Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
buffy85 napisał(a):
naszemu się siusiaczek zwiększa i twardnieje jak siusiu robi-także jak tak jest to wiemy że zaraz bedzie fontanna 🙂 hehe


mój przy tym też sikał... ale teraz nie,
ściągam pampera przemywam siusiaka a on twardnieje a mały oczy wytrzeszcza i się śmieje... ale nie sika 😁


może jest Kochany i chce mu się sikać, ale w ostatniej chwili postanawia ocalić Mamusię przed zalaniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mixi - Wiktoria jak laleczka , sliczota 😉 (ja tez chce ubierac sukienki, opaski i wiazac wlosy!! 😁) i gratulacje dla Starszej cory !!
Wszystkie te Nasze bobasy fajniutkie 😉
Co do siuraczka to tez wielka niewiadoma z tym napletkiem, co czlowiek to inna opinia - jak ze wszystkim 😉.
Moj przy przewijaniu tez fontanne puszcza zawsze jak go letnia woda przemywam 😉 i tez mu sie tak robi z siuraczkiem ze twardnieje, ale to chyba normalne moim siostrzencom i bratankom tez tak sie dzialo heh 😁 mezczyzni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurcze ja bym przewijania chlopca chyba nie ogarnela 😁 😁 😁 wszystko to takie skomplikowane, nie to co przy dziewczynce 🙂 nawet jak sika na przewijaku to wszystko leci pod nia 😁

A ja bym chciala, zeby ula dala sobie zalozyc takie sliczne opaski, bo ma Wiki - mam 3 sztuki, ale za cholerke nie da sobie tego na glowe zalozyc 🙂 od malego jest stanowcza i ma swoje zdanie, tak samo jest z piciem z butelki - nie i koniec !!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do herbatek to ja slyszalam ze nie zaleca sie tych w granulkach poniewazasz zle dzialaja na wychodzace zabki i ogolnie na zabki mojego od strony moojego M mala miala podawana od malego w granulkach teraz ma 3 lata i czeste wizyty u dentysty bo zabki to az jej zczernialy.
Moja kuzynka ma 5 miesiecznego synka i jej pediatra tez nie zalecala dawac w granulkach i kupuje malemu z hippa w zaszetkach jak lipton 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ogarnęłabyś 😉 ...chociaż sama nie wiem przy którym jest więcej roboty...
ja jak przebieram Szymka to przecieram chusteczkami mokrymi dupcię, jajka, fifolka, pomiędzy jajkami i fifolkiem, pod jajkami i nad fifiolkiem... jakby nie patrzył trochę tych zakamarków jest 😁 😁

a przy tym uważać bo jak siknie to wszystko leci do góry 😁 😁 😁

nie mówcie mi o tańcach bo mam to samo co Karolka 😁 puszczam muzykę i tańcujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tatianka tez umie sie zesikac jak chlop i puscic fontanne do gory.. 😮

Co do napletka ja jednak polecam sciagac!!! Przy kapieli, ale to juz Wasza indywidualna decyzja. Krzywdy nie zrobicie, a tylko uchronic przed stulejka i stanami zapalnymi mozna.

Isa, normalne chlopina sie podnieca 😉 Takie male dzieci tez na swoj sposob przezywaja podniecenie, ciala jamiste wypelniaja sie krwia i dochodzi do wzwodu.. dobra miniwzwodu 🙂)

Co do granulatu, one sa bardzo slodkie, tak wec u maluchow ktore maja zabki, po prostu po wypiciiu herbatki przemyc zabeczki i problemu prochnicy byc nie powinno.. no i unikac podawania herbatek tego typu w nocy..
Jak sie bedzie dbalo o higiene jamy ustnej to problemow zebolowych byc nie powinno 😉)

Darka kuzyn przez ciagle picie z butli w nocy mleka, w chwili obecnej , nie ma 1,2,3 a ma 3 latka.. a wystarczylo tylko przemyc choc mokrym gazikiem, po jedzeniu nocnym, no ale to juz nie moj problem. 😉

Prawie spakowani 🙂) 4 wazlizki, do tego sanki , wozek 🙂 hehe 🙂

Tatiance kupilam cebion i prawoslazowy syropek, bo nic innego mi babajaga sprzedac nie chciala 🙂 i zamowionych lekow jeszcze nie bylo do odbioru, wiec sie jeszcze pomecze z moim problemem dupnym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ile ludzi tyle opinii...
moja kuzynka znowu podaje małemu od małego do tej pory herbatki z hippa w granulkach, mały ma już 4 latka i ząbki mega zadbane... była u dentysty i pochwalił stan ząbków...
oczywiście myją zęby 3 razy dziennie...
więc wydaje mi się że stan ząbków zależy od higieny...

Sandra - miniwzwód 😁 oplulam lapka 😁 hehehe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka lasaczki,
dzisiaj mam dzien zajety sprzataniem ze nie mam czasu poczytac co u was...moze wieczorem nadrobie 😉

Mam pytanie ...czy podajecie swoim maluszkom wit K+ D czy samo D?? niby K+D to do skonczenia 3 miesiaca a ja mam jeszcze pol opakowana....czy cos sie stanie jak bede mu jeszcze dawac K+D???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Ja jestem wykończona dzisiejszą nocą i kilkoma ostatnimi. Mam to samo co Efek. Co prawda moja śpi tak średnio do 1 a potem do 3, ale od 3 zaczynają się cyrki. Budzi się co pół godziny i jedyne co ją uspokaja to smoczek. Jeść nie chce tylko stęka i marudzi. Na nogach jestem od 7, bo już stwierdziłam, że nie ma sensu kłaść się, skoro i tak za kolejne pół godziny pobudka. Czy ona ma znowu skok rozwojowy? Nie wiem…

No i też ostatnio bawi się w muchę-plujkę 😁 Normalnie fabryka śliny 😁 I opluwa wszystko dookoła 😁 A do tego ma ochotę wszystko zjadać – jak jej chciałam wytrzeć buzię ze śliny to mi wciągnęła palca i kawał pieluszki 😁 A ja podawałam rano syropek to prawie zjadła kieliszek 🙂 Dziecko mi zwariowało, hehe 😉

Mixi, dzięki za info o tej gazetce. Poproszę M to mi kupi wracając z pracy, bo ja dalej grzeję się w domu. I gratulacje dla starszej córki 🙂 Prześliczna ta Twoja Wiki 😘 Prawdziwa księżniczka 🙂
Isa, a jaki masz projektor z tymi gwiazdkami? Bo ja chcę mojej zakupić, bo ją coraz bardziej takie świecące sprawy interesują 🙂

Jutro szczepienia. Aż się boję myśleć. I wciąż mam jednak dylemat czy brać te pneumokoki...

A moja tak się pręży przy podnoszeniu za rączki z leżącej pozycji, jakby chciała nie tylko siadać,
ale i wstawać 😁 Na razie podnoszę z leżącej pozycji do siedzenia na sekundę, tylko żeby wzmocnić jej kark. Ale jak ją posadziłam sobie ostatnio na kolanach opierając ją plecami o swój brzuch to próbowała do przodu się wychylać jakby chciała już samodzielnie siedzieć. Ale to chyba za wcześnie na samodzielne siedzenie, prawda? A co do przekręcania się z brzuszka na plecy to na razie się rozleniwiła i robi to naprawdę sporadycznie. Odwrotnie w ogóle się nie przekręca. Ale dam jej czas. Nie ma co zmuszać jak nie chce 🙂

Na początku ciąży bardzo chciałam, żeby był chłopczyk. A teraz jestem szczęśliwa, że mam córę 🙂 Też bym chyba przynajmniej na początku nie ogarnęła tego przewijania u chłopców 🙂 No i to strojenie malutkiej, a potem czesanie włosków, robienie kucyków, warkoczyków 😁 Już się nie mogę doczekać, jak razem będziemy sobie paznokcie malować, hehe 😁

Moja ma obojętny stosunek do tańców, ale jak jej fałszuję nad głową to się cieszy jak głupia 😁 I bardzo jej się podoba jak przy niej ćwiczę i na głos odliczam powtórzenia 😁 Dzięki temu mobilizuję się, by robić więcej przysiadów, bo mam ubaw, gdy ona też się cieszy 😁

A w ogóle to śliczne są wszystkie bobaski w avatarkach 🙂 Oderwać oczu od nich nie mogę i nadziwić się jak szybko się rozwijają 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ja mam dokładnie to :
http://allegro.pl/tomy-trust-pozytywka-z-projektorem-i2937016610.html
http://allegro.pl/projektor-pozytywka-gwiazdka-lampka-tomy-i2930555294.html

ale widzę że jest dużo innych fajnych :
http://allegro.pl/listing.php/search?string=tomy+projektor&category=11763

jestem z tego bardzo zadowolona, zawiesiłam z boku kołyski włączam melodie na 10min, obrazki i mały wpatrzony w sufit sam zasypia w kołysce... dodatkowo jest to dla mnie lampa w nocy bo gwiazdka świeci 😉 więc polecam takiego typu umilacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tutaj cisza... 😉

mój mały zjadł pół słoiczka jabłuszka i teraz fika i gulga śliną 😁
coś dużo mi dzisiaj drzemie... aż boję się co będzie w nocy...

Sandra życzę udanego wypadu !! 🙂 i zazdroszczę... chciałabym gdzieś wkońcu wybyć z tej chaty ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje chłopaki ruszyli na spacer - mam teraz chwilkę dla siebie-moge poodkurzać i umyć łóżeczko turystyczne które kupiliśmy dla Małego 😁

a co do tańców to ja sie wycwaniłam i część tanców robimy tak ze Marcinek albo leży, albo siedzi w leżaczku i ja mu śpiewam i trzymamy się za rączki i razem ruszamy, albo ruszamy nóżkami 😉 plecy wtedy tak nie bolą a Marcinek zadowolony 😁

Sandra zabierz mnie w jedną z tych Twoich 4 walizek 🙂

i zapomniałam się pochwalić-co prawda mój sukces nie taki spektakularny jak Sandry, no ale schudłam półtora kg 🙂 jeszcze z 3 i będę zadowolona, albo 5 i będę wniebowzięta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale mi się nudzi... Nie potrafię znależć sobie zajęcia 🤨 W domu za dużo do roboty nie mam, na bieżąco ogarniam... Na wieś nie wyjdę, bo śniegu tyle nasypało, że z ledwością furtkę otwieram 🤨 Maja jak zwykle dużo śpi ( teraz od godz. 15 z minutami jak zwykle dwugodzinna, z której ją przeważnie budzę) Obudzi się, to po dwóch godzinach idzie już spać na noc. Starsza z koleżankami albo z chłopakiem, przyjdzie, trochę pogada i zaraz jej nie ma 🤨
Mam nadzieję, że jakaś depresja mnie nie dopada 🤔
Z chęcią bym gdzieś wyjechała, tak jak Sandra ale przez ten dom funduszy brakuje 🤔
Teraz trzeba zbierać na ziemię i trawę, żeby posiać na wiosnę 🤢
Auta swojego nie mam (jak wrócę do pracy to dostanę firmowy samochód, ale to dopiero we wrześniu) a pociągiem gdzieś jechać to nie lada wyczyn, bo w mojej wiosce trzeba z niego dosłownie wyskakiwać, schody kończą się pół metra nad ziemią 😮 Raz tylko nim jechałam, w ciąży i o mało się nie zabiłam przy wysiadaniu 🤢
Ech, ktoś by powiedział, że w dupie mi się poprzewracało ale kiedyś byłam bardzo aktywną i towarzyską osobą a teraz gnuśnieję w domu i narzekam. Nie, żeby było mi żle ale z chęcią spędzałabym bardziej aktywnie czas z Majeczką. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak wielką rozrywką jest dla mnie wyjazd z Mają i moim M co tydzień na zakupy do Lidla 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja się cieszę, że mieszkam w mieście bo mogę codziennie wyjść z małą na spacer, po zakupy, w sumie mieszkam na obrzeżach, ale na rynek czy do parku miejskiego mam 25-30 min spacerkiem więc można sobie te codzienne spacery urozmaicać i codziennie w inne miejsce pójść

dziś w ramach rozrywki byłyśmy na zakupach w tesco 😁 😁
ale nie do tego zmierzam, bo poszłam specjalnie żeby kupić kaszkę dla Gabi, bo w niedzielę skończy 4 m-c i chcę zacząć podawać ten gluten i wiecie co??? cały regał przeszukałam, spociłam się jak nie wiem co w tej kurtce, czapce itd i nie znalazłam kaszki z glutenem ale bezmlecznej bo chcę swoje mleko podawać
jedyna jaką wyczaiłam od 4 m-ca z glutenem to taka:
http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/286.aspx
ale ona zawiera już w sobie mleko modyfikowane - no na biedę to ją kupiłam, ale chciałam bezmleczną!!
wszystkie niemleczne od 4 m-ca to produkty bezglutenowe i się wkurzyłam aby

chciałam jej podać na swoim mleku bo jak podam kaszkę już z tym MM to w razie jakby jej coś się działo to nie będę wiedzieć czy to reakcja na gluten czy może dane mleczko jej nie przypasowało bo same wiecie te które już karmią MM, że jedno mleczko będzie odpowiadało maluszkowi a inne szkodzi i są problemy brzuszkowe, no i jestem w kropce 🤢

czy znalazła może któraś z Was jakąś kaszkę z glutenem od 4m-ca ale niemleczną???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmmm no może można i tak, ale chyba wolałabym na początek podać taką specjalną dla dzieci (od 4 m-ca), zawsze jest pewność, że została ona przebadana i wyprodukowana z myślą o takich maluszkach i spełnia chyba jakieś normy dla nich przewidziane a z taką zwykłą manną już nie mam takiej pewności 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...