Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja w domku, a moi mężczyźni śpią, więc dalej biorę się za wykład.

Pytałyście o piosenki u nas króluje płyta Pana Kleksa, Pan Tik Tak ( o dokładnie ta płyta, http://merlin.pl/Przeboje-Pana-Tik-Taka_EMI-Music-Poland/browse/product/4,405215.html) i wszystkie czołówki z bajek starych ( gumisie, smurfy,kubuś puchatek, król lew itp)
Kubuś bardzo lubi też muzykę klasyczna ale i relaksacyjną... U babci dziecka nie było jak puściła mu płytę chris botti ... Potrafi też sam siedzieć na macie, klaskać w ręce i sobie coś tam nucić... a no i od pianina nie można go oderwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no pięknie! i nikt już tu o mnie nie pamięta???? oj Wy niedobre 😞 😞 😞

Madziu! stare bajki!!! a to dobre! byłam w podstawówce jak leciały w tv 🙂 a gdzie Miś uszatek? "pora na dobranoc..." ja śpiewam dużo i chętnie razem z radiem,więc na okrągło tralalalamy 🙂 I pamiętam, jak jeszcze niedawno martwiłaś się, że Kubuś nie raczkuje... ach! te niecierpliwe mamy!!!
Marinel! przepis na pomidorówkę? proszę bardzo, robię tak: mięsko, makaron czterojajeczny (2 gniazdka), marchewa, pietrucha, por, seler, natka pietruszki i pomidor bez skórki wyparzony wcześniej (robię tak tylko z działkowych). i gotowe! proste? ja od początku robię zupki z mięsem, bo sytsze. mamy już za sobą chlebek z masłem i wędlinką z indyka i druga wersja z żółtkiem rozpaćkanym na maśle 🙂 PYCHA!
Cherry! Ty idź i pobierz tę krew dla świętego spokoju!
Krusyna! no i gdzie Twoja fryzura? Bo Maksia jest super! taka męska!
Lala! olej sprawę ze słowami tej pindy! ja bym nie skomentowała, bo nie lubię się zniżać do poziomu takich ludzi, więc zadzieram nosa i jestem szczęśliwa!
Yen! jaka cudna fota!!! jak radzisz sobie bez ciepłej wody?
Shelby! a co Ciebie tak mało ostatnio?
Co jeszcze miałam pisać? cholera, tak to jest, jak nie zapisuję co komu mam do powiedzenia.... przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Gosiu ja byłam też w podstawówce, ale dziewczyny piszą tu o nowszych bajkach, więc nazwałam je starszymi 😉 A misia uszatka nawet czytamy i polecamy (http://ksiazki.wp.pl/bid,27301,tytul,Mis-Uszatek,ksiazka.html?ticaid=1ef23), tak samo poczytaj mi mamo. Choć Kubuś najbardziej lubi Ciuchcię, Rzepkę i O Panu Tralallińskim 🙂

No i wreszcie już sami siadamy w końcu nie z boku, tylko z brzucha na na kolana. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaq Ty to taka pozytywna babeczka jesteś 🙂 Jak tam w pracy? Już się odnalazłaś na nowym stanowisku i średnio miłej atmosferze?
Bez ciepłej wody na razie drugi dzień, więc daję radę...dziś myję głowę w misce 😠jak ja to uwielbiam 🙂 Ale spoko na razie nie jest źle!

A mój synek totalnie zakochany w dziadku!!! Boshe jak wraca z pracy to Oskar dostaje szału dopóki go na rączki nie weźmie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia ja też o Tobie myślałam nawet dziś rano 🙂 jak sobie radzisz w pracy? jest już lepiej?

Dziewczyny macie jakiś sprawdzony przepis na tartę z malinami? Dominik ma jutro imieniny (wiem, że powinien obchodzić te pierwsze po urodzeniu czyli w grudniu ale ustaliliśmy, że będziemy obchodzić latem) i zapowiedziało się kilka osób więc muszę coś upiec....znalazłam na blogu, który polecała Madzia:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
oraz:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
sama nie wiem, którą wybrać....robiłyście coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu! no cmokas dla Kubusia za postępy rozwojowe!
Marinel! i moje myśli do Ciebie często "idą", a Emilka to mnie rozwala i minkami i mobilnością! no i brawo za brak smoka!!! rasowy z Ciebie psycholog, wiesz? taki z powołania! podejrzewam, że bardzo dobrze rozumiesz się z córeczka 🙂
Yen! dobrze, że masz krótsze włosy! pomyśl o myciu w misce takich do pasa!!! no i chyba jestem taka śmieszka 🙂 🙂 🙂 chociaż i Mała Mi również (chętnie i często hihihi) - lubię wsadzić ludziom szpilę aż im w pięty pójdzie, ale i siebie też nie oszczędzam...oj jak ja lubię ponabijać się z siebie i własnych zachowań 🙃 🙃 🙃 W pracy? ciągle się szukam hihihi ale na serio, to jakoś pomału chyba ogarniam i już z grubsza wiem, co i jak... z dużego grubsza 🙂 🙂 🙂 A Oskar to czasem nie tęskni za tatą? Bo mój starszy uwielbia jednego z moich znajomych i zawsze go męczy: wujek, chodź Ci coś pokażę 🙂 a to się pobiją, a to powyginają 🙂 moim zdaniem to tęsknota za facetem w domu. Co o tym sądzi Marinel?
Agisal! podeślij kawałek dla nas! o mniam mniam! chyba mi spadł cukier 🙂 🙂

Moja żaba siada z brzuszka, ale raczkować chyba nie będzie, bo wyniuchał stanie i to mu bardziej leży... a właściwie stoi 🙂 🙂 🙂 a teraz już śpi, bo zamiast drzemki popołudniowej wolał wygłupy z mamą 🙂 i nie spał od 14.15 🤪 🤪 🤪 teraz padł po przyspieszonej kąpieli 🙂
Starszy do szkoły już ma wszystko, oprócz obuwia na wf, więc zorganizowałam się cudnie, co?
A! przepisy z linka od Marinel są świetne! są na pasku i przejrzę chętnie w poszukiwaniu inspiracji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Tak czytam o Waszych zmartwieniach dot. umiejętności maluchów i zastanawiam się, czy aby nie jestem za bardzo wyluzowana 😁 Maksik sam nie usiądzie, bo nie chce - żąda mojego palca 😁 i zazwyczaj go dostaje, smoczek dostaje albo sobie sam bierze, chociaż najczęściej o nim zapomina (i nie będę go na razie odzwyczajała, bo może sam zupełnie da sobie spokój), pełza jak ma ochotę, czyli rzadko, a najczęściej skacze sobie na pupie, a nocnikowania jeszcze nie zaczęliśmy i już 🙂 A jego mama, wychodzi z założenia, że jak przyjdzie odpowiedni czas, to sobie wstanie i będzie chodził, a wtedy i na nocniku posiedzi 😁

Gosiaqu mój słodki - jak zrobię sobie fotkę, to ją wrzucę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu dziękuję za miłe słowa ale czasami mam wrażenie że jestem głupsza od 9miesięcznego bobasa! Ot przykład dzisiaj, godzina 21 dziecko ziewa więc kładę ją spać a ona mi płacze, nie wiem o co chodzi więc przytulam i cisiam a tu płacze i marudzi dalej, i tak przez jakieś 15 minut, po czym mama sadza na nockim, dzidiza robi kupkę, mama odkłada na łóżko, dzidzia obraca się na boczek i śpi!!! A ja myslałam że przypomniała sobie o smoczku!!!
Co do zachowania synka! O tak zdecydowanie bym obstawiała tęsknotę za tatą! Dla dziecka tata jest baaardzo ważny! Mama może karmić, przewijać, nosić, tulić i całować, ale tata to jest zawsze tata, znaczy mężczyzna 🙂
Moja Emi tez dzisiaj spała tylko godzinkę od 13 do 14 i dopiero teraz (22!) zasnęła!
Zaraz doczytam co tam u Was, ale idę dokońcyzć prasowanie i pozmywać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie też się dziś skapnełam że to az miesiąc 😲

No a wiecie co poczytałam trochu o tym karmieniu mojego malca i chyba ja się tak zestresowłam tym jedzeniem jego że nerwowke wprowadziłam lekką przy tym i ponoc właśnie może mu się to kojarzyc z niefajnym nastrojem i dlatego nie chce jesc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
No właśnie też się dziś skapnełam że to az miesiąc 😲

No a wiecie co poczytałam trochu o tym karmieniu mojego malca i chyba ja się tak zestresowłam tym jedzeniem jego że nerwowke wprowadziłam lekką przy tym i ponoc właśnie może mu się to kojarzyc z niefajnym nastrojem i dlatego nie chce jesc...


Oj Mamuśka!! Dobry nastrój i przekonanie że jedzonko jest pyszniutkie i zdrowiutkie do podstawa sukcesu! Ja to nawet się smieję jak Emilka mi grzebie w miseczne i potem wciera to we włosy, w fotelik, ubranko itd i powtarzam z uśmiechem: ale mamusia będzie miała sprzątanka i pranka ohohoho 🙂 ostatnio się wycwaniłam i daję jej jeść z kubka bo mocno trzymam za uszko i mi nie wyrywa tak jak miseczkę totez jedzonko w większej częsci ląduje w buźce a nie na podłodze! 🙂
Dobranoc Mamuśki, ja jeszcze popracuję bo dopiero północ a do 2 mam jeszzce 2h 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry - zapalam światło 🙂

My sobie właśnie siedzimy w łóżku, Maksik się bawi i ogląda bajki, a ja do Was klikam 🙂 Czy Wasze dzieci też zaglądają Wam do talerza, bo Maksik po wypiciu swojego mleczka, je ze mną chlebek, a jak mu nie daję, to mnie łapie za rękę 🙂 a wsuwa aż mu się uszy trzęsą i- wielgachne kawałki znikają w mgnieniu oka 😜
Martka - zgadzam się całkowicie 🙂))) chociaż pewnie będę niebawem zazdrościła tym, które już od dawna ćwiczą nocnikowanie i szybciej niż ja pozbędą sie pieluch 😁
W każdym razie nie stresuje mnie, ze Maksik nie mieści się jednych tabelkach, a z innych nie spełnia konkretnych wypisanych tam punktów, bo moje dziecko robi wszystko po swojemu 🙂 I to jest chyba tak jak z karmieniem; każde je tylke, ile potrzebuje, a nie tyle ile tabelka wskazuje 🙂))

Mój synek od wczoraj wiecznie mnie łaskocze - serio 🙂) albo łapie mnie za stopy albo próbuje się dostać pod moją pachę, potem majstruje paluszkami i patrzy, czy aby na pewno się śmieję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

Co do nocnikowania ja uważam, że to za wcześnie, zacznę po roku. Choć i tak Kubuś nie będzie robił tego świadomie.

Ze smoczkiem nie będę póki co walczyć. Kubuś bierze sobie sam kiedy chce, w nocy ma do zasypiania i zazwyczaj jak uśnie to smoczek ląduje obok.

A dziś cudowna noc od 21.30-5.00 bez pobudki, potem z mamą w łóżku jeszcze do 7.

Pogoda w kratkę, ja się cieszę bo chłodniej, ale nie wiem jak będzie ze spacerem bo co chwilę kropi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!
Oby Oskar szybko zwalczył ten paskudny katar! Dominik też coś wczoraj zaczął pokasływać więc dałam syropek a dziś dodatkowo wapno...
Ja chciałabym pozbyć się smoczka bo nigdy nie byłam jego zwolenniczką ale nie mam odwagi spróbować go odstawić i myślę, że dopiero za rok będę próbować....Dominik zasypia ze smoczkiem i byłby wielki płacz...a tak w przyszłym roku będzie mądrzejszy więc odstawimy świadomie- plan jest dobry poczekamy na wykonanie 🙃

Co do nocnikowania to pamiętam, że część z Was za namową Mamma-mii zaczynało wcześnie- zaprzestałyście? Któraś z Was wytrwała i są efekty?
Ja już kupiłam ale tak jak już pisałam niejednokrotnie, poczekam z tym jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...