Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chcemy przeczekać czas najwiekszego ryzyka. Same wiecie - nie chcę się chwalić a potem mówić, że jednak nie bo coś poszło nie tak... Nie mam żadnych podstaw żeby się martwić ale jednak...
Marylu na brak pomocy nie mogę narzekać 🙂 Musiałabym oddać dzieci na całodzienną opiekę komuś bo mdłości mam całą dobę hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, jak dla mnie problemy z krążeniem, być może właśnie na tle nerwowym, ale konsultacja z lekarzem się przyda 😉

Kasia, ja też ostatnio zalicytowałam kurtkę, tak od czapy i wygrałam... jeszcze nie doszła, ale w sumie zimowa kurtka next za 12zł, to chyba niezły zakup... zobaczymy, co mi przyślą 😉

Marylu, współczuje choroby, nic przyjemnego.. :/ pytałaś kiedyś, jak ubieramy maluchy przy niższej temp, u mnie dziś było 9 stopni, pochmurno, trochę wietrznie i założyłam młodemu rajtki pod spodnie, a na górę body krótkie, bluzę i cieplejszą kurtkę, oczywiście czapka i coś na szyję... sama byłam podobnie ubrana, poza rajtkami i czapką i powiem, że nie było mi za ciepło mimo, że cały czas w ruchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jestem w wielkim szoku...dowiedzialam sie ze moja kolezanka jest w ciazy ...blizniaczej, tylko ze jedno dziecko jest starsze od drugiego o ok 2 tyg 😲 lekarze tez sa w szoku...po zajsciu w ciaze jakims cudem dostala owulacji i po raz drugi zaszla w ciaze...na pierwszym badaniu ginekologicznym bylo widac tylko jedna fasolke a teraz sa dwie i to w roznych fazach rozwoju, normalnie szok! a najgorsze jest to, ze nikt nie potrafi jej powiedziec co z tymi dziecmi bedzie, czy w ogole maja szanse na dalszy prawidlowy rozwoj...masakra jakas! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ale przypadek. ...normalnie świat wariuje mozna powiedzieć. ..
Ile stresów musi mieć i najgorsze ze lekarze nie wiedzą nawet co i jak...

dziewczyny a ja proszę was o pomoc ! 😞
Juz kiedyś dwa razy pisalam, ze Tymek w Polsce dostał takie plamki średniej wielkości na szyi, dwie, nienwiedzialam z czego. Zmiana wody, klimatu, kosmetykow, no i roze jedzenie. ..
Teraz juz je duzo Wszystkiego mimo, ze staram sie uważnie cos dawac zeby ewentualnie wiedzieć co szkodzi, ale same wiecie, ze nasze maluchy juz sa duze i az tak jak wcześniej uwagi sie nie zwraca na wprowadzanie...
Ale juz jesteśmy tu miesiąc, wrocilam do jego kosmetyków, je jak zwykle a te plamy sie utrzymywały a teraz sie powiększają !!! Ma juz na plecach, pod okiem, buzia w okolicach szyi, brody juz nie jest taka gladka...
Te plamy sa czerwonawe, szorstkie, suche...
Kupilam wczoraj oilatum takie jak tu w uk jest, oilatum junior dla bobasow i dzieci i zobaczyny co dalej ale mamwwrażenie ze mu sie jeszcze to powieksza...
Chodzi mi o to czy to moze byc uczulenie na bialko??????? Czego sie najbardziej obawiam 😞 wszystko do tej sytuacji bylo ok, jadl jogurty, swoje mleko, kaszki
Czy moze sie dopiero jakos od niedawna objawic alergia?
Jak ewentualnie mam ja wyeliminowac? W sensie co mu dawac do jedzenia ? Odstawić jogurty? Nie chcę mu zmieniać mleka, nawet nienwiem na co co i jak 😞 😞 jak mu zastępować mleczne ????
pomocy !! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka cieżko powiedzieć czy to na gluten a może nietolerancja laktozy? a może zwykły przypadek? wydaje mi się że możesz zrezygnować z jakiegoś alergenu i sprawdzić jaka będzie reakcja po tygodniu. Najłatwiej było by zrezygnować z glutenu bo zmiana mleka tu w uk to było by wyzwanie...Ostatnio jedna dermatolog mówiła mi że nietolerancja glutenu może się objawiać właśnie suchymi plamami. W trójmieście jest super dermatolog dla dzieci i ona zawsze na pierwszej wizycie prosi o zapisywanie przez 4tyg wszystkiego co dziecko je. Równolegle zapisujesz jakie są wysypki itp. Ty mogłabyś robić zdjęcia. Tak sobie myślę że warto tak zapisywać bo może sama wpadniesz na jakiś trop i mam nadzieję że to nic poważnego 🤔 a może jakiś nowy proszek do prania macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A może to jakiś grzybek.... Ja bym do dermatologa poszła albo chociaż do normalnego lekarza... Eliminacja jedzenia to nie taka prosta sprawa, bo niektóre alergeny mogą się utrzymywać w organizmie do trzech tygodni... Może jakąś zasypke spróbuj, puroderm czy coś, no i emolienty do i po kąpieli.... Możesz spróbować tez kąpieli w mace ziemniaczanej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeny marylu o glutenie nawet nie myslalam 😞 tylko bialko przychodzi mi do głowy. ..
Juz widzę pomoc tu u gp :/
Proszek od urodzenia ten sam

Inirtam maka ziemniaczana i pudry chyba odpadaja bo to jest suche szorstkie wiec wydaje mi sie ze musze to nawilzac..
Kapie go w oilatum i musze jeszcze kupic oilatum do smarowania bo to za malo taka kąpiel bo wiciaz ma suche i pod nosem taka czerwona plama sucha. .ehh
No właśnie eliminacja jedzenia nie jest prosta
Myslalam tez ze to jakiś grzybek/ jakss bakteria no nie wiem

Bylam przez moment lepiej jak kapalm w emolium ale mialam resztke a wciąż jadl to co zawsze. ..
Mialam tez troche robionej masci jakies takiej właśnie na alerigie czy cos bo kolezanki syn ja uzywal czy cos jak zjadl za duzo bialka to tez mu sie robily plamy jakieś
Ale jakiz znaczacych efektów nie bylo a tez mialam tylko trochę. ..
A teraz jest tego co raz więcej. ..

Nie wiem czycos da jak odstawie jogurt a będzie jadl tylko to samo mleko i kaszki. .tzn kaszki rozne smaki/firmy
Spróbuję sie do lekarza umówić na pt jak sie da lub pon
Ja tu juz bylam z tym u lekarza to powiedzieli ze to raczej nie jest uczulenie na bialko tylko kosmetyki i ze musze obserwować 🤢!!! Duzo sie dowiedziałam prawda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka niestety tutaj wątpie w to czy Ci pomogą. Ale jeśli to będzie się utrzymywać to będziesz przygotowana na wizytę w polsce. Niezaleznie czy to grzyb czy alergia to ja bym zapisywała wszystko co mały je i w jakich ilościach żeby ewentualnie było łatwiej lekarzowi orzec co i jak.
A jak będziesz u GP stanowczo że obserwowałaś małego już tak długo że jesteś przekonana że to nie jest od kosmetyków. Mam nadzieję że wyślą was do dermaologa 🤨
karolka niesamowite jest to co opisujesz. Mam nadzieję że maluszki urodza się całe i zdrowe!

Mnie też czeka jutro wizyta u lekarza. Mimo iż już dawno skończyłam karmić to ostatnio czułam ból w jednej piersi. Zbagatelizowałam to bo myślałam że to od kopniaków małego... Wczoraj dokładnie się temu przyjrzałm i okazało się że mam taki jakby kamień grudkowaty bolesny w piersi. I jestem pewna że to od mleka które się z czasem zebrało. Nie wiem co z tym zrobić, cały dzień nagrzewam i nic nie pomaga. Czy wystarczy jak dadzą mi antybiotyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu jak mu sie to w Polsce pojawiło, to sama obstawialam kosmetyki, zmianę wody itp i aztak sie nie przejmowalam ale jest to juz dluzszy czas bo ponad miesiąc i teraz zaczęło sie powiększać. ..
Nawilzalam mascia z wit A, linomagiem czasami bylo dobrze, czasami robilo sie to nabrzmiale i jeszcze bardziej czerwone,
Boje sie bardzo co to może byc 😞((
Tobie również mam nadzieje pomogą jutro ! 😘 eeh Ci nasi specjaliści
Aa mowisz ze bede przygotowana na wizytę w Polsce tzn ze mialabym jechać z tym specjalnie ? Bo my właśnie w ogóle nie planujemy teraz sie wybierac najszybciej kwiecień/maj a moze az lipiec 🤢
A tez o tym myslalam...
Mam nadzieje ze to nic takiego i jakoś temu zaradzimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka bardziej myślałam że przy okazji jak będziecie w polsce żebyś była przygotowana. No albo zrób mu zdjęcia i wyśli rodzinkę do dermatologa?! Mam nadzieję że jednak wam coś pomogą, a jak nie to może jakiś polski dermatolog w uk się znajdzie? Ja sama się boje co mi jutro powiedzą. Ja już tak dłyugo nie karmię a dopiero teraz mi się coś zrobiło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry...

Latka dziwna sprawa z tymi liszajami 😮 nie mam pojecia od czego to moze byc... 🤔

M poszedl zarejestrowac Ule do lekarza - jeszcze tak chora nie byla 🤨 stan podgoraczkowy, straszny kaszel, katar 🤨 i mnie zaczyna gardlo bolec... no wiec chorobowe nam sie szykuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Lekarze zajęci bardzo, brak terminów do pon, bo dalej nie mowila, kazala jutro pytac, moze cos sie zmieni:/ no więc jak jutro dalej tak będzie to niech mnie umowi do cholery na jakis dzien nawet sroda ale niech umowi. ..
Moze sie cos zwolni jutro wiec mam taką nadzieję.
M pojechał kupic jeszcze oilatum krem do smarowania.
Musze mu to rano tez myc buzie i szyje w oilatum, rozpuścić w miseczce i tak myć
Cholera Wy w Polsce macie większy komfort jak cos dziecku dolega idziecie do lekarza , czy do danego specjalisty ortopedy/dermatologa gdzie potrzebujecie dostaniecie leki dla malucha i juz a tu lekarzod Wszystkiego i nigdy nie umieją pomoc dlatego ja tak zawsze się boje zeby nic nie złapać itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, ja bym odstawiła linomag, bo on natłuszcza i może zatykać pory... krem oilatum czy nawet emolium będzie chyba lepszy, zwłaszcza, że emolium ma w składzie mocznik czy urea itp... 😉
ale może się mylę 😮

Marylu, spróbuj sobie rozmasować pod prysznicem albo po kąpieli, albo tak i tak... ja masowałam mimo koszmarnego bólu (też mi się taki guzek zrobił po jakimś czasie od odstawienia) i tak sobie rozmasowałam, że cała mlekiem się zalałam 😉 póżniej problemów już nie było 🙂

Karolka, biedna Ulcia 😞 chyba w tamtym żłobku tak często nie chorowała, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

latka biedny Tymek! oby wszystko się wyjaśniło... wy to w tej Anglii to naprawde macie nieciekawie ;/
mojego kuzyna córka ma calutką szyjkę właśnie w takiej suchej wysypce (szorstkiej) ale znają przyczynę - atopowe zapalenie skóry.
karolka zdrówka dla Ulci, mój ostatnio też miał zapalenie gardła plus katar, gorączka i mega kaszel... można było zwariować, ale po antybiotyku jak ręką odjął. buziaki!
co do koleżanki to ma niezłe szczęście - pierwszy raz o takim przypadku słyszę, a jej nie zazdroszczę - lekarze nic nie mówią a ona pewnie chce wiedzieć jak rozwijają się jej dzieci i czy wszystko będzie ok...
marylu daj znać jak po lekarzu... oby wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki. Byłam dziś na badaniach z samego rana i chodzę półprzytomna...
Lusia za mocno ścisnęła zabawkę wychodzącą górną czwrórką i polała sie krew. Do tego dziąsło już nie jest lekko sine tylko prawie czarne i miękkie jak żelka.

Karolka co za historia! Mam nadzieję że dzieciaczki będą zdrowo rosły. Na dobrą sprawę to są jak zwykłe bliźniaki dwujajowe "tylko" z odstępem 2 tyg... Trzymamy mocno kciuki!

Latka pierwsze co pomyślałam to może być jakiś grzybek. Jakbyś chciała wykluczyć alergię na nabiał (laktozę) to musiałabyś od razu wyeliminować wszystkie produkty mleczne, wszystko co może zawierać laktozę.

Marylu mam nadzieję że to faktycznie tylko zalegające mleko. Niestety obawiam się że antybiotyk nie pomoże jeśli nie ma stanu zapalnego. A dodatkowo jeśli już nie masz produkcji mleka tak żeby wypływało z piersi to nawet jakbyś to rozmasowała to przecież nie wypłynie... Idź do ginekologa na USG piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula tez ma wlasnie katar i kaszel i mega nos zapchany :/ wczesniejsze zapalenia przebiegaly spokojniej...
Niestety lekarze u tej mojej kolezanki nie wykluczaja tego, ze to drugie dziecko nie przezyje...mysleli, ze moze sie jakos wchlonie, ale jednak nadal jest i sie na swoj sposob rozwija...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka czytałam właśnie na necie, że w 2011 roku jakaś polka urodziła bliźnięta które miały różnych ojców. Podobno była 7. takim przypadkiem na świecie.
Tu historia kobiety której dzieci były o odstępie 2,5 tygodni:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Zaszla-w-ciaze-bedac-w-ciazy,wid,11533949,wiadomosc.html?ticaid=1117fa
Wierzę, że koleżanka normalnie donosi ciążę i urodzi zdrowe dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka Ula dostała jakiś syropek, antybiotyk??

...ale czy to drugie dziecko jak będzie się na swój sposób rozwijać będzie z nim wszystko ok?! 😮
na pewno koleżanka będzie teraz ciągle myśleć co i jak... wiadomo że te dwie fasoleczki to już cud i ciężko jej myśleć że byłoby coś nie tak... ale różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti jakie badania ? Kontrole sobie robiłaś? 🙂
Ale jakbym chciała wykluczyć mu ta laktoze to nie mam pojęcia co mam mu dawac w takim Razie do jedzenia? ???
Moze gdyby to byla alergia to byly by dodatkowe objawy, kaszel, katar, bole brzuszka bo objawy skorne trwają dużej wiec inne objawy by sie nasilily a on nie ma nic oprócz tych liszaji

A gdyby to było azs to spozywa normalnie nabial bo to nie ma ze sobą nic wspólnego ?

Glowkuje i Glowkuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U nas noc masakra, mały ciągle płakał. Podejrzewam ten lek na pleśniawki, brzuszek musiał go boleć. Musiałam ciągle go lulać, a jak tylko byłam do niego przytulona to mega bolały mnie piersi 😞 dziś rano znów zrobiłam okłady i jakby lepiej. Czasem wyleci troche mleka... skąd ono się bierze?! pije szałwię. nie wiem jak innaczej mogę sobie pomóc.
latka jeszcze jest stary sposób jak już żadne emolienty nie pomagają: krochmal. Franek mojej siostry wypróbował wszystkie możliwe produkty na rynku i nic mu nie pomogło tak jak kąpiel w krochmalu.
Co do lekarzy to ja też ich tu nienawidzę 😞 dlatego ciągle myślę że musimy jednak myśleć o powrocie. W ogóle jakoś ta decyzja że zostajemy chyba niezbyt przewmyślana była...
initram właśnie wczoraj robiłam okłady ciepłe i aż się mleko polało. Więc pewnie jakiś zastuj jest, ale dziś wciąż czuje, na dodatek w obu piersiach 😞
Doti żeby dostać się do ginekologa, musi mnie najpierw rodzinny przyjąć. Potem skierować do szpitala do ginekologa. Więc czekasz pare tygodni na list z datą przyjęcia. No i to czy zrobią usg to znów loteria! A zaczynając od lekarza rodzinnego to u mni eteż brak miejsc... jupi!
karolka zdrówka dla waS!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu przerąbane macie.... prywatnie pewnie ogromne koszty, bo szwagierka mówiła że w Irlandii taka wizyta u gina prywatnie kosztuje 150-200 euro... 😮

Karolka moim zdaniem koleżanka powinna znaleźć się pod opieką naprawdę dobrego lekarza.

Latka tak, kontrolnie robiłam mocz, morfologię i glukozę na czczo. We wtorek kontrola i zastanawiam się czy będę miała USG żeby sprawdzić czy torbielka na jajniku się wchłania czy nie...
Z tego co wiem to nietolerancja laktozy objawia się głównie ze strony układu pokarmowego. Sama już przestałam tolerować laktozę i po 30 minutach od wypicia szklanki mleka biegnę do toalety...
Poczytaj o skazie białkowej: http://www.skazabialkowa.pl/czymjest.php bo to może być to. Nie wiem jak jest z dietą przy AZS ale skaza białkowa daje podobne objawy do AZS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...