Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny współczuję Wam z tymi choróbskami.. 😞

nas na szczęście póki co "odpukać" jakoś omijają i obie się nie dajemy zarazkom, ale gdzie się nie obejrzę to wszędzie chorzy, u nas też i teściowie i moi rodzice rozłożeni, jak nie jelitówki, to jakieś przeziębienia, albo zapalenia płuc i nawet ospa u teściów, a dokładnie u dzieciaków jej brata, ale mieszkają blisko i codziennie się widują, więc tam nie jedziemy bo nie chcę, żeby przypadkiem mała złapała w tym wieku

tak więc Gabrysia ani u jednych ani u drugich nie była w odwiedzinach z okazji "dnia babci i dziadka", zrobiliśmy tak, że dostarczyliśmy poczta pantoflowa im kartki z życzeniami i na tych kartkach Gabrysia odcisnęła swoją łapkę pomalowaną farbkami - Dziadki zachwyceni, niby nic a jaka radocha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziekujemy z Tymciem za mile slowa 🙂).
Jesli chodzi o gadulenie to Tymek jest wlasnie bardzo "gadula" jesli to tak mozna nazwac 🙂. Wlasnie szybko zaczął tak po swojemu duzo fajnie gadac, az bylismy zdziwieni, ale ja mysle ze nie ma sie co stresowac 🙂kazde dziecko ma swoj czas na wszystko, choc sama czesto tak mam ze "widze" cos czego nie powinnam i sie nakrecam...

Gabrysia tez dzis konczy 4 miesiace 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ano kończy 😆

i tez sobie gada, nie wiem czy dużo czy mało jak na jej wiek, ale jak miała niecałe chyba 2 m-ce to na pewno już pierwszy artykułowany bardziej dźwięk wydawała, czyli swoje słodkie "a-gu", potem było samo "gggg", a teraz jakieś "buuu", czy "guuu" czasem ciężko rozszyfrować bo przy tym się ślini i robi bąble 🙃
ona bardzo lubi sobie gadać, zwłaszcza jak ja z nią dyskutuję, to mi po swojemu odpowiada 🙂
ale kilka razy złapałam ją też jak sobie gadał do zabawek na karuzeli albo po prostu sama sobie gaworzyła ot tak
a mnie to strasznie rozczula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my już na nogach od 6.
Ale nawet jestem wyspana .
Wczoraj kopiłam pieluszki pampersa rozmiar 4 i jestem zadowolona w końcu dupsko z tylu nie wystaje bo te 3 już były za płytkie. 🙂
Niedziela udana Wiki u babć była bardzo grzeczna siedziała z nami przy stole ,aż wszyscy nie mogli się nadziwić ze takie grzeczne dziecko.
No dzisiaj czekam na dostawę krzesełka do karmienia już się nie mogę doczekać .
Wczoraj dowiedziałam się ,że kościół katolicki dopuszcza jednego rodzica chrzestnego. 😮
I nie wiem czy my z tej ewentualności nie skorzystamy 🙂

Wszystkim solenizantom spóźnione buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

dziś zapowiadają spore opady śniegu, w nocy trochę już napadało... ciekawe czy uda nam się dziś wyjechać na spacer, chociaż właściwie jakoś dzisiaj średnio uśmiecha mi się wyłazić na ten mróz, jest -8 i do tego spory wiatr, więc odczuwalna na pewno dużo dużo niższa brrrr

Latka, mixidixi, Kasia; dziękujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
my wczoraj z tego wszystkiego wieczorem wybyliśmy z domu na kolacje na mieście... poczuliśmy się jak za dawnych czasów, tylko że non stop gadaliśmy o małym i zastanawialiśmy się czy jest grzeczny 😁 widzimy duużą różnicę życie przed Szymkiem i teraz... non stop mamy go w głowie i ja ciągle wisiałam na telefonie bo mama miała dzwonić jakby był nie do zniesienia 😁
a mały wykąpany został z babcią 🙂 i usnął sobie słodko...
ostatnio ma jakieś dobre dni jak jest zmęczony to marudzi daje go do kołyski i sam sobie usypia bez noszenia, itp... a jak sobie pośpi nawet te 15min to budzi się z takim dobrym humorem że 30 min jeszcze leży w kołysce i gaworzy do karuzeli i piszczy, śmieje się itp... oby tak zostało...
noc super - pobudka tylko o 1 na jedzonko i o 7 jedzonko i rozpoczęcie dnia....

latka cudny jest Twój chłopczyk !! 🙂
marylu to dobrze że w pl to wykryli... mam nadzieje że Krzyś dojdzie do siebie i znajdzie się a anglii lekarz który zajmie się nim równie dobrze jak Ci w pl ... duużo zdrówka!!
Karolka ja bym nie szalała z kasą, to jest obowiązek księdza dać chrzest (ja dalam 100zł i wydaje mi się że to dużo) co do ślubu to całą ceremonię prowadził mój wujek który mszę poprowadził jako prezent ślubny a proboszcz tylko otworzył kościół i włączył światła więc on poprosił tylko o 100zł... bylam zadowolona że tak wyszło 😉
Deira mój ma dni kiedy jest leniwy i nie chce mu się nawet gęgać... a jest dzień że piszczy, śmieje się na całego i nikogo nie dopuszcza do głosu... wydaje mi się że nie masz się czym martwić, każde dziecko jest inne może Twoja lalunia będzie spokojniutka i grzeczniutka 🙂 no i tak jak Karolka bardzo dużo z nim gadam w jego języku 😁 to go dodatkowo mobilizuje i mnie przegaduje...
Sandra współczuje tych akcji z niunią... oby było lepiej !!
Pati nasze dzieciaczki z jednego dnia 😁 spóźnione ale szczere - wszystkiego naj dla Gabi !! 🙂

idę na kawkę póki mały lula...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Wracam po dłuższej przerwie...
My dzisiaj na nogach od 6:30, małemu coś się śniło całą noc i się przebudzał parę razy w tym raz na jedzonko. Nie wiem czy to normalne, ale po obudzeniu nie chce jeść, dopiero tak ok.8/9 zjada tylko 80/90 ml... Podpowiedzcie, czy może nie być głodny od ostatniego karmienia o 3:00 ??!!
Wszystkim solenizantom i soleniazantkom spóźnione życzonka! Dużo zdrówka maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia mój jak wieczorem około 19-20 zje około 60ml, na kolejne budzi się około 1-2 wtedy zje około 100ml i kolejne jedzonko już rano 6-7 i też zje około 60ml i w dzień nigdy nie przekracza 80-100ml... 😮
je co 5-6h wiec jak mu to wystarcza widocznie nie potrzebuje więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😁

Madzia moja córcia je w nocy ok 2-3 i nigdy nie je rano od razu jak wstanie. Ja najpierw ogarniam się, przebieram małą, umyję jej bużkę i rączki i śniadanko (kaszkę z łyżeczki) dostaje jak minie z 30-40 minut. Wcześniej i tak nie ruszy.I zjada ok. 100 ml. My dzisiaj na nogach od 8:30 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka, u mnie humor do dupy od rana.. mam dosyc!!!
Wszystko zazygane... Zla jestem na siebie,ze sie zgodzilam na antybiotyk.
Nadia miala raz jedyny przy zapaleniu pluc, a tak wyprowadzalam ja pieknie inhalacjami... a teraz ja sie mecze dzieci sie mecza i jeszcze mam wrazenie, ze jej to nie pomaga ani nic...

My chyba tez zrobimy odciski :d, bo nawet nie mam mozliwosci wyjscia do sklepu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Widzę, że wszystkie jakieś skopane humory mają od rana 😞 U nas nocka ok, tylko ja chora 😞
Mój mały też mało gada, chociaż widzę, ze się rozkręca, czasem jak się zapomni to aż się buzia śmieje jak się go słucha. Ale zazwyczaj trzeba go zachęcać, żeby coś powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj mały ma kaszel od połowy grudnia- leczymy ciągle syropkami, teraz doszły inhalacje mucosolwanem i też nie widzę poprawy- a trwa to już miesiąc. Ciągle wymiotuje przy kaszlu jak odrywa się flegma-też mam już dość- tym bardziej , że nie mam pojęcia kiedy mu to w końcu przejdzie 😠
Wogóle to mam zły dzień- dostałam miesiączkę o ponad tydzień za wcześnie- nigdy tak nie miałam. Moja dieta w sobotę poszła w łeb bo jak dosiadłam do ciastek to nie mogłam przestać 😞 okazały się silniejsze ode mnie 😁
Mały już czwrtą noc śpi tragicznie- robi sobie przerwy dwugodzinne w nocy podczas których drze się w niebogłosy. Ma strasznie spuchnięte dziąsełka a na boku po lewej stronie aż białą gulę 😮 żal mi go i siebie też- bo juz padam na twarz przez te nocki.
Starszy na wekend pojechał do babci- więc troszkę odpoczęłam ( mam nadzieję, że za tydzień też wybędzie z domku 😁 wredna matka jestem, ale już potrzebowałam troszkę spokoju 😜 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂
no to macie przeboje z tymi swoimi maluszkami 😞 ula poki co zdrowa, ale fakt - malo z nia ostatnio miedzy ludzi wychodze, bo boje sie zarazkow 😮 nie chce, zeby sie meczyla...odkad daje jej bobotic regularnie to juz sie tak z pierdami nie meczy i nie wyje histerycznie, wiec jest dobrze 🙂 no i po jabluszku kupki robi 😁

Z M idziemy dzis do poradni malzenskiej - udalo mi sie zalatwic kolezanke do malej. mam nadzieje, ze nie beda nas wiecej niz ten raz ciagac, bo nastepnym razem bedziemy musieli z mala lazic, a o 18-19 godz wychodzic z nia z domu to srednio mi sie chce, bo w tych godzinach jest spaica i marudna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Muszę się pochwalić - wczoraj przebił nam się ząbek - drugi pewnie będzie lada dzień. Ale przez to Marcinek marudzący i płaczący...wszystko po 2 minutach go nudzi i płacze, gorze je, ale na razie chociaż (tfu, tdu żeby nie zapeszać) w miarę śpi w nocy. Chciałbym aby ten drugi ząbek wyszedł nam jeszcze w tym tygodniu, przed szpitalem, żeby już w szpitalu mieć spokój, bo tak to będzie dodatkowa męczarnia :/
Emi gratuluje drugiego ząbka.
Wszystkim chorym dzieciaczkom życzę zdrówka i zmęczonym Mamuśkom choć chwilki odpoczynku...
mi też by się odpoczynek przydał...coś takiego nerwa mam ostatnio jak ktoś do nas przychodzi, albo my mamy gdzieś iść...wrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉
Wczoraj Tymek zrobił mamie niespodziankę, bo zjadł o 20 i zasnął ładnie, wiec mieliśmy z M pooglądać jakiś film, ale nagle się rozbudził z wielkim uśmiechem i w pełni sił o 21;30 i zasnął o 23 i ja razem z nim wymęczona ...
teraz fika w łożeczku..ostatnio nauczył się zagryzać dolną wargę tak mocno i wydaje śmieszne dźwięki przy tym, wygląda to komicznie, ale chyba tak sobie radzi z tymi obolałymi dziąsłami.

Dziewczyny, ma któraś sprawdzony przepis na sałatkę z tortellini 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
mama pije kawke a diabełek śpi 🙂) coś się niedobry znowu robi drze sie bo chce cycka a jak mu daje to chyta i wypluwa... 🤢
Dziewczyny gratuluje ząbków ! u nas narazie białe kreseczki 🙂

latka
bylismy ostatnio w gościach u znajomych i tam kumpela wlaśnie zrobila sałatke z tortelini była pyszna. Była tam szynka, tortelini, ananas, cebulka czerwona i chyba majonez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati ja też oglądałam DDtvn i odrazu pobrałam ta muzykę 😁 wciąga... 😉

dziewczyny gratulacje ząbków !! u nas jak narazie się nie zapowiada... dziąsełka miękkie Szymuś spokojny i wogóle jakoś nie zależy mi na tym żeby szybko wychodziły, bo dopiero co się uporaliśmy z kolkami więc chce troszkę spokoju i może zostać tak jak jest :P

Karolka ten bobotic to są kropelki podobne do espumisanu ?? bo kurcze muszę coś kupić na pierdy bo coś dzisiaj mi się mały krzywi jak idzie bąk ... ;/ a po espumisanie nie widzę poprawy ;/

dziewczyny mój mały je jabłuszko i bardzo lubi soczek z hippa słodkie jabłuszko, dodatkowo między karmieniami pije około 50ml herbatki poprawiającej trawienie... a nadal nie robi sam kupy ;/ wczoraj dalej z nim wyduszałam... zaczyna mnie to wkurzać bo zamiast strzelić klocka to on się męczy i marudzi i czeka aż ktoś z nim wydusi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...