Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czyli wasze dzieciaczki też tak kiepsko śpią?! u nas to samo... jak jednym cięgiem śpi 3h to jest dobrze, ale często budzi się co 1-2h ;/ no i tak codziennie... 😮


inirtam Szymek przez pierwszy tydzień jak dawałam jabłuszko to krzywił się i wypluwał... aż wkońcu się przekonał i już od kilku dni zjada mi cały słoiczek na deserek... może daj chwilkę czasu dla Tymka i powoli przyzwyczajaj go do innych smaków. tak samo było z kaszkami i chrupkami, na początku bleee a teraz jak widzi z daleka to otwiera pysiaczka i czeka aż mu dam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny moja córka ma za małą szafę! Nie uporam się chyba z porządkowaniem tych ubranek... Jeszcze moja mania zostawiania wszystkiego "na później" dla kogoś..
Mam dwa wory ubrań chłopięcych "na wszelki wypadek" jakby siostra miałą synka kiedyś...
w dodatku nie wiem jak składać spodenki Małej żeby wyglądały jakoś w szafie 🤢

Moja Mała też jakaś taka przylepa nocna się zrobiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
czyli wasze dzieciaczki też tak kiepsko śpią?! u nas to samo... jak jednym cięgiem śpi 3h to jest dobrze, ale często budzi się co 1-2h ;/ no i tak codziennie... 😮


inirtam Szymek przez pierwszy tydzień jak dawałam jabłuszko to krzywił się i wypluwał... aż wkońcu się przekonał i już od kilku dni zjada mi cały słoiczek na deserek... może daj chwilkę czasu dla Tymka i powoli przyzwyczajaj go do innych smaków. tak samo było z kaszkami i chrupkami, na początku bleee a teraz jak widzi z daleka to otwiera pysiaczka i czeka aż mu dam 😁


u nas ze spaniem, a raczej niespaniem, to samo :/ dziś to już w ogóle tragedia jakaś.. ja nie śpię już od 3.30... nie zdążyłam po tym karmieniu zasnąć, jak temu znów zachciało się poprzytulać, potem kupa (duuuuuużo wcześniej niż zazwyczaj) i Tymol zaczął dzień o 5 z haczkiem... próbowałam przy nim kimnąć, ale skutecznie mi to utrudniał otwierając mi oczy i ciągnąc mnie za włosy 😉 teraz sobie smacznie śpi, a ja muszę coś podziałać w domu, choć nie wiem, czy sobie nie odpuszczę i nie położę przy nim, bo oczy na zapałki...

a z jabluszkiem się nie zniechęcam, dziś dostał już 4 raz... krzywi się we wszystkie strony, ale pyska otwiera i tak trochę mniej niż połowę słoiczka dziś wsunął 🙂

Isa super, że Szymcio tak ładnie je 🙂 ktoś mi mówiła, że dziecko powinno się "rozliczać" z tego ile zjadł tygodniowo, a nie codziennie, bo normalne, że raz zje więcej raz mniej... jak z jego kupką, troszkę się unormowało?
W ogóle to jesteś taka dzielna w tym wszystkim 🤪 podziwiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najlepszego dla Tymka !! 😘

inirtam dziękuję 😘 nie mam innego wyjścia, trzeba pchać to życie do przodu 😉 chociaż nie powiem, wczoraj miałam chwilę zwątpienia i musiałam się rozryczeć bo ciągle ktoś coś odemnie chciał, Szymon też coś marudził - a ja tak bardzo chciałam odpocząć ! a na koniec M poprosił mnie o zmianę opatrunku (wczoraj chyba z 6 razy zmieniałam i krew tak zaczęła pryskać że omało co nie zemdlałam 🤢 )
co do jedzenia to u nas różnie jest dzień że je ale jest też dzień kiedy praktycznie nic nie zje... zależy od tego kiedy robił kupkę, jaki ma humor itp... więc różnie bywa.

co do kupki, to wczoraj pierwszy raz od chyba 2 miesięcy zrobił sam bez naszej pomocy 🤪 cieszyłam się jak głupia!! a to chyba dzięki szpinakowi... no i ograniczam mu kaszki ryżowe - bo one zatwardzają (daje nie więcej jak 2x dziennie, rano i wieczorem po około 50ml, no i nie daje produktów zatwardzających...) a staram się podawać rozluźniające... no i Szymon upodobał sobie w dzień jedzenie mleczka ze startym sucharkiem z łyżeczki a w nocy zjada mi raz butlę około 120ml. także butlę szykuje na noc bo w dzień nie złapie. chyba nauczył się już z łyżeczki...
aaa i moja mama już 4 dzień gotuje mu grysik (taki gęsty) i wczoraj zjadł 150 ml jednym cięgiem... powoli rusza z jedzeniem, na szczęście!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sucharki daje zwykłe te które i ja jem z mlekiem 😁 i zajada to już ponad tydzień i nic mu nie jest... a grysik mama gotuje na wodzie wychodzi taki mega gęsty i później dodaje do mm ... czasami nie nadążam z łyżeczką tak wsuwa 😁

bo samego MM w dzień nie zje i koniec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale super ze Szymcio co raz lepiej je 🙂))
A lekarz nie mowil ze to cos zlego ze tak malo samego mm je 🙂?

Pytam, bo moja mamuska tez chciala mu sucharki wcoraj dac ale tez takie wlasnie normalne a ja jeszcze glutenu nie wprowadzalam i sie boje a moja mama jak zwykle ze wydziwiam z jakims wprowadzaniem ze kiedys sie dawalo manne od razu do butli ojeszcze mniejszym dzieciom i wszystko bylo dobrze ze za duzo wydziwiania teraz , jak zwykle gadanie starszej pani 😁 ale w sumie troche racji ma bo oglupiec mozna z tym wpatrywaniem sie we wszystko heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
5 miesięcy temu o tej porze męczyłam się na porodówce 😁 no ale warto było 😉
Jęzeli chodzi o spanie , to u nas też gorzej niż było- ale da się przeżyć.
Mixi pokaż się w tych rurkach 🙂
Isa- dasz radę- silna babka z Ciebie 😉
Sandra, wyglądasz ślicznie w tych włoskach 🙂
Tymol dziękuje za życzenia 😘
A co do sprzątania, mój mąż uważa, że zawsze jest czysto 😁
No i jeszcze zapomniałam- Tymek już czwart dzień wstał obkupkany po pachy, fuuj 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka ja też nie wprowadzałam glutenu jak dziewczyny opisywały po łyżeczce, z odstępem czasowym itp... chciałam tak zrobić ale to odkładałam, wkońcu mały nic nie jadł więc moja mama trochę mi przegadała do rozumu i że ona wychowała 4 dzieci więc jej posłuchałam i odrazu dostał 150ml grysiku i na 150 ml mm daje 2 starte suchary (zwykłe)... odrazu poszłam na głęboką wodę, ale nie żałuję bo przynajmniej coś je, bo gdybym słuchała położnej i patrzyła na jakieś głupie tabelki to Szymek pewnie by cały dzień nic nie jadł bo samego MM nie ruszy 😮

aaa i widocznie może jeść gluten, bo nic nie wysypało, je ze smakiem i nie ma bóli brzuszka... no i wczoraj sam się wypróżnił, tak więc zaczynam powoli dawać mu wszystko 😁

pediatra zdziwiła się że nie chce samego mleka, ale powiedziała że czasami tak się zdarza i podawać mu to co mu idzie,i że wystarczy jak zje w nocy 150ml... widocznie taki ma smak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak samo jak Isa mysle ze jak mialabym czytac i sluchac wszystkiego w okolo to nie dalabym nic malej, a daje po trochu obserwuje i jak nic jej nie jest to daje wiecej, coraz to nowe rzeczy i swietnie sobie radzi tak wiec co chwile je cos nowego, tyle ze z ta marchewka jak dostala raz i ja wysypalo to juz do niej nie wrocilam, ale chcem sprobowac jeszcze raz, ale tym razem sama ugotuje 😉
a co do tych truskawek, maja tu musy z hipp'a jablko&gruszka, jablko&truskawka, truskawka&banan, i jakis mix owocow (ktorego jeszcze nie dalam)
zjadla kazdy z tego musu i kazdy jej smakowal , w ogole ona nie ma czegos takiego czego by nie sprobowala, jak widzi lyzeczke to odrazu otwiera buzke i je wszystko co daje- bez wypluwania 🙂 tylko te soczki z woda 🥴 wiecej wypluje niz wypije ale i tak sobie je popija w jakis ilosciach

dzis dostala flipsy bezglutenowe i jak dalam jej w reke to zaczela sie cieszyc cos tam pomemlala dokladnie 2 pomemlala i popila soczkiem hipp jablko z woda mineralna i wlasnie ma drzemke 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w ogole to mieszkam ze wspolokatorka ktora jest brytyjka, i slyszac jej teksty co mam dac Naishy do jedzenia kobieta mnie totalnie rozbraja 😮 jakbym jej miala sluchac to 😲
pierw w tlusty czwartek jedlismy paczki -takie z samym cukrem, przychodzi do nas i mowi "daj Naishy niech se pociumka" 😮 patrze sie na nia, mowie ze to paczek i ze bedzie miala czas na jedzenie paczkow!!! a ona ze to przeciez nic takiego -tylko paczek, "zliz cukier i jej daj!" .. 🤢

druga sytuacja jak rozmawialam z nia o mleku, mowie ze od 6mc wprowadze Aptamil 3 mleko nastepne, patrzy sie na mnie jak na glupia i mowi "krowie mleko jej podaj!" 😮 😲 😲 mowie ze krowie dla 6mc dziecka ??? ona ze gdy jej syn byl maly od 6mc dawalo sie krowie 😮

jak dalam Naishy kawalek bulki zeby sobie pociumkala to przyszla i mowi zebym ja przekroila i posmarowala maslem "co by sie Naisha troche ubrudzila i miala frajde i fajna miekka bulke" 🥴

tak wiec zyje z osoba ktora ma nieco odmienne zdanie 😁 czasem idzie zwariowac 🤢 wiec nie bojcie sie posluchac swoich matek jak Wam dobrze radza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
Dzonatalie, a w tych obiadkach co jej podajesz nie ma w skaldzie marchwi? Bo mowisz ze przestałas narazie Naishce podawac? 🙂


napewno jakis % marchwii jest ale nie tyle co w sloiczku marchew&ziemniak, ale nie wysypuje jej po tych obiadkach np. kurczak&warzywka, albo inne takie podobne, ,wszystko w porzadku,
sama marchew&ziemniak sie nie przyjela u niej byla cala czerwona i wysypana, dlatego drugi raz juz tego nie podalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie niezła ta Twoja współlokatorka 🙂
Jeżeli chodzi o manne to ja też podaje małej wiecej tzn ile chce tyle zje.
Na razie robie jej 80 ml i zajada całą.
Obiadki odstawiłam i tylko cyc.
Za pare dni sproboje znowu cos dac.
Jablko je jak jej zetre ze słoiczka nie trawi 🙂
Ale zaraz po zjedzeniu potrafi jej sie prawie całe cofnąć i wypluje 🤨 nie wiem co to znaczy ,ale też na troche odstawimy ,moze brzuszek jeszcze nie trawi surowego .
Te chrupki kukurydziane też niby zje ,a za chwile jej się nimi uleje 😞
Ach z tymi dziećmi. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuśki 🙂

Wszystkim dzieciaczkom wszytkiego Naj z okazji miesięcznicy 😘 😘:kiss: bo pewnie juz kilka przegapiłam bo mnie tu troszke nie było ....

u nas cały czas swędzoce dziąsła, slinotok, rumiane policzki ale ząbków nie widać 🤢
W sobote bylismy na 30 stce u męża mojej Przyjaciółki . Było nas 14 dorosłych i 5 dzieci najstarsze miało 14 miesięcy :d więc był mega żłobek, no i wymienialiśmy się panowie prxy stole panie z dziećmi poźniej panie przy stole a panowie z dziećmi 😁
Dziewczyny tak chwaliły moje Michała że taki opiekuńczy tak sie Gabrysiem zajmował i innymi dzieć,mi też a jak powiedziałam że w domu sprząta i gotuje to sie nie mogły nadziwić i mi zazdrościły...a ja w duchu się cieszyłam ale też bolało mnie to bo one nie wiedzą że ma jedną wadę...która rujnuje nasz "wspaniały świat" 😞

Na imprezie też gadałam z dziewczynami o dzieciach no i powiedziałam że daje juz małemu słoiczki i kaszkę i że herbatki nie chve pic a kupke robi twardą. To się zdziwiły bo one jak dziecku daja np kaszke to dziecko dodatkowo wypija 100 ml herbatki, a ja za nic nie moge go przekonać do butelki... 🤢 czasami mu z łyżeczki podaję no ale co to jest pare łyków. No i przestałam mu dawać... 🥴 znów jest na samej piersi. I nie wiem co tu zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka nic się nie przejmuj bo moja też nie specjalnie chce pić herbatki. Będziemy próbować do skutku. A jeśli nie butelką to może niekapkiem spróbuj. Albo właśnie łyżeczką po troszeczku. Nie wszystkie dzieci chwycą butelkę...
Póki co robię jej ok. 4 godz. odstępu między posiłkami bo inaczej zje pół porcji i ma dość. A że się nie upomina jakoś specjalnie to myślę że krzywdy jej nie robię 😉

Dzo nie tylko Brytyjczycy tak mają 😜 Mój M chciał dziś Małej dać placka czekoladowego spróbować hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...