Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Krusyna dzięki za info 🙂 w takim razie na dłuższe wyjścia będę przygotowywać mleko w domu...choć ciągle mam nadzieje, że kryzys minie i nadal będę karmić piersią....a jak Ty sobie radziłaś z odstawieniem od piersi tzn. od swojego mleczka? Ja na razie o mleku 2 nie myślę bo jeszcze jestem zielona w 1. No właśnie jeszcze jedno pytanie: czy Wasze dzieciaczki wypijają tyle ile jest podane na opakowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agisal - ela wg opakowania powinna wypijac jakies 210ml a jak wypije za jednym razem 120 to jest dobrze 🙂 wiec ja sie na razie tym nie martwie, tym bardziej, ze juz sloiczki wprowadzilam i je, az jej sie uszy trzesa 🙂
a z tym mlekiem to ja tez w domu robie i nic sie nie dziej, poza tym w nocy robie sobie butelke z goracym mlekiem, wkladam do termosu na butelki i po 3h (czyli tak jak ona sie budzi na kolejne jedzenie) jest w sam raz 🙂 gdybym miala sie tak bawic po nocy to chodzilabym chyba jak zombi 😁

u was taka piekna pogoda... a ja sie skusilam na spacer okolo 14, pochodzilam z nia jakies 15 minut i taki desz lunal (nie wiem z czego, bo chmury nad nami nie bylo 😁 )... zdazylam tylko pokrowiec na ele zarzucic i schowalam sie pod drzewo 🙂 ela sucha (najwazniejsze) a ja przemoczona do suchej nitki 🙂 ale poszlysmy jeszcze po kolezanke na przystanek i pozniej do solarium 🙂 a co - wygrzalam sie 10 min i do domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee - Ty spryciarzu 😁 ja wstaję w nocy robić mleko 😁 a co do stroju to ja bym pewnie looknęła do szafy i popatrzyła, co z tego da się zrobić :P

Agisal - Maksio nie wypija tyle, ile na opakowaniu 🙂

krusyna - mleko 2 - mam nadzieję, że inne niż teraz, bo nie mam ochoty nadal płacić 30zł za puszkę, sądzę, że decyzja będzie należała do alergologa i Maksia 😁 hihi podpatrzyłaś mnie na fejsie :P

Zaniu - pewnie, że super rabaty 😉 na pewno skorzystam 😁

Monia1987 - ale mądre, żeby samemu chodować grzyby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tam jeśli chodzi o mm to zielona jestem 😮 😮 właściwie to nic nie wiem bo chce jak najdłużej karmic piersią i nie będę włączać do diety do póki nie muszę no chyba że kaszki na mm.

Dzis pierwszy raz podałam mu sok ale rozcieńczyłam go z wodą. Zjadł dzis bardzo duzo jabłka z marchewką a jak się skończyło to był ryk 😮 😮 😮 więc musiałam dac samo jabłko 🙂 🙂 🙂

Schelby czyta się jak pisze jihocesky 😁 😁 😁
a oto on:



PYSZNOŚCI 😜 😜 😜 😜

a swoja droga to wiecie że po czesku truskawka to jahoda 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Troche nadrobiłam i odpisuje eh ciekawe ile zapamiętałam

Cherry ja też mam problem z ubieraniem a skórke odciągam delikatnie bo czasm widze jakieś paproszki
Krusyna mi lekarka powiedziała to samo ze Kuba jest duży i dlatego sie jeszcze nie przewaca ale mimo to sie martwie
Co do Karpacz też nigdy nie byłam ale za to na Wierchomli smigam na nartkach
Co do przetrzymywania mlaka ze niby nie mozna długo trzymac to myślę że im więcej wylejemy tym szybciej kupumy nowe pudełko a o to producentowi przecież chodzi.
Ja karmie piersią ale kuba rano je kaszke obiadek koło 17 deserek i cycuś kiedy ma ochote Chciałam już powoli zaprzestać karmienia ale skubany obraził się na butelke i nie chce pić bebilon pepti wcale tylko z kaszka i z łyżeczki więc jeszcze musze karmic Na szczescie nie wracam do pracz bo przeciez mnie zwolnili inaczej nie wiem co by byo Ma ktras z was problem z butek__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):

krusyna - mleko 2 - mam nadzieję, że inne niż teraz, bo nie mam ochoty nadal płacić 30zł za puszkę, sądzę, że decyzja będzie należała do alergologa i Maksia 😁 hihi podpatrzyłaś mnie na fejsie :P


nooo...podpatrzyłam, bo ponoć swój do swego ciągnie 😜 a poza tym ta koszulka - och i ach 😁

Mój małżowinek zakupił dziś bebiko2 - jest najtańsze i zobaczymy, co będzie 🙂 Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy, to wrócimy do Nan - ale mój Maksik nie potrzebuje żadnego specjalnego mleka, nie ma skazy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Ja tam jeśli chodzi o mm to zielona jestem 😮 😮 właściwie to nic nie wiem bo chce jak najdłużej karmic piersią i nie będę włączać do diety do póki nie muszę no chyba że kaszki na mm.

Dzis pierwszy raz podałam mu sok ale rozcieńczyłam go z wodą. Zjadł dzis bardzo duzo jabłka z marchewką a jak się skończyło to był ryk 😮 😮 😮 więc musiałam dac samo jabłko 🙂 🙂 🙂

Schelby czyta się jak pisze jihocesky 😁 😁 😁
a oto on:



PYSZNOŚCI 😜 😜 😜 😜

a swoja droga to wiecie że po czesku truskawka to jahoda 😁 😁 😁


jeśli ten jogurt smakuje, tak jak wygląda, to ja też chcę!!!!!
Czesi nie wiedzą, że truskawka i jagoda znacznie się od siebie różnią???? 😁 🙃

14A11 - właśnie, ja też się martwię, ale skoro lekarze uspokajają, to może mają rację??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
30 zl za puszke... troche duzo jak na polskie realia... ja place 10 funa za puszke (jaies 51zl) i nie wiem jak to bedzie w polsce, bo to typowo angielskie mleko, wiec chyba bede musiala zapas wziac ze soba... no i tez sie zastanawiam jak wprowadzac mleko 2, czy najpierw mieszac 1 z 2 czy od razu przejsc na 2??? no nie mam pojecia... 😞 i musze wyczaic ile mi tego mleka schodzi tak na tydzien, zeby wiedziec ile wziac do pl... cos mi sie wydaje, ze cala torbe mleka bede wiozla 🙃 🙃 🙃 🙂 a gdzie reszta? ciuchy, kilka zabawek, i kosmetyki?? matko ja sie nie zabiore!!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna moim zdaniem jest pyszny 😜 Ten jogurt nawierzchu jest naturalny i niedosładzany jak to w naszych bywa a owoce też maja smak bardziej naturalny miż dżemowy = moim zdaniem rewlacja !!! No i te słoiczki - przyddza się na dżem 😁 😁 😁

Gosiaq zapomniałam napisac że w karpaczu jak sie idzie drogą (normalna szosa) to jest taki puntk który zaprzecza wszelkim prawom grawitacji. otóż położona butelka sama wtacza się pod górę 😮 😮 😮 Tak samo sie dzieje z pojazdami jak się je wyłączy i wrzuci na luz 😮 😮 😮 kiedyś to miejsce było bardzo oznaczone ale policja zdjeła te oznaczenia bo zawsze wszyscy się tam zatrzymywali. Teraz o to miejsce trzeba pytać się mieszkańców. Acha uwaga na oscypki bo sprzedawcy ostro potrafią orżnąć na kasę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do manny zjadl sporo jak na pierwszy raz ale to nie bylo nawet pol sloiczka. Reszte ja zjadlam. Wiec wydaje mi sie, ze nie ide na maxa z kaszka. Byla zmieszana z jablkiem. Stopniowo bede zwiekszac ilosc glutenu. Wczesniej dostawal na sprobowanie chlebka tylko pilnowalam, zeby nie wzial wiekszego kawalka. W sumie to bylo takie ciumkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
30 zl za puszke... troche duzo jak na polskie realia... ja place 10 funa za puszke (jaies 51zl) i nie wiem jak to bedzie w polsce, bo to typowo angielskie mleko, wiec chyba bede musiala zapas wziac ze soba... no i tez sie zastanawiam jak wprowadzac mleko 2, czy najpierw mieszac 1 z 2 czy od razu przejsc na 2??? no nie mam pojecia... 😞 i musze wyczaic ile mi tego mleka schodzi tak na tydzien, zeby wiedziec ile wziac do pl... cos mi sie wydaje, ze cala torbe mleka bede wiozla 🙃 🙃 🙃 🙂 a gdzie reszta? ciuchy, kilka zabawek, i kosmetyki?? matko ja sie nie zabiore!!! 😲


http://www.mamopedia.pl/0-3-mies/jedzenie/mleko-modyfikowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki, dawała któraś z Was swoim pociechom słoiczek z Hippa Dynia z indykiem? Moim zdaniem to śmierdzące paskudztwo! Chciałam dać dziś Emilce po raz pierwszy troszkę mięska. Biedna myślała, że to owocki bo tak otwierała ładnie buźkę ale od razu zaczęła się krzywić a po trzeciej łyżeczce zaczęła popłakiwać więc zrezygnowałam. Żal mi jej było bo sama bym tego nie zjadła bleeee. Moja teściowa osądziła, że spróbuje dać trochę babci (ona ma 87 lat, ma ucięte obydwie nogi, i już nie widzi nic) Powiedziała jej że to kapuśniak hehe a ona zjadła kilka łyżek i mówi oo jejku jakie to niedobre i zaczęła pluć, a ona raczej nie wybrzydza i zjada ładnie wszystko. Także pomyślcie jaki to musi mieć smak. 😁 Ten słoiczek wyrzuciłam, ale mam jeszcze jeden niestety..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja polecam słoiczki z gerbera i bobovity. Hippy też mne nie przekonały. Jedynie co uwielbiam to hipp żel do kąpieli od pierwszych dni życia - ładnie pachnie i starcza na długo, ma fajną konsystencje w trakcie mycia, nie wysusza itd..

Zapomniałam kto co pisał więc ogólnie będe odpisywać :*

Ja zaczęłam zmieniać już powoli Mai mleko na 2 (bebiko) Stopniowo oczywiście. Pampersy też z 3 na 4!
Ubieram tak jak shelby +1 / ewentualnie tyle warstw co ja tylko to górna cieplejsza - np dziś : body z dł ręawkiem, do tego sweterek grubszy, kapelusik,rajstopki, getry i adidaski. Jak Maja zasnęła to okryłam ją kocykiem polarowym.
Witamine D podaję mimo mm. Wstyd się przyznać ale czasem mi się zapomni.
Musze pochwalić moją pierdołke - bo zawsze wypjała mleka 120ml co 3g. Ostatnio od dwóch dni wypija po 190/210 - wiadomo że wtedy dłużej wytrzymuje. No i najbardziej z kaszek jej smakuje bananowa - wtedy wypiłaby każdą ilość w butli 🙂
Cherry a ten syrop na kupsztale to na recepte? Bo Maja czasem wali takie klocki że mi samej byłoby ciężko wycisnąć - nie no ale tak serio to czasem wydaje mi se że ta kupka powinna przynajmniej wyglądać na miększą.. no i nic dziwnego że ciśnie i ciśnie i stęka bardzo. Może powinnam jej dawać jeszcze więcej pić? Chociaż mała pije około 80ml i więcej dziennie herbatki.
Aha i ostatnio Maja wypełzła z leżaczka - wiecie jak sie wystraszyłam! Wyszłam na chwilke do kuchni odcedzić ziemniaki - wracam a Maja na brzuszku obok leżaczka. Jak to się stało? Boziu jakie miałam pretensje do siebie. Ale ona nie płakała tylko grzecznie leżała i rozglądała się. Zaraz sprawdzałam wszystko czy sobie czegoś nieuszkodziła! Obserwowałam ją cały dzień i całą noc. Moja wina, ona już jest tak ruchliwa a ja ją zostawiłąm w leżaczku na kocyku z włączonymi wibracjami.. 😞 Reszte dnia ją nosiłam i przytulałam do sibie, przepraszałam za nieuwage.. Koszmar - co ze mnie za matka. :/
Teraz zapinamy się zawsze!
Shelby Ty pisałaś o neurologu tak? Mojej Mai też zdaża się zasypiać z tak wygiętą główką do tyłu. Żeby obrócić się na brzuszek to Maja też tak główke wygina i siup! Przewroty coraz częściej - jeśli jej się chce - no i tylko z plecków na brzuszek.
Qrka co ja jeszcze miałam...

Aha Shelby - no to Maksio wielkościowo podobny do Mai - moja 68 i 6,5 (było 6,6 - ale odjęli nam za pieluszke i bodziaka

Cherry kacperek słodziuchny! I do twarzy mu w zieleni! A jogurt wygląda apetycznie 🙂 pyszotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 napisał(a):

Troche nadrobiłam i odpisuje eh ciekawe ile zapamiętałam

Cherry ja też mam problem z ubieraniem a skórke odciągam delikatnie bo czasm widze jakieś paproszki
Krusyna mi lekarka powiedziała to samo ze Kuba jest duży i dlatego sie jeszcze nie przewaca ale mimo to sie martwie
Co do Karpacz też nigdy nie byłam ale za to na Wierchomli smigam na nartkach
Co do przetrzymywania mlaka ze niby nie mozna długo trzymac to myślę że im więcej wylejemy tym szybciej kupumy nowe pudełko a o to producentowi przecież chodzi.
Ja karmie piersią ale kuba rano je kaszke obiadek koło 17 deserek i cycuś kiedy ma ochote Chciałam już powoli zaprzestać karmienia ale skubany obraził się na butelke i nie chce pić bebilon pepti wcale tylko z kaszka i z łyżeczki więc jeszcze musze karmic Na szczescie nie wracam do pracz bo przeciez mnie zwolnili inaczej nie wiem co by byo Ma ktras z was problem z butek__


Ja mam ten sam problem z butelka. jak juz naprawde naprawde jedt glodny to wtedy troszke possa, a tak to gryzie smoczek od butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 chwile mnie nie bylo i przepraszam ale nie dam rady nadrobic wszystkiego 😞 wiecie jak to jest dom dzieciatko, jeszcze teraz same problemy z autem 😞 dzisiaj jedziemy na ognisko firmowe z pracy mojego M 🙂 maly jedzie z nami 🙂 kazdy w firmie chce go zobaczyc hehe 😁 a co do przewracania to moj sie kreci jak wałek korbowy 😁 czasem nawet nie moge sie odwrocic a ten juz przekrecony 🙂 Ja podaje kaszke ryżową z bobovity z rossmana na promocji byly 🙂 aa co do promocji to jest teraz w rossmanie promocja na pieluszki babydream sa po 19,90 🤪 🤪 ja juz od miesiaca na 4 jade bo 3 wydawaly mi sie ciasnawe. Matek chce juz stac, siedzenie juz nie sprawia takiej frajdy 🙂 a jak skaka do muzyki to hoho 😁
Mam pytanie czy wasze dzieciaczki tez lubia spac na brzuchu?? bo jak wieczorem go uspie i klade go na boczku lub pkeckach to w mig sie przekreci na brzuszek i tak spi 🙂 🙂 to po mnie 😁 ja uwielbiam spac na brzuchu, w ciazy to byla meka spanie na boku, ale dobrze ze mąż użyczyl pleców na podpórke 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 🙂 🙂

Lala ten syrop nie jest na receptę - to jest jedyny syrop zalecany na zaparcia równiez kobietą w ciąży. Duphalac - mam dawać po 3 ml dzieńńie (rano). Butelka kosztuje około 12 PLN.

Mamo Matka Mój synalek w ogóle nie spi na brzuszku. Jedynie podczas dnia to jego ulubiona pozycja. Właśnie terza leży i żywo jest zainteresowany stolikiem 😮 😮 😮 😮

Miałam Wam napisać że wczoraj się spaliłam na gębuli i dekolcie!!! Tak słonko szybko łapie.

Któraś używała już może dań z baby dream z rossmana?

Ja Kacpra ubrałam wczoraj w sponie, body z dł. rękawem + bluza z kapturem i mi się młody zgrzał! podczas 2,5 godzinnego spaceru wypił 180 herbatki i 90 soku pół na pół z wodą 😮 😮

U nas ma być dziś 26 stopni 😮I chyba założę mu spodnie body z krótkim rękawem + sweterek rozpinany w serek + gawroszkę . Boję się go wyletnić bo te pierwsze rzuty są zdradliwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello!
a ja wprowadzałam przy Maćku mm bez dosypywania do 1... ale wtedy chyba inaczej się trochę do tego podchodziło 🙂
Cherry! już miałam okazję odwiedzić miejsce z odwróconą grawitacją - znaczy krajobraz zrobił mi z mózgu papkę 😉 jak biegłam pod górkę to myślałam, że kulasy połamię 🤪 A jakbyś jeszcze mogła polecić jakąś "metę", do której warto z dzieckiem się wybrać? co prawda Maciek marzy o spaniu w hotelu, ale... sama nie wiem, który wybrać 😞
Ja z glutenem też ostrożnie i robię przerwy 🙂 Znalazłam tez słoik (Hipp-jakiś niepopularny tutaj?) jabłko, gruszka i biszkopty! doskonały gluten i smaczne 🙂 wersja z orkiszem też niezła 🙂
Zania, smak słoiczków jest dobrany do dzieciaków, a nam nie smakuje, bo to bezpłciowa papka bez soli i innych przypraw, a my już mamy smaki zepsute 🙂 Maciek pluł brokułami, dzisiaj zajada. Z kolei Filip bardzo lubi w zupie brokuły i groszek (obierałam z tych łusek po ugotowaniu...jak Kopciuszek się czułam hihihi).

Moja kluska waży już blisko 8 kg... nie za dużo? i też leniwy do obrotów, bo woli siedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry już sobie zapisuje nazwe :*
Ja dziś też założe body z dł. rękawkiem a na to cieńszą bluze - z takiego cienkiego welurku / do torby spakuje polarek gdyby zrobiło się chłodniej i cieńszy sweterek gdyby zrobiło się cieplej 🙃.. chociaż jeszcze zobacze (wyskocze na ogródek przed wyjściem, bo temperatura na termometrze może się różnić z tą odczuwalną)

Ja wstałam wczesniej, Maja jeszcze odsypia bo wstała o 6.30 i do 7.40 wojowała. Teraz piore jasne rzeczy - ciemne już wyprałam i wywiesiłam na ogródek. Wczoraj ogarnęłam dom - ojj nawet podłogi umyłam 😉 czasem sie zastanawiam czy mam coś z pedanta bo uwielbiam mieć czysto / inaczej dostaje do głowy 😮 oczywiście są też dni kiedy bałagan mi nie przeszkadza 🙂 No ale wracająd do wczorajszych porządków - chciałam zyskać na czasie, bo mój Majuś wczoraj przed wyjściem do dentysty wszystko opóźniała. Pluła obiadkiem, nie dała mi się ubrać bo wciąż marudziła a tu jeszcze torba do spakowania itd.. dentyste miałam na 14 - byłam umówiona z mamą , a z domu wyszłam 14.15 🙃 dziś jestem przezorna - zaraz się ubiore jakiś make-up i tylko Maja mi zostanie do ogarnięcia 🙂 Pogoda ładna więc chce spędzić większość czasu na dworze 🙂

Wiecie co - nie moge oglądać filmów ''horrorów'' z dziećmi. Ostatnio oglądałam ''kolory zbrodni'' na którym ponoć matka madzi się inspirowała , potem nie mogłam spać i wciąż wstawałam do łóżeczka i patrzyłam czy maja dycha 🙂 też tak macie?

dobra ja zmykam bo chce z Mają jechać do cinciźny (chińśki market) po tramposzczałki szybkobiegi 🤪 (chodzi mi oczywiście o zwykłe materiałowe trampki) lubie takie na szybkie wyjścia czy to z psem czy do sklepu. A różnica w cenie jest ogromna bo w tesco f&f widziałam takie za 35zł a w cinciźnie za 12 😮 a są identyczne - jedynie na wkładce jest różnica f&f i made in china 😁

buziole! te soczyste od Mai!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witamy i my!
Wiktorek dzisiaj obudził nas o 5 nad ranem usnoł po 7 i obudzil sie na dobre o 8 30, tak wiec zmeczona sie czuje :/, my odciagamy skórke z siusiaka gdyz zarastała nam sie cewka całkowicie wiec mamy maści smarujemy czyscimy i bardzo dbamy o jego siusiaczka 😉 jesli chodzi o jego jedzenie nadal jest strasznym niejadkiem, w ciagu miesiaca przybrał na wadze 300gram troszke mało 🥴
od wczoraj wielkie pakowanie wyjezdzamy dzisiaj pod poznan na wesele 🙂 a nastepnie spedzamy caly tydzien w gronie rodzinnym, nawet nie wiecie jak sie ciesze i wkońcu zobacze mojego siostrzeńca, ma zaledwie miesiac i klocuszek wazy 4 i poł kg!
i musze sie pochwalic dzisiaj znalazłam w bużce mojego synka drugiego ząbka 🤪
czyli tata musi kupić mamie drugą sukienke 😁 😁 a dopiero wczoraj kupił za pierwszego ząbka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadwiga-roza - jejciu - już dwa zęby!!! pochwal się sukienką! 🙂)

gosiaq - siedzieć? no no, brawko!

Cherry - Maksio też nie śpi na brzuchu 🙂 nie ma takiej opcji :P

MamoMatka - określenie o wałku korbowym bardzo mi się podoba 🙂 studiowałaś mechanikę? 🙂

lala89 - mnie też denerwuje bałagan! 🙂 chodzę i układam kiedy tylko mogę 😉 zdolna ta Twoja córcia-serio!

krusyna - zapomniałam o tym drugim sposobie zmiany mleka 🙂 a pani alergolog mówiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co! pediatra podała mi dwa miejsca, do których mogę iść do neurologa, w jednym terminy na grudzień, a w drugim się udało i 23 maja idziemy! 🙂 bardzo się cieszę, nawet jeśli nic mu nie jest, to przynajmniej będę to wiedziała od specjalisty, no nie? może teściowa da mi spokój?! 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...