Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no to nie jestem sama 😲 juz myslalam, ze to ze mna cos nie tak...najpierw mnie wszystko bolalo i seksu nie bylo, bo normalnie lzy w oczach, a teraz raz po raz cos jest ale jak dla mnie juz nie tak fajnie jak przed ciążą 😮 caly czas licze na to, ze w koncu mi minie...

A tu Ulcia padla mi podczas wcinania wieczornej kaszki 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/829/p4022011.jpg/][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/9928/p4022011.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To u mnie tez raz... i mi dodatkowo dochodzi problem nawilzenia.. jakos sie skupic nie moe, bo cicho cicho, bo sie obudza i jakas zestresowana jestem 😞( A poza tym mi sie wydaje, ze jak moj maz patrzy na mnie nago to... jakos srednio mu sie widze...;//

Ja nie wkladam do takich sprzetow..
Wlasnie mialam komus, pisac, bo ktoraz z Was pisala, ze ma maluch za malo mazi stawowej, wiec dla niego zdecydowanie odpadaja wszelkie skoczki i chodziki....
Nie pamietam za cholere u kogo to bylo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, bardzo chętnie dalabym Ci jakiś sprawdzony przepis na ustawienie faceta, ale chyba takiego nie ma... 😞 wiadomo, że każdy co innego z domu wynosi, a takie nawyki ciężko zmienić, zwłaszcza jeśli są wygodne... Jeśli jesteś w stanie przyzwyczaić się do takiego zachowania m, to nie wiem, czy jest większy sens podejmowania próby, bo tylko sobie nerwy zszarpiesz... Bo niestety kurcze m też musi chcieć zmiany, żeby cokolwiek się udało, a stawianie, w ostateczności, sprawy na ostrzu noża wcale nie jest proste i skuteczne, tym bardziej, gdy są dzieci, ech...

Calusy dla Mai i Boryska :*:*:*


Mixi, jeśli w jakiś sposób Cię o uspokoi to potem Ci, że moja chrzestnica miała 8 miesięcy i 8 zębów 😁 więc wszystko możliwe...a jej siostra pierwszy ząb w ósmym mmiesiącu dopiero 🙂

Także, jak nie niektóre maluchy nie mają zębów, to też nie ma się czym martwić, bo tak naprawdę, to chyba im później tym lepiej 🙂 później zaczną się też ewentualne problemy z dziurami w nich 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂
Aisza zdrówka dla Boryska :*

Jeśli chodzi o seks to ja ochotę może bym i miała ale czasowo sie zgrać z M nie możemy. On chce zawsze rano (bo wyspany i wypoczęty) a ja wieczorem kiedy dzieciaki śpią i ja mam komfort psychiczny 😉 Ostatnio był wybitnie napalony - chyba wyczuł dni płodne hahaha

Powiem Wam że ten okres choć bolesny nie jest to zaczyna mnie coraz bardziej osłabiać. Na początku był delikatny tak jak przed ciążą a teraz zaczyna się lać coraz bardziej a ja czuję się osłabiona.

Ja na zęby nie czekam, tylko chcę żeby przestały drażnić... Starszemu jak wychodziły to kilka tygodni po tym jak cała dwójka wylazła poszliśmy na pierwsze plombowanie bo była zdemineralizowana. Nie było łatwo..

Inirtam, ja mu dam radę jak sie wyprowadzimy... 😠 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla solenizantów Mai i Boryska 🙂
Ulcia słodziutka 🙂
Kubuś od 20 śpi, tylko coś nie spokojnie, nie może sobie miejsca znaleźć... wypił 130ml mleczka z łyżką kaszki, zobaczymy jak pośpi.
A propos tematu seksualnego, to ja nie mam problemów, może dlatego,że miałam CC i szybko wszystko wróciło do normy, wiadomo, że jak mały śpi, to troszkę się stresuję myśląc o nim, ale staram się odprężyć i jest dobrze :P
No i zdjęć z chrzcin jeszcze nie mam, może jutro...
:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze jedno pytanko: Mała przy tych wędrówkach po łóżeczku nie raz się przewróci. Oczywiście najczęściej cierpi głowa bo inaczej być nie może 🥴 Czy w sytuacji kiedy przewróci się tak że szczebelkiem trafi w ciemiączko, powinnam zwracać uwagę na coś specjalnego? Nie chcę się niepotrzebnie nakręcać a moje dzieci mają skłonność do uderzeń w głowę (jakby innych części ciała nie miały 🤔 ) więc boję się że zignoruję coś poważnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

No w końcu was nadrobiłam 😁

Najlepszego dla Boryska i Majki oraz spóźnione dla Natalki 😘

Deira ja już kilka razy rozmawiałam z moim M na temat drobiazgu od dziadków dla Mai. Swojej pierwszej wnuczce wciskają na każdym kroku a Maja nic nie dostaje bo, jak twierdzą jest jeszcze mała i nic nie rozumie a zresztą ona wszystko ma. Tłumaczyłam mojemu M, że ma, ponieważ moja mama zasypuje ją prezentami a od dziadków nie dostała nawet symbolicznego misia. Ja również nie wymagam nie wiadomo jakich prezentów, ale skoro jednej dają to dlaczego nie podarują czegoś drobnego drugiej? Mój M nie ma odwagi, by im coś powiedzieć ale ja tylko czekam, aż nadejdzie jakaś okazja.

Sandra ale się uśmiałam z tych kotletów 😁 a Nadia rozbawiła mnie do łez i Tatiana swoją minką, jak ją siostra posmarowała 😁 I ja też z tych, co nawet nie myślą o seksie. M się już irytuje, na szczęście ostatnio śpi u Mai, żeby się wyspać do pracy, więc mam spokój 😁

Karolka moja Majka ma już prawie 7 miesięcy i też sama nie siedzi, nie wiem, czy powinnam się zacząć martwić 🤔 Ulcia przesłodka, moja nie zje z łyżeczki jak jest śpiąca 🤨

Isa Szymonek ma niezłą frajdę w chodziku. Ja jestem z tych mam, co kupią chodzik dla malucha pamiętam, jaką frajdę miała starsza a ja kilka minut luzu. Ale poczekam jeszcze, aż będzie sama już siadać.

Madzia super, że wszystko się udało 🙂

Mixi Buffy
ale wam się dzieci z zębami rozszalały. U mojej nic nie widać i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie był jakiś ząb 😁

Latka szkoda, że będziesz tak daleko, bo też zaprosiłabym cię na kawkę 😁

U mnie dziewczyny z brzuchem ok. ale jak nie urok to sraczka. Jestem już umówiona z chirurgiem bo coś mam pod skórą między mięśniami na udzie 😮

Mój M mnie natomiast dzisiaj wkurzył. Owszem, całe święta zajmował się Mają ale to przecież również jego dziecko a ja nie leżałam, bo miałam kaprys, tylko z bólu. No i dzisiaj poszedł sobie na piwko, bo on musi odpocząć i mieć czas dla siebie. Nie miałabym pretensji, niech sobie idzie ale po co zaznacza, że musi mieć czas dla siebie? A kiedy ja mam mieć czas dla siebie??? Powiedziałam, że w sobotę przyjeżdża do mnie przyjaciółka z Danii z facetem i to ja będę tym razem „odstresowywać się” a on ma się zająć dzieckiem i koniec, bo więcej do domu nikogo nie zaproszę.

A moja Majka od wielu nocy budzi się setki razy, nawet płacze jak jest głodna, czego wcześniej nie robiła. No i mata piankowa jest już co raz bardziej zbędna, ponieważ w kilka chwil potrafi się z niej sturlać na kafle i pod firankę, uwielbia ciągnąć za makarony a ja boję się, żeby jej karnisz na głowę nie spadł, bo mój M już trzy razy go montował i za każdym razem trzyma się on na słowo. Jeszcze trochę i ściągnę firany.
Dziecko zrobiło mi się marudne i jęczące, wciąż musi mnie widzieć, chyba ma skok rozwojowy i lęk separacyjny 🤔 No ale i tak długo była grzeczna, więc narzekać nie będę, że nie śpi po nocach 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę, moje dziecko jest chore 😞 Cały dzień była jakaś senna. Po południu grymasiła przy jedzeniu a 2 godziny temu w ciągu 30 minut temperatura skoczyła jej z 37,5 do 38,9 😮 Jak już przekroczyła w takim tempie 38,7 dałam jej pedicetamol. Wywietrzyłam w pokoju, położyłam chłodny kompres na czoło, przystawiam do cycka prawie co 15 minut. Teraz spadła jej do 38. Mam nadzieję, że to nic groźngo, aczkolwiek od kilku minut mi troszkę pokasłuje 😞 Położyłam do łóżka, ale spać nie chce. Leży bidulka w tym łóżeczku cichutko i rozgląda się po pokoju 😞 Coś czuję, że mam dziś nieprzespaną noc, bo będę przy niej czuwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Eeee.. Aisza, niefajnie 😞(
Albo jakas wirusowka i niezyt jelitowo-zoladkowy albo gardlo zawalone 😞(

Ej, moge intymne pytanie?? 😞 Czy Wy macie ochote na seks?? Ja wcale, jakies opory mam 😞( Maz juz powoli sie mega irytuje ;/


My to tam ostro na calego 😁 😁 tabletki biore takze zawsze mamy jakies tam zabezpieczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do chodzika to nie myslcie ze tam dlugo i czesto siedzi bo akurat staram sie go tam za czesto nie wkladac w sumie co jakis czas na 5-10 min max. A ortopeda stwierdzil ze moge go wkladac ale nie za czesto. Szymek siedzi juz calkowicie sam i stoi na sztuwnych nogach a jak go tam na chwile dam to przynajmniej mi rece odpoczna. A chodzik dostalismy wiec uzywamy.

Karola Ulcia sliczna 🙂

Co do seksu to mi ten okres niecheci przeszedl i jest ok 🙂 moze po cc szybciej sie przelamalam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam juz dosc, proszenia, pytania mojego M czy skonczy na czas..ile mozna.. codziennie pytam -codziennie dostaje odpowiedz, jak dzis "skoncze napewno o 18:30!" godzina 20:30..dzwoni, juz bylam tak splakana i zla ze rzucalam tym telefonem, codziennie ta sama gadka i codziennie to samo!..ja rozumiem ze on musi pracowac, cale dnie bo taka jego umowa, powiedzial ze CZASAMI bedzie musial zostawac dluzej ale on to robi CODZIENNIE. a w dzien wolny oglada filmy, zrobimy zakupy, pobawi sie z mala, wszystko na mojej glowie..w dodatku mala zabkuje od rana ryczala wkladala piesci do buzi i sie darla caly dzien na moich rekach, wpadla w taka histerie ze razem ze wspolokatorka probowalysmy ja uspokajac przez godzine, az wkoncu skonczylo sie na nurofenie i butli mleka po dlugim czasie i padla, mam dosc po prostu dosc..
jeszcze ten caly wyjazd do Polski, sie tylko zamartwiam jak to bedzie, moja babcia od kiedy jestem z M i zaszlam w ciaze tylko mnie i jego i mala obrazala, co chwile cos slyszalam jaka to ja zla nie jestem , jak to sobie zycia nie zmarnowalam, ze moj maz to terrorysta bo jest ciemnoskory i z innej kultury a NAisha to bedzie murzynka, moge tego wymieniac i wymieniac, caly czas milczalam, slalam kartki skladalam zyczenia nie odezwalam sie zlym slowem , powtarzalam sobie ze ona sie zmieni, ale coz.. chyba na marne, za to moj dziadek zakochany w Naishy, kupilam im prezenty, sama nie wiem co robic jechac - nie jechac do niej..wszystko sie zebralo i juz nie wiem co robic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie myślę że po prostu musisz usiąść z M i na spokojnie porozmawiać. Wytłumaczyć że rozumiesz że on musi zarabiać ale jego obowiązkiem jest też pomoc Tobie. Nie wiem jak to jest w jego kulturze, jakie są zwyczaje i podział ról w rodzinie, ale to jest przesada żeby codziennie po godzinach zostawać. A może jego przerosło to ile obowiązków jest przy dziecku i woli w pracy posiedzieć?
A a babcią to ciężka sprawa, bo polacy lubią wrzucać wszystkich do jednego wora. Myślę że jak przyjedziecie i będzie miała szansę poznać Twojego męża i córeczkę, to zmieni zdanie. Podejrzewam że jako katoliczka babcia bardziej ma za złe to że zmieniłaś kulturę i wiarę a nie to że Twój mąż ma inny kolor skóry. Choć starszych ludzi czasem ciężko zrozumieć...

Współczuję ząbkowania. Pamiętaj że paracetamol i ibuprofen możesz podawać naprzemiennie. Jak widzisz że Mała sie męczy to od razu daj coś na ból 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...