Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ewelek Ładnie w pracy to tak na mamusiach siedzieć? 😜 nie no, żartuję w sumie to zazdroszczę takiej możliwości. Hmmm a Ty coś mówiłaś swojemu M. ,że taki pomocny jest???Czy po ostatniej "rozmowie" takie zmiany u niego nastały?Oby na dobre już. 🙂
Kurczę mówisz,że" Madagaskar" nie powala?Uuu szkoda, bo wybieramy się ze ślubnym na rocznicę.Chociaż moja propozycja była "Dziedzictwo Bourne'a".....ale ślubny stwierdził,że woli się pośmiać.Bo po Bournie nie wie czego się spodziewać. Moje siostry ( obie) mieszkają w Dublinie od ładnych paru lat.Ostatni raz byłam u nich w 5 msc ciąży na 2 tyg.I wspominam super ten czas.I faktycznie zdążyliśmy się stęsknić za sobą z mężem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hej,
Istne poematy tworzycie 🙂
Wkreciara, kolor na głowie odświeżyłam, bo odrosty już żyły własnym życiem :P Łucja bieganiny nie odczuwa, bo kiedy my się męczymy w sklepach, to ona w najlepsze bawi się u dziadków 🙂 NIe boisz się wyjazdu do siostry, mam na myśli nowe miejsce dla Lili, samolot? Masz u mnie minusa za to podobieństwo Łucji do tatusia :/ Niech ktoś w końcu powie, że łucja to wykapana mamusia 🤨. Mam nadzieję, że jak urosną jej włoski to chociaż odrobinkę zacznie mnie przypominać 😜
ewelek, do krakowa troszkę za daleko. Chcemy być tak max 2 h drogi od domu, żeby w razie czego szybko wrócić. W końcu Łucja pierwszy raz będzie spędzała dwie nocki poza domem! CO do przesądu o włoskach to też słyszałam, ja na szczęście nie mam tego problemu, bo u mnie Mały łysolek, delikatne piórka ma tylko na główce 😜Ale ja chyba jeszcze te kilka dni bym poczekała 🙂

A u nas zpauzowałam z obrażaniem na M., w końcu musimy jakoś rozmawiać przy przygotowaniach. Ale żałuję, że odpuściłam, bo pewnie nic nie zrozumiał...no cóż 😞
A Małą zrobiła się ostatnio bardzo rozkrzyczana, cały czas w kółko krzyczy baba 🙂 Normalnie dyskusje z nami prowadzi 🙂
Przespanych nocek Wam życzę, wkreciara bądz twarda z cyckiem, w końcu Mała odpuści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór Panią 🙂
Mój Skarbulek urodził sie 1 sierpnia 2011 😁

Powiem wam, że moja Wikusia tez ma takie długie loczki na głowie-az proszą się o przycięcie (choć żal). Ale słyszałam, że jak się przycina od najmłodszego to szybko się wzmacniają i są potem grube i piękne. Tak jak wy czekałam do roczku, choć moja pediatra się ze mnie śmiała:P To jeszcze nie podjęłam decyzji o ścięciu bo tez się zastanawiam czy do fryzjera czy maszynką czy jak?!

Poza tym też jest strasznie głośną gadułą. Sama nie wiem czemu non stop krzyczy BABA?!?!
Co prawda jak jestem w pracy to babcia się nią zajmuje (2h dziennie)?! Oczywiście wydaje jeszcze inne dźwięki, prychania, dmuchania, bomblenia itp.

Co do chodzenia to jeszcze nie... Raczkuje jak szalona, wstaje, przesuwa się wzdłuż kanapy, chodzi trzymana za obie rączki i puszcza sie od czasu do czasu (lądując na pupie), ale sama jeszcze nie.

Ja zawsze wychodziłam z założenia, że dziecko ma na wszystko czas. Choć strasznie niecierpliwiłam się czekając na pierwsze siadanie, raczki itd. To jednak do chodzenia mięśnie muszą być wpełni rozwinięte. Poza tym Wiki urodziła się troszke wczesniej wiec nie ma co przyspieszać, bo potem może jedna nóżka uciekać itp.

Zatem czekam 😁

Dublin-fajno tez tam mieszkałam, jade z Tobą 😁

Nie wiem o co poszło z tymi waszymi facetami, ale z nimi zawsze jest ciężko!
Więc głowa do góry kobitki zawsze sobie potrafi lepiej poradzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!

No właśnie wkreciara przez z Was to mnie chyba nie długo z pracy zwolnią. haha. Żartuje oczywiście. A z M. To po ostatniej większej kłótni, jest ok. Zobaczymy tylko ile to potrwa.
A z Madagaskarem jest tak, że jednemu się podoba drugiemu nie. Mnie osobiście nie powalił na kolana, koleżance znów się podobał. Także wybierz się z M., może Tobie akurat się spodoba.

Lusi nie bój się nocek po za domem. Lenka już sporo nocek przespała nie w swoim łóżeczku( czytaj również w naszym łóżku) i było ok.

Angel_69 to Wiktoria urodziła się dzień przed nasza Lili (tzn. wkreciary). Może dodasz jakieś zdjęcie malutkiej?

A ja i M. mamy dziś urlopy i w planach wycieczkę do Zoo.
Pogoda dziś piękna, więc nam się udało. Idę się ubierać i pakować, bo mamy zamiar spędzić tam pół dnia.

Miłego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello Dziewczynki! 😎

Ewelek- No to bawcie się dobrze!Po powrocie czekam na sprawozdanie 😜 Jak się Lence podobała wycieczka, jak reagowała na zwierzątka itp. No to widać masz mądrego faceta, skoro po ostatniej rozmowie takie zmiany nastąpiły.Tylko gratulować! aaa i Pozdrów od Nas zwierzaczki!Mam nadzieję,że niedługo sami się wybierzemy 😜 Co do włosków, to ja też wybieram się z Lili do fryzjera, ale ciągle mam jakies obawy.Sama nie wiem dlaczego, ale muszę iść!Bo Lili obraziła się na wszystkie spinki. 🤪 Namolnie każdą ściąga,więc grzywa
zasłania jej już oczka 😞

Angel- He he no to przebiłaś moją Lilunie, dotąd "my" byłyśmy najstarsze 😎 hehe.
Masz zdrowe podejście do Wiki , a to się chwali.Zgadzam się z Tobą w 100%, każde dzieciątko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, nie ma co go popędzać:P

Lusi- Masz rację chyba minęłam się z powołaniem, powinnam zostać pisarką opowieści scince fiction haha 😁 Co do samolotu i spania poza domem, to nie myślę o tym,.Nie wiem jak będzie ragowała, ale mam nadzieję,że dobrze,a jak będzie dawać mamusi i pasażerom w tyłek, to nic mi nie pozostanie jak tylko powiedzieć "przepraszam" na koniec podróży:P Na miejscu sądze,że będzie O.K.Lili będzie miała zajęcie bo spotka się z kuzynostwem: kuzynka 2,5 roku i kuzyni 6 i 7 lat.Może przestanie być takim tchórzem po wizycie u nich.Bo ogólnie ma jakąś awersje do obcych mężczyzn.Kobiet raczej się nie boi, ale jak jakiś facet podejdzie i ją zagaduje to nie jest zadowolona, pokazuje,że ma sobie iść i dać jej spokój. 😜 Co do Waszej wycieczki mam nadzieję,że szybciutko znajdziesz coś interesującego i wyjedziecie się zrelaksować rodzinnie. 🙂

Wczoraj święto było i cały dzień przeznaczyliśmy na rozmowę.Było bardzo ciężko i emocjonalnie.Postanowiliśmy oboje stanąć na wysokości zadania i walczyć o Nas 😉Czeka nas ciężka przeprawa,ale jestem pełna nadziei.
Lili to bardzo mądra dziewczynka.Wczoraj była taka grzeczna,że szok!Pozwoliła nam zająć się swoimi sprawami.W międzyczasie szlifowała chodzenie.Cały dzień wczoraj spędziła na 2 nóżkach hihi.

Miłego Dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uuuu a tutaj taka cisza dzisiaj??!!Co z Wami dziewczyny?

Ale dzisiaj miałyśmy emocjonujący dzień. Jestem z siebie dumna, że się nie ugięłam! "Usypiałam" Lili dzisiaj od 11:30 do 13:00!!! Dała mi nieźle popalić,uparciuch z niej okropny!Cały ten czas beczała, z oczu leciały jej krokodyle łzy i wyła jak najęta.Szczerze pisząc,czekałam już kiedy jakiś sąsiad przyjdzie mnie opierdzielić,że się nad dzieckiem znęcam czy coś. 🙃Już samej chciało mi się płakać,ale nie dałam jej Cyca!!!Wystarczy,że w nocy jeszcze jej ustępuję, swoją drogą nie wyobrażam sobie takiej akcji w środku nocy 😮 Po południu wybrałyśmy się do fryzjera.Lili, była bardzo grzeczna, siedziała ładnie u mnie na kolanach i patrzyła co się dzieje.Dopiero jak włosy nad uchem miała przycinane zaczęła się wiercić.Później poszłyśmy do piekarni,kiosku i biblioteki.A to wszystko na nóżkach!!! 🤪 Zaliczyłyśmy swoją pierwszą wycieczkę bez wózka.Całą drogę szła z mamusią za rączkę 🙂 Zaliczyła kilka upadków, ale nie płakała co mnie zdziwiło.Bo w domu jak się przewróci to marudzi,złości się nieraz, a na podwórku NIC, tylko "AUUUUU" podnosiłyśmy się i leciała dalej.

Śpijcie dobrze mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA LENKI Z OKAZJI JEJ ŚWIĘTA!!!
Świeczki się na torcie mienią,

obok wiśnie się czerwienią,

cudnie pachnie czekolada,

skrzy się w szklankach lemoniada,

baloniki wiszą w górze,

klaun oklasków zbiera burzę,

a to wszystko z tej przyczyny,

że masz dzisiaj urodziny!

Tego i jeszcze więcej życzy internetowa ciocia 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=rEc8rGonrQw&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
wpadam tylko,zeby zlozyc Lence życzenia. Niestety nie odniose się do Waszych wczesniejszych postów, bo MAła mi się rozchorowała, do tego roczek....oj za dużo w jednym momencie.

Lenko, uśmiechaj się jak najwięcej !
Abyś miała w życiu tylko dobre dni i zawsze świeciło Ci słonko!!!

Jak tylko młyn się uspokoi to się odezwę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór!

Mam nadzieje,że wszystkie mamusie z dzieciaczkami bawiły się dzisiaj odlotowo!Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Solenizantów! Łucja,Lenka,Piotruś buziaczki ,aby Wam się w życiu szczęściło 😘 😘 😘

My dzisiaj też byliśmy na urodzinach u znajomych 2w1.Tata (42) i córa(2) razem 😜

Naskrobcie mi jutro jak się imprezki udały.Nie mam co czytać i jakoś mi smutno bez Was 🥴
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
U nas było troszkę cięzko, w czwartek Małą złapała tem. i wymiotowała nam w nocy. Następnego dnia troszkę lepiej, z tym że wieczorem znowu wymioty. W sobotę rano jechaliśmy na pogotowie i lekarka obstawiała dwie wersje: jelitówka lub ząbki, które powodują gorączkę,a gorączka wymioty. Także Mała w fatalnej formie, a tutaj już wszystko gotowe na roczek. Zdecydowaliśmy, że impreza się odbędzie, zwłaszcza, że Łucja całkiem dobrze się trzymała (nie chciała tylko jeść i więcej spała) Dzielnie przetrwała torta i wróżbę (wyciągnęła książeczkę, czyli ma coś po MAmusi 🙂) Później bidulka musiała swoje odespać. Nawał ludzi, wysoka tem. i choroba nie stanowią dobrego połączenia 🤨 Po drzemce już było lepiej, rozpakowywała prezenty i po kolei oglądała zabawki 🙂 ogólnie jak na jej stan to było bardzo dobrze. Goście zadowoleni, tort był przepiękny (wstawie później fotki), jedzenia było aż za dużo 😁 Ostatni goście odjechali przed chwilą 😜 Łucja teraz odsypia 😁 Na szczęście po chorobie nei widać ani śladu, tylko , że przypałętało się coś nowego. MOją Małą wysypało na brzuszku,plecach i karku, siostra podejrzewa, że to różyczka, więc jutro znowu czeka nas lekarz 😞 Oj przy dziecku nic nie można zaplanować 😜

A jak reszta urodzinek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!

Wybaczćie tą długą przerwę, ale same rozumiecie. Działo się dużooo...

Zacznę może od zoo. Było bardzo sympatycznie, mimo, że wbrew moim oczekiwaniom było bardzo dużo ludzi. Lenusia była bardzo zadowolona, z ciekawością obserwowała zwierzątka, najbardziej podobały się Niuni Misie, Słonie, zwierzątka w dziecińcu, no i lew oczywiście. jak go zobaczyła powiedziała "hau, hau" skojarzyło jej się z psem ;p Minusem było to, że część zoo jest w remoncie, i trochę trzeba było krążyć, ale za to później będzie super.

Dziękujemy wszystkim za życzenia 🙂)

Przejdę teraz do imprezy. Oj było trochę "ganianiny", umęczyłyśmy się bardzo. Ale warto było, bo imprezka bardzo udana. Lenka brylowała w towarzystwie. Torcik piękny i oczywiście pyszny, prezenty wspaniałe. Lenka w grze wybrała pieniążki. Widzisz Lusi Twoja Łucja postawiła na edukację, moja Lenka na kasę hihi.
Lusi , Gosia252 wybaczcie, że nie pożyczyłam Wam udanej imprezki, ale zabrakło czasu, aby wejść na neta. Ale za to ciepło o Was w sobotę myślałam 🙂
Lusi z Twojego opisu wynika, ze Łucja miała trzydniówkę. Ciekawe, co jutro powie lekarz. Biedna, jeszcze musiała się tak wymęczyć przed imprezką. Dzielna dziewczynka, że tak świetnie dała sobie radę. No i Mamusia oczywiście też, wyobrażam sobie jak musiałaś się martwić, a tu jeszcze przygotowania.
Wkreciara sielanka z M. nie trwała zbyt długo. Nie popisał się przed imprezą. Prawie nic mi nie pomógł. Miał pretensję , że musi zajmować się Lenką, i w ogóle szkoda gadać. Żal tylko, że w takim momencie.

Idę już spać, strasznie jestem zmęczona

buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
Zacznę może od urodzinek imprezka się udała goście dopisali , prezenty podostawał pare praktycznych i oczywiście zabawek też torty były super ponieważ mojego m. ciocia zrobiła i ten główny tort odrazu poszedł mój niunio złapał nożyczki spróbuje do galerji później wklepać . We wtorek jade z małym do laryngologa by ponowić badanie słuchu oraz by dostać skierowanie do logopedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry wszystkim 😎

Bardzo się cieszę ,że imprezki się udały.Lusi Mnie też to wygląda na 3-dniówkę!Ale daj znać co lekarz Ci powiedział.Szkoda,że Łucja w tak ważnym momencie się pochorowała, w ogóle szkoda dzieciątka bo taka przygoda to nic fajnego 😞 He he widzę, że rośnie Ci mały naukowiec:silly
Ewelek- Haha z tym pieniążkiem mnie Lenka rozśmieszyła, już od małego wie co rządzi tym światem 😁 Co do imprezy to najważniejsze,że się udała.Może Twojego M. całe to zamieszanie i przygotowania do imprezy przerosły go. 🤨 Oczywiście gratki dla Lenki za kolejnego zębola.
Gosia-Super, widzę że wszystkie imprezy się udały!Nożyczki złapał? tzn, bo ja się nie znam? ☺️ Dobrych wieści jutro u laryngologa życzymy.

Dziewczyny!
Czekam na zdjęcia z niecierpliwością 😜

My dzisiaj znowu poszłyśmy nad wodę.Od rana Lili pluskała się jak szalona.Nie chciała wychodzić z wody w ogóle 🤪 Wróciłyśmy obie umęczone, u nas dzisiaj 32 stopnie więc ochładzać się trzeba.
Buziole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto Lat dla Piotrusia
http://www.youtube.com/watch?v=3Xpeami317s

Niech Ci gwiazdka okiem mruga,
Księżyc bajki opowiada,
A nad ranem, pod poduszkę,
Słonko niech promyki wkłada,
Jeszcze chmurki niech rozgoni,
I rozgłosi wszystkim, wszędzie,
Że dziś Twoje urodziny
Więc kto żyw niech tu przybędzie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!!

Wszystkiego najlepszego dla Piotrusia! Dużo, dużo zdrówka i uśmiechu na co dzień 🙂

A co z naszą Lusi i małą Łucją? coś nie odzywa się już 2 dni. Mam nadzieję że u Was wszytsko gra.

Zapomniałam przedwczoraj pochwalić się najważniejszą rzeczą. W piątek, czyli w dniu swoich pierwszych urodzinek Lenka zaczęła chodzić. Śmiga tak, że jestem w szoku.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
M a urlop,więc rzadziej zaglądam 

Piotrusiu w dniu pierwszych urodzinek mnóstwo uśmiechu, radości. Niech Twoje dzieciństwo będzie kolorowe i bajeczne!!!

Ewelek, Mała biznes women Ci rośnie, Lenka wiedziała za co chwytać, bo tego w życiu nigdy za dużo :P A co do choroby, to faktycznie, okazało się, że trzydniówka. Niestety trafiło w czasie jak kulą w płot,ale najważniejsze, że Mała ma się już dobrz 🙂 Co do M. i poprawy zachowania, to widzisz jak w kalejdoskopie, u Ciebie gorzej u mnie spisał się na medal. We wszystkim pomagał!!! AAA przede wszystkim gratulacje za chodzenie, wybrała chyba najlepszy prezencik dla Mamusi!!!
Wkreciara, oj w taką pogodę to tylko nad wodę.
My niestety wczoraj siedzieliśmy we wro, bo lekarz. Ale za to później pojechaliśmy kupić spacerówkę. Także moja córcia siedzi już sobie w nowym wózku jak małą damessa :P

U nas wczoraj tak wichura przeszła, że musieliśmy szukać parasola ogrodowego, bo nam gdzieś go zwiało. POza tym na podwórku jeszcze były rozstawione pawilony ogrodowe z ozdobami z urodzin. Na szczęście namioty zatrzymały się na płocie,ale za to wszystkie ozdoby fruwały po całej wiosce. Dzisiaj powinnam iść i zbierać 😜

Trzymajcie się dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
spacerówkę kupiliśmy
http://allegro.pl/graco-mirage-spacerowka-2012-parasolka-gratisy-i2546450756.html
kolor ostatni, biszkoptowy. Zrobiłam dzisiaj jazdę testową i niestety na naszą dróżkę przed domem ( jest wysypana tłuczniem ) się nie nadaje 😞 Ale na asfaltówkach spisuje się rewelacyjnie. Mała miała w niej pierwszą drzemkę, więc było jej wygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, właśnie obejrzałam zdjęcia w galerii. Mały jest boski i jaki zadowolony 🙂 Jeździk chyba baaardzo przypadł mu do gustu 🙂
Wkreciara nie pochwaliłaś się prezentami Małej. Ewelek też napisz co dostałyście . U nas byłam w szoku ile Mała zebrała. Każdy z gości się naprawdę postarał i jestem mega zadowolona. Mała chyba też, bo cały czas testuje nowe zabawki 🙂
My dostałyśmy:
lalkę Zuzię, szczeniaczka uczniaczka, wózek dla lalek, nocnik tron , stoliczek muzyczny, kostkę interaktywną, piaskownice, zjeżdżalnię 🙂
Piszę, że my dostałyśmy, bo bawię się wszystkim razem z Łucją 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...