na twoim miejscu bym zaszczepila Mary.
Ma kontakt przez rehabilitację, wizyty lekarskie itp z innymi dziećmi i przedmiotami.
Szkoda zeby jeszcze bidulka z czymś takim sie meczyla. Jak za free to korzystajcie.

Ja po tym szpitalu padam z nóg i to dosłownie:-(
A tu pranie, pakowanie, zakupy. Nie mam juz siły. Jeszcze Niki zamiast w nocy spać to wariuje.

Mój Boryś w 27tc i 2d ważył ok 9050 a koleżanki syn w 29tc aż 1500
Trochę sie zaczynam martwić ale poczekam jeszcze na Usg po urlopie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota plastry używała jedna z dziewczyn i bardzo chwaliła 🙂

Co do zbijania gorączki przy antybiotyku to wydaje mi się że można... ale nie wiem, nie czytałam, nie stosowałam więc tak naprawdę nie warto mnie słuchać 😞 a kąpiele, okłady? przykro, że nie pomogę bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Okładami właśnie troszkę zbiłam tempaearturę, zaryzykowałam i dałam Nurofen co prawda zamiast 5ml to 4 ale chyba też troszkę podziałał. Wysłałam M do apteki po te plasty i kazałam mu wziąć czopki jeszcze bo przekopałam internet i sie oazałao że można. Dzięki Nequita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasze forum widze podupadło... ech pogoda sprzyja wyjazdom, spacerom, dziewczyny pracują... czasu i siły brak...

od dzisiaj myję Mary ząbki po butli... przed zaśnięciem i rano po kaszy... i z pastą już... w końcu 4 zęby to już nie żarty 😁 pediatra na szczepieniu powiedziała że lada dzień wyjdzie jej piąty górna prawa dwójka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...