Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry! 😁 u nas noc standardowo, ale ja znow niewyspana, chyba mam jakies gorsze dni, oslabienie organizmu, wlosy mi sie sypia, a kolana od jakiegos czasu strasznie bola, ledwo moge wstac z pozycji siedzacej 😮

Deira dostalam przed chwila paczuszke - dziękuję 😘 dzis wyprobujemy 🙂

Mi ta babka z poradni tez dala zeszycik, ze mam sobie wykresy robic 😮 no ale jej powiedzialam, ze to niemozliwe, bo karmie piersia, wiec organizm rozregulowany no a sluz mam caly czas jakis 😁 😁 😁 to zrezygnowana powiedziala, zebym sobie chociaz szyjke macicy obmacala 😮 glupia jakas, nie mam co robic tylko sie macac od wewnatrz 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Mixi, ja miałam sny, że małego duszę jak go czasem jeszcze brałam do nas do łóżka i też dałam sobie z tym spokój. Normalnie sen, ze się budzę, mały płacze a ja go nie mogę z poduchy wygrzebać.... I budzę się drugi raz, a on w łóżeczku płacze, a ja rozkopana w łóżku... Okropność 😞 Teraz mały zaczął się nakrywać kocykiem - kopie nóżkami i mu kocyk spada na buzię, a on jeszcze chwyta łapką i chce go jeść 😮 Więc teraz śpi tylko w śpiworku, kocykiem nakrywam w dzień i słucham kiedy się wybudza... Wariat mały 🙃
Nasze wesele było na blisko 100 osób, ale nie wspominam go jakoś rewelacyjnie... Takie mieliśmy kłótnie rodzinne wtedy, szkoda gadać 😞
Deira, a czemu miałaś iść z małą na USG właściwie? Bo przegapiłam to chyba... Mój mały też mocno ulewa i żadko kiedy ma ciszę w brzuszku... 😞
Ostatnio ma mocno zaczerwieniona policzki, nie wiem od czego. Nic poza tym się nie dzieje, nie ma żadnej wysypki, kupki w miare normalne, a poliki jak buraczki...

Najlepszego dla czteromiesięcznych 🙂 Jak Ulka Karoliny ma 4 miechy, to Tatiana Sandry chyba też? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najlepszego dla Ulci !! :*

madzia może skok rozwojowy ? i dlatego taka zmiana...
karolka ja pierwszy tydzień prowadziłam sumiennie ten zeszyt ale później mi się odechciało... patrzeć jaki śluz, i mierzyć codziennie temperaturę ;/ a w Twoim przypadku to już przesada 😁 bo i tak Ci nie wyjdzie taki wykres i tak... a macanie szyjki to niby po co?! 😮

jakie sny... jejku... mi sie śnią mega głupoty, ostatnio mega dużo gołych facetów i same ich narządy 😁 jak opowiadam mojemu M to on mówi że może mam jakąś wewnętrzną chcicę 😁 a z małym miałam na początku takie sny że płacze a ja go lulam w śnie, dopiero mąż mnie budził czemu nie daje cycka małemu tylko się zachodzi w kołysce ;/

co do bulgotów w brzuszku i cofanie to mój Szymek też to ma... do zjedzenia 100ml mleczka podchodzi kilka razy bo mu się nieraz cofie... dlatego sama zażyczyłam sobie usg brzuszka bo coś mnie to niepokoi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula dziekuje ciociom 😘
Tatianka tez dzis ma swoje swieto 🙂

Iza a macanie szyjki macicy to po to, zeby wiedziec kiedy jest twarda jak nos a kiedy miekka jak usta (slowa tej babki) 😁 😁 czyli polozenie szyjki, konsystencje i rozwarcie 😁 no bo jak jest okres jajeczkowania to ona jest wysoko, jest miekka i otwarta a po jajeczkowaniu twarda sucha i zamknieta czy cos takiego 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a no tak...
dwie małe solenizantki... Ula i Tatianka 😉
najlepszego i dla Tatianki !! 🙂

Karolka ja na szczęście miałam obserwować tylko śluz, i mierzyć temp. 😁 mi macanka nie kazała robić ;D

kurde od kilku dni nie wychodzę na spacery bo boję się że mały coś złapie... wkoło wszyscy chorzy, szpital dla odwiedzających nawet zamknęli, a do przychodni wpuszczają tylko jeśli ktoś się zarejestrował, wszyscy sąsiedzi w domach siedzą i wczoraj 3 ciotki dzwoniły że u nich w domu grypa ;/ czuje się jak zgniluch...
no i jak czytam tutaj na forum to większość dzieciaczków choruje... mój jak narazie zdrowy i wole siedzieć w domu niż złapać jakieś gówno... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Karolka wspolczuje ... to powinno byc dla narzeczonych co dopiero maja zamiar sie zwiazac. A nie dla takich co juz zyja w malzenstwie i w dodatku maja dziecko. ^^
Dlatego zrezygnowalismy z koscielnego... tak utrudniac ludziom zycie ://

Ktos pisal ze dzidzia ma kreseczki juz na dziaslach.. Milena je ma od ok.2 miesiecy i nadal NIC. 🙂

A teraz zjadla i marudzi na macie. ^^ tesciowa mowi ze jestem bez serca ze nie biore jej na rece jak tak pomrukuje.. 🙂 rece by mi chyba odpadlby jej sie nic nie dzieje 🙂) ochh jaka ze mnie zla matka ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, takas wyrodna Pauleczka, ze glowa mala 😉

Dziekujemy, ano Titulec tez ma dzisiaj 4 miesiace 🙂
Naj dla Ulki...

Karolka , powiedz babie, ze nie zamierzasz zlapac zadnej infekcji, przez wkladanie palca w pipsko 🤪 albo powiedz ze sie boisz, i moze ona Ci pomoze?? 😉 Moze sie odwali?? 😠 😁
Na przyszle nauki chyba pojde z Toba ;DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez nie wychodzilysmy dawno na spacer, tez sie boje, ze mala cos zlapie, teraz tego mnostwo w powietrzu, poza tym pogoda nieprzyjemna, zeby chociaz slonko zaswiecilo to by bylo inaczej ...

Pauleczka my tylko dlatego bierzemy slub koscielny, zeby "odbebnic", a ze okazja jest, bo i tak mała impreze na chciny trzeba zrobic, to korzystamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
coś się odmieniło mojemu dziecku.. jak wcześniej zasypiała ok. 21 i budziła się tylko o 3/4 w nocy, a potem 6/7 i wstawanie ok.9; tak teraz zasypia ok. 22 i budzi sie 1/2, potem co dwie godziny! 😮czyli 3/4, 5/6 i około 8 wstawanie i już tak kilka nocy, nie ukrywam że trochę zaczynam być zmęczona 🤢

Isa, tego 29.01 to masz drugie czy już trzecie szczepienie Szymka?
A z bioderkami coś nie tak ma, że jeszcze musicie chodzić? Bo ja byłam 2 razy, ok.4-5 tyg,i potem drugi raz po kolejnych 4 tygodniach, no i potem lekarz już nie kazał przychodzić tylko kłaść ją na brzuchu z nogami jak żaba. Ale generalnie ten lekarz był nieprzyjemny, mało mówił, a jak cos się pytałam to tylko pod nosem coś burknął więc już wolałam się nie odzywać za wiele, a za drugim razem byłam z moim M to on dostał jeszcze opieprz, że z fotelikiem do gabinetu się nie wchodzi… lekarz okropny. No i ja się zastanawiam czy on nie zlał tematu z tymi bioderkami, bo widzę, że sporo Was chodziło dłużej niż 2 razy na samym początku, no i martwię się czy aby potem jak przyjdzie do nauki chodzenia czy się nie okaże ze mała coś ma z biodrami nie tak

Karolka, chyba każda baba co prowadzi te nauki jest nawiedzona w temacie badania się, my tez na taką natrafiliśmy, ale miałam już załatwiony szkic wykresu od koleżanki, ale co się trzeba było nasłuchać o tych śluzach itd. to się nasłuchaliśmy a ja to przecież wszystko miałam i tak przerobione na lekcjach wychowania seksualnego w szkole 🙃
Poza tym sama też mam nieregularne okresy od zawsze i nie byłabym stanie zabezpieczać się metodami naturalnymi.. poza tym to głupota dla mnie, kochać się tylko w kilka wyznaczonych dniach miesiąca..masakra
Buziole dla Ulci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za zyczenia 😘

My z Ula tez musimy isc 3 raz 5.02, bo niby wszystko z bioderkami ok, ale trzeba jeszcze jakies jadro sprawdzic czy dobrze sie wytworzylo...

No mam nadzieje, ze nastepnym razem ta baba nam odpusci jak ule ze soba wezmieny do tego zimnego pomieszczenia...wczoraj to w kurtkach tam siedzielismy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉
U nas dzisiaj dobra noc, zasnal po kapieli i karmieniu o 20i bez pobudki do 7 🙂.

Buziaki z okazji 4 miesiecy dla solenizantek;*!!

Karolks jaki fajny avatarek, pocieszna ta Twoja Ulcia 😉

Deira dobrze ze u Natki nic nie wykryl lekarz na USG 🙂

A tak wogole to chyba wiekszosc niemowlakow do roku czasu moze miec te refluksy? Pozniej sie to normuje...jesli przybierają na wadze, to chyba nic zlego sie nie dzieje, czy te refluksy moga miec.jskis zly wplyw? Sandra expercie 🙂)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati ja szczepie tymi 5w1... i 29.01 mam trzecią dawkę...

co do bioderek to byliśmy dwa razy i za każdym razem pan doktor mówił że jest ok... ale ostatnio zaznaczył żeby przyjść w lutym na kontrolę, ale po co? nie wiem, jak kazał to idziemy... może tylko tak kontolnie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Dziewczyny podające kaszke z glutenem ,jak Wy robicie?
Daje łyżke kaszki na 30 ml wody i mam podać to wszystko co mi się zrobiło czy z tej papki tylko łyżeczke lub łyżke bo ja już nie wiem . 🤔


Mixi ja na początek dawałam z tego 2-3 te małe łyżeczki dziecięce... teraz w 15ml wody rozrabiam płaską łyżeczkę (ok. 5g kaszki), czyli tak jakby pół łyżki tej kaszki i młody wsuwa wszystko...

Latka dodawała sypką, później razem z kleikiem mieszała 😉

Buźki dla Ulci i Tituchy (bo chyba też dziś 4 miechy kończy 😉 ) :*:*:*

a ja juz po wizycie w ZUSie... wolałam sama zawiezc dokumenty, żeby sie znow nie okazalo, ze zginely... wzielam potwierdzenie, zlozylam wniosek o dodatkowy macierzynski i teraz czekam na kase... powinna w lutym wpasc cala suma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Moj też sie mega często budzi w nocy, dziś to już chyba rekord pobił bo z 7-8 razy wstawalam do niego ale już rozkminilam o co chodzi. Po prostu głodny jest, a je obecnie głównie w czasie snu. W dzien wygina się, kręci, odpycha od cyca. W czwartek wazenie, oby coś przybrał 😞

Najlepsze zyczonka dla Ulci i Tatianki :*

Też już bym chciała podać jakieś stałe jedzonko małemu. Pediatra kazała nam zacząć od owoców/warzyw. Może dziś marchewke mu ugotuje... Nie chce dawać mu jabluszka bo nie wiem czy dobrze mu zrobi przy refluksie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
U nas spanie się poprawiło. Zasnął po 21, obudził się o 6 na jedzenie i jeszcze pospał do 8:30 więc spoko. Niestety humor się popsuł 🤔 Kilka dni już marudzi i płacze nie wiem dlaczego. A takie miałam grzeczne dziecko. Pewnie to dzięki noszeniu przez tatusia i babcię bo teraz siedzieć ani leżeć za długo nir chce. Chwila i ryk. A ja siwieje już. 😞
Za to kupki się poprawiły i mam zamiar od dzisiaj podawać znowu kaszkę ale kupiłam tę co pokazywałyści z mm i zaczynam od łyżeczki gotowego produktu. Przez tydzień będę podawać jedną, następny tydzień dwie łyżeczki, itd. chociaż na opakowaniu jest napisane żeby zaczynać od 2-3 ale się boję po tej ostatniej kupce.
Sto lat dla Uli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My w czwartek do lekarza na szczepienie w koncu ostatnie te 3 klucia wiec sie dowiem co i jak z tymi kaszkami ,owockami,warzywkami i nocnymi pobudkami bo mnie też to niepokoi.
Wiki do 3 miesiaca życia spala w nocy nie budzac sie ,a teraz tez robi pobudki 🤔
Nie wiem czy dlatego że głodna czy chce sie najnormalniej poprzytulac w nocy do cyca. 😁
Dzisiaj zrobie eksperyment pooze ja do lozeczka i zobaczymy co sie bedzie dzialo w nocy.
Bo dni sa takie jak zawsze czyli jedzenie spanie jedzenie spanie i od czasu do czasu czuwanie i zabawa. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Wszystkiego Naj dla Ulci i Tatianki 🙂

a my 28.01 mamy pierwsze szczepienie 5 w 1 mam nadzieje że jakos pójdzie 🙂
ostatnio jak chcialam na necie sprawdzic po ile jest ta szczepionka i wpisałam w googlach nazwe to wyskoczyły mi same negatywne opinie na jej tamat 🥴 ale wszyscy tak teraz szczepia i chyba jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Tatianki :*
My na bioderkach byliśmy 2 razy i 3 mamy iść jak Borys skończy pół roku.
A jeżeli chodzi o poradnie przed ślubem to my nie byliśmy bo mamy takiego spoko księdza, że mu powiedziałam, że M. pracuje w delegacji i nie mamy kiedy iść to machnął ręką i nie musieliśmy chodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...