Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc
Bozeee jaka jestem wyczerpana 😠 Oby jutro był lepszy dzień
Paula trzymajcie sie:* Rota z tego co wiem może trwać dość długo 😞
Deira jaki słodziak w wózeczku! gratuluję ząbka
initram ciekawe co Twój m na to wszystko ... oby się coś zmieniło-na lepsze!
Doti super że nie ma śladu! 🙂

Ile czekałyście na drugą jedyneczkę nim wyszła?! a ta pierwsza jeszcze nam do końca nie wyszła 😉
Chce zacząć ćwicyzć z chodakowską. I teraz pytanie, od czego zacząć skalpel/killer czy coś innego? Najbardziej zależy mi na wysmukleniu ud i pośladków. Brzuch mam 70cm 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti super wieści 😁

Oglądam pogodę, kilka najbliższych dni ładniutkich 🙂

Marylu zależy jaką masz kondycję 🙂 Skalpel najprostszy na początek, przynajmniej u mnie 🙂

Taka jestem rozbita, nic się skupić nie mogę 😞 Wojtek też coś dziwny... Obiadek zjadł ze smakiem, potem pospał na spacerze a deserku później już nie chciał, mimo, że to samo jabłuszko dzień wcześniej wcinał i wołał o więcej 🥴

Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór,
co nieco dałam radę nadrobić... ale mam takie zaległości że wybaczcie nie udało mi się więcej...

Doti dobrze że wszystko ok.
Pauleczka współczuje i życzę dużo zdrówka Milence a Tobie dużo sił i cierpliwości... będzie dobrze!!
Deira gratulacje ząbków!! i jaka śliczna Natalcia na spacerku 🙂
Inirtam dobrze zrobiłaś! ja też swojemu pojechałam i od ostatniej kłótni jaką mieliśmy zdecydowanie się zmienił 🙂
Kasia u nas na piętce też nic nie ma... a Oleńka ślicznotka.

wszystkie dzieciaczki są takie śliczne że nie mogę się na nie napatrzeć! 🙂

a co u nas??
różnie, czasami nie nadążam z kupami, ostatnio kilka dni z rzędu mały wali w nocy minimum 3 kupki... w dzień kolejne 3 i pampy idą jak szalone, wcześniej marzyłam o tym żeby sam się wypróżniał a dzisiaj to zaczynam się zastanawiać czy wszystko ok?
ale kupki ładne, żółte (czasami zielone - jak podaje herbatki ziołowe i szpinak 😁 )
Szymon w dzień ma strasznie różne humory, wszystko gryzie co popadnie, białe kreseczki coraz to bardziej widoczne, i jego zachowanie oraz częste kupki zwalam na ząbkowanie... oby to się jak najszybciej skończylo !!

u nas od tygodnia pogoda wręcz wiosenna więc ciągle przebywamy na dworze... Szymon dzisiaj 2h spał w słoneczku a ja miałam czas na skończenie książki. już nie mogę się doczekać prawdziwej wiosny i lata!!

mąż z dnia na dzień staje się bardziej samodzielny i więcej mi pomaga co mnie cieszy...

dobrej nocy... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, udało mi się jako tako nadrobić zaległości:

Kasiu, pytałaś się o krem do twarzy. Ja używam w tej chwili Emolium na dzień, a jak wychodzimy na spacer to smaruję jej kremem Hipp. I jestem zadowolona. A co do Oli, to ja nie wiem co ty chcesz od jej fotogeniczności. Ona jest prześliczna na zdjęciach 🙂
Agnieszka, jak tam Majeczka po szczepieniach? Mam nadzieję, że wszystko dobrze.
Sandra, ale Ci zazdroszczę perspektywy mieszkania w tak dużym lokum 🙂 I w tak wysokim. Uwielbiam tak wysokie mieszkania 🙂 A na temat okien nic nie mów 😉 Moje wyglądają jakby je stado ptaków ufajdało… I nie wiem od czego takie brudne 😮 Od jutra zabieram się za mycie. Jak zwykle po 1-2 dziennie i do końca tygodnia będą wszsytkie czyste 🙂
Pauleczka, współczuję Ci przejść. Mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędziecie się tego rotawirusa.
Efek, ja też się nie mogę już doczekać, kiedy buty do biegania założę 😁 A cyce dobrze opatulę i nie mam zamiaru się nimi przejmować. Bardziej boję się wydolności, która mi chyba spadła do kompletnego zera… 😮 Jak przebiegnę kilometr bez zadyszki to będę szczęśliwa, hehe 😁
Inirtam, super, że udało Ci się na swoim postawić z Tymkiem 🙂 Wytrwałości życzę 🙂 No i powodzenia w spotkaniu z teściową. Cierpliwości przede wszystkim 🙂
Mixi, i jak tam, Wiki się przekonała do spacerówki?
Doti, super wiadomości! 🙂 A tak się bałaś, że będą ciąć 🙂
Wanilka, super, że Gabryś zdrowy. No i jak pięknie rośnie 😁
Karolka, fatalnie, że tak mężowi się porobiło, i to jak mówisz tuż przed ślubem. No oby jak najszybciej te antybiotyki mu pomogły.
Marylu, u mojej też ta pierwsza jedyneczka nie wylazła jeszcze w całości, a druga to tak na razie na niecały milimetr jest widoczna 🙂 Na przebicie się tej drugiej to czekaliśmy dwa dni 😁 Ale białą kreseczkę już było widać od jakiegoś czasu.
Isa, wytrwałości życzę. Unas najgorszy to był każdy wieczór na dzień przed przebiciem się ząbka, i jednego i drugiego. Nie można było małej uspokoić, tak się darła. Nic nie pomagało… 😞 Zaopatrzcie się w razie czego w paracetamol dla Szymusia.

A mi się już nawet nie chce pisać, jak jestem wk…wiona, gdy oglądam wiadomości. Wyć aż się chce, gdy się patrzy na dramat rodziców, którzy stracili dziecko przez czyjeś durne błędy albo zwyczajny brak zrozumienia sytuacji i kompletny brak empatii… Szkoda słów… 😞 😞 😞 Dochodzę do wniosku, że przez telefon, żeby karetkę przysłali to trzeba chyba skłamać, że dziecko ma nie tylko 42 stopnie, ale że nie może oddychać, jest sine, brak kontaktu. Może wtedy łaskawie ktoś karetkę wyśle… 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja pamietam jak wzywalam do cioci.. Jedna przyjechala i pow. ze jelitowka..
Pozniej zobaczylam ze cisnienie spada a puls wysoki. zadzwonilam znow. Ciocia slabla w oczach. Wysylali mnie od jedngo do drugiego.. do czasu az moja cierpliwosc sie nie skonczyla!!!
Zjebalam ich od fiutow, ku... itp.. inaczej sie nie dalo...Ciocia Darka gasla mi na oczach...
W koncu sami z pomocy doraznej zadzwonili do mnie i wyslali karetke..
Pojechalismy do szpitala, cioci sie poprawilo...ale pozornie 😞
Za 3 h po 4ominutowej reanimacji nie zyla 😞( Za pozno bylo, okazalo sie ze to krwotok wew.

Ludzie tez za malo sie procesuja!!! Ja bym nie odpuscila tym dyspozytorom!!!
Do nas zadzwonili po calej sprawie, ze dyspozytor stracil prace... oki. super!! ale cioci zcia nic nie wroci... 😞

Nie dalam Titi dzis kaszki na noc i spi dluej niz standardowo!! nie 40 min, tylko odpukac juz 1,5h.. Wiadomo, ze jak ja bede chciala zamknac czy to sie obudzi. 🙂 Ale i tak lepiej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia. a ta kostka to tak z tylu pięty? czy od spodu stopy? bo z tyłu pięty mój też ma kostkę.
isa a jak przyżadzasz obiadek ze szpinakiem? bo chciałabym też małemu zrobić dla urozmaicenia 🙂
deira. u nas od urodzenia maly ma biala kropke w miejscu prawej jedyneczki- a jednak wybila sie lewa jedynka. a ta prawa to nie wiem kiedy 😞 podobno wyzynaja sie parami, a my czekamy czekamy i nic 😞

Też mi jest bardzo smutno z powodu Domniki, nie wspominając że nie dawno zmarł mały Bolek. Jak się posłucha wywiadów z rodzicami to żal ściska serce 😞 Do tej dziewczynki nie przysłali karetki bo dzień wcześniej widział ją lekarz?! dajcie spokój, utakich małych dzieci stan może się pogarszać z godizny na godzinę. Co zresztą się stało 😞 Trzeba jak widać być ostrym i ufać swojej intuicji.

Aaaa i pocisnełam skalpel. Straszniej go opisują niż faktycznie jest 😉 Jednak zakwasy będą bo nie ćwiczyłam od 3,4miesiąca ciąży 🤪 strasznie to brzmi ☺️

I jeszzcze znalazłam link do tego super koła które ma Natalie i Naisha
http://allegro.pl/red-kite-baby-siedzisko-sit-me-up-i3067527342.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki.
Ach ja w taką pogodę to nawet o 5 mogę wstawać jakoś więcej mam energii . 😉
Mam pytanko ja od jakiegoś czasu nic nie dawałam Wiki do jedzenia oprócz kaszki i cyca.
Teraz od dwóch dni je sloiczki marchewkę ,oczywiście ma kropki koło buzki ale nic poza tym .
Mój mąż kupił ostatnio zupkę jarzynową w której jest kalafior ,groszek ,marchewka i ziemniaczek i się zastanawiam czy jej podać ,bo jak ją uczuli coś to skąd będę wiedziała co ?
Ale raczej nie ma osobno groszku i kalafiora w słoiczkach 🤔
Jeżeli chodzi o spacerówke to wczoraj się przyjeła tylko nie może mieć okrycia na nóżki bo się denerwuje ,że nic nie widzi 🙂
Poszłyśmy wczoraj na plac zabaw wyjełam Wiki z wózka i obserwoała dzieci biegające i bawiące się ,ale się do nich śmiała i potem już nie chciała wejsc do wózka gnida jedna . 😁
Dzisiaj też spacerek .
Cos mnie gardło pobolewa 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie i Dzieciaczki 🙂
Nasza nocka dobra, kaszka przed po 20, usnęła przed 21, mleczko o 1 i 5 i wstałyśmy 7:15 🙂 Teraz po śniadanku znów pora na spanko. Starszy sie inhaluje bo go katarzysko i kaszel dorwały. A w piątek urodziny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja.
U nas nocki od dłuższego czasu do kitu 🤢
Mały nie chce leżeć za bardzo w gondoli- ale jakoś nie chce go jeszcze przeżucać do spacerówki ze względu na ten fałszywy wiatr- myślę, że poczekam jeszcze ze dwa tygodnie ( jak dam radę 😁) Wyciągnęłam z wózka gruby śpwór, wsadziłam kocyk, poduszkę podnosłam wyżej i Tymol jeździ w pozycji półleżącej. Zmieniłam też gruby kombinezon na nieco lżejszy i kupłam cieńszą czapkę- no i wczoraj obyło się beż płaczu 😉 zobaczymy co będzię dziś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

bez wątpienia idą nam zęby !! dzisiaj w nocy Szymon od 1 do 2:30 budził się praktycznie co 15 min i od 3 do 6:30 marudził, płakał i tak w kółko (i w międzyczasie zrobił 2 kupki) ... dopiero teraz odpłyną i śpi... jak masowałam ząbki maścią czuje jednego ząbka, jeszcze się nie przebił... eh;/ a mi rośnie ósemka ! i też boli mnie całe dziąsło aż do ucha! 😞

marylu my też mamy to siedlisko pompowane, świetna sprawa... (tylko inne kolory) dzisiaj jak Szymi będzie miał dobry humor to postrzelam mu w tym fotki, bo ostatnio właśnie tam uwielbia siedzieć 😁
mixi gratulacje !! no ale co za dużo to nie zdrowo ! :P

moją dietę szlak trafił i ćwiczenia też... troszkę mi żal bo byliśmy już tak daleko, i człowiek się lepiej czuł jak troszkę poćwiczył, no ale teraz przy Szymonie nie mam czasu nawet po dupie się podrapać... a jak już mam chwilę czasu to wolę kimnąć z nim i zbierać siły na kolejne godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
U nas nocka tradycyjnie do d... Mały spał do 1:30 spokojnie, zjadł i do 5:30 budził się co godzinę. Masakra!
U nas pogoda też ładna, więc na spacerek skoczymy. Dzisiaj do Kubusia przyjeżdża starszy kolega 🙂 będzie zabawa!
Mixi szalejesz! Wiki cię tak wysysa,że zaraz nic z ciebie nie zostanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu zawsze daje pół marchewki, 1 cały ziemniak (duży!) i kroje w drobną kostkę (ale nie za drobną) i gotuję na wodzie, dodaje liście szpinaku (garść) i to wszystko gotuje do miękkości, po ugotowaniu odcedzam z wody, dodaje troszkę soku jabłkowego (nie za dużo) no i miksuje blenderem na masę.

oczywiście wszystkie warzywa pochodzą z mojego ogrodu, szpinak również, moja cała rodzina uwielbia szpinak więc zawsze w lecie mamy kilka rowek posadzonych i zamrażamy całe liście. fajna sprawa.

a Szymek wtrynia że aż miło popatrzeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
A u nas wyjątkowo udana noc 🙂 mały budził się co 2,5h, w między czasie tylko na smoka, albo przytulenie. Więc czuję się wyspana 😉 Niestety zakwasów brak po wczorajszym skalpelu 😠 albo są bardzo delikatne. Muszę się bardziej przyłożyć 😉 😉 Jednak jak człowiek poćwiczy to od razu ma więcej energii, chęć do działania i plus100 do dobrego humoru i samozadowolenia 😉
isa współczuje i Tobie i Szymusiowi :* muszę szybko zamóić to koło 😉
mixi super 😉
miłego dnia 🙂

dzięki za przepis, dziś wqypróbuje! może zasmakuje małemu, bo sama marchewka i ziemniak mu nie wchodzą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

ja od dziś zaczęłam ćwiczyć, wstałam o7.30 i włączyłam ten Skalpel... kurde lało się ze mnie na końcu, a i tak czasem nie udawało mi się zrobić tyle powtórzeń co Chodakowska 😮
wniosek: kondycja do poprawki!
a jutro pewnie zakwasy będą... oj będzie boleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...