Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No a jak mógł zareagować wielki pan ? Zaczął mi pisać, że dzieciak urodził dziecko, że chce źle dla niej... Że znowu zachowuje się nienormalnie no i ogólnie jestem dzi***, szma*** itp 🙂
Ale spłynęło to po mnie 😁 Znam swoją wartość...

Ale to dopiero teraz by Jej to uczulenie wyszło ? tzn po 5 dniach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tusia, bardzo dobrze zrobiłaś moim zdaniem, juz nie raz dawałaś mu szansę i sama przecież się już przekonałaś co z niego za nieodpowiedzialny facet, nie dorósł do bycia ojcem i głową rodziny
a życie sobie ułożysz i na pewno obie będziecie bardziej szczęśliwe

ps. udało Ci się zmienić już to imię? będziesz mogła to zrobić sama, nie będzie potrzebna do tego czasem zgoda ojca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
ps. udało Ci się zmienić już to imię? będziesz mogła to zrobić sama, nie będzie potrzebna do tego czasem zgoda ojca?


Zgoda ojca nie jest potrzebna, bo Mała nosi moje nazwisko, bo ojcostwo nie zostało uznane w urzędzie, co mi jest na rękę 😁
tylko koleś nie chce mi przyjąć wniosku, bo twierdzi, że nie ma wystarczających wyjaśnień dlaczego zmieniam imię... Za chwilę wkleję mój wniosek tu... A poza tym on nie jest kierownikiem i lekko mam z nim wojnę, a najgorsze że on tam tylko siedzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A podalas go przy porodzie?? bo jesli nie to problem z alimentami sie robi. Jak on Ci nie pomaga to bym poszla do sadu i ch.., udupila, niech placi na malutka..
No wlasnie, jak juz nie po jego mysli, to trzeba bylo Cie zwyzywac od najgorszych ;//

Co temu kolesiowi z urzedu roznice robi?? Czubek...
Z mama sprobuj isc, moze bedzie miala wieej argumentow 😉
A wyjasnilas co i jak?? Ze facet Cie zmusil.. moze z teh strony sprobuj 😉
A jak nie to pisz do kierownika.

Butelkowstrec ciag dalszy,ale sadze, ze albo ja te dziaselka mecza, albo gardlo, bo kurcze cyc tez srednio jej wchodzi ;/
Niepotrzebnie sie znowi doilam, bo wszystko w kanal ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj to bedziesz miala ciezka przeprawe w tym urzedzie 🤢

Smieszne to, co Ci Marcin nawrzucal, bo dokladnie to on zachowuje sie jak niedojrzały do roli ojca gówniarz, ktory widzi tylko czubek wlasnego nosa. Jak tylko nie jest po jego mysli to sie w ogole z Toba nie liczy 🤨 przykre to, ale Wam na pewno bedzie lepiej bez niego, bo to jakis pieprzony psychol 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w szpitalu podawałam imię i nazwisko ojca.
W książeczce też jest uwzględniony.

No to pismo było do kierownika, ale on robił problemy...
Więc lekko głos podniosłam, ale zaczął robić problemy, że potrzebne jest nadanie nr Pesel.
Debilowi pokazuję akt i odpis zameldowania...
On mówi, że to nie to... Idę do okienek dalej a one, że innego nie ma i to jest to co mam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ano właśnie, powiedzcie mi jeśli dziecko ma wpisane w rubryce ojca "nn" to do alimentów nie ma się prawa, bo oczywiście nie ma podstawy

a jeśli sa wpisane jego dane, przy czym dziecko ma nazwisko matki to alimenty się należą, ale ojciec ma też prawa do dziecka, tak? czyli np. przy wyjeździe za granicę czy zmianie pobytu dziecka to ojciec musi wyrazić zgodę, tak?

pytam bo koleżanka w ciąży nie bardzo wie co zrobić czy lepiej dla niej podawać dane ojca w akcie urodzenia czy nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia brawo 🙂 podziwiam i wiem ze to bardzo trudne ale jestes mega silna kobitka 😉 wlasnie postepujac w ten sposob robisz lepiej dla swojej malutkiej 🙂 bo Twoje szczescie jest dziecka szczesciem i odwrotnie 🙂 eh...przykre, ze tak sie dzieje, nie moge tego zroUmiec, ze jezeli cos nie po mysli to od razu facet potrafi tak zwyzywac. ..niedojrzale.. a facet w urzedzie to juz wogole ;/ tez bym zrobił a jak Sandra mowi z mama lub do kierownika 😉 trzymam kciuki aby sie udało 🙂

Jak widze Twoja sytuscje to od razu widze sytuacje mojej przyjaciółki....ta to tez sie miala z facetem...ale ostatecznie teraz sa razem niby jest ok ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po szczepieniu 🙂 Ola dzielna płakała przy wkłuciu a później to już się śmiała i bąble puszczała 😁 Cieszę się bo to narazie koniec czarnej serii 3 😉 bo szczepimy tym podstawowym programem. Następne szczepienie tylko 1 wkłucie 21.03 w I dzień wiosny 🤪
Też po I szczepieniu jak Ola tak płakała miałam wyrzuty sumienia że nie wzięliśmy 5w1 (u nas chyba 200 zł kosztuje) ale drugie i trzecie szczepienie przeszło elegancko 🙂 Nie wiem po kim Ola taka dzielna chyba po tacie bo ja mam wstręt do igieł a mój M to jak tylko jest oddawanie krwi to leci jako pierwszy 😜
Aha ma 6 kg i 66 cm także same 6 🤪

Wszystkiego naj dla Ulki i Tatianki 😘 😘

A moje dziecko ma alergię na marchewkę 😮 znowu ją wysypało i nie ma znaczenia czy dostała kupną czy sama zrobiłam 🤢 lekarka kazała zastąpić to dynią zbiegałam się pół miasta żeby dynię znaleźć i nic 😞

Pati nie wiem czy u Ciebie nie przyjmuje ten sam ortopeda co w Pleszewie? 😜 Bo wypisz wymaluj z Twojego opisu to mój był taki sam gbur 😁 i też za fotelik mi się dostało i za spóźnienie i w ogóle 😁A na końcu to nawet za to że tel nie odebrałam jak do nie dzwonił tylko jak miałam to zrobić jak jechałam do niego 🙃 Też byłam dwa razy ale ja się cieszę bo słyszałam że on to właśnie taki upierdliwy i do pół roku każe do siebie chodzić żeby pewnie kaskę dostać...
Tusia uważam że bardzo dobrze zrobiłaś i sądząc po jego zachowaniu to nic lepiej by nie było gdybyś do niego wróciła skoro Ci tak nawyrzucał a to on się zachowuje jak ostatni ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ogolnie jesli podaje nazwisko ojca nieznane, to przed zlozeniem sprawy o alimenty, musi zlozyc o ustalenie ojcostwa.
Albo po prostu jak zlozy to sad skeruje i nakaze ustalic ojcostwo.

Jesli bedzie miala wpisane, to jesli on sie w sadzie nie wyprze, to sprawa troszke latwiejsza. no ale jesli sie koles nie przyzna, bo jakby nie patrzec w szpitalu moze nawet podac Adam Malysz, to tak czy siak nalezy przejsc przez procedure ustalenia ojcostwa.

Moze to rozegrac tez w ten sposob, ze podaje go imie i nazwisko w akcie urodzenia on widnieje, ale od razu po porodzie zaklada sprawe o alimenty i automatycznie o pozbawienie praw rodzicielskich... vchoc zazwyczaj na poczatku sad je tylko ogranicza. Czyli koles ma zdaie odnosnie sposobu leczenia czy np. wyjazdu za granice no i prawo widywania malucha, jesli prawa mu zabierze calkowicie, to nie ma nic do gadania..

Zawile wytluamczylam czy cos zrozumialas ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Kasia, podam jego nazwisko, a co, jak jest gbur to niech ma! - Kotwicki się zwie;
ja byłam na nfz u niego, to nie wiem czy mu tam zależy żeby chodzić do niego czy nie, bo po drugiej wizycie już nie kazał przychodzić


No i mówiłam że to ten sam 😁

Dzięki Sandra jakby co się odezwę bo jeszcze mama dzwoni mi po znajomych i szuka czy komuś się nie zachomikowała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oto moje pismo:

Dokonując zmiany imienia mojego dziecka kieruję się jego dobrem. pierwsze imie Lena zmienilam na Karolina pod presja ojca dziecka, ktory chcial w ten sposob zastąpic jej osoba swoja zmarla siostre, ktora miala wlasnie na imie Karolina. rowniez byl to warunek bycia razem i stworzenia rodziny. uzyskujac swoj cel po miesiacu wspolnego mieszkania w niemczech bylam zmuszona wyprowadzic sie do domu rodzinnego z powodu braku zainteresowania i troski o zdrowie swojej corki (brak szczepien, wizyt kontrolnych u lekarza). do dnia dzisiejszego nie zostalo uznane ojcostwo, ponieważ ojciec dziecka nie ma zamiaru wracać do Polski i rowniez z tego powodu chcialabym usunac wszelkie kontakty z tamta rodzina, a imie jakie nosi moja corka powoduje powrot zlych wspomnien i skojarzen. nadmieniam iz trudno bedzie i jest zwracac mi sie do mojej corki tamtym imieniem. Obecnie zwracam się do córki imieniem Pola, na które reaguje. bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

I ogólnie koleś w urzędzie powiedział, że dziecko mające niecałe 4 m-ce nie reaguje na swoje imię tylko na wszystkie szmery, hałasy itd i nie ma praca reagować po imieniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Ogolnie jesli podaje nazwisko ojca nieznane, to przed zlozeniem sprawy o alimenty, musi zlozyc o ustalenie ojcostwa.
Albo po prostu jak zlozy to sad skeruje i nakaze ustalic ojcostwo.

Jesli bedzie miala wpisane, to jesli on sie w sadzie nie wyprze, to sprawa troszke latwiejsza. no ale jesli sie koles nie przyzna, bo jakby nie patrzec w szpitalu moze nawet podac Adam Malysz, to tak czy siak nalezy przejsc przez procedure ustalenia ojcostwa.

Moze to rozegrac tez w ten sposob, ze podaje go imie i nazwisko w akcie urodzenia on widnieje, ale od razu po porodzie zaklada sprawe o alimenty i automatycznie o pozbawienie praw rodzicielskich... vchoc zazwyczaj na poczatku sad je tylko ogranicza. Czyli koles ma zdaie odnosnie sposobu leczenia czy np. wyjazdu za granice no i prawo widywania malucha, jesli prawa mu zabierze calkowicie, to nie ma nic do gadania..

Zawile wytluamczylam czy cos zrozumialas ? 🙂


wszystko zrozumiałam.. tak mi się wydaje 🙂
czyli tak czy siak ojcostwo musi być ustalone, żeby były alimenty
a żeby nie miał prawa głosu w kwestii wychowania, wyjazdów itd.. to trzeba pozbawić go praw rodzicielskich, tak?
tylko pytanie czy z tym pozbawieniem praw rodzicielskich w sądzie w nie będzie problemu?? w jakich sytuacjach sąd może odmówić pozbawienia praw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia gratulacje dobrego wyboru... niech wie co stracił... tak trzymaj!
ale sprawę o alimenty chyba będziesz zakładać? co jak co ale powinien się troszkę poczuwać i coś od siebie mógłby wam dać... wkońcu dziecko to niezły wydatek, kup to, tamto i nie ma stówki ;/

ja sobie nie wyobrażam wychowywać sama Szymka... no ale w waszym przypadku tak będzie najlepiej... podziwiam Cię za to!! i życzę duuużo duużo szczęścia w tym nowym rozdziale życia! baw się dobrze !! 🙂)

co do imienia to widzę że będziesz miała problemy ;/ jak to pismo nic nie zmienia to nie wiem jaki argument będzie lepszy... napisałaś całą prawdę.


Szymek godzinę marudził i płakał... dopiero się z nim uporałam, zjadł 50ml mleczka i śpi, nie wiem co mu się stało ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesli bedzie w jakikolwiek sposob interesowac sie dzieckiem , to sad raczej ograniczy a nie pozbawi..
Chyba, ze swiadkowie stw. ze np. mowil publicznie, ze nie interesuje go dziecko, ze nie dzwoni, nie walczy o kontakt itp..

Dokladnie jest ojcostwo sa alimenty...

Uwazam, ze pismo dobrze napisane, a koles dziwny ;//Powiedz ze Twoje jest nad wyraz uzdolnione po matce i juz reaguje 😁 i do 3 liczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...