Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My za ślub dawaliśmy chyba 300 ,a za chrzciny damy 50-100 nie więcej. 🙂
Ale tak jak napisała Sandra dajcie tyle ile możecie ,a nie ile wypada.
W obecnej sytuacji też bym dała 200 nie więcej.

Ja teraz zamówiłam msze w druga rocznice śmierci mojej mamy i babci mąż zapomniel zapłacić wiec dam w kopercie na tace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Myślę ,że nawet jakbyś nie dala to by się pewnie nie upomniał wiec luzik kiedy dasz wtedy bedzie mial.
Ale się ciesze właśnie kupiłam krzesełko do karmienia za 130 zł i jeszcze mi facet przywiezie
nowiusieńkie bo dostali w prezencie , a już jeden maja. 🙂
http://www.babyono.com/produkty/karmienie/krzeselka-do-karmienia/krzeselko-do-karmienia-zielone-osiolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
A M dał się wrobić w kolejny spacer z małym 🤪 A ja się kiszę w domu, bo przeziębienie się niestety rozwija 😞 Chyba mi na spacerze w piątek uszy przewiało i to od tego 😠
My za ślub daliśmy sporo, jakieś 600 zł, za chrzest 50 zł. Za ślub tak dużo, bo ksiądz proboszcz, który nam go udzielał jest meeega dziwny i żeby nam czegoś nie odwalił... No i faktycznie, ślubu udzielił standardowo, nic nie wykręcił, tylko kazanie było chyba ze 20 minut 😁 Ale to szczegół 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To korzystaj i sie kis 🙂)

Ja wczoraj chyba 3h spedzilam na robieniu aukcjiz ciuszkami na allegro... 😉 Szlo mi dosc mozolnie i efekt tez niekoniecznie przepiekny, no ale moze zejda wreszcie mi te ciuszki, bo tylko miejsce zajmuja, a ubralabym chyba kompanie wojska 😉)
No, tylko rozmiar za maly 🙂

Maz robi obiadek, Nadia oglada Alicje w krainie czarow, a Titulec marudzi mi troche...
Ostatnie podejscie do antybiotyku, czyli sciagne mleko i sprobuje.. Tylko problem, bo bez laktatora musze sobie jakos poradzic. no ale cosik wymysle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nigdy nie bierzcie od pediatry Zinnatu dla dzieci!!!
Oblesne, powoduje odruch wymiotny, i taki ch.. z podawania antybiotyku!!
Ostatnie podejscie z mlekiem na wieczor, jak nie to wypierdzielam to gowno do kosza..

Nawet Nadie, ( mala lekomanka, bo uwielbia, nawet oblesne syropy) cofa po tym gownie ;//

Sorki za slownicrow, ale jestem mega wqurwiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie
Witam sie z domu. Lot samolotem powrotny był lepszy od tego do polski. Niestety mały czasem tak płakał ze nie bylo ja go uspokoić 😞
Strasznie sie cieszę ze mały poznał resztę rodziny w pl. Jedynie z tesciowa były problemy i pokluculam sie z nią. A ona potem glupka udawała ze nic takiego nie miało miejsca. Szkoda ze na koniec stycznia tu przyjeżdża...
Krzyś jak zaczął chorować w grudniu w uk, tak do teraz chory. Okazało sie ze mial zmiany w oskrzelach i płucach. A ci głupi lekarze angielscy wciąż mi powtarzali ze zdrowy 😞 gdyby od początku go leczyli, nie doszło by do takiego stanu. mieliśmy krotka wizytę w szpitalu w pl, bo miał dusznosc aż mu sie klatka piersiową "zapadala". Jeszcze na kilka dni mam rozpisane inhalacje i mam nadzieje ze będzie zdrowy. Tylko jak pójdę tutaj na osluchanie to znow wszytko wg nich będzie ok 😞
Chcialam sie też was spytać czy u któregoś malenstwa stwierdzono refluks? Krzyś miał usg brzuszka, i okazało sie ze nawet przy prawie pustym żołądku miał fale zwrotne pokarmu. Z rozmowy z pediatra wywnioskowalam ze dość powazny ten jego refluks... Od razu wyjaśniło sie jego budzenie co godzinę, niespokojny sen, odchylanie sie od piersi w czasie karmienia itd. Jest mi okropnie przykro ze nie zauważyłam tego wcześniej ale mały nie ulewal 😞 za to często zauwazalam ze coś mieli w buzi lub przelyka z niesmakiem. Okazało sie ze te infekcje które ma, to jeszcze trudniej przy refluksie zaleczyc i może on nawet powodować katar kaszel podrazniobe gardło. W każdym razie moje dziecko bardzo cierpi. A ja nie widzę poprawy po lekach które dostał 😞 wręcz mam wrażenie ze to co mu sie teraz cofa, to męczy go jeszcze bardziej. Ciągle mu drga przelyk, lub odbija mu sie tak jakby w środku buzi.
Cieszę sie ze w polsce są lekarze ktorzy to wszystko zdiagnozwali. Tutaj nie wiadomo co by bylo 😞 mam ochotę sie spakować i wrócić do polski. Nie chce zeby moje dziecko cierpiało przez nieudolnych lekarzy.
Chyba nie dam rady was nadrobić,bo teraz też mamy gości.
Mam nadzieje ze z wszystkimi mamami i maluszkami wszystko w pożądku i wszyscy zdrowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka cudowny twój synuś 🤪

Isa wszystkiego naj dla Szymonka 😘

Marylu biedny ten twój synuś 😞 Mam jednak nadzieję, że znajdziecie u siebie lekarza, który w końcu będzie odpowiedni dla waszego maluszka i mu pomoże.

Sandra czy małej przyjął się w końcu antybiotyk czy dalej zwraca? Ja będę uważać, żeby tego świństwa mi nigdy nie wcisnęli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, a co zapisali ci na refluks. Kolezanki corcia tez ma i wiem ze miala specjalny preparat, zeby zapobiegac ulewaniu. Powiem, Ci ze jestem w szoku ze maly nie ulewal.. 😮
Moge podpytac kumpelki, wiem ze jej mala miala na pewno gastroskopie robiona..

Agn, nakladam sobie na palec i wmasowuje w dziasla jej i jakos polyka.. choc troche.. odruch wymiotmy ma, ale udalo sie bez zwrotki.. choc dzis juz chyba 5 razy zwracala od tego kaszlu ;//
Chcialam jej podac z mlekiem, ale chyba mecza ja dziaselka bo za cholere nie pozwala sobie butelki do buzi wloztc,, a przeciez ladnie jadla z niej ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
A my dzień babci i dziadka mamy zaliczony 😜 Wszyscy zadowolenie z kalendarzy i chyba lepszego prezentu nie mogliśmy im dać 🙂

Marylu współczuję 😞 ale dobrze że chociaż w Polsce trafiła Ci się fachowa pomoc 🙂
Isa wszystkiego naj dla Twojego przystojniaka 😘
a nam Ola dzisiaj na przewijaku zaczęła się po kąpieli z brzucha na plecki przewracać 🤪 strachu nam napędziła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa najlepsze życzenia dla Szymusia:*
Latka super zdjęcie 🙂
Sandroos. Pediatra zapisała mu helicid. Ale z gory powiedziała ze pewnie będzie potrzebował cos mocniejszego. Sprawdzamy czy to wystarczy. Dostał też debridat ale tylko na dwa tygodnie. Dawalam mu kilka dni I mam wrażenie ze coś mu ten debridat pogarsza refluks, więc dziś zrobiłam przerwę I jutro zobaczę czy będzie lepiej. Jeśli chodzi o opis usg, to ma jakis przewód o dł9mm. A kat,hisa, zupełnie otwarty. Ger znaczący stopień. To tak z głowy pisze, wiec moglam pomieszqc nazwy. Jak bys mogla popytać byłabym bardzo wdzięczna 🙂sama nie wiem co robić zeby mu ulżyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Nie mam na nic siły 🤢 Wczoraj od godziny 12 w południe Natalka była dramatyczna. Non stop płacz przeplatany 15minutowymi drzemkami. Wieczorem wzięłam ją opatuliłam mocno w koc, utuliłam w ramionach, to mi padła łkające jeszcze ze zmęczenia koło 21. Dziś jestem po prostu wykończona. Obawiam się, że weszła w okres tego skoku rozwojowego w 14-19 tygodniu. Jutro jedziemy z Natalią na usg brzuszka a potem do dziadków i przyznam szczerze, że nie chce mi się. Najchętniej posiedziałabym jutro w domu i odpoczęła, bo dziś nie miałam okazji ani trochę wypocząć po tej masakrycznej sobocie.
Dziewczyny, jeszcze raz dziękuję za życzenia.

Isa, to przykre z tym chorym dzieciaczkiem 😞 Jak słyszę o takich historiach, to normalnie ze strachem myślę, co by było gdyby Natalii coś się stało, że aż wpadam w panikę… Wolę sobie nawet nie wyobrażać… Chyba bym tego psychicznie nie udźwignęła…
Buffy, ja też miałam dylemat, czy wyciągać tę wkładkę dla niemowląt z fotelika. Na razie wyjęłam, bo Nata już zaczęła wystawać zarówno od góry jak i od dołu 😁 Ale i tak powoli zaczynamy już myśleć o kupieniu większego fotelika.
Sandra, to żeście miały „super” wyjazd 😞 Dużo zdrówka życzę! 🙂 Dobrze, że zapodałaś nazwę tego antybiotyku, będę miała na uwadze, żeby nie brać w razie czego dla Małej.
Marylu, przeraziłaś mnie trochę 😮 Ja jutro z Małą idę na usg brzuszka, bo u niej jest też podejrzenie refluksu. Tylko, że moja to strasznie ulewa i to co uleje, to śmierdzi na kwaśno rzygowinami. Moja co prawda pije debridat, który podobno też ma przeciwdziałać m.in. refluksowi, ale chyba niewiele akurat w tym zakresie pomaga. Dobrze, że w Polsce lekarze przebadali porządnie Krzysia i zdiagnozowali. Jak tylko będziesz w Polsce, za każdym razem idź do pediatry nawet na taką wizytę kontrolną, bo widzę że angielscy lekarze mają wszystko w nosie. A co z pępuszkiem Krzysia?
Emilia, gratulacje dla Bianki z okazji drugiego ząbka 😁
Isa, całuski dla Szymusia 😘
Latka, jaki kochany ten Twój superman 😁

Niepokoi mnie jedna rzecz. Co prawda Natala jest chyba najmłodsza ze wszystkich Waszych dzieciaczków, ale ona jakoś mało „gada” wg mnie. Owszem, ma takie chwile, gdy sobie pogaduje z karuzelą, z jakimś pluszakiem, czasem ze mną, ale mam wrażenie, że jest raczej mało gadatliwa. Jak już wydaje dźwięki to są to albo piski, albo takie dźwięki, jakby była czymś zachwycona (takie głośne wciąganie powietrza), albo krótki śmiech. Jak to jest u Waszych dzieciaczków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira moja praktycznie sama wogole nie gadoli 😉 Ani sie na glos nie smieje, udalo jej sie moze z dwa razy...nie martwsie niedlugo tak bedzie nawijac, ze uszy nam powiedna 😁
Co do fotelika no to maluch musi po pierwsze siedziec dosc stabilinie, po drugie miec odpowiednia wage a po trzecie siegac glowka pomiedzy zaglowki.. inaczej nie powinno sie go przenosic do fotelika wiekszego..

Masakra, Titucha tak kaszle ze koniec.. i chyba ma butelkowstret jak Ula 🙂 Ale wydaje mi sie ze to dziasla, bo normalnie nie pozwala sie dotknac ;//

Marylu, postaram sie jutro pogada z kumpela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu to sie Twoj biedny Krzys musi nameczyc 😞
Biedna Tatianka 😞
Sandra oby nie miala takiego butelkowstretu jak Ula, bo bedziesz miala przerabane 😮 😁

Cos te nasze dzieciaczki maja chyba zle dni, jak nie chore, to marudne, placzace, krzyczace lub w zlym humorze 😮 Ulka podobnie, dzis ja 1.5 godz usypialam, bo darla sie jak szalona, o co chodzilo to nie wiem. Juz tez jej na dziasla patrzylam, ale nie widac, zeby miala jakies napuchniete.

Deira co do gadania to Ula akurat gada duzo, smieje sie na glos, piszczy, ale ja tez z nia bardzo duzo gadam w jej "jezyku", a ona jak to slyszy to sie od razu cieszy i jakby chciala mi odpowiedziec - no to sobie tak konwersujemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra no to może tym sposobem przyjmie mała antybiotyk 🤨 Ja pamiętam przy starszej jakie miałam dylematy, bo potrafiła zwrócić zaraz po podaniu i nie wiedziałam, czy podać nową dawkę czy czekać kolejne 8 godzin 😮

Emilia gratuluję ząbków 🤪 Ja się już nie mogę doczekać, kiedy Mai wyjdą, zaglądam jej codziennie do bużki ale nic nie widać 😁

Deira może faktycznie to skok 🤔 Ja obliczyłam, że nam się skończył 19 tydzień ale mi się jeszcze te skoki we znaki nie dają i oby tak zostało 😉
Maja natomiast strasznie dużo dżwięków z siebie wydaje 😮 gadatliwa po mamusi 😁 Najgorzej jest rano, bo ja chcę jeszcze sobie pospać a ona gada 20-30 minut do karuzeli 😁
W ciągu dnia też buzia się nie zamyka, "mówi" bababa... bubububu i jeszcze bliżej nie określone dżwięki 😁 No i piszczy, że aż uszy bolą i śmieje się w głos ale tylko wtedy, gdy się ją rozbawi 😁 Ale jeszcze z dwa tygodnie temu było podobnie jak u ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...