Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Natalia trzymamy kciuki, ślemy dobre myśli... Trzymajcie się dzielnie!

Marylu co do zasypiania dziecka na mamie 😉 Mój robi to samo! Budzi się często koło 1, kiedy wiem, że jeszcze nie głodny. Biorę go do łóżka, kładę na mnie, czekam aż przyśnie mocno, odkładam do łóżeczka kładąc na brzuszek - śpi jeszcze ze 2-3 godziny, aż obudzi go głód 😉 A pępuszek faktycznie dziwny...

Wanilka ja zamówiłam ten, bo miałam dość tych najtańszych - cycki w nich wiszą jak u krówki 😞 Ble 😞 http://allegro.pl/alles-mama-bianca-biustonosz-do-karmienia-80-f-i2836010293.html Ładnie trzyma piersi, jest wygodny, choć dość drogi. Nie wygląda na taki, który się zużyje po miesiącu noszenia 🙂 Teraz zamówiłam jeszcze ten http://allegro.pl/caffe-latte-alles-mama-80f-sklep-wawa-super-biust-i2827435262.html czekam, aż dojedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Natalko
nie chcę wiedzieć co teraz przeżywacie 😞 Trzymajcie się, Maja jest silna już nie raz nas tu zaskoczyła . I jeszcze nie raz pokaże, co potrafi 😁 Jak będziesz miała siłę i czas to napisz, co u was. My forumowe ciocie trzymamy mocno kciuki i modlimy się za Majeczkę 😘

U nas standard, Majka zasnęła 19:30, o 3 mleko, o 7 obudziła się, mleko, pogadała i zasnęła o 8:10.
Wieczorem odśnieżyłam wokół domu i znowu tyle napadało, że kolejna godzina odśnieżania 😠
Pozamawiałam trochę na allegro ale kurierzy i listonosz nie mają jak dojechać 🤔 Jutro ma koło nas przejechać pług 🤨 Wczoraj kurier przyniósł krzesełko dla Mai i był wściekły, żu musiał je taszczyć kawał drogi, bo do nas nie ma dojazdu 🤨 Ech, zima... będzie fajnie jak Maja będzie mogła śmigać już na sankach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My od 7 na nogach. I w zasadzie od rana myślę o Natalii i Majeczce. Oby wszystko się udało. Mocno trzymam kciuki. Nie jestem w stanie nawet wyobrazić sobie, co przeżywa Natalia… 😞

Widzę, że dużo z Was używa kropelek BioGaia 🙂 Ja je dostałam jako osłona dla Małej jak zaczęłam brać antybiotyk na ropnia, czyli już kilka tygodni temu. Na początku wydaje mi się, że po nich Nata bardziej ulewała, ale chyba się to unormowało.

Co do alergii pokarmowej, to wydaje mi się, że u mojej też alergia ujawniła się, jak zaczęłam przesadzać z nabiałem. Ale podobnie jak Tusia zaczęłam powoli wprowadzać nabiał. Na razie zabielam sobie odrobinkę mlekiem poranną kawę zbożową i wczoraj położyłam cienki plasterek sera żółtego na kanapkę. Na razie jest ok 🙂

Wyszłabym dziś na spacer, ale jest tyle śniegu, że nie wiem jak ja sobie z wózkiem poradzę jak będę wracała, bo u mnie do domu jest dość stromo pod górkę… 🤢: I bez śniegu mam czasem problem jak idę z zakupami, a co dopiero przy takich atrakcjach jak śnieg powyżej kostek… No nic, zastanowię się, bo mnie kusi by jednak wyjść dzisiaj 😁

Agnieszka, mi też się ten pierwszy kombinezon podoba, więc dobrze zrobiłaś, że go zamówiłaś 😁 W ogóle Babaluno ma śliczne wzory 🙂 Ja mam kilka kombinezonów, ale na takie siarczyste mrozy, to mam jeden – firmy Wójcik, o taki: http://img2.cokupicstatic.pl/c_big10187416.jpg
Narazie używamy takiego nieco lżejszego, bo temperatura co prawda minusowa, ale nie przekracza u nas -4.
Karolka, mi też zaczyna chodzić po głowie, by choinkę rozstawić 😁 Od razu czuć święta, a do tego u nas zrobiło się absolutnie biało, bo śnieg padał od wczoraj non stop 😁
Doti, ale gadatliwa ta Twoja Luśka 😁
Kasia, podziwiam, że tak szybko wracasz do pracy 🙂 Ja staram się przeciągnąć moją nieobecność na maksa 😁
Marylu, zdjęcia małe, ale z tego co udało mi się obejrzeć, to Krzyś ma nawet bardziej wystający pępek niż Natalia. Niewykluczone, że tam jest drobna przepuklina i może warto zastosować plasterek. Ale moim zdaniem powinnaś poprosić lekarza, by go założył. Zrobi to zawsze bardziej fachowo niż my i przy okazji pouczy, kiedy zgłosić się na zmianę 🙂
Mixi, wszystkiego najpiękniejszego dla Wiki z okazji 3 miesięcy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
wczoraj mały tak marudził że musialam go wykąpać o 19:30 i poszedł spać o 20:30 o 1 dałam butlę MM i następne karmienie już cycem o 6 rano... ale oczywiście w nocy po MM i tak się budził i tak... ;/
i od 7 na nogach... mały dostał napad śmiechu 😁 i teraz powoli sam zasypia na leżaczku...

Natalia trzymajcie się ciepło, wszystko będzie dobrze... Majeczka jest silna!! trzymam kciuki i daj znać jak będziesz mogła co i jak...

Agn u mnie właśnie dzisiaj pług przejechał ale co z tego jak dalej pada śnieg bez przerwy i dalej jest zasypane ;/ a też czekam na kuriera 😁

marylu bardzo dziwny ten pępuszek Krzysia... 🤨

Mixidixi wszystkiego najlepszego dla Wiki!! 🙂

co do choinki to u mnie zazwyczaj ubiera się kilka dnia przed świętami albo nawet w dniu wigilii... i u mojego M w domu to samo... i zawsze jest żywa i pachnąca... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia trzymaj się dzielnie i daj znać jak coś będziesz wiedzieć:-)
Karolka mi kazała dawać raz dziennie 5 kropelek i całe opakowanie zużyć 🙂
Mixi wszystkiego najlepszego dla Wiki 🙂
Pati, Deira też myślałam ze wykorzystam macierzyński, później zaległy urlop i tak po Wielkanocy chciałam wrócić ale dzwonił do mnie kierownik czy dałabym radę wcześniej a wiem że jak ja nie wrócę to będą musieli kogoś zatrudnić i później już mogę nie mieć gdzie wracać a wiecie jak mamy kredyt mieszkaniowy to też inaczej się na to patrzy... No i gdybym miała Olę zostawić komuś obcemu to pewnie też bym się nie zdecydowała ale mój M świetnie sobie z nią radzi i wiem że zostawiam ją w dobrych rękach:-) Mam nadzieję ze jakoś dam radę bo narazie staram się pogodzić z tą myślą 🥴

A propos wit D to wczoraj pytałam lekarki i powiedziała że bez względu czy dziecko jest karmione piersią czy MM to wit podaje się codziennie do ukończeniu 1 roku życia a później w okresie jesienno-zimowym (czyli w naszym przypadku prze 1,5 roku bez przerwy) 🙂 ia tak do 18 roku życia 😮 co mnie zdziwiło bo ja nie pamiętam żebym brała tak długo wit D 😁

Aha a wczorajsze szczepienie muszę zaliczyć do udanych. Śmieję się że Ola czuje respekt przed tatą bo jak pojechał z nami to od razu umiała się ładni zachować. Pośmiała się trochę pogadała tylko przy samym szczepieniu płakała ale zaraz po dostała w szpitalu jeszcze butelkę i się zaczęła śmiać a później zasnęła 😁 A Pani dr ją pochwaliła że bystra i widać że zahartowana bo my przegadałyśmy kilkanaście minut a ona leżała na golasa w gabinecie i się zajmowała badaniem otoczenia i nawet zimno jej nie było 🙂 I ma już 5300 i 63 cm 🤪, chociaż jak czytam wagi waszych dzieci to moja i tak drobinka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂
biedna Majeczka 🤨 wszystkie trzymamy za Was kciuki, Maja na pewno da rade, silna jest i wszystko bedzie dobrze 😘 😘 😘

Ula dochodzi do siebie po tym rozdraznieniu wysypką, a sama wysypka znika, prawie sladu po niej nie ma 😁 na razie daje malej dalej Bobotic na te wzdecia bo jej pomaga, jak sie skonczy to zaczne dawac ta BioGaie. Teraz moj aniolek spi slodko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja córcia pobiła dziś swój rekord w spaniu, od 21 do prawie 6, czyli spała 9 godzin bez przerwy 🤪 🤪
Nakarmiłam ją i poszła spać dalej… 😮 i ja też no i obudziłam się o 9 ☺️, a ona jakoś przed 10 🙃

Efek, wanilka – ja też kupiłam sobie biustonosz tej firmy – Alles, noszę go od prawie 3 m-cy i mogę stwierdzić, że jestem z niego bardzo zadowolona i teraz chyba kupię sobie jeszcze drugi, ten cafe latte bo zamierzam jeszcze ze 3 kolejne miesiące piersią karmić, więc na pewno wynoszę a te odpinane miseczki są bardzo wygodne

Mixi – wszystkiego naj dla Wiki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry mamusie, u nas nocka dobra, ja padlam przed mala bo okropnie sie czulam i wymiotowalam pol dnia 😞 maz przejal mala jak wrocil o 21.30 z pracy bo ja juz nie moglam..ale powiedzial ze mala zasnela o 22 i spala do 7 a potem znow o 7;30 zasnela i tak do 9 🙂
teraz znow spi 😁
zwykle chodzi spac o 22/23 a wstaje 8;30 bez zadnej pobudki 🙂
wczoraj spala i gaworzyla na przemian 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy po pół godzinki spacerku. Dla mnie za zzzzzzimno! Mam uszy skostniałe mimo czapki 🥴 Mała za to cieplusia bo ubrałam ją w cienki kombinezon i śpiworek misiowy. A pod kombinezon pajacyk, cienki sweterek i cienkie spodenki. I przesadziłam 😁 Śpi sobie teraz w łóżeczku rozebrana już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aż mnie ciarki przeszły jak przeczytałam wiadomosc od Natalii 😞 dziewczyny musza byc dzielne 🙂 jestem ciekawa jak tam u nich, czy wszystko ok 🙂

wczoraj wyszorowalam piekarnik bo cos mi sie przypaliło i jak sie grzał to strasznie smierdział 🤢 a plan był na robienie pierniczków z córka (kupiłam taki zestaw foremek i malutki wałeczek i trzepaczke w biedronce za 12.99zł) pierwszy raz robiłam i strasznie łatwo i szybko poszło. jutro ozdabiamy i czekaja do świat. Młodej sie spodobało i sie zmeczyła i po 20juz spała. A ja mam skleroze bo tylko na ostatniej blaszce zrobiłam dziurki na wstazke zeby powiesic na choince 😮
zrobiłyscie mi ochote i jutro ubieramy choinke 🤪 moze namówie meza na zywa 🤪

co do staników... kupiłam na allegro ale nie jesetem zadowolona bo sie taka szmata zrobila. a 2 kupiłam w textil market i druty powyłaziły po dniu chodzenia. postanowiłam i kupiłam staniki lekko usztywniane (koronka na zewnatrz a od wewnatrz bawełna) z fiszbinami. i duzo lepiej mi sie w nich karmi i chodzi niz te cuda do karmienia i mocno usztywniane gąbką.

u nas pada śnieg wiec siedzimy w domu, chyba ze przestanie padać 🙂

mixi sto latek dla Wiki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi wszystkieg najlepszego dla Wiki 😁

A my byłyśmy na spacerku wokół domu 😁 Słońce świeci więc Maja zażywała świeżego powietrza prawie dwie godziny a ja w tym czasie przygotowałam obiad 😁 Teraz leży rozebrana w łóżeczku i dalej śpi. Ja Mai na spacer zakładam podkoszulek, rajstopy, spodenki i bluzeczkę. Do tego kombinezon (nie jest za gruby) i dodatkowo wkładam w śpiworek. I myślę, że jest w sam raz. Jak by było bardziej mrożno to jeszcze użyłabym kocyka, bo śpiworek cienki i lużny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...