Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry.
U nas też nocna pobudka zakończyła się 2h godzinami nie spania. Ale dzisiaj Marcinek grzeczny-bawi się na macie samodzielnie, a w trakcie jak odkurzałam na chwilę przysnął 😉
zarejestrowałam Go do okulisty - idziemy 5.12, potem 10.12 mamy wizytę kontrolną u ortopedy. Jeszcze muszę nas do kardiologa umówić, ale coś się nie mogę dodzwonić :/

marylu dziękujemy za miłe słowa. Ja w sobotę miałam wizytę teściów i to tylko na 2h i cały piątek i sobotę rano wymyślałam co im odpowiem na te ich standardowe teksty które mnie wkurzają, ale jakoś się udało i nie było tak źle... także Biedna trzymaj się, bo wiem, że nerwówka to straszna, tym bardziej że u Ciebie to dłuższa wizyta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Natalia tak mój mały też sie próbuje podnieść/usiąść jak chwyci się za rączki. Ale staram się żeby tak nie robił bo jednak za słaby kręgosłup ma. a główkę tak podnosi że rozgląda się przez kilka minut taki mega podniesiony na wyprostowanych rączkach 😉 za to słabo u niego z obracaniem na boki.


no u nas tez slabo z obracaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mojej jeszcze nie obcinalam pazokci u nog...dzisiaj odebralam szatke do chrztu bo ja zamawialam a chrzestna Mai odda mi kase,kupilam posciel i sobie spodnie w lumpku 🙂 jeansowe zmiescilam sie w 40 🤪 🤪 🤪 kurcze mam jeszcze 2 tygodnie by schudnac:-/
Dzisiaj sprawdzilam Maje w nosidelku o tym co kiedys mowilysmy...i super juz siedzi nie placze i o dziwo jej sie podobalo 🙂 i ladnie trzyma glowke...chociaz wiem,ze na to jeszcze jest za mała ale tak za miesiac juz ja bede nosic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamiętaj Natalko żeby Maja miała szeroko nóżki w nosidełku 🙂

Ja zrobiłam dla Starszego tablicę motywacyjną, dla Lusi zawieszkę do smoczka (tylko muszę kupić pisak żeby imię napisać na koralikach) i w prezencie dla córki koleżanki bransoletkę i korale 🙂
http://img442.imageshack.us/img442/3793/dsci1210z.jpg
http://img839.imageshack.us/img839/4012/dsci1214.jpg
U nas szatkę i ubranko do chrztu kupiła chrzestna. Jeszcze nie widziałam bo zjeżdża dopiero 12. grudnia..... A w niedzielę idziemy poprosić kuzyna na chrzestnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti fajne pomysły! 😉

mój mały dzisiaj strasznie niespokojny ;/ cały czas by się tulił i tulił... byliśmy na spacerku ale też nie pomogło... męczy go to kupsko i koniec, a jak piernie to się wybudza z piskiem... boże a było już tak pięknie...
4 dni bez kupy to chyba dużo... nie martwiłabym się gdyby nic go nie męczyło, no ale dziecko widzę że się męczy... jest głodny bo od rana tylko raz był przy piersi, jak go przystawiam do piersi to płacze, zasypia to się wybudza i płacze, pręży się i płacze... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jesteśmy po pierwszym szczepieniu. Córka była naprawdę dzielna tylko jak poczuła ukłucie to podkowa na buźce się pojawiała i po chwili płacz taki żałosny (serce mi ściskało), ale zaraz brałam ją do siebie, przytuliłam mocno i przestawała płakać.. i tak 3 razy..ehh

Ale naprawdę bałam się, że będzie płakać potwornie i że nie będę mogła jej uspokoić, a okazuje się, że ona taka dzielna; dzielniejsza niż ja, bo cała upocona byłam ze stresu. Jestem z niej bardzo dumna!
Po wszystkim grzecznie zasnęła i poszłyśmy sobie na spacer, potem jedzonko o 13 i do 15 sobie odpoczywała trochę w bujaczku, trochę na rekach u mamy, a teraz sobie smacznie śpi.. zobaczymy czy na wieczór jakiejś akcji nie będzie, w razie „W” mam kropelki działająco przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Mixi, ja ma też tą rainforest, dostałam od sąsiadki jest naprawdę super, ma bardzo żywe kolorki; jeszcze nie kładłam Gabrysi na niej, ale powoli się do tego przymierzam; ciekawa jestem czy będzie zainteresowana
Co do paznokci, to u stóp jeszcze nie obcinałam, za to u rąk to co ok. 5 dni robię małej manicure bo ciągle drapie się po twarzy

Marylu, współczuję Ci tej wizyty teściów… długo znowu zamierzają zabawić??

Doti, masz talent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widzę że większość dzieci dzielnie znosi szczepienie.

Doti fajne te koraliki. a takie tablice są super.też takie stosujemy 😉

byliśmy 3 godziny na spacerku 🙂

isa masowałaś brzuszek? może przed kąpielą wymasuj Szymka i w kąpieli może się rozluźni 🙂

mam stresa przed chrzcinami. i nie mam jeszcze sukienki. jutro chyba kupię materiał i mi ciocia uszyje bo nic nie moge znaleźć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
chciałam dzis rano cos napisać a za chiny sie nie dalo i teraz się skapłam że byłam wylogowana 😁
Mój mały troche zgrzeczniał nie chce zapeszać 🙂 budzi się w nocy na jedzenie i dalej śpi...dzis tylko sie przebudził jak mu piluche zmnieniałam. Dziewczyny czy wy zmieniacie pieluchy w nocy?? bo moja mama mówi "którz to dziecku zmienia pieluchy w nocy" 😮 a 6 godzin z jedna pieluchą to wydaje mi sie dużo 🤢
Isa mój też płakał przy piersi i teraz też czasami płacze, ale przystawiaj go mimo wszytko za którymś razem załapie, a dośc długo twój nie jadł więc napewno jest głodny. Mój też tak miał i jak chciałam mu dać cyca to był jeszcze większy wrzask, więc wziełam się na sposób i posmarowałam sutka kropelkami sab simplex i załapał. Teraz mamy bobotica i też tak robie bo nieraz sie obraża że mu jeść chce dać 😁
A z ta kupka hmm...wiesz co mi pani w aptece doradziła...akurat na kolke ale może na zaparcia też to będzie dobre...flore bakteryjna taka w kapsułkach, otwieram kapsułkę i dodaje mu do butelki z herbatką i widzę że mu pomaga bo i kupke robi i pierdki są częściej 😁

A ja wczoraj kupiłam Gabrysiowi taka kronikę z gruba oprawą i robie mu taką pamiątkę będe tam wklejać zdjęcia i opisywać rózne zdarzenia 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka ja w nocy zmieniam pieluszke przynajmniej raz, no chyba ze kupa jest 🙂

Ja tez zabralam sie za taki album naszego maluszka, bo Ula dostala 🙂 powpisywalam co trzeba bylo i zdjecia z 1. miesiaca zycia powklejalam i popodpisywalam 🙂 a oprocz tego zwykly album na bierzaco w zdjecia uzupelniam, zeby pozniej nie miec zaleglosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczynki!!
u mnie jest masakra... w nocy nie spaliśmy od 3.30 mały się pręży, bąki idą, ale bez kupy 😞
ale nie w tym problem... złapałam grypę żołądkową... 😞 od rana biegam do kibla i za przeproszeniem, jak nie sranie to rzyganie albo jedno i drugie... do tego gorączka 39 :/ bylam u lekarza dostałam antybiotyk 😞 i wzięłam dla M zwolnienie na mnie, żeby jak najmniej do małego się zbliżać.. słaniam się na nogach, wszystko mnie boli i nie mam siły się ruszyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!

A moja ciągle śpi 🤨 Jak się obudzi pogada trochę i zasypia, aż mi się nudzi 🤨
Najgorsze jest to, że od kilkunastu dni robi zieloną kupkę i się strasznie martwię 😞 Byliśmy u lekarza i na razie nic nam nie powiedział, musimy najpierw zrobić wyniki... Nie ma wysypki ani gorączki, nie wymiotuje... myślicie, że to nic poważnego? Zawsze robi raz dziennie o tej samej porze między 4 a 6 rano, nic nowego nie piła, jest ciągle na mm Hipp 🤨

Isa jak Maja nie mogła zrobić kupki to ja smarowałam jej pupę oliwką i podkurczałam jej nóżki, u nas to pomagało i dużo przegotowanej wody dawałam 🤔



Doti ale z ciebie zdolna i pomysłowa mama 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Wanilka ja pieluszki w nocy małej nie zmieniam a śpi minimum po 7 godzin ale z reguły dłużej. A w dzień to obowiązkowo przed każdym karmieniem bo by w spokoju nie zjadła no i jak sobie zażyczy, bo się śmiejemy że to taka mała arystokratka ledwo się zesiusia to już płacze żeby ją przebrać 😁 a w nocy widocznie jej to nie przeszkadza skoro wytrzymuje do rana. I dobrze 😜

Dzisiaj Ola też ma jakiś senny dzień chyba przez tą mgłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...