Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
latka napisał(a):
O tak właśnie 😉


dwie piersi z kurczaka kroisz na male kawalki i podsmazasz z pokrojona cebulka. jak mieso sie usmazy to dolewasz troche wody i dodajesz pomidory krojone bez skorki. Zagotowujesz. nastepnie dodajesz ser mascarpone i mieszasz az sie rozpusci w sosie (ja daje cale opakowanie sera). jak sos ma jednolita konsystencje doprawiasz sola i pieprzem do smaku. ja dodaje jeszcze ziola prowansalskie albo bazylie i oregano. I to tyle 🙂 ja podaje z makaronem rurki lub takie kokardki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
latka napisał(a):
O tak właśnie 😉


dwie piersi z kurczaka kroisz na male kawalki i podsmazasz z pokrojona cebulka. jak mieso sie usmazy to dolewasz troche wody i dodajesz pomidory krojone bez skorki. Zagotowujesz. nastepnie dodajesz ser mascarpone i mieszasz az sie rozpusci w sosie (ja daje cale opakowanie sera). jak sos ma jednolita konsystencje doprawiasz sola i pieprzem do smaku. ja dodaje jeszcze ziola prowansalskie albo bazylie i oregano. I to tyle 🙂 ja podaje z makaronem rurki lub takie kokardki 🙂


O dzieki, jutro bede robic, to faktycznie blyskawiczny 😁
Potrzebuje takich przepisow hehe:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, tak się zastanawiam skąd ograniczenia wiekowe dla niektórych produktów wprowadzanych do diety dziecka. Czemu produkty które częściej uczulają wprowadza sie później? Czy to zależy od dojrzałości układu pokarmowego? Czy jeśli dziecko nie ma skłonności do alergii to można podawać wcześniej? Pamiętam że Starszego uczulił banan (lub związki chemiczne używane do konserwacji) a po truskawkach mu nic nie było. Mała po pomarańczy też żadnych rewolucji nie miała. A dziś znów zbuntowała się na ziemniaki, marchewkę i kalafiora. Dostała więc makaron z truskawkami. Co zrobić żeby zechciała jeść obiady normalnie???? Przecierane już w ogóle nie wchodzą w grę. Tylko gniecione widelcem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inritam, Deira z tymi skowronkami to nie do końca tak... Ja przez ostatnie tygodnie ciąży chodziłam spać o 1 i wstawałam o 3 🙃 a ola troli mi teraz i tak do 10,00 -11,00 a ja nerwicy dostaję bo później do nocy siedzi... Chociaż wczoraj wyjątkowo szybko zasnęła o 21,00 a i tak po 10,00 dzisiaj wstała 😮 W sumie to mam co chciałam, bo ja zawsze śpiochem byłam i całą ciąże powtarzałam "brzuszkowi" że ja mogę do późna z nią walczyć byle rano długo spała no i masz jakie usłuchane dziecko 😜 tylko nie przewidziałam że macierzyństwo takie męczące i że o 20,00 będą mi się oczy same zamykać 🙃 😁

Doti Lusia to mnie zadziwia ciągle swoim tempem rozwoju 🤪

Karolka bo ja to teraz zaglądam jak mam wolną chwilę więc na wszelki wypadek jak by mnie tu już nie było to powodzenia jutro oby wszystko się udało i pogoda dopisała 😘 i wszystkiego dobrego 😘
A strój świetny jak pisałaś że jeansowa to myślałam że ta różowa fajniejsza by była ale jak pokazałaś zdjęcie to uważam że ten zestaw jest bardzo elegancki na taką okazję. A ja tam białym kolorem w ogóle też się nie przejmowałam 🙂 ważne żeby dziewczyna się wygodnie czuła w końcu jej dzień 😉 jeszcze się dosyć w życiu w niewygodnych ciuszkach nachodzi 😜

Isa właśnie dzisiaj w pracy w radiu słuchałam wiadomości ze tam w twoich stronach masakra jakaś z pogodą i tak o Tobie sobie myślałam że do dentysty śmigasz 🙂

A ja wczoraj Oli wymyśliłam zabawę w chodzenie,tzn. nie stawiam jej na nóżkach tylko tak w powietrzu udaję że chodzi i robię tupu tupu 🙃 no i tak jej się spodobało że ryk jak ją odłożyłam, jak posadziłam to też dopiero jak "chodziła" to była fajnie. Ale sobie samobója strzeliłam a raczej swoim plecom 🙃

Muszę wam powiedzieć że już 5 dzień wczoraj był jak położyłam Olę spać a ona minutę płaczu i zasypia. I jestem z siebie dumna że nie lecę od razu jak zapłacze bo zawsze tak robiłam i mnie przewzieła sobie a tak teraz dosłownie minutkę płacze i zasypia za chwilę. Jestem z siebie dumna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, kiedyś żadnych norm nie było i nasze mamy karmiły nas mlekiem krowim, jak widać wszyscy zdrowi 😉 myślę, że co kraj, to obyczaj, więc z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku dziecko niewykazujące skłonności do alergii, moim zdaniem, można podawać wcześniej 😉
jak dziewczyny pisały, w uk deserki z truskawkami są po 4 miesiącu...

ps. mojego też wysypalo, jak z kolei jakiś czas temu ja obżarłam się bananów i tez podejrzewam, że to od tej chemii, którą je szprycują, żeby dojrzały 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ze spania po południu nici. Nata obudziła się jak tylko chciałam się położyć 😮 Poszłyśmy więc na spacer, chociaż nieźle śnieg padał. Musiałam jednak naładować baterie, bo już funkcjonowałam ledwo ledwo.
A poziom mojego zmęczenia był naprawdę zaskakujący – przed wyjściem na spacer zrobiłam sobie kawy, wlałam odrobinę mleka (tak mi się przynajmniej wydawało 😉 ). Jak wzięłam łyka to mnie zemdliło, bo kawa miała smak bananów 😁 Okazało się, że wlałam sobie soku bananowego 😁 I byłam tak zmęczona, że nie zauważyłam, że karton jest inny, że to co wlewam do kawy nie ma wyglądu mleka, i że kawa wcale nie wygląda jak z mlekiem 😁

A po spacerku jestem zmęczona, ale jakby inaczej 🙂 Zrobiłyśmy sobie taki prawie marszobieg z wózkiem, więc jak wdrapałam się na tą naszą górkę i wlazłam do domu, to ze mnie ciekło po plecach 😉 I w uda nieźle weszło 😁

Karolka, uważam, ż Ulcia będzie wyglądała super w tej jeansowej sukieneczce. Po co ma się dziecko męczyć w czymś, w czym jest jej niewygodnie. Potem będziesz miała marudne dziecko, bo wcześniej czy później oznajmi Ci, że ma dosyć sukienki 😉 W ogóle to gratulacje, że udało się Ulcię utrzymać bez cyca tyle godzin 🙂 No i czekamy na relację i zdjęcia z uroczystości 🙂 Powodzenia!

Latka, niestety ja też już ubieram 6-9 m lub na 74 cm 😉 Klucha moja kochana 😁 A najsmutniejsze jest właśnie to, że Nati nie zdążyła ubrać wielu ubranek 3-6, które już są dla niej za małe, a są takie śliczne 😉

Oho, muszę kończyć, bo Nati nagle zrobiła się czerwona na twarzy i do tego ma baaaardzo skupioną minę 😁 Będzie zmiana pieluchy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak racja. Nas tak karmili, ale przez te 20 lat sie "ciut" zminiilo.
Wszedzie chemia, chemia, chemia. Srodowisko zasyfione, wszedzie konserwanty i pewnie stad to tez wynika...Poza tym nikt nie prowadzil takich a innych badan, bo nie bylo ani srodkow ani wiedzy ni mozliwosci.
Nooo a dwa zobaczcice, ze teraz nam wlasnie rosnie w dobie chemii, pokolenie alergikow, co 3 dziecko ma alergie..;///
Kazdy robi jak uwaza, ja sie w miare choc bede starac trzymac schematow, chocby dlatego,ze Nadia jest alergikiem na bialko. wiec ze spokojem 🙂)
Moj znienawidzony tekst: kiedys tak bylo 🙂
Kiedys rodzilo sie bez znieczulenia, byla jedna szklana butelka, wozki z siatka w krate itd. itp. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w koncu mam czas usiasc i poczytac po raz kolejny,
no wiec bylysmy zwazyc moja klusie i wazy 7.770g zmartwilam sie czy to nie za malo 🤔 ale Pani powiedziala ze swietnie utrzymuje sie w jednej linii w siatce centylowej i ze bardzo dobrze przybiera na wadze. (zmartwilam sie bo wazylam ja 18 lutego i jej waga byla 7.330) dzis mamy 15 marzec i 7.770 wiec rowne 440g przybrala. no ale skoro dobrze przybiera to dobrze.
odrazu zapisalam sie do lekarza na nastepny piatek bo koncza mi sie leki, no i chcem ponownie sprawdzic oko Naishy.

moja wspolokatorka jutro ma urodziny, upieklismy jej dzis kolorowe babeczki a raczej - "czarno" - "biale" 😁 i powbijalam swieczki o napisie " happy birthday" + kartka, chcialam to zrobic jutro ale wyszlo ze dzis, bo moj m w domu wiec mi pomogl piec i jej siostra przyjechala wiec i ona uczestniczyla w tym 😉 no i Naisha oczywiscie "spiewala" happy birthday 😁 😁
wspolokatorka tak sie ucieszyla ze az mi milo sie zrobilo powiedziala ze swietny pomysl z babeczkami zamiast tortu ktory jest co rok 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dszonatalie piękny prezent dla współoatorki 🙂
Doti napewno widziałaś jakie słoiczki dostają dzieci w uk. Więc myślę że możesz dawać Lusi to co lubi 😉
Karolka trzymam kciuki zeby wszystko odbnylo sie tak jak sobie wymarzylas i najlepszego dla Ciebie i męża! 🙂
Mały cały czas ma gorączke 😞 nie ma innych objawów oprócz podirytowania (ciaglego) i braku snu ( bo ciagle go cos budzi). Ogarniam na szybko fdom i czekam na m. Po obiedzie jedzie po gosci na lotnisko. happy 😁 na pewno już dziś ciśnienie mi podskoczy więc może jeszcze się poskarżę na forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, dlatego napisałam, że z umiarem i w granicach rozsądku 😉 ja też chciałabym raczej trzymać się schematów, zwłaszcza, że do tej pory tak robiłam i nawet swoją dietę powoli i ostrożnie rozszerzałam 🙂

Marylu, cierpliwości życzę i dużo siły na najbliższe dwa tygodnie 😉 a dla Krzysia dużo zdrówka :*

Karola, wszystkiego najlepszego no!! i trzymam kciuki, żeby było tak, jak zaplanowałaś, a nawet lepiej 😉 😘 😘 😘
ps. sukienka z jeansu super 😉 i najważniejsze, że Ulci będzie wygodnie 🙂

Deira, przynajmniej smaczna taka kawa? 😜

młody zaciesza do karuzeli 😁 normalnie najlepszy nasz zakup 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola, oby jutro wszystko odbylo sie jak sobie zamarzysz 🙂

Dzonatalie, gratulacje 😁

Marylu, trzymaj się;D i czekamy na relacje:P heh

Inirtam, moj tez najlepszy zakup tylko to czym na pewno w kazdej chwili sie zajmę i sam az sie szarpie do Niej żeby go polozyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała śpi od 19.30, ja siedzę z lampką wina, M umówił się na piwo z przyjacielem, więc mam wolny wieczór tylko i wyłącznie dla siebie 😁 Czuję taki luzik, że aż mi się spać nie chce, porobiłabym coś dla siebie. Może odpalę sobie jakiś filmik, albo coś poczytam, bo ostatnio nie mam czasu na czytanie, nad czym ubolewam 🙂

Inirtam, kawa chyba tylko dla jakiegoś ekstrawaganckiego konesera 😁 Dla mojego podniebienia zbyt odważne połączenia 😉

Dobrej i spokojnej nocki, kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o schematy żywieniowe - wiem że kiedyś tak nie było i wiem że czasy i jakość się zmieniła. Ale tak myślę, czy swoje warzywa i owoce, które wyrosły bez chemii mogą zaszkodzić? Nie chcę zrobić krzywdy Małej. Przy Starszym jakoś trzymałam się tych schematów a teraz ona tak wydziwia przy jedzeniu że już sama nie wiem. Czy mogę Was jeszcze poprosić o wsadzenie jeszcze raz jakiegoś konkretnego schematu co i kiedy wprowadzać?

Dzonatalie super pomysł z babeczkami 🙂 Podkradnę pomysł od Ciebie i za tydzień tak szwagra nawiedzę 🙂 Zapraszają nas na jutro na imieninowo-urodzinowy poczęstunek ale gdzie ja pojadę jak tam Siostrzenica chora i prawie 39*C gorączki ma 🤢
Gratuluję wygranej.

Marylu a wysoka ta gorączka? Jak długo już się utrzymuje? Bo może to trzydniówka?

Efek w fotoksiążce najczęściej możesz zamieszczać swoje podpisy. Tu masz taką co można tekst dodawać: http://allegro.pl/fotoksiazka-21x21cm-40str-160zdj-oprawa-twarda-48h-i3096167388.html Możesz poszukać na allegro, na którejś z aukcji powinien być link do programu do edycji, ściągniesz i przetestujesz 🙂

Deira faktycznie musiałaś być strasznie zmęczona 😁 Swoją drogą ciekawy smak musiał być hahaha

Karolka jutro pewnie nie będziesz miała czasu zaglądać na forum 🙂 Oby wszystko się udało i poszło po Waszej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja jadę tym http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html dokładnie według tego schematu, krok po kroczku 🙂 Myślę, że swoje warzywka, owoce, czy np. mięso ze swojego kurczaka to zupełnie inna bajka niż te sklepowe rzeczy. I wydaje mi się, ze swoje warzywka z ogródka są lepsze niż np. słoiczkowe 😉 Ale to moja osobista opinia. Musisz obserwować Lusię i zdać się na intuicję 😉 Wybredna panna 😁

Karolka powodzenia jutro 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No w koncu Tymek zanal dalam mu czopka bo mial 37, 5 temp a nie wiem czy mój termometr dobrze mierzy coś mi nie pasuje. ...spiacy bardzo a zasnąć nie mógł. ...wczoraj przed północą poszedł spać a Oczy zamknięte i gada placze cuda....niw wiem co mu jest wczoraj temp nie miał ogolnie bardzo marudny mam nadzieje ze to tylko zeby 🤢 juz nie wspomne o nocach bo od miesiaca jak nie lepiej to nieciekawie wyglądają co sie przebudzi to płacz i tak co chwilę az nie jestem przypomna zeby wstawac i musi spac z nami. ...juz mam dosc kiedy sie wygodnie chociaz w lozku poloze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...