Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
caly dzien latalismy po sklepach. powoli sie zabieram za prezenty swiateczne... tutaj w uk wiele ludzi ma juz przystrojone choinki w domach. a jak jest u was? kiedy choinke ubieracie?
Aisza najlepszego dla Borysa 🙂
Isa wspolczoje ze mąż ma takie podejscie.. moj rowniez jaktylko nie udaje mu sie szybko uspic malego twierdzi ze ten jest glodny i szybko do cyca przynosi 🤔
karolka straszny weekend 😞 dobrze ze czesto sie nie spotykacie. To co opisujesz to identyczne zachowanie jak moich tesciow. i najgorsze jest ze nie ma gdzie uciec zeby odetchnać... ale z drugiej strony widać jak bardzo kochają nasze maluszki i chcieli by z nimi byc jak najwiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorową porą 🙂
W końcu udało mi się do kompa usiąść. Weekend dość aktywnie spędzony – dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu mimo dość niskiej już temperatury. No ale trzeba Małą przygotowywać do jeszcze niższych temperatur 😁

Dziękujemy razem z Natalką za wszystkie życzenia 😘

Ogólnie stwierdzam, że moja niunia nie zaśnie wcześniej niż 22.00 – 22.30. Dlatego chyba nie ma sensu bym na siłę ją usypiała od 20.00. Niepotrzebnie tylko obie się denerwujemy. Powoli klaruje nam się stały rozkład wieczoru: kąpiel koło 20.00, potem karmienie, potem jeszcze sobie chwilkę się pobawimy i o 22 sama odpada 🙂

Marylu, dzięki za namiar na priva i za maila z ofertą 🙂
Agnieszka, patent z łóżeczkiem turystycznym jest naprawdę dobry, zwłaszcza jak ma się w mieszkaniu dość miejsca na drugie łóżeczko. My to już przerabiamy i naprawdę się sprawdza. Mała jest mobilna, może leżeć wszędzie tam gdzie my jesteśmy a ja nie jestem uwiązana do sypialni. Poza tym chcę ją zacząć przyzwyczajać do tego, że łóżeczko w sypialni oznacza nocne spanie i koniec zabawy 😉
Doti, dobrze, że ten specyfik pomógł Laurce 🙂
Karolka, współczuję Ci męczącego weekendu. Mi by chyba nerwy puściły i byłaby wojna na całego. A zdjęcia z sesji cudne 🙂 Naprawdę udana sesja, a Ulcia to zawodowa modelka 🙂 Nawet kiedy płacze wygląda ślicznie 🙂 Nawet trudno mi wybrać ulubione zdjęcie, bo wszystkie są po prostu urocze. A mąż nie chciał wziąć udziału w sesji? 😉 My z M planujemy razem wystąpić na zdjęciach, ale nie wiem, czy udostępnimy np. tylko dłonie, czy pokażemy się w całości 😁

Inirtam, mojej niuni śmierdzi strasznie szyja 😁 Przemywam jej wacikiem kilka razy dziennie, ale czasem nawet nie zauważę, że coś tam jej się lekko uleje albo poleci strużka śliny na szyję i potem podśmierduje 😁 A poza tym moja ma drugi podbródek, więc w tych fałdkach różne dziwne rzeczy się zbierają 😮 No ale mam nadzieję, że jak zacznie więcej się ruszać tzn. przewracać na brzuszek i potem raczkować, to druga broda zniknie 😁

My choinkę ubierzemy pewnie w weekend przed Wigilią, albo w piątek. Uwielbiam ten moment i ubieranie choinki 😁 Jakoś tak mi z dzieciństwa zostało 😁 No i ja niestety kocham wszystkie świąteczne bibeloty 😁 Tylko, że potem trzeba to wszystko po świętach zebrać i schować, a trochę tego zawsze powystawiam w każdym możliwym pomieszczeniu w mieszkaniu 😁

Z M doszliśmy do wniosku, że naszej żabce nie kupujemy żadnego typowego prezentu gwiazdkowego, tylko zafundujemy jej sesję zdjęciową i do tego ja kupiłam jeszcze ramkę na odcisk dłoni i stópki w glince i zdjęcie 🙂

Spokojnej i przespanej nocki, kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, moja tez tak zasypia miedzy 22 a 22 30.. choc dzis pociagnela do 24, ae niestety winien byl bol brzuszka 🙂 Zanela w lezaczku i mam nadzieje, ze jak ja przeniose sie nie obudzi,bo to juz chyba 4 podejscie bedzie 🙂
Zagram sobie jeszcze w bubble to mocniej zanie 😁

Mi wszelakie bibeloty rozstawia moja mama, wiec jak juz cos mi ustawi, to jakos przezyje 🙂)
Aaa i skarpetke wieszam jedna na klamce od drzwi 🙂

My tez przyzwyczajamy sie do niskich temperatur, tylko teraz musze zawsze podkarmic ja porzadnie przed wyjsciem, bo nie usmiecha mi sie swiecenie cycami na mrozie 🙂
Wystarczy ze co niedziele sie do stroju rozbieram 🙂) hehe 🙂

Trzymacie jutro kciuki, zeby mi sie pewna sprawa rozwiazala pozytywnie, jak cosik sie pochwale 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
u nas standard, Szymek zasnął o 21:30 pobudka o 1,4 i od 6 na nogach... zauważyłam że godzina 6 rano to początek dnia mojego synusia, widocznie nie będzie śpioszkiem 😉
wczoraj zrobiliśmy rundkę i poodwiedzaliśmy znajomych... oczywiście Szymuś cały czas spał i nawet nie reagował na hałas, rozbieranie i ubieranie, tarmoszenie nim itp...

co do ubierania choinki to u nas również robi się to w dniu wigilii,
a balkony, choinki na podwórku i wejście do domu dzień przed wigilią... strasznie lubie ten czas 🙂 i już wiem że Szymek będzie wpatrzony w choinkę że hoho 😉

oglądam dzien dobry tvn i mówią o tych bliźniaczkach co jedna walczy o życie... płacze jak bóbr 😞 😞 😞 co za pojeb*** ordynator !! ;/ ja na szczęście trafiłam do szpitala gdzie w miare szybko zdecydowano o CC i dzięki Bogu Szymek jest zdrowy i silny! ale jak widziałam jak jego tętno spada dostałam takiej histerii i napad płaczu że nie mogli mnie uspokoić i uśpić do operacji...

sandra trzymam kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
My zimy nie mamy jeszcze.
Wczoraj mi mala zasnela o 23 i jeszcze spi.
Dzwonilam do przychaodni ,ale kazali mi o 11 zadzwonic bezposrednio do lekarza .
Bo powiedzialam ,że ja mam dziecko zdrowe i bym chciala wejsc i wyjsc bez siedzenia kolo tych kaszlacych i stkajacych ,a do czwartku to chyba mi opieka zabierze dziecko bo w koncu jakis dobry samarytanin zadzwoni na policje.U nas w czwartki przyjmuje dzieci zdrowe.
Zaraz dzwonie do ortopedy i okulisty Wiki zarejestrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry mamusie!

u nas też na razie zimy nie ma, znaczy jest chłodno (-1), ale śniegu póki co brak 🙂

Karolka, współczuję Ci tej wizyty u teściów, też bym się wkurzyła jakby moją córeczkę tak nieporadnie i nieostrożnie przekazywali z rąk do rąk każdemu… a ten pomysł , że wezmą ją do swojego łóżka nad ranem… szczęka opada

Aaa, no i zdjęcia masz cudne!

Pauleczka, widzę, że Twoja teściowa to naprawdę niezły przypadek.. współczuję, nie rozumiem jak można być takim celowo złośliwym, przecież ona podburza Twojego męża i próbuje Was skłócić..?? nie wiem czy ona chce żebyście się rozstali? Nie mogę tego pojąć jak można chcieć rozwalić małżeństwo dziecka skoro ono jest szczęśliwe. Chyba jest zazdrosna o Ciebie, że ma on teraz w swoim życiu kobietę ważniejszą od niej samej.
No i brawo dla Twojego męża. Ja jestem tego zdania i mój mąż też, że od momentu zawarcia związku to na pierwszym miejscu jest mąż/żona (nie mamusia/tatuś) i musimy trzymać się razem, stać z sobą murem, wspierać się i razem w razie czego wspólnie postawić się rodzicom jeśli zajdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry dziewczyny 🙂 U nas chrzest się udał...Maja cały czas spała w kościele,dopeiro jak ksiądz jej polewał główke to sie przebudzila i sie zdziwila co sie dzieje..Na restauracji tez fajnie,miło dobre jedzenie...Także jestem zadowolona 🙂 czy Wasze dzieciaki już też tak jedzą 150ml i co 4-5 godzin??? Ja pitole Mai to starczy na maxa 😁 a jak to mowią kobieta zmienną jest 🙂 Właśnie przerabiam zdjęcia i bedę musiała wywołać...Dziś kontrola boderek a za tydzień szpital....Miłego dzionka...Pożniej Was nadrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny! 🙂
nie mam ostatnio czasu, no i weny żeby wejść i do was napisać i być na bieżąco,
ale czasami was podczytuje jak mam chwilke 🙂
U nas w porządku kolki juz mineły czasami jest marudzenie ale to już nie to co było 🙂 Teraz nasze dzieci są coraz starsze i coraz mądrzejsze 🙂
Karolka Ulcia super modelka, świetne zdjęcia i w ogóle sądze że nasze dzieci są do siebie podobne 🤪
Natalia cały czas myśle o Twojej Maji i trzymam kciuki 🙂

Ps. u nas zima za oknem i juz mi się chce świąt 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski 🙂
U nas nocka minęła dobrze, pobudki o 1:30 i 5, o 6:30 wstał na dobre, chyba tak jak Szymek Isy nie będzie śpiochem tylko rannym ptaszkiem...
Kuba miał wczoraj straszny problem z zaśnięciem,w końcu padł po 21.
Nie wiem co mu jest ostatnio, strasznie nerwowy się zrobił, myślę że coś się z brzuszkiem dzieje bo po espumisanie jest trochę lepiej.
Widzę,że wszystkie teściowe zachowują się podobnie, czyli zamęczyć dziecko noszeniem na rękach...
U nas zimy też jeszcze nie ma, tylko mrozik.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):

Karolka, A zdjęcia z sesji cudne 🙂 Naprawdę udana sesja, a Ulcia to zawodowa modelka 🙂 Nawet kiedy płacze wygląda ślicznie 🙂 Nawet trudno mi wybrać ulubione zdjęcie, bo wszystkie są po prostu urocze. A mąż nie chciał wziąć udziału w sesji? 😉 My z M planujemy razem wystąpić na zdjęciach, ale nie wiem, czy udostępnimy np. tylko dłonie, czy pokażemy się w całości 😁


Ulka dziekuje za mile slowa 😘

Deira, moze i chcial, ale go nie bylo z nami, bo akurat bylysmy na tydzien u moich rodzicow a on w Poznaniu zostal, bo do pracy musial...no ale jak Ula bedzie troszke starsza to zrobimy sobie we trojke, moze w plenerze w lecie 🙂 o tyle dobrze, ze to moja kolezanka robi takie fotki, wiec cena bardzo przystepna - teraz za 90 zdjec zaplacilam 50 zl 😁 i z domu nie musialysmy wychodzic, bo caly sprzet przywiozla ze soba 🙂

Wanilka mowisz, ze podobne ? 🙂 moze i tak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

U mnie okropny weekend. Odkąd przeszłam na butelkę, to położna kazała mi brać tabletki na zatrzymanie laktacji i w sobotę zaczęłam. I to był koszmar się czułam jakbym miała mega grypę i do tego ciąża mi się przypomniała: nudności, senność, naprawdę okropny ból głowy i zawroty i tak mnie trzęsło że nie mogłam się dogrzać. Dobrze że był M i zajął się małą bo nie wiem co bym zrobiła... teraz biorę po pół tabletki to już tylko zawroty głowy zostały 😞

Ola zaczęła jeść ze smoczka 2, bo M jak się nią zajmował to stwierdził że za wolno jej leci i podał większy smoczek 😁 i dobrze zrobił bo Ola świetnie załapała i nieźle sobie radzi 🙂 🙂

Dzisiaj Ola zrobiła mi kupę ze śluzem myślicie że to może być alergia? Dodam że żadnych innych oznak nie ma.

Karolka świetna sesja 🙂 też chyba się skuszę ale jak Ola będzie troszkę większa i będzie cieplej to może gdzieś w plenerze... 🙂

Moja Ola też ustaliła sobie już mniej więcej harmonogram dnia. Pobudka o 8,00. 6 karmień, 20 minutowe drzemki w ciągu dnia(szkoda tylko że na rękach a nie w łóżeczku bo nic nie mogę zrobić w tym czasie 😞 )no i zasypia tak 21-22. Z zasypianiem ma największy problem, bo trzeba robić kilka podejść 🤢 zazdroszczę mamusiom, którym dzieci zasypiają same w łóżeczkach. Nasza jest nauczona do zasypiania na rękach i później jak ją odkładamy to się budzi i od nowa... Ale jak już w końcu się uda to śpi do rana 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry laseczki 🙂

na wstępie, to wszystkim odwiedzającym dziś wszelakich lekarzy życzę powodzenia 🙂 🙂 🙂

muszę się pochwalić... Tymuś pierwszy raz śpi w łózeczku dłużej niż 20 minut 🤪 🤪 🤪 wiem, że przy waszych śpiochach, to słaby wynik, ale i tak jestem dumna 😁 powoli zaczynam przyzwyczajać go do łóżeczka w nadziei, że zacznie kiedyś przesypiać większą cześć nocy, a nie pobudki co 2h... pierwszy sen już nam się wydłużył, 3 noc z rzędu maluch spał od 21 do 1, czyli 4h 😉 zaczęłam go przetrzymywać, bo noce mnie już wykańczały, a on nawet nie tyle był głodny, co chciał sobie mnie pociumkać... i jak zaczyna się w nocy wiercić po godzinie, dwóch od poprzedniego karmienia, to brzydko mówiąc zatykam go smokiem i przysypia skubaniec na dobrą godzinę a nawet półtorej 🙂 i zmuszam go, żeby więcej jadł, bo do tej pory to nie opróżniał mi nawet jednej piersi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu,nasz Kuba zasypia w łóżeczku,ale na początku było tak samo jak u ciebie, czyli na rączkach. Trzeba było go trochę przetrzymać,bo zrobił się cwany i tez nie chciał spać...
Odkładałam go do łóżeczka, jak zaczynał płakać wchodziłam do pokoju,dawałam smoczka uspakajałam bez wyciągania, i tak w kółko,aż zasnął, tak minęły 3 wieczory i się nauczył,że płaczem nic nie wskóra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Deira wysłałam Ci na priv wiadomość. najlepsze życzonka dla Natalki! 🙂

Dziewczyny a czy waszym dziecią od ssania piąstek śmierdzą rączki? Bo mam wrażenie że mojemu dziwnie pachną... myję mu rączki kilka razy w ciągu dnia z tego powodu 🤢
Smutno mi w ogóle bo moja siostra z młodszym synkiem jest w szpitalu na obserwacji. Biedak ma weflon we głowie 😞 kroplówka w stópke 😞


Moja też będzie mieć pare weflronów pewnie...juz za tydzien 😞 i będzie pod aparaturami,więc do weflonów juz jestem przywyczajona 😞 co zrobić jeśli tak musi być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iniratam,z tego co pamiętam miałyśmy takie same nocki. U nas już jest lepiej, Kuba przesypia od 20 do 24/1 w nocy, poźniej karmienie ok.3/4 i śpi do ok.6 rano.
Wyczułam go,że nie mogę mu dawać za często jedzenia w nocy,bo się przyzwyczaił.
Czyli karmię go co 3 godziny, jak się przebudza to "uciszam" go smokiem.
Może w końcu nasi chłopcy z tego wyrosną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
u nas z małym spokój, podaję mu esspumissan bo coś nie spokojny, wieczorem się pręży) A kupę tylko na leżaczku robi, albo jak położę go na poduszce ( głowę musi mieć wyżej). Ślini się mega i wciąż ulewa. Nawet serkiem.
starsza coś wczoraj zaszwankowała i miała gorączkę 39 stopni, a koło 20 zwymiotowwała ( "Mamo, czy ja żygnęłam?") A teraz od rana jak nowonarodzona, tylko jeść nie chce.

Wanilka Twój synuś jest do mojego podobny :
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/803/1010474800x600.jpg/][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/7078/1010474800x600.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edith napisał(a):
dzień dobry 🙂
u nas z małym spokój, podaję mu esspumissan bo coś nie spokojny, wieczorem się pręży) A kupę tylko na leżaczku robi, albo jak położę go na poduszce ( głowę musi mieć wyżej). Ślini się mega i wciąż ulewa. Nawet serkiem.
starsza coś wczoraj zaszwankowała i miała gorączkę 39 stopni, a koło 20 zwymiotowwała ( "Mamo, czy ja żygnęłam?") A teraz od rana jak nowonarodzona, tylko jeść nie chce.

Wanilka Twój synuś jest do mojego podobny :
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/803/1010474800x600.jpg/][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/7078/1010474800x600.jpg[/IMG][/URL]



A no rzeczywiście 🤪 te nasze dzieciaczki maja innych rodziców a do siebie podobne są heheh 😁

A my jutro mamy wizyte u kardiologa pozniej badanie eeg głowy a na koncu neurolog ! oby wszytko poszło sprawnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozmawiałam z lekarka przez telefon.
Okropna baba ,a to na pewno jakas infekcja sie szykuje , a ja jej na to że dziasla ma napuchniete i biale kropki to moze zabkuje ,a ona że jak starsza miala 6,5 miesiąca jak jej wyszedl zab to Wiki teraz na pewno nie wyjdzie 😠 😠
Ja jej ,że mala strasznie placze ,a ona że teraz to chyba nie bo jej nie slyszy 😠 😠
I badz tu czlowieku madry i si lecz .
W koncu od niechcenia powiedziala zebym przyszla ,ale jestem wściekła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...