Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja dopiero teraz powoli odpada 😞 Jestem już trochę zmęczona, bo próbuję ją utulić od 21. Na szczęście jakoś nie płacze, tylko cały czas marudzi, macha rączkami, nóżkami. Jakaś taka nerwowa na wieczór się zrobiła, ale powoli chyba bateryjka jej siada 😉

Agnieszka, przykro, że kłótnia z M skończyła się decyzją o wyprowadzce 😞 Trzymaj się 🙂 Oby wszystko jednak się ułożyło niezależnie od sytuacji. I muszę przyznać, ze bardzo dojrzałą masz córkę 🙂

A wiecie, że na brzuszek.net pojawił się już temat "wrzesień 2013"? 🤪 Jeszcze wątek pusty, ale już niedługo zaczną się "zapylać" przyszłoroczne wrześniówki i pewnie pierwsze na forum brzuszkowym się pojawią 😁 Ale ten czas leci... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry Mamuśki 🙂

Agnieszko strasznie mi przykro że ta kłótnia była aż tak straszna w skutkach 😞 Mam nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze - nie zależnie co to znaczy. Ważne żebyście były szczęśliwe!

Deira męczyłaś się strasznie długo z Natusią. A zamiast usypiać na siłę nie lepiej ją było zmęczyć jakąś zabawką albo zabawą z nią?

Karolka ja zawsze miałam problem z podawaniem czopków więc wolę syropki 🙂 Łatwiej podać ze strzykawki.

Ja mam dziś wrażenie że Laura spała całą noc. Nie pamiętam żebym budziła się w nocy na karmienie, dopiero o 6 rano! Ale cyce nie pękały więc musiało być jakieś karmienie. 🤨
Teraz jadła o 6. Co znaczy że jak nie będzie wariować to następne jedzenie o 9. Chciałabym żeby koło 12 poszła spać ale czasu snu i zabawy to się chyba nie bardzo da wyregulować.
M ma chyba okres rozrodczy bo sie dobiera do mnie codziennie rano. A ja codziennie rano się drę na niego że nie ma seksu z dzieckiem w łóżku! Starszy do nas przyłazi wyspany... Mówię mu że na przyjemności jest czas jak dzieci śpią w nocy a nie jak już się budzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie.

u nas pobudka o 7 i odrazu całe przebieranie tak się ufajdał że wszystko łącznie ze śpiworkiem i prześcieradłem do prania. 😁 śmieszy mnie to że taki mały bąbel a taka kupa 😁 😁

Kurde nie wiem co robić 🥴 Licytowałam ubranka do chrztu. spodnie osobno i koszula osobno,u jednego sprzedawcy.2 i 3 listopada skończyły się aukcje, napisałam żeby mi podał łączną kwotę za przesyłkę . cisza. po 2 dniach napisałam, że czekam na meila z wiadościa o łącznej kwocie przesyłki. cisza. Dziś też już napisałam. Kurde jak gość się nie odezwie to co ja zrobie? 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niezły rygor u Ciebie Doti 😁 😁 😁 😁
Aga trzymaj się dzielnie i trzy razy pomyśl zanim coś pochopnie w nerwach zdecydujesz 😘
Karolka mam nadzieje ,że czopek w końcu wylądował w pupie Ulci 😜 😜 😜 😜 😜
A ja znowu nocka rewelacyjma jak zasnela o 21 tak o 6 cyc i śpi jeszcze do tej pory. 🤪 🤪
Moja mała chyba też już cierpi od wyrzynania sie zabkow jak juz Wam wczesniej pisalam.
Ale Doti mnie w tym utwierdziła kkiedy powiedziala o tych kupkach kwaśnych.
Moja mała robi takie kwasiory ,że jak wącham przez śpiochy to aż niemiło sie mi robi 😮
,a wcześniej miała całkowicie bezzapachowe.No i widze na dziąsłach ,że coś tam prześwituje ciekawe kiedy wyjdą .
Ja dzisiaj czekam na wyplate bo juz mnie nosi do sklepu na zakupki ,no i kozaki muszę kupic sobie wreszcie .Otworzyli u nas nowy market wiec czas tam zawitac na jakies promocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa dzięki za kciuki, w dzień nie było problemu z wytrwaniem tych 2-ch godzin, bez smoczków, za to na rączkach 😉 Wieczorem gorzej, bo po 19-stej ma kolki i tak trwa do 24.00 a potem zasypia na 3 lub 4 godzinki. Ale się trzymamy dzielnie !
Teraz śpi więc mam chwilkę, nastawiłam dla psa żarełko, zupę wczoraj jarzynową ugotowałam, więc zostało mi drugie do zrobienia.
Agnprzemyśl swoją decyzję, czasami faceci nas wkurzają, tak niestety było jest i będzie. A teraz dodatkowo jeszcze nami rządzą hormony. Wiem, bo z moją Mamą dogadać się ostatnio nie mogłam i mnie wkurzała...trochę mi przeszło i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ogolnie zapach kupy kwasny moze wynikac takj jak doti napisala, ale tez dzieciaki karmione piersia maja taki charakterystyczny zapach stolca 🙂
W zlobku od razu czuc, ktore w domu maminego cyca pociaga, bo kwasiorem mega smierdzi..;//
Co do zebow to jeszcze troszke za wczesnie.. 🙂 choc kumpelki maluch mial 3 miesiace i mu wyszedl zabek 🙂 no, ale to rzadkosc 😉

Agn mam nadzieje ze dojdziecie do porozumienia!!!


A ja czekam na elektryka modlac sie zeby udalo mu sie naprawic prad..ja mam4 ubranka do chrtzu i mloda w kazdym nieszczesliwie wyglada, ale nie bede jakos specjalnie tego przezywac : 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie

agn, nie podejmuj decyzji w emocjach, przemy sl sobie wszystko jeszcze na chlodno, mam nadzieję,że wszystko się ułoży

marylu, też czekam dziś na wypłatę, właśnie sprawdzałam konto, czy czasem już nie wpłynęło, bo zakupiłam kozaki na allegro i nie mogę się już ich doczekać a muszę przelewik zrobić...
w tym m-cu zaszalałam i kupiłam dwie pary, botki takie na teraz do latania bo nie miałam w czym chodzić i te kozaki
że nie wspomnę, że przydałby mi się jakiś ładny płaszcz... ale to już nie w tym m-cu, może po następnej wypłacie
no a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za wsparcie, tak naprawdę tylko na was można liczyć... Nie spałam całą noc, oczy mam sino-fioletowe 🤨 Ja z natury jestem bardzo spokojną i uległą osobą, która praktycznie zawsze idzie na kompromis 🤨 Ale jak już się wkurzę to na całego 🥴 Dziś zaczęłam dzwonić i bardzo szybko znalazłam mieszkanie do wynajęcia w przyzwoitej cenie oraz firmę do przeprowadzki.Już miałam zacząć się pakować (mam w tym wprawę, bo ciągle się przeprowadzamy) ale niestety mój M wkroczył do akcji 🤨 Piszę niestety, bo chciałam na jakiś czas wynieść się i dać mu czas na przemyślenia i ułożenia sobie priorytetów w życiu. No i oczywiście dałam się zwieść obietnicom.... Zobaczymy, co z tego będzie. Pierwszy raz (oprócz narodzin Mai) widziałam, jak płacze 😞 No i zastosował szantaż emocjonalny, że jak się wyprowadzę to spali nasz dom 🤔
Ja chyba na łeb dostanę 🤨 Ech, ci faceci... Z nimi żle, bez nich też nie dobrze 😞 Ze strachu nie poszedł do pracy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguś mnie by wkurzył teks o spaleniu domu. Powiedziałabym pewnie że jak mu nie zależy to niech pali... Ja też zawsze ulegam obietnicom.

Sandra ja nie panikuję jeśli chodzi o zęby Małej bo jakoś mnie to nie przeraża 😁 gorzej niż przy Starszym już raczej nie będzie. On też tak wcześnie zaczynał - dziąsła puchły i kupy śmierdziały od 3 miesiąca życia a zanim zęby wyszły to trochę trwało... Póki co Mała dziąseł spuchniętych nie ma ale skoro dentinox podziałał a cyc nie skutkował to coś w tym musi być 😁
Pewnie, że zapach kupki może być inny na różnych etapach rozwoju dziecka i karmienia, ale ten "ząbkowy" poznam wszędzie :P bo Starszy miał takie kwaśne kupki przy zębach że od razu dupcia odparzona....

U nas karmienie "przepisowo" po 3 godzinach czyli o 9. po 20 minutach Mała była najedzona. Teraz szczęśliwa leży sobie na macie i ćwiczy 😁 ah no i ja liczę czas od początku karmienia, bo tak mi kiedyś położna mówiła żeby liczyć od początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry kochane 🙂

Aga wspolczuje tej sytuacji z mezem, juz sobie wyobrazam jaka atmosfera panuje u Was w domu. trzymaj sie dzielnie 😘 na nas zawsze mozesz liczyc 🙂

Ula sie w koncu czopka nie doczekala. Temperatura skoczyla jej do 38 st i jak juz chcielismy isc jej wkladac tego czopa, to zasnela 🙂 chyba wiedziala co sie swieci 😁 obudzila sie przed 23 i juz temp jej spadla do 37, wiec postanowilam, ze jeszcze poczekamy. W nocy byla spokojniutka, 2 razy sie tylko obudzila, a teraz nadal ma stan podgoraczkowy i spi. O tyle dobrze, ze po 2 dniach kupke strzelila, to jest spokojniejsza 🙂 zobaczymy co przyniesie dzisiejszy dzien...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgosia1986 napisał(a):
Hej dziewczątka- mam ochotę zapisać się na zumbę- co myślicie o takim sposobie zrzucenia kg?


super sprawa! oprócz tego że się spala kalorie to można się też nieźle bawić, ta muzyka wprawiała mnie zawsze w mega dobry nastrój i dawała kopa energetycznego

też się zastanawiam czy nie zacząć chodzić bo potrzebuję się trochę rozerwać i oderwać od tych pieluch, zaraz w sumie napisze do kumpeli co rodziła też córcie w czerwcu bo ona chyba chodzi - razem zawsze raźniej i łatwiej się zmobilizować niż samemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Malgosia1986 napisał(a):
Hej dziewczątka- mam ochotę zapisać się na zumbę- co myślicie o takim sposobie zrzucenia kg?


super sprawa! oprócz tego że się spala kalorie to można się też nieźle bawić, ta muzyka wprawiała mnie zawsze w mega dobry nastrój i dawała kopa energetycznego

też się zastanawiam czy nie zacząć chodzić bo potrzebuję się trochę rozerwać i oderwać od tych pieluch, zaraz w sumie napisze do kumpeli co rodziła też córcie w czerwcu bo ona chyba chodzi - razem zawsze raźniej i łatwiej się zmobilizować niż samemu

Właśnie też tak myślę, że dobrze bawiąć się można wrócić do kondycji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Aga czasami trzeba odpuścić. ale tekst o spaleniu domu to przesada :/

na ząbkowanie nastawiam się po 4 mięsiącu, starsza miała 4,5 miesiąca jak wyszedł pierwszy. może u Oskara będzie podobnie... choć z racji tego ze to chłop to może nie będzie się spieszył 😉

Małgosia widziałam zumbę na żywo. to strasznie męczące 😁 ja bym odpadła po 3 minutach. Liczę że po powrocie do pracy zrzucę te 6 kg i dodatkowo 4 kg i będzie git 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂 u nas nocka rewelacja mala zasnela przed 23 spala do 4 dostala mleczko i spala do 9:30 😁 troszke sie poprzytulalysmy i spi znowu 🙂
ja z moim okruszkiem robie tak ze tez staram sie ja wyglodzic i daje jej jesc co 3 godziny po 120 ml mi juz zjada a jak np. dostaje mleko o 19 czy 20 i spi to na spiku jej daje mleczka tak o 23 i spi jak ta lala 🙂 chyba ze atakuje nas bol brzuszka to wtedy wieksze przeboje.
Agn ze spaleniem domu to sie wyglupil dzisiaj pewnie ma poczucie winy i ze tak to ujme "bedzie ci w dupsko wlazil" jak to faceci gdy wiedza ze cos zle zrobili 🙂
noo to widze ze nie ja jedna czekam na wyplate 🤪
a tak wam napisze ze po wizycie u dermatologa smaruje malej buzke ( nie zmienialam mleka karmie caly czas bebilonem 1 ) wszystkie place, krostki zeszly i Bianka ma skorke gladka jak pupcia 🤪
tak wiec smialo moge polecic EPIKREM jest bez recepty 🙂
malgosia podobno zumba to super sprawa 🙂 ja tez nad nia mysle bo u nas w karnecie na silownie jest wlasnie zumba pilates tzw. atak na brzuch, na bosladki mase innych moze zrzucic kg bawiac sie tym i z przyjemnoscia to robic 🙂 tak wiec smialo zaczynaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie i ja,
mój mały spał grzecznie do 3 w nocy a poźniej dał taki koncert ze poszedł spac po 5. Niby brzuszek go bolal bo purki szły i sie napinał ale jak swiatlo zaswiecilismy i zaczeliśmy sie z nim bawić to przestawał pozniej mu się znudziło i na nowo koncert 😮 masakra
dziś tak samo wstal o 8 i poszedł spać o 10.30 🤢 bo płakał tak że masakra ( ciekawe co sobie sąsiedzi myślą że dziecko torturuje chyba 🤢) musiałam go dyndac nosić, cyca niew chciał bo jak chciałam mu dac to jeszcze większy był wrzask 🥴 dopiero gdy mu włączylam dzwięk suszarki na you tubie i dałam słodkie kropelki na sutka to pociąganł cyca i padł 😮 ehh co ja z nim mam 4 światy.

Z tą szczepionka to też są jaja bo po ostatnim incydencie w przychodni jak sie zanosil od pobierania krwi, lekarska skierowala nas do neurologa zeby dał zgode czy mozna szczepić czy nie. Zaś neurolog nie da zgody bez zgody kardiologa i badania eeg głowy dziecka 🤢 jestem tak wkurzona bo terminy sa takie że masakra eeg na 4 grudnia dostalismy termin a kardiolog dopiero po nowym roku A szczepionka miała być teraz we wtorek 13. listopada. 😠 w ogole nie wiem po co te badania jakby nie mogli normalnie zaszcepic teraz tyle zachodu z tym...!!
A mam stresa jak mysle o tym szczepieniu boje sie ze now sie badzie zanosil 😞(((

Jakby tego było mało to mój syn upodobal sobie jedna strone do skręcania głową a w druga stronę nie do konca skręca i często sie kułada w litere C 🤢 polozna móiwla żebym go częściej na brzuszku kładła ale coraz bardziej mnie to niepokoji.

A ogólnie to chciałabym nie narzekać 🙂

Pozdrowionka dziewczyny!! :*
Ps jakie czopkie dawałyscie maluchom po szczepieniu?? przeciwbólowe czy viburcol?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia wpisz w google "ruch jednostronny" i tam powinien wyskoczyć artykuł ze strony e dziecko ( ja nie moge jeszcze dodawać linków) i zobacz czy to nie o twoim dziecku bo mi się wydaję że mój tak ma, Miał ciasno w brzuszku bo się duży urodził i układał się na jedna stronę . Ćwiczę z nim od jakiegoś czasu sama...zobaczymy czy przyniesie efekty...a jak nie to do lekarza pódziemy... 🤢

Dzięki karolka no musze kupić jakieś przeciwbólowe w czopku jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...