Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
heja z rana 🙂 Pam ciesza mnie Twoje dobre wiadomości bo sobie tak ostatnio myslałam jak musi być Ci ciężko...Doriana dobrze ze już po i ze najgorzej z chłopusiem Twoim nie jest 🙂 dla mnie to Ty jest ZUCH KOBIETA 😁 podziwiam 😘 i oczywiście mam nadzieję ze wszystko szybko i dobrze się skończy dla Was 🙂 Coq moja namiętnie kocyki,kołderkę,ubranka w łapkach tarmosi ale grzechotki jeszcze niekoniecznie 🙂
my dzisiaj z Julcią idziemy na przedstawienie do pobliskiego przedszkola i jakies jeszcze coś plastycznego dla dzieci będzie,więc spędzę trochę czasu z jednym dzieckiem naraz 😎 potrzeba mojej Juli trochę wiecej mamy chyba...a wiecie co ona dzisiaj zrobiła??!! obgryza paznokcie u rąk,nie? a dzisiaj patrzę a ona ma obgryzione u nóg!!!!!! no nie... ja też się zastanawialam jak ubrać małą i wczoraj chyba przesadziłam....dzisiaj troszke lepiej dobiorę kostium dla mojej damy 🙂 body długi rękaw,bluza i pajac ciepły ale nie kombinezon! brońcie! ma byc cieplej niż wczoraj więc i czapkę lżejszą założę.ja to sie boję najbardziej zeby jej nie zawiało bo ten wiaterek jest zdradziecki taki 🤢 a co pod szyjkę?? szalik?? hhmmmm...albo chusteczke jakąś... dobra lecę bo trzeba sie uszykować do ludzi 🙂 buziaki.pewnie do poniedziałku więc miłego weekendu chyba ze ruter kupię to do wcześniej 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień doberek
po pierwsze życzymy wszystkim naszym choruskom duuuuużo zdrówka 😘
Dorianna podziwiamy Cie tu chyba wszystkie no i ciesze się że maluszek tak dzielnie to wszystko znosi, teraz będzie już tylko lepiej 😘
Pamm w końcu dobre wieści 🙂 obyś szybko mogła Mateusza do domu zabrać

a Majka od 3 dni ulewa mleko, nie za każdym razem ale przeważnie wieczorami, nie wiem czy to od tego że się wierci i próbuje podnosić od razu po jedzeniu czy coś jej dolega, wczoraj to raz zwymiotowała,poza tym przesypa całeee noce , wczoraj też-wieczorem płakała i sie wyginała jak by jej coś było dostała mleko i za chwile znowu chciała to jej cherbatkę po 21 dałam i jak zasnęła to obudziła się dopiero o 8 rano i taraz dalej śpi, nie wiem czy sie cieszyć czy martwić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no Holi mam nadz że przestanie a wgl to ona zawsze miała zieloną kupkę -pytałam lekarza i mówił ze jest ok tylko jej skarpetki zakładać no ale mamy ciepło w domu i ta kupka była zawsze zielona a teraz juz 2 raz z rzędu robi żółtą -wiecie może od czego to zależy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
no Holi mam nadz że przestanie a wgl to ona zawsze miała zieloną kupkę -pytałam lekarza i mówił ze jest ok tylko jej skarpetki zakładać no ale mamy ciepło w domu i ta kupka była zawsze zielona a teraz juz 2 raz z rzędu robi żółtą -wiecie może od czego to zależy?

hm, no to dziwne, u nas zawsze zołta..podobno jak jest zielona to cos nie trybi...a zmienilas mleko mze?albo wiecej herbatki wypija?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Rita napisał(a):
no Holi mam nadz że przestanie a wgl to ona zawsze miała zieloną kupkę -pytałam lekarza i mówił ze jest ok tylko jej skarpetki zakładać no ale mamy ciepło w domu i ta kupka była zawsze zielona a teraz juz 2 raz z rzędu robi żółtą -wiecie może od czego to zależy?

hm, no to dziwne, u nas zawsze zołta..podobno jak jest zielona to cos nie trybi...a zmienilas mleko mze?albo wiecej herbatki wypija?

hej Aniqa- właśnie mleko ma cały czas te samo a herbatke pije raz dziennie, mówiłam pediatrze że robi zieloną praktycznie od początku ale ona na to tak jak pisałam że skarpetki dodatkowo mam jej zakładac, przy następnym szczepieniu powiem jeszcze raz,może bedzie inny lekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Rita napisał(a):
no Holi mam nadz że przestanie a wgl to ona zawsze miała zieloną kupkę -pytałam lekarza i mówił ze jest ok tylko jej skarpetki zakładać no ale mamy ciepło w domu i ta kupka była zawsze zielona a teraz juz 2 raz z rzędu robi żółtą -wiecie może od czego to zależy?

hm, no to dziwne, u nas zawsze zołta..podobno jak jest zielona to cos nie trybi...a zmienilas mleko mze?albo wiecej herbatki wypija?

hej Aniqa- właśnie mleko ma cały czas te samo a herbatke pije raz dziennie, mówiłam pediatrze że robi zieloną praktycznie od początku ale ona na to tak jak pisałam że skarpetki dodatkowo mam jej zakładac, przy następnym szczepieniu powiem jeszcze raz,może bedzie inny lekarz

co skarpetki maja do zielonej kupki? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
..no ona powiedziała że jak jej jest za zimno to ma zielona a akurat miała w ośrodku zimne nóżki to ta stwierdziła ze jak ją cieplej ubiore to bedzie ok, tylko że my w domu mamy 22 stopnie czasem więcej i nie ma opcji żeby dziecku za zimno było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
..no ona powiedziała że jak jej jest za zimno to ma zielona a akurat miała w ośrodku zimne nóżki to ta stwierdziła ze jak ją cieplej ubiore to bedzie ok, tylko że my w domu mamy 22 stopnie czasem więcej i nie ma opcji żeby dziecku za zimno było

kalina ma ciagle zimne stopy, nawet jak jest goraco w domu i zawszw ma zalozone bawelniane skarpetki i na to welniane, a stpoy nadal zimne...wiec nie wydaje mi sie aby zimne stopy powodowaly zielona kupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga ale Wam zazdroszcze tej szarlotki mniam
a ja dostałam odpowiedz od tego lekarza: Niemowlęta w pierwszych miesiącach życia mają problemy z trawieniem,zwłaszcza laktozy.Jest to fizjologiczna niedojrzałość.Laktoza występuje w mleku modyfikowanym.Proponuję podanie dziecku Delicolu i Dicofloru 30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
U nas nocka po operacji spokojnie jak zwykle zreszta, tylko pielegniarka mu dwa razy zastrzykiem przeszkodzila... Cewnik bedzie jeszcze mial do jutra, a pisiak caly czerwony, spuchniety i zaropialy od tego:-(
Ja nie wyspana, ale jeszcze zdaze sie kiedys wyspac;-)

Szczerze to dzieki wam sie tak dzielnie trzymam, bo wsparcie jest bezcenne:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry... a ja dzis piasek w oczach... wczoraj o 22 malky dostal gorączki... 37.5 pozniej 38, i ciagl roslo az o 3 pomimo czopka doszlo do 38.5 😞 masakra... przenioslam sie z nim do duzego pokoju i spalam razem z nim by miec na niego oko... spalam to tak w cudzyslowiu bo czuwalam... dokarmialam go jak tylko oczyska otworzyl no i masakra rano zrobil wielka luzna kupe 😞((a wczoraj byl lekarz iu bylo ok i co teraz 😞( dzis sobota 😞( czy mozna takiemu maluchowi cos poza czopkiem dac? ja wczoraj 3 razy probowalam i dopiero za 3 razem polowe z 80mg sie udalo wlozyc bo 2 pierwsze mimo ze przytrzymalam to jak z procy z kupa poszly 😞 po 2 sekundach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Beata Ty chyba przechodzisz to co ja przez pierwsze dwa miesiace. Serdecznie wspolczuje, bo wiem co to oznacza.

Dorianna podziwiam Cie za pogode ducha i optymizm, tylko brac z Ciebie przyklad 🙂 Zal Dorianka, ale to wszystko sie skonczy!!!!

Agami a skad ta temperatura? Mialas szczepienie? Przepraszam, ale wypadlam troche z obiegu. Ja na temperature mam w domu Dolipran w syropie, cos na mire paracetamolu chyba. W szpitalu Yasmine tez to dostawala.

A mi Yasminke w szitalu przestawili, wstaje teraz okolo 7, idzie potem jeszcze spac i okolo 9 koniec spania. Juz nie sypiamy do 11 😎 ale za to chodzi - jak na nia - wczesnie spac 20-21 spi 🙂

Aga zazdroszcze Ci tego planowania domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
coq no wlasnie nie... szczepienie bylo 22.02 wiec prawie miesiac temu 😞(((lekarz wczoraj go osluchiwal i bylo wszystko ok... tylko katar a wczoraj ni z gruszki ta gorączka i nie wiem co teraz 😞(( bo dzis cholerna sobota 😞


Agami obserwuj go. Moze idz do apteki, cos ci farmaceuta poradzi.

A co do kupy, to zielona niekoniecznie musi byc zla. U nas tez byla taka wiele razy i to na moim mleku. http://jak-byc-mama.pl/2009/11/13/kupka-niemowlaka-czyli-co-mozna-znalezc-w-pieluszce/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my juz u tesciowej. Maly cala droge spal takze super spacer zaliczylismy.
Wiesz co rita ci do zielonych kup to niektore dzieci tak maja ale ja bym na twoim miejscu mleko zmienila.Agami wspolczuje ci sytuacji z kubusiem bo juz tyle od poczatku przeszlas. Katar nie katar odparzenia zycze zeby skonczylo sie.
Dorianna wspieramy cie jestes silna a dorianek dzielny.
Ja sobie siedze na ogrodku a maly we wozku spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami biedna Ty,może dzisiaj uda Ci się odespać-my na gorączkę też mamy paracetamol
a co do tej kupki to Coq dzięki za linka 🙂 Holi juz myślałam też o z mianie mleka i spróbuje jak do PL pojedziemy bo teraz mam w szafce jeszcze 8 kartoników tego bebiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jak mierzycie gorączkę? dzieci sie dają? nasza mała zwykłego termometru nie chce,wyrywa się i wierci więc kupiliśmy taki elektroniczny co sie do czoła na 1 sekunde przykłada i mówi ile jest stopni ale coś mi się wydaje ze on się myli 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
a jak mierzycie gorączkę? dzieci sie dają? nasza mała zwykłego termometru nie chce,wyrywa się i wierci więc kupiliśmy taki elektroniczny co sie do czoła na 1 sekunde przykłada i mówi ile jest stopni ale coś mi się wydaje ze on się myli 🤔

no ja normalnie tym elektronicznym do czola ale on tak jak mowisz sie myli i mi zawsze u malego pokazuje okolo 37.2-37.4 ale wczoraj czuc po nim bylo ze rozpalony i zmierzylam kilkoma termometrami... takim w smoczku, rteciowym i eletkronicznym pod pacha i wlasnie tym na czolo... no i zawze powyzej 38 😞 nie mam tylko przekonania do mierzenia w pupie bo po tej akcji z czopkiem wczoraj chyba to niewykonalne jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Rita napisał(a):
a jak mierzycie gorączkę? dzieci sie dają? nasza mała zwykłego termometru nie chce,wyrywa się i wierci więc kupiliśmy taki elektroniczny co sie do czoła na 1 sekunde przykłada i mówi ile jest stopni ale coś mi się wydaje ze on się myli 🤔

no ja normalnie tym elektronicznym do czola ale on tak jak mowisz sie myli i mi zawsze u malego pokazuje okolo 37.2-37.4 ale wczoraj czuc po nim bylo ze rozpalony i zmierzylam kilkoma termometrami... takim w smoczku, rteciowym i eletkronicznym pod pacha i wlasnie tym na czolo... no i zawze powyzej 38 😞 nie mam tylko przekonania do mierzenia w pupie bo po tej akcji z czopkiem wczoraj chyba to niewykonalne jest

Dokładnie Agami mój pokazuje tyle samo 🤨 czytałam że powinno się nim mierzyć w odstępach 15 minutowych ale to nic nie zmienia -szajs 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
a jak mierzycie gorączkę? dzieci sie dają? nasza mała zwykłego termometru nie chce,wyrywa się i wierci więc kupiliśmy taki elektroniczny co sie do czoła na 1 sekunde przykłada i mówi ile jest stopni ale coś mi się wydaje ze on się myli 🤔

ja mam elektroniczny i w pupke wkladam 🙂 od tego co pokaze odejmuje sie pol stopnia i to jest najdokladniejszy pomiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...