Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂 Dawno mnie tu nie było 😮 nie wiem co mam Wam pisać, chyba wyszłam z wprawy... 😜
My za miesiąc mamy komunie mojej siostrzenicy i kupujemy jej właśnie srebrne kolczyki i naszyjnik z kolekcji dziecięcej/młodzieżowej z Aparta.

aaaa chyba wam nie pisałam...z wynikow badan wycinka mojej szyjki wyszlo, ze mam wirusa hpv 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza ja niepomoge niestety. W ogóle nie w temacie jestem...ale wiem ze juz cyrki sie dzieja z tymi prezentamj komunijnymi. Dla mnie wiele ludzi przesadza ale to moja opinia.

karolka fajnie ze napisalas. Kurcze jaki moze mieć konsekwencje ten Twoj wirus 😞 mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i da sie to wyleczyc 🙂 jak Ulcia ? Nie choruje juz tak? Co nowego u Was 🙂

ja po kąpieli, czas napisać kartki świąteczne i położyć sie spać...
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, może jakieś ładne wydanie Pisma Świętego z dedykacją i do tego kilka groszy...

Karola, to już ostateczny wynik badania? czy będą jeszcze potwierdzać? kurcze, pewnie stresu się już najadłaś... czy teraz coś można z tym zrobić, czy tylko kontrolowanie?

Marylu, Ty to tak chuda jesteś, że dieta Ci niepotrzebna 😉

ja właśnie po turbo, ale tak mi się dziś nie chciało.... śmigam pod prysznic, bo pot strumieniami sie ze mnie leje 😜

przestawiłam łóżeczko Tymka, teraz stoi wzdłuż naszego łóżka, mam nadzieję, że chętniej będzie w nim spał... 😜 dziś strasznie był tym podekscytowany cały dzień, ale jak pytałam czy będzie sam spał, to mówił "nie sce sam" 😁 😁 😁

Ciekawe co tam u Pati, jak maleństwo w brzuchu... tez dawno się nie odzywała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z Ulka lepiej (odpukać 🙂 ), od miesiaca chodzi systematycznie do zlobka 🙂 przynosi do domku same pochwaly od cioć, ze wyroznia sie ze swojej grupy bystrościa, gadatliwościa i w ogole, ze jest madra, najchetniej ze wszystkich sie udziela i bierze udzial w grach i zabawach, wie co trzeba robic , pokazywac w trakcie, dzieli sie ladnie zabawkami z innymi dziecki. Podobno panie sa zachwycone...szkoda, ze w domu pokazuje rogi 😁

A ja musze tego wirusa obserwowac, niestety jest ti wirus, ktory moze sie rozwinac w raka szyjki, no wiec co pol roku musze robic cytologie. Skontaktowalam sie z kumplem ginekologiem i on mnie pokieruje, tzn powiedzial, ze obejrzy moje wyniki, cytologie i powie co ewentualnie moge jeszcze zrobic w tym kierunku, jakie badania itd. Nie chce siedziec bezczynnie. No i standardowo nadzerka, ale to juz mniej wazne i jakies polipy mi usuneli przy okazji pobierania wycinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ja mam dzis przypominania wszystkim o kartach świątecznych 🙂))

Karolka to trzymam kciuki i czekamy na wieści JK będziesz cos wiedzieć jak sytuacja sie rozwija 🙂
Sory ze zadam to pytanie i oczywiście jesli nie chcesz nie odp 🙂 glupie ..ale czy mozna wspolzyc przy takich dolegliwościach ?
Mam nadzieje ze Cie nie urazilam pytaniem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ważne, że wiadomo że jest i teraz będziesz pod kontrolą. W razie w będzie można szybko zareagować.
A że Ula świetnie sobie radzi w żłobku to akurat do przewidzenia 😉 Dobrze, że przestała chorować.

Latka z tego co wiem, to wirus HPV przenosi się także drogą płciową, więc raczej nie można współżyć...Chyba że prezerwatywa chroni przed zarażeniem ale tego nie wiem (chyba tak skoro przed HIV chroni).

Ja jutro do dentysty na leczenie kanałowe... Obym nie urodziła na fotelu ze stresu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Karolka fajnie, że się odezwałaś i współczuję zakażenia. Najważniejsze, że wiesz. A gdzieś czytałam, że tym można zarazić dziecko podczas porodu. Badali Ulę pod tym kontem?
Isa mój M.w tamtym roku kupił swojemu chrześniakowi Quada takiego mini dla młodszych dzieci ale uważam, że to przesada. Tyle, że on zawsze przesadza z prezentami dla niego bo to syn jego starszej siostry i pierwszy chrześniak więc nie mam nawet co z nim dyskutować. Ogólnie jak nie wiadomo co to najlepiej kasę, może na coś zbiera?
Inirtam nie szczepiłam się ale teraz się na pewno nad tym poważnie zastanowię.
Doti nie rodź na fotelu u dentysty bo może sobie z tym nie poradzić jak będzie grzebał w zębach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Ja już po dentyście i zakupach. Niedobrze mi jak nie wiem, bo lekarstwo w zębie ma okropny smak i zapach...
Podczas borowania Groszek kopnął mnie pod żebro z taką siłą, że aż się skrzywiłam. Dentystka pyta czy boli, ja nieeee i położyłam rękę na brzuchu a ona pyta czy rodzić będę hahaha

Jeśli chodzi o prezenty komunijne to moim zdaniem te od chrzestnych powinny mieć charakter religijny (ze względu na okazję) i pamiątkowy. Dla dziewczynki łatwiej, bo komplet biżuterii może być. Dla chłopca medalik na łańcuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza dopiero co sie dowiedzialam... u mnie to dziwna sprawa, bo po porodzie cytologia wyszla mi idealnie, dopiero teraz po roku na kolejnej cytologii wyszly mi te wyniki... a wirus jest zarazliwy droga plciowa - pewnie moj M juz to tez ma, tez bedie musial porobic badania. Na szczescie u facetow nie powoduje on tak czesto raka jak u kobiet, tylko chyba u ok 10 % mężczyzn zarazonych. Ciekawe skad ja to mam 😮 moze u jakiegos gina mnie zarazili, bo jak inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

aż mi wstyd normalnie, bop ostatnio odezwałam się prawie 2 m-ce temu... ☺️
nawet nie wiem co pisać bo nie wiem co u Was, mam nadzieje, że wszystkie maluchy zdrowe i mamy brzuszkowe wszystkie mają się dobrze
Czy w międzyczasie jeszcze ktoś dołączył do naszego grona??

Ja dziś byłam u lekarza, mam w tej chwili 21tc i dowiedzieliśmy się, że Gabrysia będzie mieć siostrzyczkę 🤪 Bardzo się cieszę, bo tak po cichu pragnęłam drugiej córeczki 🙂

mam do nadrobienia blisko 100 stron... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka bardzo dziwne, skoro po porodzie cytologia wyszła ok, a teraz taki wirus się wplątał... ;/ kontroluj się i bądź dobrej myśli.
Pati gratuluję drugiej córeczki!! 🙂 Gabrysia pewnie oszaleje ze szczęścia.

co do prezentów komunijnych mój M stwierdził że damy kolejny łańcuszek/zegarek i kasę. trudno, będzie zadowolony to będzie nie to nie... nikomu w tych czasach nie dogodzi a w szczególności takiemu rozpieszczonemu dziecku więc nawet się tym nie będę przejmować!

dzisiaj pogoda w kratkę, raz słonko za chwile deszcz i wiatr i tak w kółko... mam nadzieję że młody nie zachoruje bo dzisiaj mieliśmy dzień biegania po kałużach no i dwa razy nas zmoczyło na placu zabaw... a w przerwach dalej robiłam w kąciku ☺️ to uzależnia...

M wraca - będzie 19 kwietnia... już chodzę i nie mogę się doczekać... mam nadzieję że synuś go 'zaakceptuje' po takiej dłuuugiej przerwie... bo po ostatniej rozłące na niecały tydzień było ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u mnie dziś względnie z pogodą, tylko trochę wiało, a padało rano zanim wstalismy 😉

W poniedziałek będę prawdopodobnie wiedzieć, czy wracam na cały etat, na pół, czy w ogóle nie... Ale raczej będzie dla mnie robota, więc luz 😉Podczas mojej wizyty w pracy mały został u narzeczonej 😉 wczoraj kumpela zaproponowała, żeby go podrzucic, był grzeczny, świetnie się bawił i w ogóle nie wyglądał na stesknionego 😜

Pati, gratuluję córeczki...szybko minęła połowa, teraz już z górki 🙂

Isa, 9 dni szybko zleci także chwila i będziecie znowu razem, a Szymus pewnie się ucieszy,jeśli nie od razu to po chwili 🙂

Moja gin bezpośrednio po porodzie/pologu cytologii nie chciała robić, mówiła, ze po pół roku, żeby wszystko się unormowalo, hormony itd, bo może to zafalszowac wynik badania..
Już myślę, żeby się umówić na konsultacje w sprawie szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

doti niestety u mnie pochmurno i deszczowo już 3 dzień :/
ale młody nie usiedzi w domu... kupiłam mu kalosze i kurtkę przeciwdeszczową... ubaw nie z tej ziemi. drzemkę miał 15minutową 😮

teraz chwilowy odpoczynek od bieganiny i czas na kawkę, a łobuz dostał farby brystol i dalej tworzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...