Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Inirtam właśnie szukałam na ich stronie i na allegro i nie mogę znaleźć tego modelu, który ja kupiłam, może to była jakaś poprzednia kolekcja…

Chciałam kupić sobie taki:
http://allegro.pl/alles-caffe-latte-usztywniany-do-karmienia-75-d-i2760612496.html

no ale akurat nie mieli mojego rozmiaru, no i zdecydowałam się na inny, czarny w drobne białe kropeczki i ozdobiony bladoróżową tasiemką, może troszkę podobny do tego

http://allegro.pl/alles-naomi-usztywniany-biustonosz-karmienie-65-d-i2746639469.html

ale teraz przeglądałam te aukcje i ten mi się spodobał bardzo

http://allegro.pl/alles-mama-letizia-usztywniany-do-karmienia-75-c-i2770905540.html

aż żałuję, że tego nie mieli jak oglądałam, tylko niby on jest półusztywniany, więc nie wiem w sumie jakby leżał i czy by dobrze trzymał biust…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
My wróciliśmy od teściów 🙂 Wszyscy zachwyceni Wojtkiem i nachwalić się nie mogą jaki kochany 😉 Ale pod koniec już byłam zła, bo jak dziecko najedzone i przewinięte to wszyscy chcą bawić, a jak zaczyna płakać to patrzą na mnie :/ Czułam się jak dojna krowa 😞 Już wolę jak sama z nim w domu jestem i robię co chcę, jak chcę i daje czasem małemu popłakać. Bo teściowa jak mały kwiknie to "Ciiiiii, nie płakusiaj, nie płakusiaj" No śmiech normalnie 🤪

Młody z dnia na dzień coraz bardziej się uśmiecha 🙂 Cudny jest 🙂
Widzę, że pisałyście o diecie, ja się niestety muszę dość pilnować, bo mały kolek nie ma, ale czasem go faktycznie boli brzuch... Powoli nowe wprowadzam, ale stopniowo 😉
Też mi się marzy ładny staniczek, ale jeszcze mi piersi dość sporo zmieniają rozmiar w ciągu dnia, muszę poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja wlasnie się zastanawiam nad tym caffe latte, od razu wpadł mi w oko 😉

a czy Twój rozmiar pokrywa się z tymi podawanymi na stronie/allegro, chodzi mi o wymiary i dopasowanie do nich rozmiaru, bo wydać 70-80zł na stanior, to przydałoby się, żeby dobry był.. a nie mam gdzie i jak przymierzyc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka20 napisał(a):
Dziewczyny a jak ze zrzucaniem wagi? Zastanawiam sie kiedy bede mogla uzywac platformy wibracyjnej...troche sie boje ze szew by pekl. :///


no u mnie cały czas 2-2,5kg na plusie... dlatego od przyszłego tygodnia wprowadzam zasadę MŻ i zamierzam rozpocząć ćwiczenia... ginka mi powiedziała, żebym dla bezpieczeństwa zaczęła po skończonym 8 tygodniu od porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixi nas tez czopek uratowal i to nie caly doslownie 1/4
11.12 kolejne szczepienie i tez pojde tymi platnymi przy 2 wklociach plakala strasznie a co dopiero przy 3 ale pytalam pielegniarki ze jezeli kolejna szczepionka tez platna to ile wkloc mala bedzie miala to w grudniu juz tylko 1 wklocie i tak do konca 🙂
inirtam ja dzien w dzien sobie wmawiam MŻ a i tak jem 😮
brzuszki chcialam robic to podniesc z podlogi sie nie moglam tak moj kregoslup cierpi
mam tez pas wyszczuplajacy ale jest strasznie nie wygodny wbija sie i uwiera 😞
wiec zdecydowalam sie na silownie jak kolezanka fundusz bedzie miala zeby karnet kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja tylko na chwilkę... Cześć dziewczyny!

Ja swoją małą też przechwaliłam 😮 Obudziła się dziś o 4 nad ranem i spać nie chciała, tylko gadała i gadała. Musiałam pójść z nią do jej pokoju, żeby mój M się do pracy wyspał 🤔 I tak szalała do po 6 🙃 A o 7 przyjechał do mnie brat i tyle sobie pospałam 🤨 Nie jestem przyzwyczajona do bezsennych nocy 🤔
A na dodatek zrobiła mi się torbiel przy zębie no i musieliśmy jechać do dentysty, a z małą jak wiecie to niezła wyprawa, do mojego dentysty jadę ponad 40 minut 🤢 Do tego musiałam zrobić zdjęcie (mega kolejka) to kolejna godzina, robiła mi zęba w pośpiechu, bo powiedziałam, że muszę zaraz dziecko karmić a nie mam mleka ze sobą 😁 Teraz puszcza mi znieczulenie i padam z bólu i ze zmęczenia 🤔 A do dziecka nikogo nie mam, więc muszę wytrzymać, aż mój M z pracy wróci 😞
Dzisiaj obiadu nie gotuję 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):
no ja wlasnie się zastanawiam nad tym caffe latte, od razu wpadł mi w oko 😉

a czy Twój rozmiar pokrywa się z tymi podawanymi na stronie/allegro, chodzi mi o wymiary i dopasowanie do nich rozmiaru, bo wydać 70-80zł na stanior, to przydałoby się, żeby dobry był.. a nie mam gdzie i jak przymierzyc 😮


właśnie specjalnie dla Ciebie się pomierzyłam i skorzystałam z ich strony
http://www.alles.pl/#/application
no i wg tego rozmiar mi wyszedł dokładnie taki jak mam na tym ich biustonoszu

no ale wiadomo zawsze lepiej zmierzyć, bo rozmiar może być ok ale na przykład kształt czy fason miseczki nie będzie Ci odpowiadał
może najlepiej idź do jakiegoś sklepu z bielizną i zapytaj się czy mają staniki tej firmy i poprzymierzaj sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milenka jest dzis nadzwyczajnie grzeczna 🙂 przedchwila sie bawila a teraz zasypia 🙂
Ja dzis wysle meza po pas neoprenowy a jutro wyciagam rowerek ,orbitka i platforme wibracyjna.silownia jak sie patrzy 🙂) i kasy na karnety wydawac nie trzeba, a przede wszystkim na miejscu .i w kazdej chwili mozna wskoczyc . Moze uda mi sie namowicmeza na bieznie :d
Tylko ze u mnie problem jest taki sprzet jest ale checi i motywacji nie ma. Gdyby maz troche podpuscil ze moglabym kilka kg zrzucic to bym motywacje miala. A tak to on wprost przeciwnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Część
U nas noc jak zwykle. Pobudki co 1,5-2 godziny. A w dzień to więcej mi marudzi niż spi. Jedynie sukces taki ze siedział 15 min w bujaczku 🙂 oby zachcialo mu sie jak najwięcej tam sidziec bo coś w domu można zrobić przynajmniej.
Ja muszę też zacząć diete. Ale nie MZ bo jakoś dużo nie jem ostatnio. Za to wcinam same słodkie. I muszę zamienić na zdrowe przekąski to myślę ze wystarczy. Ćwiczenia też by sie przydały. Bo plecy strasznie bolą od dzwigania tego babelka. Myślę ze pójdę na siłownię, dobrze mi zrobi trochę sie wyrwać z domu wieczorem, a m będzie się wykazywał z małym 🙂

Emaleth zazdroszczę paszportu! My to na nowy rok dopiero będziemy mieć. Ale to ten polski.

Emi z tymi rrceptami na mleczka to masakra. Mojej siostry synek moze tylko pić to smierdzace mleko, po każdym innym jest jakiś horror na jego skórze i problemy z brzuszkiem. A ona nie dostaje recepty już. Lekarze każą jej zrobić na malym prowokację w szpitalu(7dni). Zeby sie przekonać czy napewno inne mu szkodzą. Jaką matka wysle swoje dziecko na coś takiego 😞 już lepiej płacić pelna cenę... Dlatego widzisz z pediatrami to roznir bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂 również należę do grona dumnych mamuś wrześniowych 🙂. Muszę przyznać że trochę przez przypadek weszłam na to forum ale dzięki temu znalazłam odpowiedzi na wiele moich wątpliwości i pytań których nieraz sama nie mam komu zadać, bo wiadomo mama czy znajomi którzy mają już starsze dzieci też nie wszystko już pamiętają jak to było... Mam do was pytanie czy któraś z was ma mieszany sposób karmienia, tzn. karmię piersią ale mam za mało pokarmu i później dokarmiam jeszcze butelką. I nie wiem za bardzo ile takiego mleczka mogę dawać żeby nie było ani za dużo ani za mało 🤢 a boję się że moja mała słabo przybiera na wadze ile przybierają wasze dzieciaczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):
Witam dziewczyny 🙂 również należę do grona dumnych mamuś wrześniowych 🙂. Muszę przyznać że trochę przez przypadek weszłam na to forum ale dzięki temu znalazłam odpowiedzi na wiele moich wątpliwości i pytań których nieraz sama nie mam komu zadać, bo wiadomo mama czy znajomi którzy mają już starsze dzieci też nie wszystko już pamiętają jak to było... Mam do was pytanie czy któraś z was ma mieszany sposób karmienia, tzn. karmię piersią ale mam za mało pokarmu i później dokarmiam jeszcze butelką. I nie wiem za bardzo ile takiego mleczka mogę dawać żeby nie było ani za dużo ani za mało 🤢 a boję się że moja mała słabo przybiera na wadze ile przybierają wasze dzieciaczki?


witaj Kasia 🙂

mnie ostatnio Pani doktor powiedziała, że mała przybiera książkowo czyli 30 g na dobę, czyli można powiedzieć, że ok 1kg/ m-c, przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni życia, a potem to nie wiem jak to powinno wyglądać, ale przypuszczam, że na przestrzeni kolejnych miesięcy życia normy inaczej się kształtują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati, tak kupiłam Alles. Taki podobny do tego pierwszego z Twoich linków. Mam nadzieję, że będzie mi się go dobrze nosiło, bo te które kupiłam przed porodem bawełniane to nie dość że za małe, to jeszcze moje cycki wyglądają w nich jak krowie wymiona – mam je prawie na wysokości pępka, hehe 😁

Pestka, dopiero teraz dotarłam do Twojego posta z wczoraj 😁 Super, że znalazłaś chwilkę, żeby tu zajrzeć. Nikolka prześliczna i jaka duża!!! 🤪 Moja Natalka też chyba ma podobny przyrost wagi, bo jak zważyłam ją wczoraj (najpierw weszłam na wagę bez niej a potem z nią i wyliczyłam różnicę), to wyszło mi, że też może ważyć koło 5 kg 😁 Zresztą widać po ubrankach, że niektóre 62 zaczynają być za krótkie (ma długaśne nogi 😁 ) Zaglądaj częściej na forum, o ile znajdziesz czas 🙂

Kurczę , tak straszycie tym rykiem po szczepieniu, że chyba jutro zaopatrzę się w czopki paracetamolu – moja na szczepienia 15 listopada. Te czopki mają jakiąś szczególną nazwę, czy po prostu prosić o paracetamol w czopkach?

A tak w ogóle to jutro jedziemy do pediatry w trybie pilnym. Małej pojawiły się krostki na klatce piersiowej. Boję się, że to może być skaza białkowa… 😞 Ale dziwne jest to, że w zimnym powietrzu są one jakby są mniej czerwone. A w ciepłym robią się czerwone i od razu rzucają się w oczy. Z tego co pisałyście, to tak reaguje trądzik niemowlęcy, więc pocieszam się, że może jednak nie skaza…

A mi zostało do zrzucenia 4 kg do wagi sprzed ciąży (16 kg pękło w miesiąc 😁 😁 😁) a potem jeszcze 5 bym chciała zrzucić nadprogramowo.

I przyszła dziś chusta do noszenia 🙂 Będę ćwiczyć wiązanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja lekarka to jakaś zakręcona. Najpierw mi dała wykład że niepotrzebnie zaczęłam podawać butelkę tak jakbym to sobie celowo zrobiła a ja naprawdę już popołudniu to mam tragedię z pokarmem 😞 a jak jej powiedziałam że przez 3 tygodnie mała przybrała mi tylko 200 gram, to stwierdziła że to faktycznie mało i wszystko na temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):
A moja lekarka to jakaś zakręcona. Najpierw mi dała wykład że niepotrzebnie zaczęłam podawać butelkę tak jakbym to sobie celowo zrobiła a ja naprawdę już popołudniu to mam tragedię z pokarmem 😞 a jak jej powiedziałam że przez 3 tygodnie mała przybrała mi tylko 200 gram, to stwierdziła że to faktycznie mało i wszystko na temat...


a próbowałaś pobudzić laktacje herbatkami?? może jakbyś spróbowała herbatkę + częstsze przystawianie Oli do piersi, nawet jak wydaje Ci się, że mleka nie ma, to ją przystawiaj, jej samo ssanie sutka pobudza produkcję mleka
i polecam bardzo herbatkę BOCIANEK Medeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Kasia w naszym gronie 🙂 ja raz dokarmilam mala mleczkiem sztucznym (jakos 60 ml wypila) i nic jej nie bylo 🙂 polozna mi powiedziala, ze jak wprowadzilabym dokarmianie regularnie, np. raz na dzien, to mam zrezygnowac z podawania witaminy K. a tak to nie miala nic przeciwko. I pochwalila to mleczko, ktore ja kupilam, czyli enfamil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey,
my dzisiaj po szczepieniu i ciesze się że wzięłam ten system 5w1 przynajmniej następnym razem będzie tylko jedno wkucie a nie dwa tak jak dzisiaj... (zapłaciłam 110zł)
tragedii nie było bo kupiłam wcześniej plastry znieczulające Emla i Szymuś tylko się powiercił, poskamlał i na koniec zaczął sie śmiać przeplatając płaczem... 😁
dzisiaj pani pediatra go ważyła i mój chłopczyk waży już 5100g 🤪
po przyjeździe do domu mały zaczął płakać chyba przez te szczepionki to zaaplikowałam mu czopek viburcol, dałam syropek i padł... śpi już 1,5h 🙂

dostałam syropek duphalac na zaparcia, kolki i żeby mały zaczął normalnie sie wypróżniać bez jakiś bóli jak ostatnio no i syropek pedicetamol przeciwbólowy...

Witaj Kasia! ja też miałam okres kiedy dokarmiałam małego mleczkiem Bebilon, bo w cycakch pustki... ale przestałam bo mały źle reagował na mieszankę... miał jeszcze gorsze bóle i kolki ;/ więc odstawiłam mm i zaczęłam Szymka częściej przystawiać do piersi, pomimo że płakał, wiercił się bo nic nie leciało... i piłam herbatki na laktacje... teraz mam pokarmu aż mnie zalewa 😁

agn współczuje bólu zęba... trzymaj sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor kochane...My dzis z mała u neonatologa bylysmy...W nocy Mała sie obudzila z wielkim krzykiem,że nas obudzila...teraz wlasnie sie wybudza bo spalo dziecko jakies 2 godzinki szok 😁 😁 😁 A wiecie,że są takie plastry przeciwbolowe przed szczepieniami ? 🙂 ja sie musze w nie zaopatrzyc polozna mi o nich mowila...no nic,trzeba wykapac mała nakarmic i robic jajecznice 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Kasiu 😁

Isa fajnie, że napisałaś o tych plastrach, nie wiedziałam, ze coś takiego jest 🤔 Przed następnym szczepieniem muszę się w nie zaopatrzyć .

September ja małą kładłam na macie ale nie widzę zainteresowania 🤨 Może, jak będzie starsza 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
natalia wiemy bo iza je zastosowala znieczulajace 🙂
kasia Witamy Cie 🙂
deira poprostu paracetamol mi pielegniarka kazala miejsce wkucia posmarowac altacetem junior a wczoraj wyczytalam ze jest od 3 rż 😮 i badz tu madrym
isa zapisalam sobie te 3 specyfiki o ktorych wspomnialas 🙂 one sa na recepte?
moj okruszek tydzien temu wazyl 5300g 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...