Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u nas bedzie 24 osoby po 73 zł za osobe bez tortu. Tort pewnie ze 150 zł.

Deira nie wiedziałam że przemywałaś buźkę przegotowaną wodą. Spróbuj w nadmanganianie wykąpać? Jeśli nie w krochmalu. ale też strasznie wysusza. jesli wizyta juz blisko to dobrze 😉

natalia skoro rodzice szczupli to dziecko nie moze yc klocek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my właśnie ze spaceru wróciliśmy i mały jeszcze sobie posypia...w domu za cholere wczesniej zasnąć nie chciał :/ teraz też już się zaczyna wiercić... o zgrozo... 😮 a miałam nadzieję, że sobie zupkę zjem... ech... te nasze pociechy 🙃

dziewczyny, ja baaardzo zawęziłam grono osób na chrzciny mimo, że M się upieral przy kilku osobach ze swojej rodziny... wyszło nam 15os (nasi rodzice, babcie, rodzeństwo i chrzestni Tymka)... u nas w knajpach ceny zaczynają sie od 75zł/os 😮 pogięło ludzi 😞 dlatego myślę, że zrobię poza wawą albo u rodziców w domu... tylko nie chciałabym, żeby moja mama skakała z wazami, podczas gdy teściowa dupy z krzesła nie ruszy... a propos... wczoraj złożyła nam niezapowiedzianą wizytę o 9.15 rano!!!! 😠 😠 😠 a my w pościeli, w piżamach... na szczęście maluch spał, więc nie musialam patrzeć jak bierze go na ręcę 😜

Mixiładnie sobie Twoja "kruszynka" rośnie 😉 u nas dokładnie 10 dni temu bylo 4450g na wadze, a urodzeniowa Tymka 2720g... ja dopiero chowam ciuszki w rozmiarze 56, a 62 są jeszcze w większości sporo za luźne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edith 73zł to i tak jest dobrze :P
jak ja dzwoniłam dzisiaj to za dwudaniowy obiad, danie gorące, zimną płytę i napoje (msza zaczyna się o 11 i będziemy siedzieć od 13 do 20 pewnie - zależy kiedy goście pójdą) to liczą sobie ok 100zł + tort, ciasta i alkohol we własnym zakresie.... szukam gdzie taniej ale jest ogólnie masakra. Tam gdzie jest cena normalna to jak zobaczyłam salę to mnie zmroziło - ściany drewniane ( bo to karczma) a tam gdzie są suche tynki położone to są brudne, poobijane i dziurawe ściany 🤢 🤢 🤢
Jutro po dentyście mam zamiar podjechać do 2 restauracji porozmawiać bo w jednej mi gość powiedział 40-80zł od osoby a w drugiej że to zależy co zamówimy więc muszę być i policzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny to że dzieci pchają rączki do buzi i się slinią to normalne i wcale nie musi oznaczać ząbkowania. Taki etap że zaczynają buzią badać co im macha przed oczami - przecież nie wiedzą że to ich ręce :P A dziecko poznaje świat wkladając wszystko do buzi. A jak coś jest w buzi to pobudza ślinianki do produkcji śliny.
Płaczliwość może być spowodowana setką innych przyczyn, czasem to tylko zły humor. Ogólnie rzecz biorąc ząbkowanie tak wcześnie raczej nie często się zdarza, ale się zdarza - wiem po starszym. Tylko że on zaczął cierpieć bardzo wcześnie a zęby wyszły po kilku miesiącach dopiero. Ja miałam nadzieję że Mała tego uniknie, ale jestem pewna że będzie to samo.
Upewnijcie się, że sprawdziłyście wszystkie możliwe przyczyny niezadowolenia dzieci zanim zwalicie to na ząbkowanie... U niektórych dzieci przy ząbkowaniu w ogóle nie ma objawów :P i tego życzę sobie i Wam wszystkim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza2612 napisał(a):
Witam.
Zastanawiam się czy mój synek też nie ma jazdy z zębami bo zrobił się płaczliwy i pcha rączkę do buzi a przy tym się ślini i z rąk by mi najchętniej nie schodził. 🤔
Sprawdź czy Borys da sobie pomasować dziąsła i się uspokoi. Jeśli będzie próbował ssać Twój palec to raczej nie o ząbki chodzi. Może to tylko jakiś skok rozwojowy? Pamiętaj że takie masowanie to też coś nowego dla dziecka i może na początku uspokoić się zaciekawiony co ty robisz i po co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Lusia ma dziąsła cały czas takie jak były. Wieczorami są troszkę podpuchnięte. A takie zgrubienia pojawiły jej się w miejscu górnych trójek! Ale na trójki jeszcze czas więc mam nadzieję że to nie to. Z tego co pamiętam z forum starszego syna u większości dzieci przy jedynkach dziąsła były opuchnięte zanim pojawiły się ząbki. Niektóre dzieci miały temperaturę, inne zupełnie brak objawów. Ale przed wyjściem ząbków dziąsła się robią bardziej miękkie, rozpulchnione, opuchnięte.
Poza tym nasza Lusia jak tylko może to nas gryzie po brodach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti...żeby Was tylko nie zjadła 😉

U mnie Izunia sprawia się narazie super ! Ostatnio nawet spała 5,5 godzinki w nocy. A tak to trzymamy się 2,5 godz lub 3 godzinnej przerwy w posiłkach, jak się uda przeciągnąć 😉
Ostatnio zainteresowała się mocno takim czerwonym serduszkiem-pozytywką, nawet się do niego uśmiecha. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Ula nadal sie cieszy codziennie do sciany w kolorowe paski w naszej sypialni 🙂 super widok 🙂

Przed chwilka dalam jej po raz pierwszy herbatke wspomagajaca trawienie z hippa, bo cos sie dzis biedulka meczy i cisnie, ale bez rezultatu... A herbatka bardzo jej smakowala, pomimo, ze byla bardzo slaba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja Wiki dzisiaj ma dzień marudzenia .
Zasypia tylko na moich rękach dobrze ,że chociaż nie budzi się jak ja odkładam.
A teraz wali kupsko bo od wczoraj nie robiła i już myślałam ,że przez to taka marudna ,więc ciesze się chyba pierwszy raz na kupkę . 😁 😁
Uciekam bo już woła ,żeby zabrać brudną pieluszkę. 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do ciuszkow i wagi to moja juz w 68 wchodzi zdaza sie ze sa dobre 74 bo niektore 68 za male i 2 tygodnie temu na szczepieniu wazyla juz 5300 🤪 a pampersy mam 2 ale jak sie skoncza mam zaiar juz kupic 3 😁
deira sprobuj EPIKREMU jest bez recepty i kosztuje ok.12zl
a ja ide dzisija do kosciola doti moj M tez sobie wymyslil 30 os 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
Deira dziękujemy 🙂

My już też pieluch 3 używamy. W 2 już nam kupka zawsze na plecach ladowała :/ a ubranka-niektórej jeszcze 62 mamy ale przechodzimy już właśnie w 68, zależy od rozmiarówki i sklepu 😉


My już też na 3 jesteśmy a na ubranka na 68 przerzuciliśmy się już z 3 tygodnie temu, chociaż w niektóre 62 jeszcze się mieści 😜 Ale Ola jest długa narazie na klopsika się nie zanosi 😁 Na szczepieniu lekarka się śmiała że będzie wysoka dziewczyna. Ale to akurat nie po mnie...

Ostatnio kupiłam 3 Dada bo chciałam wypróbować czy małej nic nie będzie ale one są jakieś większe niż te z Pampersa i trochę za luźne jak narazie, bo jedną małej założyłam ale Ola poddała ją konkretnemu testowi bo od razu kupkę strzeliła w nią i tyle 😁

A jeśli chodzi o herbatki to piłam cały czas z Herbapolu ale poza tym że mi smakowały to nic lepiej po nich nie było... Tś z hippa też jeszcze wypróbuję bo co mam do stracenia 😆

Z tym kąpaniem na brzuszku muszę spróbować, bo śpiewanie mówienie tańczenie nic nie dawaj ą tylko my z mężem się z tego śmiejemy a Ola tak wyje że ma oczy zamknięte i i tak nic nie widzi 😜 babcia nam nie wierzyła że daje takie koncerty i raz przyszła na kąpiel i jak na złość Ola tylko delikatnie - jak na swoje możliwości płakała 😮 może nie chciała robić wstydu przy widowni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26, cieszę się, że herbatka choć trochę pomogła 🙂ja też właśnie jestem w trakcie szukania po aptekach i chyba skończy się tym, że też zamówię na allegro

Moja Gabi uwielbia się kąpać, nawet ani nie piśnie tylko jak zaczarowana patrzy na nas, czasem się uśmiechnie i non stop macha nogami, generalnie w wanience czuje się jak ryba w wodzie 🙂

Co do rogali to ja wczoraj zjadłam ich w sumie…. aż 4 ☺️ ☺️ i mała żyje, nic nawet nie stęknęła, ale to pewnie dlatego, że ja prawie od początku jakiejś restrykcyjnej diety nie przestrzegałam, więc już jest nieco zaprawiona w tym moim jedzeniu

A chrzciny mamy teraz w niedzielę 18-go o 13, więc też będzie obiad, potem kawa no i kolacja
Jak się orientowałam po lokalach to ok.80-100 zł za obiad + zimna płyta, przy czym robią imprezy od min. 20-25 osób a u mnie będzie 13 (tylko rodzice i rodzeństwo), no i stwierdziliśmy, że zrobimy w domu, postanowiliśmy zamówić Catering; będzie taniej i wygodniej, bo będę mogła spokojnie w sypialni małą nakarmić czy przewinąć, a w wielu lokalach nawet nie ma za bardzo gdzie… tylko u nas w mieszkaniu za wiele miejsca nie ma, no ale trudno jakoś będzie trzeba się ścisnąć….
PS. Za obiad (2 kawałki mięsa/os. + kluski śląskie, frytki, ziemniaki, zestaw surówek i jakieś warzywa na ciepło) i potem zimna płyta + 2 rodz. sałatek zapłacimy za 13 osób 650 zł, więc dokładnie połowa tego co w lokalu…. Ja zrobię tylko jeszcze coś na ciepło na kolację, jakieś szaszłyki może i nóżki kurczaka plus chyba bigos.
Tort zamówiłam to 50 zł u takiej Pani co ma mała cukiernię przy domu swoim, piecze takie ciasta domowe i torty na zamówienia, no i jeszcze 2 placki po pół blaszki to kolejne 50 zł, ale jeszcze chyba domówię pół blaszki bo boje się, że nie starczy…

Co do ubranek to zauważam, że też już powoli wyrastamy z 62, no ale co się dziwić jak moja panna miała 58 cm jak się urodziła..
W środę (o zgrozo!) idziemy na szczepienie to dokładnie będę wiedzieć ile waży i mierzy…
Boję się tego szczepienia i tego co będzie po….

No a jutro idziemy na drugą wizytę z bioderkami, mam nadzieje, że już są ok…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...