Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Ulka pierdzi jak najeta, az sie dziwie, ze takie moce z jej malej pypy wychodza 😮 😁
Dzis rano sie zdolowalam, bo m wyszedl do pracy i nawet mi zyczen nie zlozyl na urodziny...strasznie przykro mi sie zrobilo,no ale niespodziewanie wrocil z pieknym bukietem 😁 no wiec mu wybaczylam 😁 dzis mam wizyte moich kolezanek, juz wczoraj wysprzatalam chate i upieklam ciacho no i czekam do 16 🙂 oby Ulka byla w dobrym humorze... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Karolka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!!!!

A my dziaj miałyśmy dziwną nockę 🤔 Maja często się budziła, gadała sama do siebie 🤔 Nie jestem przyzwyczajona, żeby w nocy mi się budziła więc dzisiaj jestem wykończona 🤢
No ale nie zawsze musi być idealnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzisiaj trzeci dzien podawania kaszki i chyba Wiki podpasowaola w koncu bo buzke otwierala jak szalona.
Skutkow ubocznych na razie nie ma kupka ładna żółciutka wiec chyba bedzie dobrze 🙂
Musze kupić krzesełko do karmienia bo małej spokojnie nie mogę nakarmic . 🙂
Może któras z Was poleci jakis ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
ja dziś po lekarzu i Gabrys też. Pani laryngolog przepisala mi tylko kropelki na mój przeraxliwy, męczący juz rok czasu katar 😠 i ewentualnie moge brac sinupred te zi9ołowe tabletki. spytalam jej czy to są zatoki ( a eweidntnie czuje że to zatoki bo mnie bolą) a ona nie to taki śluz. 🤢 i mam sie pokazać za półtora tygodnia...
A z Gabrys ma zapisane kropelki na to ropiejące oczko, jak mu nie przejdzie to idziemy do okulisty. Waży już 7400 😁 no i umówilismy się na pierwszą szczepionkę 28.01 akurat kończy wtedy 4 miersiące 🙂
Pytałam o tą diete kiedy wprowadzac gluten to powiedziala ze tak jak na schemacie żywieniowym 5-6 miesiąc.
I pytalam o ta wit K+ D i muszę przerwać i podawać samą D jednak.

Karolka wszytskiego Naj Naj Naj :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ja tak tylko na sekundę:
Karolka, wszystkiego naj z okazji urodzin 😘 Co do tego kubeczka Medela, to w sumie moim zdaniem nie ma sensu kupować. Równie dobrze możesz podawać z kieliszka plastikowego na lekarstwa. Ja mam dwa takie kubeczki Medela i żadnego nie używałyśmy. Jak chcesz to mogę Ci jeden odstąpić, jeśli jeszcze nie kupiłaś 🙂
Spadam, bo mam kilka spraw do załatwienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem dziś trochę zmęczona, młoda budziła się na karmienie o 1, 4, 6 i przed 8 już pobudka,

a do tego na dzień dobry się wkurzyłam bo wczoraj poprosiłam męża żeby pozmywał wszystkie naczynie które były w kuchni, bo jadł obiad dopiero przed 20.00 i wieczorem byłam już padnięta, żeby zmywać; w każdym razie obiecał, że później pozmywa, a dziś wchodzę do kuchni a tam nic nie tknięte 😠 😠
nie cierpię mieć burdel w kuchni od rana! Nie ma to jak się wkurzyć na dzień dobry.. a jeszcze mu nie wygarnęłam... niech no tylko zadzwoni! ... ale pewnie do tego czasu mi przejdzie 😉

ale na szczęście córeczkę mam kochaną, jak ją o 8 nakarmiłam, przewinęłam to położyłam ją na swoim łóżku na brzuszku, a sama poszłam ogarniać ten bałagan w kuchni i zrobić sobie jakieś śniadanie, co jakiś czas zerkałam do małej czy wszystko ok i jak zaszłam o 9 to ona już spała 😮 byłam w szoku, że sama zasnęła
czekam teraz kiedy się obudzi i dziś dostanie po raz pierwszy kaszkę, powyparzałam miseczkę i łyżeczkę i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jej reakcję 🤪

Karolka, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! 100 lat!!

Mixidixi, ja właśnie też noszę się z zamiarem zakupu krzesełka ale jeszcze nie zrobiłam rozeznania w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Karolka wszystkiego najlepsiejszego! 😉

Pati, mój robi tak samo, proszę o coś, a potem czekam, aż sie za to zabierze, a on zapomina po czasie i sama to muszę robić. Na początku się o to kłóciliśmy, ale teraz mi przeszło - już nie mam siły na tego leniucha 😁

Kurcze, teraz mi uświadomiłyście, że trzeba iść i pokupować jakieś naczynka dla Wojtka... A Wasze maluchy juz siedzą, żeby je sadzać w krzesełku do karmienia? Ja się nie znam na takich mebelkach, ale chyba by maluch musiał już siedzieć do tego? Czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
efek, tak dziecko musi juz samodzielnie siedzieć, więc zazwyczaj około 6 m-ca się zaczyna korzystać z takiego krzesełka, dlatego na spokojnie chcę zrobić rozeznanie, aby kupić coś sensownego w dobrych pieniądzach, a jak kupię to już będzie czekało aż Gabi "dorośnie" do niego

bo zazwyczaj jak coś kupuje na szybko to potem żałuje, albo się okazuje, ze można było kupić gdzieś taniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki dziewczyny za zyczenia 😘 😘 😘 czuje sie jakos tak staro... 😮 za rok jak mi 30-tka stuknie to pojde na jakas ekstra impreze i poszaleje 😁 😁 😁w tym roku na spokojnie 😉

Ja na poczatku bede Ule w lezaczku karmila, mozna w nim wystawic nozki, ze sie nie buja i troche tyl podniesc - na pierwsze karmienia jak znalazl 🙂 moja siostra tez w nim swoja coreczke przez pierwszy rok karmila i bylo ok. pozniej cos sie kupi wiekszego 🙂

Deira skoro mowisz, ze te kubeczki sa nieprzydatne, to nie bede kupowac. W sumie moze i balabym sie nawet malej podawac picie z niego, bo moglaby sie zachlysnac... 😮

Mixi a jaka Ty kaszke Wiki dajesz jak karmisz piersia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka, moja Gabrysia też do tej pory tylko i wyłącznie na samej piersi, nic jej jeszcze nie podawałam a dziś chce po raz pierwszy zapodac kaszkę, taką:
http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/286.aspx

szukałam kaszki z glutenem bez MM, ale nie ma takiej, wiec musiałam kupić taką, co zawiera już w sobie MM
zresztą jeśli chcesz wprowadzać gluten to była jedyna jaką znalazłam z glutenem i dla dzieci od 4 m-ca, no i na początek chciałam beż żadnych dodatków smakowych, będziemy potem urozmaicać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka jeszcze tutaj złożę Ci życzenia bo na facebooku było szybko i prosto 😁
a więc wszystkiego co najlepsze i przede wszystkim pociechy z Uli, cierpliwości i miłości !! 😉
(nigdy nie byłam dobra w życzeniach) :P

hm... fajnie że wasze maluszki robią kupki żółciutkie i codziennie... u nas to raz na 2-3 dni i trzeba z nim wyduszać bo rzadko kiedy zdarza się że sam zrobi (ktoś musi z nim dusić i trzymać za nóżki) 😮 no i kupki są czasami rzadkie a czasami plastelinowe żółto-zielonkawe... 😮 moja mama się śmieje że jak zacznie siedzieć to trzeba go na nocnik sadzać i z nim dusić tak jak robiła z nami i ponoć, jak mieliśmy rok to żadno z nas nie chciało robić w pieluchę tylko jak siadaliśmy na nocnik się wypróżnialiśmy 😁

mały właśnie drzemie a ja idę robić ... PIEROGI 😁 (standardowo) !! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wczoraj byliśmy u pediatry i powiedział, ze ostatnio mu jakaś mama donisła, ze jest jakaś kaszka glutenowa bez MM taka dla dzieciaków, ale nie pamiętał jaka :/ więc ja jeszcze z nadzieją szukam 😉 a powiedział, ze w razie jakbym nie znalazła to jak najbardziej można zwykłą manna na wodzie a potem dodać swoje mleczko... no i żeby lepiej nie zaczynać od tych smakowych.
Wczoraj mieliśmy też szczepienie - Marcinek się spłakał-biedaczek 😞
waży 7360g-klocuszek mój Mały 🙂

Karolka wszystkiego naj z okazji urodzin!!! niech C Ulcia zdrowo rośnie 😁
Isażona mojego kuzyna już tak robi z ich Kubusiem - że lecą nad kibelek wyduszać, a Mały ma 8 miesięcy-bo odkąd dostaje już jakieś smakołyki to ma trochę twardsze kupki-no i tak im lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):

Isażona mojego kuzyna już tak robi z ich Kubusiem - że lecą nad kibelek wyduszać, a Mały ma 8 miesięcy-bo odkąd dostaje już jakieś smakołyki to ma trochę twardsze kupki-no i tak im lepiej 😉


mój od 2 miesiąca życia robił już twardawe (chociaż był na piersi)... rzadko kiedy robi rzadziochy, nawet jabłuszko nie pomaga, dużo pije... więc widocznie taki ma organizm... a z tym nocnikiem to właśnie mamy zamiar tak robić bo w pampersa sam nie zrobi, ściągamy pampersa i trzeba z nim gnieść 😁 czasami to dziwnie wygląda takie odgłosy wydajemy że można się posikać... no ale tylko tak zrobi kupkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ja mam to krzesełko i jestem mega zadowolona
http://allegro.pl/maxx-wypas-krzeselka-materialowa-tapicerka-podnoze-i2817922064.html

Dziecko może nawet w nim leżeć, moja Maja uwielbia, bo wszystko widzi. Na razie zdemontowałam stolik, bo z niego nie korzystamy 😁
Można w nim dziecko karmić na wpół siedząco, dla mnie mega wygodne. Do tego ma kółeczka, więc Maja jeżdzi ze mną po całym domu i obserwuje, co robię 😁
Reklama, jakbym sama je sprzedawała 😁 Myślę, że jest też bezpieczne, ma pasy w które zapinam córcię a do tego szeroki rozstaw nóżek, przez co nie martwię się, że mi się krzesełko przewróci 😁 A pod krzesełkiem koszyk, w którym trzymamy wszystkie zabawki i grzechotki, są zawsze pod ręką 😁

Ja dzisiaj w końcu dałam Mai kaszkę z łyżeczki, dosyć gęstą i zjadła 150 ml 😮 Z butelki się męczyła i jadła codziennie chyba z godzinę 😮 Tak więc mamy już dwa posiłki zjadane łyżeczką - kaszka i obiadek 😁

Powiem wam, że nie mogę się doczekać ząbków u Mai 😁

A wiecie, co u Natali i Majeczki?
No i u Pestki, czy faktycznie poczuła się urażona, że jej nie widać 😞

Karolka jak ja ci zazdroszczę, że dopiero w przyszłym roku 30-stka 😁
Ja już nie chcę mówić, ile mam lat 🤔
Jak o tym pomyślę, to takiego doła łapię, że szkoda gadać 😞
A najbardziej uciekający czas widać po dorastających dzieciach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam .
u mnie nocka jak zwykle do du*y przez tą chorobę...
wczoraj lekarka zapisała jeszcze antybiotyk w zawiesinie, żeby podawać co 8h.
Mam nadzieję, że w miarę szybko Jej minie.
Znowu ma ataki duszącego kaszlu 😞

Moja kupkę robi zielonkawą cały czas.
Chociaż dzisiaj przez tą chorobę zrobiła żółtą i taką rzadszą...

I oczywiście mnie złapał ból gardła i katar...
Także witaminy, wapno i gruby sweter wskazane! 🙂

Karolka sto lat! stoo lat! spełnienia marzeń i wszystkiego najjj! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka,raczej mało prawdopodobne,że się Ulka zakrztusi. Wystarczy podawać powolutku w pozycji półleżącej. Ja mojej tak podaję debridat i bardzo ładnie sobie z tym radzi. Trzeba tylko pozwolić pić dziecku wg jego tempa. Jak chcesz spróbować to ja Ci za darmo odstąpię ten jeden kubeczek Medela. Daj znać na priva ewentualnie, jeśli mam Ci go podesłać.

Agnieszka, Karolka, przestańcie chrzanić z tym wiekiem 😁 😜 My wszystkie jesteśmy młode i piękne mamusie 😁 😁 😁 Mi dziś koleżanka uświadomiła, jak jej powiedziałam, że czuję się staro, bo mi stuknęło już tyle wiosen, że nie dość że jestem młodą mamą to jeszcze młodą żoną, bo też jak Ty Agnieszka ślub w zeszłym roku braliśmy 😁 😁 😁

A ja właśnie wypełniłam papiery mojej Żaby do żlobka i w moje urodziny jadę je złożyć 🙂

I dziś miałam wizytę przyjaciółki z dawnych lat 🙂 Natalka była tak grzeczna, że nie wierzyłam własnym oczom 😁 Aż mi psiapsióła zazdrościła, bo jej dziecko to szatan wcielony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...