Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Inirtam nasz też płakał na początku w kąpieli, okazało się, że M robił mu za ciepłą wodę, a w łazience miał za zimno i było nie tak. Teraz płacze na koniec jak zakładam mu czapkę - tego nie jest w stanie znieść w żadnym przypadku 🤪 Może pokombinuj z temperaturą wody? I Wojtka uspokaja szum wody puszczonej z kranu 🙂
Macie czerwoną wstążeczkę w wózku? Hihi www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,12176150,Brudne_kalesony_i_czerwona_kokarda__czyli_jak_rodzice.html 🙂 Ja mam, choć sama nie wiem po co 🙂 i nie wiem co się odpowiada jak ludzie nachylają się nad wózkiem i mówią "Szczęść Boże" Tutaj tak robią, ja nie znałam tego zwyczaju 😮

Karolka - pierś już spita przez ssaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już się napaliłam na tą chustę: http://allegro.pl/pentelka-chusta-tkana-pomarancza-70cm-promocja-i2718817186.html

Mała właśnie leży z gołym tyłkiem w łóżeczku i się wietrzy 🙂 Trochę wrzeszczy - pyskuje bo mi ją teściowa przyzwyczaiła do łażenia z nią na rękach. Nawet to że jest na rękach nie wystarcza tylko łazić trzeba 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
efek napisał(a):
Inirtam nasz też płakał na początku w kąpieli, okazało się, że M robił mu za ciepłą wodę, a w łazience miał za zimno i było nie tak. Teraz płacze na koniec jak zakładam mu czapkę - tego nie jest w stanie znieść w żadnym przypadku 🤪 Może pokombinuj z temperaturą wody? I Wojtka uspokaja szum wody puszczonej z kranu 🙂
Macie czerwoną wstążeczkę w wózku? Hihi www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,12176150,Brudne_kalesony_i_czerwona_kokarda__czyli_jak_rodzice.html 🙂 Ja mam, choć sama nie wiem po co 🙂 i nie wiem co się odpowiada jak ludzie nachylają się nad wózkiem i mówią "Szczęść Boże" Tutaj tak robią, ja nie znałam tego zwyczaju 😮

Karolka - pierś już spita przez ssaka 😁


by ktos maluszka nie "ociotowal" mi tez tak mowia 🙂 raczej chyba kazde dziecko placze jak mu sie zaklada czapke 🙂 ja tez mam czerwoną wstązeczke z Matką Boską i w lozeczku czerwona wstazeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mielismy szczepienie podstawowe i na pnemokoki bo darmowe Majka ma ze wzgledu na wade serduszka...dostalismy list ze Maja jest juz wpisana na liste oczekujacych na operacje...eh juz mnie nerwy znowu dopadly.... 😞 😞 😞 musimy z Bartkiem przed operacja oddac krew bo jest potrzebna przy operacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry Wieczór ! Normalnie brakuje mi czasu na forum. Małą jest kochana, ale ciągle domaga się cyca, 20 do 30 minut karmienia, potem z 15 minut noszenia i odbijania, bo inaczej mi się ulewa dziewczyna, aż nosem mleko idzie....potem chwila na małą drzemkę i znowu karmienie.
Wieczorem od 20 do północy to juz masakra, i dopiero okolo 1 w nocy zasypia i śpi do 3 lub 4.
Deira...też niestety mam problem z zastojem, jak mi ściągnie mleko Mała to guzek się zmniejsza, jak mnie potrzyma ze 3 godzinki to znowu się pojawia. Nie mam ani gorączki ani zaczerwienienia, więc sama nie wiem czy iść po antybiotyk na to, tak jak mi doradzała położna, czy narazie jeszcze poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
My mieliśmy koszmarną noc 😞 😞 😞 Mała dostawała co godzinę takich ataków suchego kaszlu, że aż się robiła sina na twarzy i zaczynała się dławić, krztusić i dusić. Byłam przerażona 😞 Praktycznie nic nie spaliśmy. A ja już miałam najgorsze wizje. Wcześnie rano M zadzwonił po położną. Zjawiła się w ciągu 20 minut. Trochę nas uspokoiła. Obejrzała Małą, zrobiła drobny wywiad co i jak i doszła do wniosku, że najprawdopodobniej w mieszkaniu mamy bardzo suche powietrze, a że Mała często śpi z otwartą buźką, to wysycha jej błona śluzowa i ma takie ataki. Kazała rozszczelnić okna, położyć mokre szmaty na kaloryfery, ewentualnie zakupić nawilżacz powietrza. Wyciągnęłam stary higrometr i faktycznie rano było 28% wilgotności. W tej chwili dochodzi do 50%. Mała w ciągu dnia parę razy miała jeszcze takie ataki, ale już spokojnie spała i w sumie ładnie dzisiaj ciągnęła cyca. Aż się boję nocy, ale mam nadzieję, że będzie lepiej.
Nie mam siły nadrabiać Waszych postów z dzisiaj. Może jutro nadrobię.
Dobrej nocki, kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała trzyma sama główke tylko nieraz jej sie zakołysze na boki 🙂
Chusta super sprawa dreptamy sobie w niej po domku ,mała zadowolona że blisko mamusi.
Ja szczepilam osobno te trzy i dodatkowo rotawirusy .

Doti strasznie tania ta chusta nie wiem czy to jest dobre.
Używki chodzą od 100 wzwyż .
Ja mam natibaby .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja drugi dzien praktycznie caly przespala.. 🙂) Zaraz biedulke budzic bede do kapania, ale chyba wykorzystam ,ze spi i Nadie poloze.

Ja nie mam czerwonej kokardki i nie zamierzam miec 🙂Choc przy Nadii mamuska mi wepchnela pod materac wstazeczke...

Krem z dynii pyszny 🙂 Pierwszy raz dynie jadlam 😁

Szczepie osobno kazdymi, podstawowy program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi Pentelka to polski producent i marcówki mi polecały tą firmę. Poza tym czy jak coś jest tanie to musi być złe? Nie wierzę że 5m materiału jest warte prawie 200zł!
Myślałam o samodzielnym zrobieniu chusty, w końcu jaka filozofia wyciąć kawał materiału i obszyć brzegi. Pytanie czy uda mi się gdzieś kupić w rozsądnej cenie materiał... Producenci chust kupują hurtowo więc mają taniej na pewno a czy mi się uda coś znaleźć w hurtowniach?

Żegnam się na dziś bo pora usypiać starszaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja właśnie ogarnęłam dom po chrzcinach 🤪
No w końcu będę mogła się byczyć 🤪 Chata wykończona, chrzciny za nami, w domku błysk, nawet w garderobie wszystko poprasowane 😁
Teraz mogą znajomi nas odwiedzać bo mam mnóstwo czasu 😁
Majeczka zasnęła jak zwykle ok 19 i będzie spała do ok 24-1 w nocy, potem jeszcze jedno nocne karmienie i kolejne nad ranem, przy którym zawsze robi kupkę 😁 Ale mam to dziecię poukładane 😁 Przeciwieństwo starszej siostry 😁
Teraz córa od tygodnia prosi mnie, żebym puściła ją na dyskotekę do Szczecina (my mieszkamy pod Szczecinem) i nie wiem, co mam zrobić 🤨 Ona ma dopiero 15 lat ale jej koleżanki jadą i mnie męczy 🤨 Nie pomaga tłumaczenie, że jest za młoda twierdzi, że jej nie ufam i w ogóle 🤔 I co ja mam zrobić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej_ 🙂 ja dopiero ogarnelam forum.
Moj mały jak sie urodził miał czerwoną pupcie po chusteczkach pampers sensitive. Więc zaczęliśmy przemywac pupcie woda i wacikami. Nie muszę smarowac niczym. Ani nie talkujemy. Ostatnio z lenistwa wrocilam do chusteczek w nocy i dobrze toleruje te pampers sensitive. Huggies Pure. I johnsosn extra sensitive.

Mixi ciężko sie wiazalo? Wyglada super. Ja zamowie sobie ta pentelke bo cena przyzwoita. A sama nie wiem czy mi podpasuje takie noszenie.
Efek ja mam czerwoną wstazke ale na lozeczku. Nie slyszalam o tym żeby mieć ja przy wózku
Agn super ze chrzciny za tobą. I twoja majeczka naprawdę grzeczna dziewczynka 🙂 a starszej pozwól isc, ale odbierzcie ja sami o wyznaczonej godzinie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mama ma te same dylematy z siostra. Ma 16 lat a chce juz byc dorosla 🙂 puscila ja raz to teraz co tydzien chce chodzic... 🙂) ale mloda jest rozsadna w miare i zawsze ze swoim 18letnim chlopakiem chodzi 🙂) moze warto jej zaufac 🙂))

A jesli chodzi o problemy z kapiela to na samym poczatku tez plakala Milusia 🙂 tak jakby bala sie byc naga.... zawijalam ja w pieluche tetrowa i z pielucha do wanienki. Teraz juz pieluchy nie potrzebujemy a malutka usmiecha sie do nas podczas kapieli , wiec chyba to lubi 🙂 :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasz krzyś to uwielbia kąpiel i od samego poczatkku nigdy nawet nie zaplakal. Nigdy go nie musiałam w tetre owijac. Chyba poprostu pasuje mu pluskanie sie 🙂

Ja mam wciąż braki pokarmu 😞 kurde ciągle pije, i prawie nic to nie daje. Przystawiam małego do obu piersi zeby rozruszal produkcję. Ale np w prawym cycku, jeśli próbuje wycisnąć coś ręcznie lub laktatorem to sie nie da;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 😁

Marylu masz rację, stwierdziliśmy że może jechać ale sami ją odbierzemy 😉
Pauleczka właśnie tego się obawiam, że będzier chciała jeżdzić na dyskoteki co raz częściej, ale chyba muszę się z tym pogodzić, taki wiek 🤨

A ja do końca nie znam maleństwa, napisałam wczoraj, że będzie spać do 24-1 a ona spała jednym ciągiem do 2:30 🤪 8 godzin bez mruknięcia 🤪 Potem jedzonko o 5 i kupa no i pobudka przed 8 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
Agn moim zdaniem 15 lat to za mało żeby iść na dyskotekę choć dużo zależy od charakteru i wzajemnego zaufania. Może faktycznie na początek powinniście ją zawieźć i przywieźć o konkretnej godzinie?
Mixi też uważam że chusta powinna być wytrzymała - stąd zastosowanie w nich splotu skośno-krzyżowego. Ale tak naprawdę takie maleństwa jak nasze utrzyma nawet zwykłe prześcieradło. Z tym że komfort noszenia będzie na pewno mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...