Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
My po szczepienu 🙂 Jestem dumna z mojej księżniczki. Płakała tylko przy wkłuciu. I to też z pewnym opóźnieniem, bo chyba dopiero po chwili od wkłucia doszła do wniosku, że ją boli 😁 I tak naprawdę płakała tylko chwilkę, bo zaraz pojawiła się pielęgniarka środowiskowa, która Natalkę chciała poznać i tak się obie "zagadały" że Mała zapomniała, że ja coś boli i zaczęła się do niej śmiać 😁 Przeżyłam też lekkie zdziwienie, gdy okazało się, ża Nata waży 6800 g. A byłam przekonana, że pęknie jej 7000 g 🙂
No i dowiedziałam się ciekawej rzeczy od pani pediatry - dziecko na piersi o skłonnościach alergicznych powinno dostawać pierwsze dania dopiero w 6 miesiącu. Podobnie gluten. Co więcej - gluten podaje się w formie np. dosypania pół łyżeczki mąki do przecieru np. z marchewki 🤢 Zgłupieć można. Co lekarz to inna opinia. Ja narazie więc wstrzymam się z innymi pokarmami niż moje mleko. A co do tej mąki to mam jakiś dystans do tego pomysłu.

Tusia, super te odlewy 😁 Chyba taki kupię. Myśmy zrobili odcisk w glince, ale po wyschnięciu jakoś średnio mi się to podoba 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Widzę że temat aktualny dla mnie odciski 😁
Ja się jutro przymierzam do tego z M bo Ola akurat kończy 4 miesiące i będzie okazja 🙂

A z kredytem to taka prawda że jak ktoś chce mieszkać samemu to musi wziąść kredyt bo rzadko kogo stać żeby za gotówkę w tych z czasach kupić 😠
Karolka mój M to się śmieje że ma podwójne dożywocie 😜 małżeństwo i kredyt na 30 lat 😁 ale przynajmniej na swoim jesteśmy i robimy co chcemy i nikt nam się nie wtrąca 🙂 🙂
A rok po ślubie mieszkaliśmy u teściów i ciągle się z M kłóciliśmy o byle co bo tak na nas chyba mieszkanie tam wpływało że ciągle źli chodziliśmy a mi ciągle teściowa "dobre rady" dawała 😠 Teraz to jest za to bajka 🙂 🙂
Lecę bo Ola płacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia racja, ja to bym tygodnia z tesciami nie wyrobila, a moj m z moimi rodzicami to samo 😁 wizyta weekendowa nasza u nich, czy ich u nas to jest juz wielka meczarnia a co dopiero codzienne wspolne zycie 😮 Nawet jak razwazalam osiedlenie sie w miescie rodzinnym swoim czy meza to on mi to od razu z glowy wybil...wolal mieszkac z dala od nich, wziac kredyt na wiekszosc zycia, ale za to miec swiety spokoj na co dzien 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z jednej strony macie rację...
ja mieszkam u moich rodziców ale mamy całe poddasze swoje, swoją kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię... wspólne mamy tylko schody (ogólnie dom jest wielki), więc tragedii nie ma 😁 w szczególności że moi rodzice nie należą do 'szpiegów' 😁 i powiedzą swoje zdanie ale nie nagabują co mamy robić więc luz...
do teściów bym nigdy nie poszła bo nie dogadałabym się z nimi i nie żałuję (mój M też nie) że jestem w swoim rodzinnym domu gdzie pełno ludzi... (na codzień jest 7 osób a na weekendach jak siostra przyjeżdża to aż 9, więc jest wesoło 😁)
wszystko ma swoje wady i zalety...
kiedy chce gdzieś wyjść, coś zrobić to mam wielką pomoc od domowników. czy ktoś zostanie z małym, czy obiad dla nas ugotują , i bardzo często zajmują się Szymkiem co mnie odciąża i mam chwilę czasu dla siebie 🙂

dzisiaj robiłyśmy z mamą i babcią faworki i racuchy bananowe...
teraz idę to spalić czyt. ćwiczyć 😁 😁

a mały zmaltretowany przez moich braci usnął i dupci nie czuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie sa plusy i minusy, najwiekszym plusem jest pomoc i to, ze zawsze mozesz komus malego powierzyc i sobie odpoczac albo pozalatwiec sprawy 🙂 jednak ja wole non stop z Ulka siedziec niz mialaby mi tu sie wtracac moja tesciowa, no nie trawie kobiety po prostu...poki malej nie bylo to byl luz, ale teraz to przegina z kazdej strony...z reszta z moja mama na dluzsza mete tez bym nie wyrobila bo my takie same charaktery mamy i zadna nie ustapi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór 😉 my u mojej siorki od wczoraj 😉
U nas nadal cycolenie co 1-1,5h... Wczoraj w dzień spał zaledwie 30min w nocy budził się dosłownie co chwilę,ją nie zdążyłam zasnąć a on na nowo się wiercił... Aż się poryczalam z bezsilności i odwróciłam od niego mówiąc "radz sobie sam" ;( nie wyrabiam czasem i chodzę już na rzesach,a ten strzeli bezzebny uśmiech i szczęśliwy,ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisze dopiero teraz bo mala dosc nie znosna byla dzisiaj 🙂
kupilam sloiczek marchew jablko z racji tego ze startej marchewki w zadnej postaci nie chce ruszyc a tu niespodzianka sloiczek posmakowal 🙂 do tego ciupciala sobie biszkopcika ktore podaje po polowie od wczoraj i je ze smakiem kupki robi normalne zolte wiec jest ok 🙂
deira moja babcia tak robila swoim 4 corkom w tym mojej mamie i wyrosly na zdrowe kobity wiec moze cos w tym jest poza tym tez slyszalam ze mozna zaklepac maka potrawki 🙂
u nas zebolek coraz bardziej widoczny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj bylam.na zakupach i pokupilam pysznosci z hippa dla tymka szkoda ze nie ma czystej marchewki i jabluszka ale jakos sobie poradzimy zeby z czasem mogll dostac np jablko brzoskwinie lub ziemniak szpinak zrobilam zapas bo byla promocja 🙂 i kupilam pierwszy kubek niekapek z tommee tippie od 4m, łyżeczki i kilka innych akcesorii 🙂
A tak wogole to jest strasznie niespokojny 😞 caly dzien musialam przy Nim lezec jak spal tylko sie ruszylam to ryk, wogole drazliwy, spi niespokojnie, lapki pogryzione, gryzaki pogryzione, moje palce równiez uspokaja sie jak dam mu zel na dziasla.....wiec wychodzi na to ze chodzi o zeby...mam nadzieje ze nic gorszego. ..ogolnie ostatnio nerwowy bardziej jest teraz na wieczor nie chce jesc....a ja chodze juz lekko wykonczona nawalem wszystkiego ..

Efek- u Tymka tez same 3czki dzis 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
my też od 6 na nogach...
w nocy mały dość spokojny chociaż budził się jeszcze pomiędzy jedzeniem ale dawalam herbatkę i szybko zasypiał...

inirtam kobieto wiem co przechodzisz!! to samo miałam z Szymkiem... czasami już wychodziłam z pokoju bo miałam już tego dość i ryczałam... takie są uroki karmienia piersią... co prawda czasami żałuje że zaczęłam karmić mm ale za to jestem duuuzo spokojniejsza i Szymek również, po co ma się dziecko męczyć?! i tak jestem dumna z siebie że przez 3 miesiące karmiłam go non stop cycem... i w nocy pobudki co 1h a w dzień zero snu... to wykańcza!

ale powiem wam że od przedwczoraj mały częściej siedzi przy cycu... 😮 a butlę załapuje dopiero jak wyciągam cycka i szybko wkładam... więc też mu się coś odmienia...

Karolka fajny kubek... może faktycznie Uli podpasuje... zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...