Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Inirtam, zaskakująco dobrze! w zasadzie bezproblemowo, nie licząc bólu moich piersi (koszmar przez kilka dni)
jak gdyby nigdy nic po prostu M dał jej butelkę jak byłam w pracy i wypiła 🤪
a ona była z tych antybutelkowych - reagowała krzykiem jak próbowałam jej dawać jak miała 5/6 m-cy, jedna wielka histeria wtedy była, potem zaprzestałam bo to nie miało sensu, a teraz 2 tygodnie temu zaciekawiła ją ta butelka i najnormalniej wypiła z niej mleczko 😁
przez kilka pierwszych dni jak brałam ją na kolana to tuliła się, dawałam jej trochę possać bo i tak musiałam trochę upuścić mleka jak piersi strasznie nabrzmiałe były

myślałam że ten proces będzie dużo cięższy dla niej i dla mnie, ale nie, ona wcale nie domaga się piersi, jakby zapomniała o nich, czasem rano jak chce, żeby jeszcze usnęła to daję jej pocyckać, coś tam jeszcze jej poleci ale już nie za wiele

generalnie teraz to jak widzi butelkę to się trzęsie cała 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam się wieczorkiem 🙂
Moja dziś miała popołudniu mieszankę wybuchową.... zjadła śliwki suszone ze słoiczka, potem popiła koktajlem, zjadła biszkopta, skubnęła ziemniaków, pół popołudnia chodziła z bułką w garści... no i bomba wybuchła w pieluszkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Doti dobrze ,że w pieluszkę ,a nie odwrotnie 😁 😁
Powiem Wam ,że moja też w większości cyckowa rano tylko je kaszke potem obiadek i deserek no i może jogurcik ,ale to od czasu do czasu.
A tak to jedziemy na cycu i też słabiej przybiera ,waży 9 kg.
Dziwne bo jak nieraz Wiki nie chce nic jesc to jedzie cały dzień na cycku ,a jak chciałam wczoraj odciągnąć to z dwóch cycków było 60 ml. 😲 😮 nie wiem jak to jest .
Pewnie elektrycznym odciągasczem poszło by lepiej. 😉 Ale już szkoda mi kupować .
U nas wczoraj pogoda dziwna raz burza i lało ,a za chwilkę słońce i upał ciekawe jak będzie dzisiaj. 🤔
Ach jak fajnie zbliża się długi wekeend 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Dali mi dzis pospać 🙂 Mała obudziła sie dopiero o 6 na mleczko i jeszcze dospała do 7:30. Ja już objechałam po chlebek a teraz piję kawusię.
Zapowiada się piękna pogoda. Słoneczko, ciepełko, cudoooooownie! Na pewno spędzimy dzień poza domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Nocka dziś też bardzo przyzwoita, aż nie mogę uwierzyć 🙂 Dziecko zasypia o 20 i o 6 jeszcze dziś spało i nie chciało wstać. Aż mi się serce krajało, jak musiałam ją obudzić. No i w nocy zero pobudek. A Małej w końcu przebiła się górna prawa jedynka. Czekamy teraz na lewą 🙂

Agn, super, że fajny żłobek żeście znaleźli. My czekamy na listę przyjętych dzieci, która ukaże się 17 czerwca. Jak się nie dostanie, to oddam Małą do prywatnego żłobka w mieście, w którym pracuję. Będę mogła się z pracy od czasu do czasu wyrwać, aby sprawdzić co i jak.

U mnie laktacja cały czas w normie. Cieszę się, że wciąż mogę karmić Małą cycem, bo prawie 3 miechy przecież walczyłam o karmienie cycem, więc teraz mi trochę szkoda ją odstawiać, kiedy karmienie sprawia mi prawie przyjemność. Co prawda karmię coraz rzadziej i Mała ssie coraz mniej, no ale zawsze coś tam dostanie ode mnie z przeciwciał.

Karolka, ale śliczności masz w awatarze 🙂 Ulcia już faktycznie pyzunia 🙂 No i jakie urocze włoski ma na główce 🙂 Ale przez to jest taka do schrupania 😁 😁 😁 Priva dostałam, naskrobię do Ciebie w wolnej chwili, pewnie teraz w te wolne dni usiądę do kompa i ponadrabiam zaległości 🙂

Mixi, laktatorem nieważne czy ręcznym czy elektrycznym zawsze mniej mleka odciągniesz niż dziecko wyssie. Jak karmisz dziecko to na bieżąco pod wpływem oksytocyny produkuje się i wypływa więcej mleka. Stąd też mówi się, że nie ma lepszego laktatora niż własne dziecko 😁

Z jogrucików, deserków, to kupiłam Gerbera naturalny jogurt. Chcę jej dać z jagodami, tylko zastanawiam się, czy dać z surowymi, czy zblendować i obrobić termicznie jagody… Jak myślicie?
A wczoraj poblendowałam obiadków dla mego dziecięcia. Znowu mam na jakieś 3 tygodnie. Teraz z nowości wprowadzam kalarepę i zielony groszek.

Moja 16 maja ważyła 8400 g 😁 Ale jest już tak długa, że nosi już w zasadzie rozmiar tylko 80. Ciekawa jestem, ile będzie ważyła 17 czerwca, bo idziemy na kolejną dawkę pneumo.

Uciekam, trzeba popracować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Pati drobniutka twoja Gabrysia 😘

Natalia a Majeczka to faktycznie okruszek 🙂

Karolka Ulcia jak zawsze słodka w avatarku 😁

Latka ja też ostatnio miałam nieciekawy nastrój 🤢 Najbardziej oberwało się mojemu M... On tylko w ogrodzie by siedział a ja za Majką sama muszę biegać całymi dniami.

Deira my zapisaliśmy do prywatnego żłobka. Czesne 400 + 7 zł/za dzień z tym, że na początku będę Majce szykować sama jedzenie bo na razie z tego żłobkowego nie skorzysta. Ona nawet nie radzi sobie z jedzeniem bułki 🤢 No i oczywiście swoje pampersy, środki higieniczne i cała wyprawka (kołdra, poduszka i inne...)
Co do owoców nie pomogę, bo na razie Majka je wszystko kupne ze słoiczka. No i moja córa również nosi rozmiar 80.

U nas pogoda wstrętna, zimno, wieje i zaraz będzie pewnie lało 🤢 Nawet pies nie chce wyjść przed dom 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Tak sobie czytam o wadze waszych maluchów, to mój Kuba to jakiś wielkolud 😜
Z urodzeniowej wagi 2160g, dobił już do 9500g.
Nocka dzisiaj super, pobudki o 3 i o 5 wzięłam go do nas i spał do 6.
Dzisiaj jadę z bratem do ortopedy i dentysty, bo rodzice pracują, więc ich odciążę, więc będziemy mieli z Kubkiem wycieczkę 🙂
Jutro wolne, więc może na wyprawę do Torunia się wybierzemy, uwielbiamy to miejsce, no i mają pyszne jedzonko... taki rodzinny prezencik na dzień dziecka i 9 miesięcznicę Kubunia.
Mały ma drzemkę od pół godziny.

Miłego dzionka 😘 u nas piękne słoneczko, aż żyć się chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
Gabryś dziękuje za życzenia 🙂 Dziś byliśmy na kontroli i mamy 2 antybiotyk na 3- 4 dni. Schoidzi mu flegma nosem i to taka zielona, bidulek 😞

Inirtam nie martw sie ja tez w staje jeszcze i to co 2 godziny cudem jest jak przerwa miedzy karmieniami jest większa heh...tez przeze mnie zazdrosc przemawia 🙂

A mój narzeczonowaty w pracy wczoraj mówil ze jak się polozył to mu się w głowie kołysało tak jak w autobusie 😁 😁

Madzia 9, 5 mój mały ważył miesiąc temu 🤪 to nie wiem ile teraz waży ale jest coraz cięższy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
biedny Gabryś 😞 oby tym razem antybiotyk mu pomógł!! u nas poprawa już po pierwszej dawce syropu, w nocy ani razu kaszel go nie męczył i kataru też już nie ma 🙂
Wanilka, to egoistyczne, ale cieszę się, że też masz takie noce 😜

Madzia, czego ja nie próbowałam!! serio!! Tym je kaszkę o 20, tuż przed snem, czyli tak 20.30/21 dostaje cyca i to potrafi nieraz opróżnić całą pierś, a i tak pierwsza pobudka jest już najpóźniej o 23.30, a potem to tak co 1,5-2h i podobnie jak u Wanilki, cudem jest, gdy przerwa w karmieniu jest dłuższa niż 2h 😉
czasem wystarczy smok, ale to i tak mnie wybudza, bo on ryczy...

Mixi... Tym chyba ze dwa razy spał do 8 😜 hehe... codziennie zaczynamy dzień o 6, no czaaaaaasem uda się, że dośpi do 7 😉

ale wczoraj poczytałam o karmieniu piersią i już wiem, że ze wględu na własną wygodę nie będę mu odbierała tego, co dla niego dobre 😉

aaaaa.... jedziemy pod koniec czerwca nad morze... pod namiot!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂

Tymek dopiero zasnął od 7:30 pospal jakies 20-30 minut o 11 i dopiero teraz..

U nas przeważnie sen jest od 18-19 do 6-7:30. Ostatni cos gorzej z zasypianiem ale drzemka jest później , a tak to.o 14 budzil sie z drzemki i juz nie spał. Ale i tak ladnie spi. Dzis w nocy to ani na smoka się nie budzil ani nie wiercil szok, o 4 M dal mu mleko i do.7:30 spal.

Pogoda u naszego do niczego ale jutro lub pozniej trzeba będzie sie zebrać na jakis spacer w końcu a mam takiego lenia
..jak zawsze przed okresem nic mi sie nie chce tylko jeść i spać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas tak pięknie dziś od rana. Co prawda teraz już całe niebo w chmurach, ale nadal ciepło. Dzieci zrobiły sobie przerwę i śpią, ja piję kawkę i odpoczywam. Wyprałam dziś 4 pralki prania i wszystko już wyschło, więc od razu poskładałam do szaf. Wieczorem tylko poodkurzam pokój.

Wiem co przechodzicie z nocnymi pobudkami, bo mój Synal też tak miał. Do tej pory wędruje w nocy, ale przestał się budzić tak często dopiero jak go odstawiłam od piersi (miał 13 miesięcy). Ale dalej się budził (a to smok, a to coś...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...