Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moje cudo właśnie zjadło i nie zanosi się na spanie 😁
uśmiecha się, dusi swoje policzki i wydobywa dziwne odgłosy.
Coś od wczoraj wieczora kupki nie może zrobić i się męczy 🤨

A dzisiaj nawet ładnie na dworze więc spacerek zaliczymy 🙂

Co do chrzcin, to ja robię jakoś w lutym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Piękne 🙂
Moja Natuchna dziś miała całkiem przyzwoitą noc, choć zasnęła dopiero po północy. Ale obie wylegiwałyśmy się w łóżku do 10 😁 Potem ją nakarmiłam i od 11 znowu śpi 🙂

A wczoraj wieczorem M pożarł się ze swoją matką tak, że ta rzuciła słuchawką… 😮 O co poszło? A o to, że M mówi – „Byliśmy na spacerze z Małą.” Ona na to – „Ale za zimno!!! Dziecko mi przeziębicie." (wczoraj było 12 stopni tak notabene). M jej mówi – „Zaraz będziemy kąpać Małą.” A ona na to – „Ale po co codziennie?! Dziecko mi zaziębicie!!!”.
W końcu M nie wytrzymał i jej przez telefon rzucił, że nie ona jest matką tego dziecka to po pierwsze, a po drugie to nie życzy sobie, aby kwestionowała wszystkie nasze działania, bo nie mamy po 16 lat i nie jesteśmy gówniarzami, którzy dziecku jakąś krzywdę zrobią. Gdzieś chyba jeszcze wplótł w tę wypowiedź jakieś dosadne przekleństwo 😁 To ta się obraziła i rzuciła słuchawką… 😮

Agnieszka, bądźmy w kontakcie w sprawie SS. Gdyby Sandrze się nie udało, to będę się uśmiechać do Ciebie 😁

Sandra, córeczki to wykapany Tatuś 😁 Oczy mają po Twoim mężu 🙂 Cieszę się, ze mimo przeciwności losu chrzciny się udały 🙂
My chrzimy na wiosnę.

Mixi, ja już powoli zaczynam się zastanawiać, czy Małej nie zaaplikować pieluch w rozmiarze 3 😁 Bo 2 już się lekko wrzynają jej i zostawiają brzydkie ślady na skórze. Na szczęście w ubranka 62 jeszcze wchodzi 🙂 I wszystkiego najsłodszego dla Wiki z okazji 2 miesięcy 😘 😘 😘

Edith, ja od początku Natalce myję twarz przegotowaną wodą. Te krostki zaczęły być bardzo wysuszone na twarzy i zrobiło się ich mnóstwo na policzkach, brodzi i szyi a najgorsze jest to, że przeszły na klatkę piersiową, co może wskazywać niestety na alergie pokarmową. Na szczęście poza katarkiem, który i tak już powoli przechodzi innych objawów niw zauważyłam. No i te krostki zniknęły z czoła. Pocieszam się też, że te krostki ją chyba nie swędzą, bo nie jest nerwowa, czy pobudzona, albo płaczliwa bardziej niż zwykle. A przy skazie one podobno swędzą. Natka wręcz momentami jest bardzo pogodnym niemowlakiem 😁 Ale od weekendu unikam wszystkiego co ma w sobie mleko lub wołowinę, a Małą kąpiemy w emoliantach. Kupiłam też krem do twarzy ze skłonnością do atopii. W czwartek jesteśmy na szczepieniach to będę to konsultować z pediatrą. Mimo wszystko po cichu się modlę, by to nie była skaza białkowa. Aczkolwiek muszę się na to przygotować, bo i ja i M jesteśmy alergikami, więc dziecko ma aż 80% „szans” na nietolerancję pokarmową 😞

Edith, można przechowywać dłużej, ale pamiętaj, że skłąd mleka dostosowywuje się do potrzeb dziecka w zależności od wieku. Inne mleko dziecko pije mając miesiąc a inne mając 3 miechy 🙂 Ale w ostateczności lepiej takie niż mm 🙂

Isa, nie wierz w te głupoty. Śmierć dziecka to dramat, ale nie wynika on z tego, że ktoś w ciąży był chrzestnym tylko raczej z choroby dziecka lub wypadku. A że komuś się nie powodzi w życiu – przykry zbieg okoliczności.

Kasia, moja córa wyje w czasie kąpieli jakby ktoś ją przypiekał ogniem 😁 Aż się sina robi na twarzy, mimo że temperatura wody jest ok i nie zawsze myję jej włosy (bo przy myciu głowy to ryk jest taki, że szyby pękają 😉 ) Już z M żeśmy doszli do wniosku, że nasza Nata to najlepiej się czuje we własnym smrodku, hehe 😁 😁 😁 I nie wiem, co zrobić, by polubiła kąpiele… 😞 Stosowałam już różne metody – zabawianie, zagadywanie, śpiewanie, uspokajanie. I nic. Ale dobrze, że chociaż uwielbia spacery i nie robi takich scen przy przewijaniu czy ubieraniu 🙂

Buffy, na pewno z Marcinkiem wszystko będzie dobrze 🙂 A poza tym to naprawdę śliczny z niego bobasek – ma rozbrajający uśmiech 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ostatnio kupiłam tylko trzy sztuki 68 śpioszków i trzy bodziaków na 74 (ale zanizone bo raczej były by za wielkie) bo jeszcze wchodziła w 62 .
A wczoraj założyłam 62 i dostałam ochrzan od mojego ,że ma paluszki podwinięte do góry i że mam wszystkie już schować . I tak zostałam z pustą szafą i czas iść do sklepu po nowe .
Zajrze najpierw do ciuchlandów bo mam pare fajnych może uda mi się coś kupić taniej.
Szukam jeszcze maty dla małej bo widze ,że wasze bobaski maja.
Wiki jak leży na brzuszku to szybko się nudzi bo nie ma zabawy przy tym ,a jak bedzie mata to może ją zacheci .
Moja ma 6 kg.,ale już przystopowała z tym szybkim przyrostem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ona przez te chorobska pdwnie malo przybiera 😞( albo bedzie drobniutka panna.

Moja miala 2970 a juz ma 4900 🙂)

Deira, ja robie gotuje wode w garnku.... w szklance daje zimna wode i lyzke plaska stolowa maczki ziemniaczanej.. jak woda sie gotuje wlewam roztwor chwile mieszam i do wanny z woda.
Pozniej golasa smaruje oliwka zwykla myje w tej wodzie bez dodatku innych kosmetykowi bardziej osuszam anizeli wycieram..
tak co drugi dzien robilismy.. po drugim byly efekty..

Tylko pamieraj, ze pozniej pewnie kilka dni powalczycie z sucha glowka i schodzaca skorka, bo krochmal bardzo wysusza...i ja zapomnialam oliwkowac glowki czesto i teraz ma taka skorke schodzaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ratunku!!!!!!!! Luśka cierpi przez dziąsła. Na 100%. W nocy spała spokojnie ale wieczór i dziś od rana takie wrzaski jak nie śpi że masakra! Złości się i płacze. Uspokaja się jak jej masuję dziąsło i smaruję dentinoxem. Nic innego nie pomaga. Wczoraj miała 37,3*C więc ją rozebrałam do pampersa żeby się chłodziła. Dziś cały dzień noszenie i tulenie i masowanie. Starszy się wścieka bo nie mam dla niego czasu. Teraz bawi się sam, wywalił wszystkie zabawki na podłogę, wrzuca je do wanienki i udaje że się kąpie. Oczywiście rozebrał sie do koszulki i majtek!
Ja dzwonię pół dnia po knajpach żeby chrzciny załatwić i nic. Wszędzie albo drogo albo w 2. dzień świąt nie robią. Czemu my nie mamy miejsca w domu!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Ratunku!!!!!!!! Luśka cierpi przez dziąsła. Na 100%. W nocy spała spokojnie ale wieczór i dziś od rana takie wrzaski jak nie śpi że masakra! Złości się i płacze. Uspokaja się jak jej masuję dziąsło i smaruję dentinoxem. Nic innego nie pomaga. Wczoraj miała 37,3*C więc ją rozebrałam do pampersa żeby się chłodziła. Dziś cały dzień noszenie i tulenie i masowanie. Starszy się wścieka bo nie mam dla niego czasu. Teraz bawi się sam, wywalił wszystkie zabawki na podłogę, wrzuca je do wanienki i udaje że się kąpie. Oczywiście rozebrał sie do koszulki i majtek!
Ja dzwonię pół dnia po knajpach żeby chrzciny załatwić i nic. Wszędzie albo drogo albo w 2. dzień świąt nie robią. Czemu my nie mamy miejsca w domu!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠


Doti my tez nie mamy miejsca w domu a rzeczywiscie jest drogo...nie wiem ile Nas wyniesie na 18 osob...Maja tez cierpi na dziaselka ale nie wrzeszczy na szczescie...uspokaja sie jak masuje i kupilamBobodent z rumiankiem i jak reka odjal 🙂 jak narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój Szymek ma 60cm i 5kg 😉
a przy porodzie 56cm i 3200g.
i pani doktor powiedziała że jak na samym cycu to bardzo dobrze przybiera...

Doti współczuję... ;/ widocznie Twoja lalunia szybko zacznie ząbkować...

też na chrzcinach będzie u nas około 30osób... i to sama najbliższa rodzina, siostry,bracia, dziadkowie i nasi rodzice... nieźle się nazbierało... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...