Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry.

wczoraj załatwione menu na chrzciny. rosół, 3 rodzaje mięsa, ziemniaki, 3 surówki. tort (dodatkowo płatny 105 zł, na 40 osób) 3 sałatki śledzie i schab. kawa ,herbata, napoje, wędlina, ciasto i owoce. Wyjdzie 2200 za 25 osób ( w tym dzieci liczone za pół ceny do 7 lat) tylko wódkę trzeba kupić. W mojej i męża rodzinie trzeba wypić za zdrowie dziecka 😉
Bez obrazy dziewczyny ale chrzciny to impreza dla dziecka? przecież ono i tak nic z tego nie będzie wiedziało. co innego urodziny, zawsze dla dziecka :P

Doti oczyska ma piękne Twoja Laura 🙂
isa takie rozmowe są rozczulające 🙂

jak tak dalej pójdzie wyłysieje 😞 dziś po prysznicu pełno włosów w wannie, poczesaniu jeszcze więcej wyleciało, a do tego mam suchą skórę głowy 😞 załamka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja już po wizycie u gin..
wszystko ok tylko mam skrzywioną macicę ;/ (tzw. tyłozgięcie macicy) niby to nic strasznego ale jednak daje do myślenia... no i dostałam tabletki antykoncepcyjne. uf jak dobrze.

miałam zostać na mieście ale tak mnie głowa rozbolała że musiałam wrócić do domu i idę się położyć póki mały śpi...

sandra masz wiadomość 😜
karolka podziwiam takie laski które rodzą takie klocuszki 😉
małgosia współczuję takich akcji z małym ;/ też to przechodziłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra ja chcę SS 😉 (masz wiadomość na priv)

Isa ja ma tak anatomicznie od zawsze 😉 😜
dobrze, że Twoi mężczyźni tak dobrze się dogadują, u moich to chyba musi przyjść z czasem... puki co mogłabym nagrać jak Tymcio wyje u tatusia na rękach 😜 hehe... ale tatuś się nie poddaje i codziennie podejmuje próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
wreszcie udało mi się was nadrobić 😉
mój mały własnie ślicznie śpi w naszym łóżku. Nawet nie mam zamiaru go przekładać bo pewnie się obudzi.
Jeśli chodzi o wagę to mój mając 1miesiąc i 13dni ważył już 5400g. Teraz ide go zważyć w czwartek i sama ciekawa jestem ile ma 😉 Pieluchy 3 juŻ dość długo stosujemy, bo wcale nie są dużo większe od dwójek, a przynajmniej zadna eksplozja kupy nie wycieka 😉 a ubranka to 62 sa w sam raz lub troche maławe.
Ja też piję herbatkę hipp, ale strasznie słodka jest więc daje tylko dwie łyżeczki. Piję ją raz dzidennie w okolicach obiadu, żeby małego nie bolał brzuszek jakbym coś złego zjadła.

Ostatnio odciągnełam troszkę mleczka bo chciałam dać małemu z butli- ale za nic w świecie nie chciał pić. Jak to było z waszymi maleństwami że potrafią pić i z butli i z cycka?

sandros ale Tatianka śliczniutka! po Mamie oczywiscie! super że chrzest się udał 🙂
Buffy kochana trzymajcie się! Marcinek wygląda na silnego chłopca więc napewno wszytsko będzie dobrze. I najlepsze życzonka dla Marcinka 🙂
Deira ja również polecam krochmal. Moj siostrzeniec przeszedl przez wszystkie dostepne emolienty+ rozne aptecznde specyfiki. i ostatecznie lekarze kazali kapac w krochamlu i najlepsze efekty przyniosl.
Doti Ciekawe czy to ząbki u Laurki. W końcu się słyszy że niektóre dzieci tak szybko dostają. oby nie męczyła się z amocno 😞
aisza.. mojemu malemu tez wyszly dwa biale punkty na dolnych jedynkach.. ciekawe co t wrózy- mi tez do zabkowania sie nie spieszy. jak dla mnie moga wyjsc i za rok 😁
isa mój mały też jakoś bardziej się do taty uśmiecha. Mam wrażenie że cały dzień mnie toleruje ale zadowolony jest dopiero jak tata z pracy wraca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):


Ostatnio odciągnełam troszkę mleczka bo chciałam dać małemu z butli- ale za nic w świecie nie chciał pić. Jak to było z waszymi maleństwami że potrafią pić i z butli i z cycka?


Ja jak miałam na początku poranioną pierś to też próbowałam odciągnąć i dać w butelce ale nie chciała pić wszystko od razu wypluwała, płakała i się krztusiła. Próbowaliśmy podawać strzykawką ale też za ciekawie nie było... Za to jak podawałam mm w butelce, to jakoś lepiej jej szło to picie choć też na początku troszkę wypluwała i smoka załapać nie mogła. Ja miałam wrażenie jakby to mleko z piersi było bardziej wodnite niż mm i dlatego nie nadążała pić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja ciagnie piknie butelke juz od 5 dnia zycia 🙂)
Smoczka za to, za cholere nie chce 🙂

Sciagnelam dzisiaj 180 ml mlesia.. super... mozna isc do kina 🙂)

Zaczelam uzywac chutecek pampersa i to co mlodej stalo sie z pupa to jakies nieporozumienie ;/ Tak ja uczulily, ze wyglada jakby miala pecherze na tej pupie, albo jakbym jej wrzatek na dupsko wylala.. jak jej smaruje to tak wyjczy biedna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ale twój Szymuś jest kontaktowy, normalnie szok. Mój Kuba tez potrafi mówić "a gu" ale trzeba go trochę pomęczyć,żeby mu się udało... fajny chłopczyk!
My też używamy chusteczek pampersa, ale nic się nigdy nie działo, a pupę miał odparzona może z 5 razy. Biedne maleństwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandros mojemu na poczatku pampers sensitive tez odpazyly pupke. odstawilam je i wrocilam po 1,5miesiaca i juz jest ok. ale i tak ostatnio polubilam bardziej huggies pure 😉 takie bardziej wilgotne sa 😉

Ja wlasnie chcialam nauczyc malego z butli ciagnac zeby moc czasem gdzies wyjsc. a on w ogole nie mogl zlapac... nie wiem czy jeszcze go meczyc czy co 😞 moze butle inna sprobuje ...

a jeszcze mam do was pytanie. bo malemu zrobila sie sucha skorka na glowie. czy powinno ja sie sciagac? np pocierajac pielucha tetrowa po kapieli?> czy zostawic i tylko oliwkowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu ja bym tylko oliwkowała 😉 mojemy jakby dalej schodzi skórka poporodowa.. ma brwi i główkę jak żółw 😜, ale oliwkuję i jest coraz lepiej 😉

ja jak używam chusteczek, to nivea... sprawdzają się idealnie... żadnych odparzeń nie ma, nie są też za bardzo mokre (bo pampki były jak dla mnie za bardzo zwilżone) i przyjemnie pachną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dołaczam do osób którym znikają posty 😠

Jeśli chodzi o chusteczki to według mnie najbardziej nawilżone i najlepsze są Nivea i Dada z Biedronki. Stosuje je na zmiane. Paka Nivea, paka Dada. Oskarek jeszcze nie miał (odpukać) odparzonej pupci i żadnych problemów ze skórą. Jedne dzieci mają bardziej wrażliwą skórę i taka ich uroda inne mniej 🙂 a i od wczoraj zakłądam mu pampersy 3 i jest lepiej bo nie ma przecieku rano ja walnie kupkę w mokrego pampersa 😉

dziś spróbujemy wykąpać Oskara na brzuchu. może nie będdzie beczał. Dobra podpowiedź Doti z tą zabawką w kąpieli.

marylu a to nie ciemieniucha? oliwkuj i może szczoteczką czesz.

Sama sobie dziś naoliwkuje swoją suchą skórę głowy. Zakupiłam też skrzypovitę i będę łykać bo ciągle mam przed oczami ten "dywan" w wannie z moich włośów 😮

czy Wasze dzieciaczki też się odpuchają nóżkami jak są w leżaczku. Młody dziś tak się zaparł że myślałam że wyskoczy z tego leżaczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi nasze dzieci są coraz mądrzejsze i przechodzą różne kryzysy. Może ma akurat większe zapotrzebowanie na poczucie bezpieczeństwa. Po prostu przez jakiś czas jej nie kąp na brzuszku. Może jej przejdzie. Nie musisz jej na brzuszek odwracać przecież.

Edith moja jak leży mi brzuchem na brzuchu to się nogami od paska od spodni odpycha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...