Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Też mam książkę Pierwszy rok życia miesiąc po miesiącu i ani jednego wpisu 🙂 brak czasu.
A u nas pogoda okrutna od wczoraj, mży i wieje ale mimo to chodzimy na spacerki. Co prawda krótki 30-40 minut ale u mojego małego ciężko ze snem a tak to śpi choć trochę. Zakładam na wózek folię przeciw deszczową i jada 😁 tylko ja trochę moknę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
faktycznie te ramki albumy itd to fajna sprawa ja musze kupic bo od nikogo nic takiego nie dostalam poza jakimis ciuszkami 🙂
moja ma dzisiaj jakis spiacy dzien budzi sie tylko na jedzonko chwila przytulania i dalej spi ale nie chwale dnia przed zachodem slonca 🙂
karolka leci czas strasznie babelki sie zmieniaja my sie starzejemy i tak to juz bedzie wygladalo 😁
zawsze jak ktos kto dawno nie widzial Bianki nie moze uwierzyc ze tak sie zmienia 😁 a ja najnormalniej tego nie widze 😮
moja dzis juz ma 2 miesiace i 1 dzien 😁
moje dziecko skonczylo jesc cos ja meczylo polozylam brzuszkiem na kolana i mnie oswinila 😁 a teraz zasypia z raczka na twarzy 😁
czy wasze dzieci tez tak ssa piastki jak by je dziasla swedzialy, robia ze sliny babelki i zasypiaja z pieluszka przy buzce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1991r napisał(a):

czy wasze dzieci tez tak ssa piastki jak by je dziasla swedzialy, robia ze sliny babelki i zasypiaja z pieluszka przy buzce?


mój ostatnio woli piąstki niż smoczka. nie robi bąbelków ze śliny ale mu cieknie ślina jak się cieszy - jakby sobie zapominał połykać 😁 i zasłania sobie twarz ręką jak zasypia 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te babelki to podobno od tego jak sie dziecko zbyt dlugo na prosto trzyma ale jak tego nie robic jak moj okruszek lubi sie tak tulic? lubi tez siedziec mi na kolankach przodem do swiata i tv 😮 nawet mini mini czasami wlaczamy
a pieluszke to podstawialam malej jak ulewala w duzych ilosciach zeby miec pod reka i tak sie przyzwyczaila i czesto zasypia noskiem przy swoim "lumpku" ( tez tak zasypialam i targalam swojego lumpka wszedzie,doslowniei 🙂 )
karolka poki co tak 😁 nasze maluszku podrosna to zaczna sie zmarszczki kurze lapki zlysiejemy i te sprawy 😁
sandra a uzbroilas sie w razie W w czopki? czy obejdzie sie bez ? tak jak pisalam moja w ciagu dnia nie wspominala szczepienia za to wieczorem przed spanie niezla jazda byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
september napisał(a):
Ja wymiękam na te co godzinne karmienie, przetrzymam ją i będę karmić co 2 godziny...zobaczę czy dam radę 😉

Ja też próbowałam swojego przetrzymać ale nic z tego. Jak jest głodny to tak krzyczy aż mu tchu czasem brakuje i nic nie pomaga tylko cyc 🤢
A mój też piąstki wkłada i to całe a jaka przy tym dyskusja jest to padam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emi mój Szymek też zasypia z pieluszką a to dlatego bo lubi mieć pół buźki przykrytej... troszkę mnie to niepokoi bo później będzie wszędzie targał te szmatki ale co ja poradzę jak mi się tak dziecko uspokaja... no i mój mały nie pcha piąstek tylko wystawia jęzorek, i telepie główką szukając cyca to ja mu wtedy smok i śpi... 😉

september ja też miałam ten problem, bo mały non stop chciał cyca... to ja wtedy zrobiłam mu rygor i nawet jak płakał to dawałam mu smoka i na siłę go przetrzymywałam jak najdłużej się da... i dzięki bogu tak zrobiłam bo dzisiaj mam święty spokój karmie go co 3h, najada się do syta i spokój na kolejne godziny... przynajmniej teraz mam więcej czasu dla siebie, ale to wszystko wymagało cierpliwości i wytrwałości więc trzymam za Ciebie kciuki i doprowadź moją imienniczkę do porządku! 🙂
Aisza mój też aż się zachodził... ale postanowiłam że nie i koniec... musiałam go doprowadzić do porządku bo nie miałam czasu na nic, cały czas chciał cyca... więc spróbuj jeszcze raz go przestawić i przegłodzić troszkę pomimo płaczu, przytulaj go wtedy, idz na spacer itp. a nie dawaj cyca... i wtedy młody skapnie się że cyc to nie zabawka tylko jedzonko 😁 z czasem się wszystko ustabilizuje tylko tak jak napisałam wczesniej trzeba wytrwałości 🙂

sandra mój wczoraj po szczepieniu też miał takie napady płaczu, dałam mu czopek i syropek przeciwbólowy i spał jak najęty, musiałam go na jedzonko wybudzić bo mi cyce pękały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki za rady co do katarku. Popróbujemy i mam nadzieję, że jak nie eukaliptus to czosnek lub maść majerankowa zadziałają 🙂

A my po wizycie u pediatry. Musieliśmy jechać poza miasto, do znajomego, bo u nas w przychodni najbliższy termin z nfz jest po 20 listopada… 🤢

Mała waży 5100 g 🤪 Te krostki na twarzy mam na razie traktować jedynie wodą i nic z tym nie robić. Tylko obserwować. Jak się będą nasilały, a do tego dojdzie zielona kupka, to będzie oznaka alergii pokarmowej. Tak czy siak mam na razie wykluczyć pomidory, seler a ograniczyć produkty pochodne od krowy czyli wołowinę , mleko i przetwory mleczne. Na szczęście mam jedynie je tylko ograniczyć a nie zupełnie wykluczyć 🙂
Mała poza tym Mała ma zwiększoną perystaltykę jelit i wzdęty brzuszek, więc dostałam kilka zaleceń co do czynności przed i po karmieniu, a poza tym mam jej podawać Debridat 2 razy po 2,5 ml. Oprócz tego jak najbardziej pochwalił podawanie SS 🙂

Co do katarku, to mam jednak ograniczyć odciąganie aspiratorem do 2-3 razy dziennie, żeby nie uszkodzić błony śluzowej. Poza tym mam jej psikać Disnemarem. Podobno lepiej działa niż inne sole.
Aha, i lekarz przestrzegł mnie przed viburcolem. W składzie jest belladonna, która może mieć toksyczne działanie na maluszka. Dlatego podawać ten lek trzeba bardzo ostrożnie. Zresztą ta roślina podobno sama w sobie jest silnie trująca.

Aisza, moja Mała też niestety ma problemy z zaśnięciem i potrafi na cycu wisieć nawet co poł godziny, jak ma taki kaprys. Najgorsze są wtedy nocki… 😞 Więc wiem, jaki to ból 😞

A tak apropos smoczka, to niepokoję się, że moja Natka ostatnio znowu za bardzo do smoka się przyzwyczaiła. Bez smoczka w zasadzie wieczorem nie zaśnie. Boję się, że potem będzie duży kłopot żeby ją odzwyczaić. Ale co ja poradzę, jak ona wpada w prawie w spazmy, jak sobie przed snem nie possie… 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor w koncu mam czas 🙂 Dzis od rana latanie za ciuchami dla małej bo zapomnialam wiecej wziasc a jednak zostajemy do soboty lub niedzieli w domku,a potem znow do Śremu po reszte rzeczy i w koncu bedziemy juz w domu...Potem byłam sie zarejstrowac u gina i jutro na 12:15 ide...jestem ciakwa czy sie zgodzi mi zapisać zastrzyki anty?! Wlasnie a propo piąstek moja mała tez woli je bardziej niz smoczka i dzisiaj gryzla tak moj palec jak by ją dziąsełka swedzialy...Pól godziny temu mała zjadla i teraz sobie smacznie śpi oczywiscie do 20-21 ale ją obudze jak Bartek przyjdzie z pracy...Ktoras dziewczyna pisala ze idzie na kontrole do neurologa chyba Sandra...wczoraj czytalam o takim badaniu z dzieciakami robią masakre...biorą za rączke i trzymają w powietrzu-masakra!!!!! A co do smoczka to moja mała nie zasypia z nim na noc 🙂 wiec mam spokoj bo wiem ze nie wypadnie i nie zacznie sie ryk 🙂 Moja tez ma mały katarek..ale juz przechodzi...A jak zasypia to na kocyku takim z biedronki milutkim i do niego sie sama przytula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1991r napisał(a):
te babelki to podobno od tego jak sie dziecko zbyt dlugo na prosto trzyma ale jak tego nie robic jak moj okruszek lubi sie tak tulic? lubi tez siedziec mi na kolankach przodem do swiata i tv 😮 nawet mini mini czasami wlaczamy.


Emilia, taki maluch nie powinien oglądać tv, dla niego za szybko migają te obrazki i ponoć to źle wpływa na mózg dziecka
generalnie z tego co czytałam to nawet do 18 m-ca nie zaleca się żeby dziecko oglądało telewizję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szymuś śpi już 4h... a moje cycki eksplodują 🤪 ale tak słodko śpi że aż żal go wybudzać... jak się nie obudzi do 30min to sama go wybudzę, bo co on będzie robił w nocy jak się teraz wyśpi 😮
kąpanko, cyc i mam nadzieje że pójdzie ponownie spać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój misiu po kąpieli o 18 ciagle płacze 😞 i to nie jst kolka ale nie wiem co 🤢 pokłóciłam sie z moja mama bo mi go ciagle wyrywa z ręki a jak ją wygoniłam z pokoju to się obraziła i jak usypiałam małego to mi wchodzila co 3 minuty do pokoju jak tam i ciagle się wybudzał jestem mega wkurzona bo mi go teraz wyrwala z rąk że ona go zakołysze...to jakas maskra !! 😠 😠 😠 😠

Już sie nie moge doczekać jak sie wyprowadze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze, pisałam posta i gdzieś mi go wcięło...

Wanilka, współczuję takiej nadopiekuńczości ze strony osób, któe nie są rodzicami dziecka. To może doprowadzić do szału.

Karolka, widzę, że Ulcia ma też odruch chwytania wszystkiego co ma pod ręką i trzymania za wszelką cenę 🤪 Moja już mi raz zdjęła okulary jak ją podnosiłam na ręce, a innym razem prawie zerwała mi stanik 🤪

Dziś moja teściowa zarzuciła mi, że powinnam była z pediatrą porozmawić ile razy dziennie mogę karmić dziecko, bo ja tego nie wiem, bo ja karmię wg niej za dużo 🤢 Nie dociera do niej, że karmię piersią i tu się nie da dokładnie określić ile razy dziennie maksymalnie mam karmić... To dziecko decyduje. Jak mi walnęła przez telefon tekstem, że ja nie wiem, ile razy mam karmić, to powiedziałam, że muszę kończyć, bo Mała zaczyna płakać i odłożyłam słuchawkę. Mam tak w tej chwili naruszony nerw, że aż mną telepie ze złości... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...