Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
http://www.poradnikmamy.pl/Noworodki-i-Niemowlaki/Rozwoj-i-wychowanie/Dlaczego-dziecko-placze.html

ciekawy artykul.... 🙂
to dobrze ze artur ccaly i zdrowy....juz rok temu jeden kolega ze studiow w moim wieku...utopil sie na pogorii na slasku podczas pracy....;( naprawde miala na roku tylko 1o kolegow i wszyscy byli wyjatkowi-zreszta to tragedia jak odchodzi tak mlody czlowiek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wszystkiego Naj z okazji naszego świeta 🙂 U nas nawet Ola dostała tulipanki 🙂

Olci ajuz lula a ja wkoncu mam chwile zeby napisac.Cały dzien jakis zakrecony był 🙂
Mimo ze mloda obudziła sie juz o 5 rano to cały dzien nie była zmeczona własciwie. Spała w sumie moze 1,5 godziny. Ale za to zadziwiła mnie dziś 🙂 pierwszy raz zdarzylo sie jej zasnac na macie 🙂 Az sie smiałam z niej bo fikała nogami rekami machała szarpała zabawki i w jednej chwili dosłownie zamkneła oczy i zasneła. Zdrzemneła sie z 15 min na macie obudziła sie i zaczeła sie dalej bawić. az z G sie smialismy ze zmeczyła sie zabawą i postanowila odpoczac chwilke i zamknąć oko. Poźniej to samo jak robiłam obiad. Stała w wózku w kuchni dość daleko odemnie bo smazyłam rybe męzowi a sobie parowałam - podchodze do wozu a ona kima 🙂
Smieszny dzieciak. Dzis przyszły nam nowe zabaweczki z allegro i tak sie zasmiewała do lalki ze az sie nie spodziwałam takiej reakcji. Strasznie sie emocjonowała nowościami 🙂

Karusia powiem Ci ze nie wiem czy do konca jest kwestia w noszeniu dziecka. Ja Ole nosiłam naprawde duzo jak była mniejsza ,prawie całymi dniami i tez martwilam sie ze sie przyzwyczai a teraz nie nosze jej prawie wcale. Potrafi sama w wózku spedzic troche czasu, na lezaku też. Rano spokojnie moge zrobic sobie kawke i sniadanie. Obiad zwykle robie z nią w kuchni - ona albo w wózku lezy albo siedzi w foteliku tym samochodowo - wózkowym ( na stałe go postawiłam w kuchni zeby nie łazić z lezakiem w te i z powrotem 🙂 I naprawde nie robilam nic zeby ja oduczyc czy coś. Samo jej przeszlo. Musi tylko miec jakies zajecie - zabawki itp. Wiec nie wiem od czego to zalezy...

Z innej beczki powiem Wam ze dzis pierwszy raz od urodzenia sie Oli tesciowa wzieła małą na rece. Rozwyła sie jak syrena... Odkładała ja do łózka szybciej jak wzieła 🙂 rózne osoby ja brały na rece i az takiej reakcji nie było wczeniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A propos jedzenia ja marchewke planuje dac pierwszy raz na swieta 🙂
Tylko tak sie zastanawiam jak to jest z tym mieszaniem naszego mleczka z kaszą. Widziałam ze sa smoczki specjalne do kaszy, macie cos takigo? czy łyzeczką? Nie mam pojecia 🙂 W sumie mi Ola pije cały czas ze smoczka 1 🙂 a i tak potrafi sie zachłysnąć a powinna juz pewnie miec taki pow 3 mies. chyba z wiekszymi otworkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja dzis dzien w rozjazdach:
dopołudia u tesciów okna, potem skoczyłam na zakupy, kupiłam cały pęk tulipanów od Maciusia dla babek z nazej rodzinki
Wyglądał ślicznie z tymi tulipanami, najpierw w przedszkolu dał Kari 🙂 potem mojej babci a na 15 jechaliśmy na kawkę z okazji dnia kobiet do mojej friend. tam byłsmy az do 18, potem pizza z tatuskiem i o 19 połozyliśmy dzieci do łóżek.
o 20tej pojechałam ze znajomymi babkami na wieczór do rest. fajnie było. teraz wróćiłam.

co do noszenia to nie powiem - M lubi ale nie noszę go duzo. ma 3 miejsca: łózeczko z karuzelką, mata i przenośny leżaczek i tak go transportuję jak mu sie znudzi byc w 1 miejscu. duzo potrafię przy nim zrobic, ale przyznam ze w tym momencie on jest moim priorytetem i wole isc z nim na spacer lbo polezec z nim na macie niz na szmacie latać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja dzisiaj zalatana, Hela marudna, więc musiałam ją trochę dopieszczać 😉 w międzyczasie sprzątanko, obiad, potem przyjechała moja mama zająć się Helcią na 2 godzinki, wyskoczyły na spacer, ja się wyszykowałam na kurs, potem zmiana warty, B przejął córcię, no i wróciłam o 21, jeszcze dosprzątałam. No i dziś przyszła paczka z ciuszkami dla Heli od kuzyneczki 😁 więc poprzeglądałam, posegregowałam, jutro wielkie pranie, ależ te ciuszki są cudne, do tego super jakości bo większość to brytyjskie, także zakupy ciuchowe mamy z głowy, na najbliższe pół roku, choć pewnie i tak się nie powstrzymam jak znajdę coś ładnego ☺️
Co do noszenia to ja też staram sie tego za wiele nie robić, jest to tylko transport z miejsca A do B lub zabawa (samoloty, Hela uwielbia to ostatnio) odbęknięcie lub przytulaki jak nam się zachce, ale nigdy zbyt długo bo nie daję rady z moim klocuszkiem 😉 no i jeszcze oswajamy się z chustą i są postępy
Baiser, tak, Bartek się wspina, ale późno zaczął, bo dopiero 4 lata temu, więc już raczej nie jest to jego droga życiowa, a jedynie mocno wciągające hobby 😉 na szczęscie B ogranicza się do Jury, ew. Alpy w wakacje, a nie Himalaje, tak a props ostatnich wydarzeń
Zmykam, bo jutro znowu maraton wiedzy od rana
Miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki za info w sprawie jedzonka. Ja sama już nie wiem co robić bo pediatra mi kazałą czekać z wprowadzaniem nowości a alergolog dziś powiedział, żeby wprowadzać. I to najpierw marchewka/ziemniak/ zupki a dopiero potem gluten... Sama nie wiem co robić bo w sumie do obu tych kobiet mam zaufanie... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Wiktorek od 6 nie śpi, więc się poświeciłam zabrałam go z sypialni, by mąż pospl sobie
po powrocie z delegacji. Teraz leży obok mnie i usnął.
Dziś jedziemy do księdza, bo jutro chrzciny i musimy się dowiedzieć co się kiedy robi.
Gosiaczek super,że ustaliliście datę chrzcin. Kompromis się udał.Może Ola coś wyczuwa od
teściowej skoro u innych był grzeczna.
Basier super,że Sofcia dobrze zniosła szczepienie.
Edith no to widzę,że masz wszystko rozplanowane na powrót do pracy. super.A tekst
jest przepiękny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
megan - u nas podobnie, my od 6.30 gaworzymy więc opuściliśmy sypialnie, o 7 dołaczyła do nas Kari i juz w 3kę urzędujemy a G spi 🙂

gofer- sama musisz zdecydować kogo posłuchasz. ja nie miałam styczności z alergologiem dlatego najpierw wprowadzm gluten a potem resztę. ale jeśli Piotruś jest alergikiem a alergolog zaleca inną kolejność to posłuchaj jej/jego

my dzis tradycyjna sobota, jakies sprzątanie, spacer, o 13 mam godz. lekcje. potem nas G zaprasza z okazji dnia kobiet na obiad do rest naszego przyjaciela - tam gdzie wcz spędziłam babski wieczór. jadłam pyszne tagiatelle z łososiem szpinakiem i orzechami włoskimi. pyyychaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My o 8 wstałysmy - noc całkiem przyzwoicie. Zasneła o 20, pobudka dopiero o 5 i na czuwaniu do 8. Teraz bawi sie w leżaku. a ja obok z laptopem i popijam kawke. Miałam dzis jechac do koscioła bo u nas rekolekcje ale napadało tyle sniegu ze ledwo samochody przejezdzaja 🙂 wiec nie wiem co z tego wyjdzie.
Adzi i anula miłego uczenia sie 🙂 i wszystkim miłęgo dzionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
u nas spokoj, wczoraj K wrocil z pracy, a ja do niego z haslem, ze chyba sie na siebie pogniewamy, bo zapomnial o dniu kobiet-za sekunde stanal przede mna z Tymusiem z bukietem, wiec wtopa jak nie wiem ☺️ potem ogladalismy film, oczywiscie jak to mam a zwyczaju usnelam.
Dzis bylismy na zakupach, chcialam sobie buty kupic, ale nic mi nie wpadlo w oko. Zaczelam cwiczyc skalpel, brzuchol jeszcze mam.
Milej soboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W koncu udalo sie i mi przysiasc na moment wiec wszystkiego Naj z okazji Naszego swieta. Wiem ze to bylo w piatek ale u mnie ostatnio kiepsko z czasem. Doba ma za malo godzin i brak mi czasu na przyjemnosci, ale tak to juz jest jak sie jest jedyna baba w domu. Moi panowie do wturu z kotem (tez plec meska) domagaja sie nieustannej uwagi. U mnie dzien kobiet spedzony jak kazdy inny dzien nic specjalnego. Kwiatka nie bylo bo nie chcialam dlatego ze w niedziele w anglii jest obchodzony dzien matki i licze ze moi panowie wtedy czyms mnie zaskocza.
Dzisiaj kupilismy nowy lezak dla mlodego bo do starego juz wagowo sie nie nadaje 😲 . Kubcio UWAGA wazy 8460g 🤪 w przeciagu 3 tyg przybral ponad 500g i to praktycznie na moim mleku (butle dostaje tylko na noc 120ml i czasem w dzien tez 120ml ale nie zawsze tyle wypija) czasem wylewam calosc bo on woli cycusia wiec u mnie nie sprawdzila sie regula ze jak raz da sie butle to potem cycek idzie w odstawke. Zmykam spac.
Przyjemnej niedzieli mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elmirka, wszystkiego naj z okazji dnia matki!!! 🙂 no i waga imponijąca Twojego Kubuska!!! wowwww....

ja w ferworze niedzielnego obiadu, na 11 msza, o 14 brat G sie zapowiedział (nagle i nie wiemy dlaczego...hmmm, moze jednak wesele bedzie szybciej... 🙂) )potem na 16 do mojej kuzyneczki kochanej na urodzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie i ja w niedzielny poranek 🙂
u nas kiepsko ostatnioo ze spaniem w nocy... ada potrafi sie co 2 h budzic i dojadac cyca...chyba sie nie najada pozadnie bo usypia przy cycku i potem szybko sie budzi...bo innej teorii nie mam 😞
za to przestala mi histeryzowac wieczorami..wczoraj sama po butelce usnela w lozeczku..co sie nie zdarzalo wogole!
ale mam good newsa za tydzien w e wtorek jedziemy do polski!!!!!!!! yupiiiiiiiiii...strasznie sie ciesze ze wreszcie! a ostatnio tesciowa sie zapowiedziala no wiesz teraz bede dzwonic i mowic kiedy przyjade ...tzn sama pociagiem...no ale sie najezdzi jak my za tydzien juz smigamy..:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie!
Thalia to miałas super niespodzianke 🙂 U nas były dwa bukiety jeden dla Oli drugi dla mnie - nie ma rady teraz bedzie tatus musiał podwójnie 🙂 Daj znać jak rezultaty po "skalpelu" 🙂
Elmirka no waga Kuby imponująca 🙂 No i wszystkiego naj z Okazji Twojego świeta dzisiaj! My musimy jeszcze poczekać 🙂
U nas noc tragedia. Mała po usnieciu obudziła sie o 21.30 płakała przez godzine. Brzuch ja bolał bo sie prezyła strasznie.Po przyłozeniu termoforu zasneła. i d tego dziasła bo przez sen łapki pchała do buzi i sie denerwowała. Później o 2.30 znów to samo i o 5.... Biedactwo sie umęczyło przez noc... A i ja z nią.... Ale rano zadowolona jak skowronek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda Karusia - nie mam co narzekać na spanie Oli. Ona spokojnie przespi 8-9 godzin ciagiem w nocy. Wczesnie chodzi spać bo juz po 19 jest mega zmeczona i przesypia do 4-5 rano zazwyczaj. Bo to oczywiscie tez róznie bywa. Ale dzis widac było ze ją cos męczyło bo płakała przeraźliwie. Nawet noszenie na rączkach nie pomagało. A takiej sytuacji nie było u nas od ponad 2 miesiecy jak miała ataki kolki. Teraz cos czuje ze przy zabkowaniu tak własnie bedzie wygladała nasza noc 🙂 Jakos przetrwamy ale szkoda mi dziecka bo sie denerwuje i meczy.

Karina fajnie ze jedziesz do domu - naładujesz akumulatory i odetchniesz 🙂 bedziesz miała pomoc przy Adzie 🙂 Mnie tez juz ciągnie a ledwie miesiac minał jak byłam u rodziców 🙂 Teraz dopiero na świeta pewnie na troche pojedziemy.

Ale mam dzis lenia... po obiedzie u nas, maz juz pojechał do pracy a ja nawet nie mam checi posiedziec przed tv. Olka spi wiec chyba i ja sie zdrzemne razem z nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Weekend niby wolny od uczelni ale jednak sa inne sprawy Wczoraj latalismy w poszukiwaniu płytek do lazienki i stanelo na tym ze nic i tak nie kupilismy bo sie nic nam nie podobalo al mamy jeszcze w planie inne miejsca w poszukiwaniu plytek zwiedzic moze sie uda cos zakupic bo cala reszte juz mamy tylko plytki i klej i jedziemy z praca 😉 na swieta na bank sie nie da skonczyc pozniej chrzciny wiec na raty ale pewnie okolo maja bedzie juz kompletna lazienka 😉 juz nie moge sie doczekac.
Poza tym wszystko u nas ok mala ladnie spi zmienilo sie jej z 5:30 na 6:30 pobudka wiec juz nie narzekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
C odo dnia kabiet to my dostalysmy rozyczki-nie lubie tulipanow wiec maz wie zeby nie kupowac 😉 dzis wieje wiaterek ale zaliczylismy rodzinne spacerek-zmarzlam jak diabli ale super tak sie dotlenic plany na tydzien mega zawalone jutro znow sklepy po pracy meza w poszukiwaniu plytek w srode rodzice kupuja z nami na pol prosiaczka i maz musi pomoc dla taty beda swoje wedlinki mniam mniam-moj tata umie sie zna wiec robi i smacznie mu to wychodzi a wczwartek 2 kontrol bioderek a w next wekend znow uczenia wiec nie wiem jak ja to przezyje i kiedy odpoczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W końcu miałam czas na doczytanie.. U Nas wszystko ok, tylko przez pogodę jesteśmy uwięzione w domku ! Dzień kobiet był u Nas super, tatuś z rana kupił kwiaty i małe podarunki , później ugotował kolację, wiec było miło 😉.
Elmirko no to Bubuś faktycznie spory chłopak 🙂 ale to tylko trzeba się cieszyć, że rośnie i zdorwy jest, pogodny chłopczyk !
Karusia zatem Polandia zbliża się wielkimi krokami 😁 odpoczniesz, nabierzesz sił i przede wszystkim spędzisz czas z bliskimi, bo przecież to jest najważniejsze..
Adzi faktycznie zabiegany dzień, ale szybko czas leci na kursach 🙂! Zawsze coś nowego do głowy wpadnie. Ja muszę zabrać się za naukę na kolejne egzaminy dla biegłych.. Jeszcze chce aplikować na ACCA i CIA
Gosiu i Thalia niespodzianka super z tymi kwiatami ! 😁 Mężowie się spisali ehehe
Edytka czyli według Ciebie najpierw gluten a później marcheweczki itp ??? Sama musze zacząc wprowadzać po malutku bo już mi lekarz rozpiskę zrobił... A właśnie jak jest z tymi kaszkami ?? To to samo co kleik ??
Anulka cos wiem o remontach, mega wykańczają :/ bieganie za wszystkim itp ale na końcu jak juz się siedzi w nowiuteńkim mieszkanku to jest mega satysfakcja, ja wciąż czekam kiedy ten nasz domek będzie gotowy..

U Nas jest ostatnio kiepski przyrost wagi, z racji tego że Sofijka nie budzi się w ogóle w nocy na jedzonko i od 20:30 ostatnio już śpi,.. Waży nie całe 6 kg, wiec bardzo mało przybyła przez 1.5 miesiąca. W ciągu dnia też mi je mało, teraz daje już więcej butli niż cycka, i z butki to tak zje czasami 90 ml czasami max 120... Będę ją obserwować, bo jednak nie może spowolnić z przybywaniem, bo to bardzo ważne. Ahh i skubana WSTAŁA mi wczoraj do siadu w gondoli !!! Alez było moje zdziwienie jak zobaczyłam jej czuprynę ponad wózkiem !!! Łapie się zza bok i podciąga, mały kombinatorek , ale dalej nie chce się przewracać z plecków na brzuszek.. mało ją interesują te boki
Życzę miłej nocki kobitki !
Mi L kąpiel przygotował bo się ostatnio żalilam, ze zero inicjatywy romantyzmu z jego strony eheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!
Wiktorek od dwóch dni budzi się w nocy co dwie godziny...:-( ehh padam. dziś już od 5:40
na nogach.Zjadłam śniadanko w towarzystwie synka i teraz on przysypia obok mnie,ale coś
mu ciężko idzie.
Wczoraj mieliśmy chrzciny i jesteśmy mega zadowoleni. Wszystko ładnie wyszło. W kościele
Wiktorek nie płakał. Zaskoczył księdza, bo gdy ten do niego podszedł to Wiktor się
do niego uśmiechnął tak jak najładniej potrafi. Wogóle nie płakał w przeciwnienstwie
do chłopczyka, który też był chrzczony. Podczas przyjęcia był bardzo towarzyszki. Siedział
chyba u każdego i z kazdym ma zdjęcie. Było nas 15 osób. Jedzenie smaczne.
Dzień uważamy za bardzo udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...