Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie!

Buffy super, że u Marcinka się poprawiło 😁
Mixi poczytam o tym spotkaniu, a to z dziecmi czy bez?
Efek fajnie Cię znowu widzieć 😁
Inirtam i jak, ubranka uratowane?
Karolka ja też bym się wystraszyła, jak małej nie zacznie przechodzić to pojechałabym jeszcze skonsultować to z innym pediatrą 🤨

A ja kupiłam Mai czapkę i za mała 🤨 No to musiałam kupić drugą.... i za duża 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/844/dsc6215q.jpg/][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/585/dsc6215q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tutaj ściana u Mai w pokoju, na którą uwielbia się patrzeć 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/dsc6211k.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/4902/dsc6211k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn nim się obejrzysz, to i ta druga będzie za mała 😉

ubranka, niestety, nie do odratowania... próbowałam już i vanisha i sody i octu... niektóre trochę puściły, ale większość niestety nie... jeszcze, żeby w miarę równo pofarbowały, to pół biedy, a tak... nowe białe body w plamy... pajac założony raz - w plamy... pomijam reczniki i pieluchy, bo to akurat wszystko jedno, ale reszty szkoda 😞 idzie zima, a wraz z nią wyprzedaże, zamiast oddać kumpeli ubranka, to pewnie uda mi się coś taniej kupić dla jej synka i już 😉 a znając życie, to nawet nie będzie chciała...

dziewczyny ja po SN krwawiłam równo 5 tyg, co do dnia 😉 i wiadomo, każdy organizm jest inny i inaczej sobie radzi, ale z Twoim przypadkiem Kasia, to zgłosiłabym się do lekarza nie czekając chyba do 5 (bo to następne 2 tyg)...

Isa z tego, co ja zrozumiałam moją lekarkę, to jak najbardziej okres może się zacząć w czasie karmienia, tylko nie wiadomo kiedy 😉 dlatego, tak "łatwo" w tym czasie zajść w ciążę... bo w sumie nie wie się, kiedy owulacja... ale z drugiej strony, te tabletki (przynajmniej moje) bierze się bez tej 7-dniowej przerwy i, jak pamiętam, okresu przy nich nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba sytuacja z Ula opanowana...dwa razy zwymiotowala, zrobila dwie kupki, opuchlizna zeszla i plamy tez, wykapalismy ja szybciej, dalam troche mleczka z cyca i biedna zasnela. Temperatury nie ma na szczescie. Moja siostra wpadla na pomysl, ze moze zle mleczko wymieszalam i to dlatego Uli zaszkodzilo, moze tak, kto wie... 🤨

Agn slodka Majeczka :*
Initram jak tez pofarbowalam wiekszosc bialych ubranek Ulki na roz i to plamiasty 🤢 na szczescie juz z nich wyrasta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka dobrze, że Uli się poprawiło 🙂

Moja dzisiaj trochę wcześnie poszła spać na noc, po 18 🤔 Mam nadzieję, że nie odbije nam się to w nocy 😁 A ja zdążyłam wziąć dłuuuuugą, gorącą kąpiel 😁
Przyszła mi ta tunika, której link wklejałam i masakra 😮 Jest bardzo ładna ale wyglądam w niej jak w worku 🤔 Będę musiała jakiś pasek do niej skombinować, bo przecież nie będzie wisieć w szafie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny. 🙂
Moja Milka ma katar. Poszlam do lekarza mowie co sie dzieje a ona ja osluchala, zobaczyla do gardla..i mowi ze czysto. Dotyka dziasel i pyta czy sie slini bardzo i gryzie lapki. Mowie ze tak. A ona ze wyglada na to ze zeby jej ida 🤪 i ten katar od tego 🤢 wiec musialam kupic zel.

A co do cwiczen to ja cwicze i jest wszystko okej...rany praktycznie nie czuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
My dziś byliśmy na szczepieniu. Prawie sie trzęsłam jak igły zobaczyłam. A mały był dzielny. Zaplakal na kilka sekunc z pierwszym ukuciem. Potem od razu wielki uśmiech. I wtedy drugie uklucie które już mniej mu sie podobało. Ale może zaplakal na 30sekund. Potem biedaczek spał. I ciagle poplalakiwal przez sen. A jak sie budzi to ma takie napady ryku... Nie wiem czy dac mu coś na uspokojenie??

Initram jaki Tymek już duży. Sliczny dzidzius 🙂
Pestka odzywaj sie częściej ! Nikola taka fajna
Efek słodki Twój synek
Buffy wspaniałe ze z Marcinkiem lepiej!
Agn urocza Majeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam pytanie. Ula jak lezy na wznak, to ladnie rusza glowka w obie strony, sama zmienia jej ulozenie i jest ok, glowka jest super ksztaltna. Ale jak ja poloze na brzuszku to glowke skierowana ma tylko na lewa strone lub prosto, za cholere nie chce odwrocic glowki w prawo 😮 tak samo jej lewa noga i reka sa silniejsze od prawej strony i sie odpychaja. jak trzymam mala do odbicia to tez trzyma glowke tylko po lewej stronie mimo, ze zmieniam ramie na ktorym ja trzymam... czy to jest powod do zmartwienia, czy jeszcze jej sie to unormuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
dziewczyny po CC - ćwiczycie może ? np jakieś brzuszki itp? bo ja wczoraj wieczorem zebrałam się i zaczełam ćwiczyć, po 20 brzuszkach tak mnie strasznie ciągło w miejscu rany że aż się przestraszyłam i przestałam i dzisiaj mam takie dziwne boleści dołem brzucha 😮

Ja zaczęłam ćwiczyć ale nie hartuję się tak ostro od razu. póki co robię 4x 10 brzuszków i jak na razie mnie nic nie boli i nie ciągnie. Ale ranę nadal mam czerwoną i wkoło lekko spuchnięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pediatra na pewno bedzie obserwowac Ulke na nastepnym szcepieniu. Byc moze ma mala asymetrie, aczkolwiek czesto u mualuchow jedna trona jest silniejsza.
Jesli rzeczywiscie tak jest to pokaze Ci jak cwiczyc i jak ukladac mala , zeby jej sie te stronki wyrownaly.

Oki, spadam bo dzis o tej pracy 😞 Ciekawe czy dam rade tyle godzin wytrzymac...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam ja też biorę tabletki bez tej przerwy 7 dniowej... więc okresu raczej nie będę miała długo długo 😉 ...ale te tabletki coś na mnie dziwnie działają, nie mam ochoty na seks a moje humory w ciągu dnia są mega zróżnicowane... ;/
sandra powodzenia!! 😉 napewno dasz rade... a co to za praca?
karolka mój Szymek też częściej ma główkę przechyloną w lewą stronę... i jak powiedziałam to pani pediatrze to ona stwierdziła że poprostu ma jedą stronę mocniejszą, nie ma asymetrii...

Dobry,
noc w miarę, tylko młody obudził się o 5 i już nie chciał spać... i dopiero teraz robi sobie małe drzemki... kupiłam smoki nuka i lovi i niestety tylko avent mu podchodzi... tamte wypluwa szybciej niż je złapie.
zdążyłam już zjeść całą paczkę ciasteczek owsianych 😮 aż mi niedobrze ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂 Iza obys miala racje z ta główka... 20. 12 idziemy na szczepienie to sie wypytam pediatry...

U nas nocka super, Ula spala od 21 do 3 i od 3.30 do 6.30...teraz tez zasnela snem nocnym 🙂 miala miec sesje zdjeciowa o 9, ale zadzwonilam do kolezanki, zeby przyszla godzine pozniej bo mala nieprzytomna 😁a musze ja jeszcze nakarmic i przebrac, zeby miala dobry humor 🙂

Ula ma 2 miesiace 🤪 🤪 🤪
do dzis mam traume zwiazana z porodem, sni mi sie po nocach jak jakis koszmar 🤔 no ale warto bylo sie pomeczyc, zeby miec taka kochana córeczkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie. Ula jak lezy na wznak, to ladnie rusza glowka w obie strony, sama zmienia jej ulozenie i jest ok, glowka jest super ksztaltna. Ale jak ja poloze na brzuszku to glowke skierowana ma tylko na lewa strone lub prosto, za cholere nie chce odwrocic glowki w prawo 😮 tak samo jej lewa noga i reka sa silniejsze od prawej strony i sie odpychaja. jak trzymam mala do odbicia to tez trzyma glowke tylko po lewej stronie mimo, ze zmieniam ramie na ktorym ja trzymam... czy to jest powod do zmartwienia, czy jeszcze jej sie to unormuje?


karolka moja Mała ma asymetrie i ćwiecze z nią caly czas...tylko nie moge jej za duzo męczyć bo ma to serduszko chore i nie moze miec duzo wysilku...Maja jeszcze tez jak na brzuszku lezy to trzyma glowke w jedna strone,ale juz jak na plecach to normalnie sobie obraca i na ramieniu u mnie to tez 🙂 jednak widze,że zwykle cwiczenia pomagaja...A i moja ma bardziej ruchliwą prawą strone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂My jednak nie jedziemy do genetyka tylko na usg przezciemiączkowe na 14,bo wczoraj genetyczka zadzwonila i ze jej nie ma dzisiaj w gabinecie:-/ co za szlak!!!! i dopiero na początku stycznia bedzie pobrana krew do badania:-/ wkurwia mnie juz to wszystko....Nocka norma ok 21 spanko i po 5 pobudka i potem kolo 8 to Maja nie chciala jesc i teraz śpi bez jedzenia od tej 5 🤪 🤪 chcemy tez jechac na szpitalną zapisać sie na kontrole łuku aorty bo mamy kontrolowac i zapytac sie co do operacji małej kiedy mniej wiecej bedzie,bo to czekanie jest najgorsze...Jej dziewczyny ja sobie nie wyobrazam Majki operacji potem tej lataniny na rehabilitacje 😞 😞 😞 Najbardziej sie boje operacji i tych dni na OIOM jak bedzie tam lezala 😞 mam zle przygody z babcią co zmarła w lipcu i tez miala operacje na serce 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 no ale trzeba wierzyc ze bedzie dobrze i Majka bedzie rosla duza silna Baba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Inirtam- ja kiedyś jak prałam białe buty nike małego zafarbowałam je na czerwono. Pani w drogerii poleciła mi odbarwiacz ( kosztował coś ok 7 zł), i buty po namoczeniu wrociły do białego koloru. Nie pamiętam nazwy tego środka- ale zadział w 100 %. Buciki też wytrzymały tę opercję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Natalia współczuję, tyle się musicie nacierpieć. Ale napewno wszystko się uda i mała będzie zdrowiutka jak rybka. 🙂
A co do ćwiczeń to ja jeszcze czekam do skończenia 12 tyg. bo tak mi w szpitalu powiedzieli, że ma się wszystko wygoić i można szakeć 🙂 A jak za długo chodzę z małym to mnie też brzuch pobolewa.
Dzień dobry tak w ogóle. 😁
Borys wstawał dzisiaj w nocy co 2 godziny 😮 także ledwo go odłożyłam spać to musiałam go spowrotem brać. Masakra. Dawno tak nie wstawał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Natalia Maja jest silną dziewczynką i zanim się obejrzycie to będzie po wszystkim. 😘
Agn tak te spotkania są z dziećmi co my byśmy beż nich zrobiły 😜 Muszą być bo o nich będzie mowa.
No i pierwsze 30 min będzie wiązanie chust ,oni wszystko mają na miejscu więc będziesz mogła popróbować ,może złapiesz bakcyla .
Myśle ,że warto porozmawiać z mamami ,powymieniać sie doświadczeniami itp.
No i będzie okazja żeby się zobaczyć 😁
Moja wczoraj zasneła o 22 i pobudka o 7 .Więc mamuśka wyspana.
Teraz już też wstała i nawołuje cycka. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
Robiłam dziś przegląd ciuszków Laury i odłożyłam cały worek za małych już body i śpiochów. Dołożyłam większe i dalej miejsca w szafie nie ma 😁
Wczoraj wróciliśmy bardzo późno, Starszy zasypiał dopiero po 22.... ale już wszyscy zaproszeni więc mamy to z głowy.

Natalko wiem że dla Was to cholernie stresujące i ciężko ciągle myśleć pozytywnie. :* Musi być dobrze :*

Karolka wszystkiego pięknego dla Uli 🙂

Pauleczka na katar żel nie pomoże 😉 Oszem może to być objaw ząbkowania ale wcale nie musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Marcinek wczoraj miał dzień marudzenia i tylko na rączki chciał,a że cały dzień byliśmy sami to mnie trochę wymęczył 😜 ale za to nocka super-spał od 21 do 6 i od 6:30 do 9:30 - poszalał 😉 odrabiał wczorajsze 😉

Marylu i jak tam Maluszek po szczepieniu?? dawałaś w końcu coś na uspokojenie??
My idziemy dzisiaj. Zdecydowałam że pomimo kosztów bierzemy tą opcję 6w1 - już się Marcinek nacierpiał w szpitalu z tymi igłami, kroplówkami itp, więc teraz mam nadzieję, że ten wybór mu oszczędzi trochę bólu.

Doti ja właśnie też odkłądam za małe ciuchy, dokładam większe i miejsca dalej nie ma 😉 no ale to dobrze - nic na razie nie musze kupować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...