Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka,
T jezdzi z tylu przez poduszke.
Dzisiejsza noc to byla masakra, T budzil sie chyba z 10 razy, widocznie za duzo pospal wczoraj. Budzil sie i cyc, pociumkal troche i sen, potem znowu, najchetniej to by chyba z cyckiem w buzi spal. Mam nadzieje, ze to jednorazowy wybryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
thalia u nas jest tak ciagle..juz przywyklam ze Ada budzi sie czesto na cyca....zdarzaja sie takie noce ze po kilka razy..a sa takie jak dzis ze tylko 2 lub 3 raz..ale nie nalezy do tych dzieciaczkow ktore trzeba dobudzac na karmienie...niby mowia ze takie maluchy powinny tylko 2 razy wciagu dnia spac i juz 6 h ciagiem w nocy przesypiac...ale widocznie to tylko jakis procent bo u nas nijak sie to ma do tej statystyki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! U nas noc masakra. Juz dawno tak zle nie było. Pobudka chyba co 1,5 h. I płacz straszliwy. Ale przyczyne tez znam... brzucho ją bolał tyle ze nie wiem po czym bo nic nowego nie jadłam. Chyba ze po drożdżówce?!? Prawie cały dzien wogole nie chciała jesc cyca dopiero wieczorem. Ale co chwile i tak sie budziła. a od 4 rano to tez non stop cyc. I spała z cyckiem w buzi do 7. Obudziła sie jak gdyby nigdy nic i gadała jak zwykle. Całe szczescie maz w domu wiec zajał sie zebym mogła jeszcze polezeć. Ale lezenie skoczyło sie jak trzeba było pieluche zmienic. Co prawda instruowałam go na odległósc pokolei co ma robić i nawet udało mu sie jakos załozyc ale i tak musiałam kontrol zrobic czy wszystko ok. Generalnie jestem mega zmeczona po tej nocy. W sumie nie wiedziałam co to jest płaczace w nocy dziecko....

My jezdzimy jak damy 🙂 z tyłu jesli maz czyt. szofer kieruje - jesli jade sama z Olą swoim autkiem to mam ja z przodu bo nie mam poduchy od pasazera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaaaaaaaaa u NAS KATASTROFA !!!! Napadało chyba 40 cm śniegu :0 SZOK !! Jak mąż to zobaczył to powiedział, że przeprowadzamy się na południe włoch do domku letniskowego hahah będziemy leżeć do góry brzuchami, zero stresu, zero pracy, zero kasy ale szczęśliwi i słoneczko cały rok 🙂 bo tam w zimie jest po 14 stopni 😁 ja mam już depresje, nienawidzę śniegu !!!
Karusia nie wiem czy ta wiosna w ogóle do Polszy dotrze... :/ wrrr
U Nas nocka nawet ok, ale od rano szaleństwo płaczu ... coś sie mojemu dziecku poprzestawiało, tylko krzyczy i płacze 😁 a ma dość mocny głos po tatusiu, moje uszy ledwo żyją !
Ja Sofii jak jadę moim samochodem to wożę często z pzodu, bo mogę sobie automatycznie wyłączyć poduszkę przednią, a jak jedziemy razem dużym samochodem to ląduje z tyłu, jak dalsza podróż to tak jak Gosia jedziemy obie z tyłu a Szofer Nas wiezie hehehe
Edytka przeważnie jest tak, źe jak rodzic nauczyciel to swojego dziecka nie chce edukowac, bo tak jak powiedziałas jest to trudne hehe 🙂
Anulka powodzenia w zakupach !!!!!!
Edytka jak stoicie z budową ???? Jejku my wykończeniówka :/ ale tyle kasy ze szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olka spi juz 2 godziny - jak nigdy, ale co sie dziwic odsypia noc. Mam nadzieje ze jej przejdzie. Bo to kochane dziecko i az mi szkoda jej jak tak sie meczy i płacze z bólu. No i przyznaje ze tez ma super donosny głos 🙂 niektóre dzieci ledwie kwilą a ona jak załączy swoja syrene to ohohoh... na podwórku słychać 🙂 Głosisko ma pożadne 🙂 Moja mama sie smieje ze rodzinne... bedzie artystka i bedzie spiewała 🙂
Tez nie moge doczekac sie normalnej wiosny... niby zapowiadaja ocieplenie od przyszłego tyg. ale z tego co widze to na poczatku ma byc deszczowo? zima strasznie mnie dołuje. Lubie zime ale jak jest taki mrozek ok 0 -1 i pada taki gruby snieg z wielkimi płatkami ale jak jest teraz to porazka. U mnie jest takie wiatrzysko od wczoraj ze głowe moze urwac. I badz tu madry... jak z dzieckiem w taka pogode funkcjonowac bez spacerów... Strasznie mało wychodziłysmy przez te 4 miesiace...
Baiser ale Wam zazdroszcze tego domku we włoszech - siedziałabym tam chyba non stop 🙂 Fajnie miec takie miejsce gdzie mozna sobie wyskoczyc i odpoczac w kazdej chwili bez szukania lokum, oranizowania i kosztów 🙂 poza dojazdem oczywiscie.
Co do zupki - to oprócz marchewki dajesz cos jeszcze? czy narazie sama marchew? Mi połozna mowila zeby dodawac troszke oliwy z oliwek albo oleju lnianego. Ale nie wiem co robic.. czy na samej wodzie czy wywarze... nie mam zielonego pojecia. doswiadczone mamy które karmiły i karmia niech sie wypowiedzą jak zrobic dobra zupke dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEjka Mamusie!! Nie miałam czasu do Ws zaglądać. A gdy miałam czas nie mogłam się zalogować 😠 na szczęście uporałam się z tym.
U nas wszystko ok. Wiktorek zaczął znowu ładnie w nocy spać. Teraz też śpi. Może zdąże nadrobić zaległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytajac was az mnie ciarki przechodza bo wszystkie maluchy wiszcza i sie wydzieraja na cala pare a moja cicho wiec albo moja Lenka jest inna albo z racji wieku waszym bobasom przejdzie a moja zacznie i zakonczy bobasowe wrzaski ;_ bo my lubimy byc ostatnie-hihih caly czas wspominam to moje ostatnie rozpakowanie bo liste musialam zamknac skoro ja stworzylam 😉

Kamilka-a slyszalam ze Krakow zasypany-wspolczuje ale u mnie wieje tak samo jak u Goski ze glowe moze urwac.

Odnosnie urozmaicenia diety bobaska to ja mam taki schemat zywienia dla dziecka karmionego metoda mieszana bo jakby nie bylo lenka jest i na butli i na cycku ale wiem ze sa fajne schematy dla niemowlat tylko na piersi i dla tylko butli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Mi lekarz rozpisał co i w jakiej kolejności mam podawać, bo my już jesteśmy tylko na butli od 1.5 tygodnia, bo z cycków przestało lecieć, ale dobre i 4 m-ce na cycusiu 🙂

Mi tez zapas sie cycusiowy konczy Lernka tylko popija sobie z cycusiow i do usypiania potrzebne ale na samym cycku to by cienko bylo ale najwazniejsze ze czy 3 czy 4 mce ale byl cycus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny, trochę mnie nie było, ale dużo do zrobienia...
Hela też od 3 dni ma fazę, że najlepiej na rączkach, a jak tylko próbuję ją połozyć to wrzask, no chyba że z nią leżę a to na macie a to na łóżku, ale trochę to utrudnia funkcjonowanie 😉
u nas tez pełno kłaczków między paluszkami, za każdym razem jak jej myje rączki to pełno, ale co się dziwić, jak Helcia uwielbia np ssać swój kocyk 😉
z usypianiem coś ostatnio słabo, męczymy się ponad godzinę, mimo, że w kąpieli to jej się oczy zamykają, no i w nocy cos się budzi.... może to ten skok rozwojowy, oby...
Baiser, słyszałam, ze nieźle u was napadało, a ja już myśłałam, że wiosna będzie, zazdroszcze robienia obiadków, ja juz się nie mogę doczekać
Gosia, Magda, jednoczę się w bólu z powodu nieciekawej nocki
Anula powodzenia na zakupach
Królewna się obudziła, zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Czytajac was az mnie ciarki przechodza bo wszystkie maluchy wiszcza i sie wydzieraja na cala pare a moja cicho wiec albo moja Lenka jest inna albo z racji wieku waszym bobasom przejdzie a moja zacznie i zakonczy bobasowe wrzaski ;_ bo my lubimy byc ostatnie-hihih caly czas wspominam to moje ostatnie rozpakowanie bo liste musialam zamknac skoro ja stworzylam 😉

Kamilka-a slyszalam ze Krakow zasypany-wspolczuje ale u mnie wieje tak samo jak u Goski ze glowe moze urwac.

Odnosnie urozmaicenia diety bobaska to ja mam taki schemat zywienia dla dziecka karmionego metoda mieszana bo jakby nie bylo lenka jest i na butli i na cycku ale wiem ze sa fajne schematy dla niemowlat tylko na piersi i dla tylko butli


nieprawda, moj Macio jest grzeczny i sie nie wydziera, i na rękach tez nie wisii... hmm,
moze taki typ.
kamila, i jak obiad???? mi dr mówiłą ze warzywa na wodzie sie gotuje, broń Boze na miesku. i tak robiłam, ale tylko do pewnego czasu, potem wszystko do 1 garnka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też gotowałam na wodzie ;-)! I SUPER 😁 Sofka zjadła all i chciała wiecej, oczywiście na pierwszy raz według zaleceń lekarza podałam jej bardzo malutko, jutro dam troszke wiecej 🙂!
ANulka Lenka ma piękne oczka ! Podobno jak sa takie szaro neibieskie i obwódka ciemna to moga być brązowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka jest sliczna i ma piekne wielkie oczęta 🙂 Wyglada jakby siedziała w lezaku czy to złudzenie? 🙂
Brawo dla Sofci ze tak pieknie zjadła pierwszy obiadek 🙂

Ja musze sie wytłumaczyc odnosnie płaczu. Nie skarze sie ze Olcia płacze za duzo. Bo ona naprawde jest kochanym dzieckiem i od urodzenia była super grzeczna. Ma czasem napady płaczu ale nie sa to jej fochy itp. Płacze mocno i donosnie tylko wtedy jak jej cos dolega. W sumie biorac pod uwage ze ciagle jestesmy same i wszystko sama ogarniam w domu i przy małej to i tak jest niezle i sporo daje mi zrobić. Bo mam czas na prasowanie, sprzatanie, pranie gotowanie codzienne a i ciasto czasem jakies udaje mi sie upiec 🙂 Nocne wstawanie i płacz to tez moze drugi czy trzeci przypadek od urodzenia. Przed chwila zrobiła kupke i teraz spi wiec moze dzis bedzie ok. Wczoraj ją to mocno męczyło. Dzis z tatusiem sie pieknie bawiła 🙂 wogole to wpatrzona jest w niego jakby sie zakchała. I usmiecha sie ciagle jak go widzi. I niby rzadko mój G jest w domu i mało sie angazował w opieke a jednak córunia tatunia rośnie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ahh własnie mi sie przypomniało o pampersach... juz kiedys miałam Was pytać 🙂 Czy Wam pampersy tez tak smierdJa mam wrazenie ze nawet jak raz czy dwa siurnie Olka w pampera to one strasznie smierdzą. Albo to ona ma taki smierdzacy mocz 🙂 Ale przy innych pieluchach tego nie ma bo uzywam tez zamiennie tych z rossmana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
dawno tu nie zaglądała ale to z racji tego że jestem sama bo Bartek co 24 ma służby i dużo mam roboty w domu a jak zajrzałam to zaraz Maciuś potrzebował mnie i nie miałam kiedy naskrobać....
u nas wszystko ok 🙂 Maciuś rośnie jak na drożdżach...wazy już 8 kg wg naszej domowej wagi...je wszystkie obiadki jakie mu serwuję ze słoiczków ale także je moje własnoręcznie zrobione 🙂 i co do przyrządzania ich to ja gotuję warzywka na samej wodzie ...ostatnio dałam mu marchewkę por pietruszkę, ziemniaczka, innym razem marchewkę z ryżem...wsuwa wszystko co mu się da...dzisiaj jadł pierwszy raz deserek banan winogron i czarna porzeczka i bardzo mu smakował...a od 19 zaczynamy już dawać obiadki po 5 m-cu i już mamy zakupionego łososia, króliczka, indyka 🙂 co do oliwy to ja nie daję jak sama robię ale słyszałam że najlepszy jest olej rzepakowy z resztą na słoiczkach-etykietce jest napisane że właśnie do tych zupek dodają ten olej a nie jakiś inny także nie wiem co w końcu lepsze czy oliwa czy olej rzepakowy...
mój Maciuś już śpi...od jakiś 2 tygodni ma stałą porę zasypiania na noc max do 18.30 jest aktywny dłużej mu się nie zdarza pije mleczko na noc o 18 i tylko raz wstaje na mleczko o 24 i śpi do rana 🙂 tak wiec ja jestem mega wyspana ale coś za coś za to w dzień jak nie wyjdziemy na dwór to śpi mi tylko raz 30 min. jeśli idziemy na spacerek to śpi mi w wózku cały czas...co do wózka to ja już będę musiała zmienić gondolę(80) na spacerówkę bo Maciuś już jest w niej na styk tak myślę ze po świętach pójdzie w ruch spacerówka...mam tylko nadzieję że razem z moimi urodzinami przyjdzie ta wiosna 🙂 i będziemy mogli już dużo spacerować przychodzić do domku tylko na jedzonko i przebranie pampersika...my kupujemy pieluszki pamers active baby i jesteśmy bardzo zadowoleni bo na początku używaliśmy dady ale one mi strasznie śmierdziały...
wczoraj mój Bartek zrobił właśnie zakup pampersów mega box 132szt. 4 (bo już 4 używamy) zapłacił 79zł z carrefour tak wiec kupił 2 box-y żeby było na zapas 🙂 a ile zupek ciekawych i deserków kupił dla Maciusia bo u nas takich różnorodności nie ma....był w szczecinie to przy okazji zrobił zapasy dla naszego szkrabka 🙂
u nas trochę się pokrzaczyło - tato mój (jak kiedyś pisałam choruje na borelioze) ma tragiczne wyniki jeszcze takich nie miał...i musi iść na 3 tyg. do szpitala...coraz gorzej się czuje...już nawet nie może Maciusia wziąć na ręce bo nie ma siły ...cholerstwo opanowało jego mięśnie i stawy...całe szczęście że nie mózg tyle dobrego w tym wszystkim..i tak się martwimy bo od nas do szczecina jest 100k w sumie nie tak daleko ale moja mama chciałaby go często odwiedzać a nie będzie miała takiej możliwości bo mój Bartek pracuje i tylko będziemy mogli do niego jeździć w weekend...mój tata i szpital to wyczyn...nie wiem jak on wytrzyma te 3 tygodnie...no jakoś musi w końcu zdrowie jest najważniejsze 🙂
ależ się rozpisałam..ale tak to jest jak mnie tu nie ma...dzisiaj też jestem sama bo Bartek ma służbę...dobrze tyle z Maciuś już śpi to mogę odpocząć bo w dzień jest mega aktywny i muszę być cały czas przy nim bo tak jak u was dziewczyny tylko odejdę od niego jest mega ryk choć czasami pozwoli mi iść do łazienki albo poodkurzać 🙂
zmykam życzę miłego wieczoru
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
nasze tez śmierdzą 🙂
my od początku uzywamy active baby na zmianę z rosmannem, ost kupiłam huggisy ale never again (sztywne jak deski).


to tak jak ja. Rossmanowych tez uzywam od urodzenia Oli na przemian z active baby. Raz miałam premium 2. Ale te activ baby mimo ze jesli chodzi o uzywanie sa super i ładnie chłoną to smierdza okropnie 🙂 Huggisy kupiłam 2 i oddałam prawie całą paczke kolejnemu maluchowi z rodziny 🙂 bo tez mi zupełnie nie pasowały tak samo jak chusteczki huggis bo wg mnie sa jak mokry papier toaletowy 🙂 drą sie pod palcami.
Baby dreamy z rossmana sa całkiem ok no i przynajmniej nie cuchną 🙂 choc mi przeszkadzaja te gumki na plecach - odciskaja sie Olce jak długo lezy. Mam zamiar wyprobowac jeszcze dady ale jakos narazie nie mam czasu jechac do biedrony specjalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super Gwiazdeczka ze Maciuś tak ładnie wcina 🙂 Głodomorek 🙂 Przyanajmniej nie bedziesz miala problemu z dzieckiem niejadkiem 🙂 Zdrówka dla taty! Macie racje zdrowie najwazniejsze -wiec jakos zlecą te 3 tyg. Nie ma innej rady. A borelioza to paskudztwo - wiem bo moja ciocia miała i objawy takie same jak u Twojego taty. Teraz po leczeniu jest super a nawet jest bardziej aktywna niz wczesniej. Wiec szybkiego wyzdrowienia zycze 🙂

Moja Olucha tez juz spi- zasneła jak narazie ładnie w swoim lózeczku przed 20. Chyba lepiej sie czuje niz wczoraj. Kupa uczyniła cuda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do pampersow to mi pachna te pomaranczowe, powaznie moglabym je caly czas wachac, ale nie podoba mi sie, ze nie maja elastycznych boczkow tych z zapieciem.
Gwiazdeczka to Macius juz ladnie wszystko wsuwa 🙂
Dzis Tymula byl bardzo grzeczny, ladnie zasnal. Przyjechal do nas kuzyn K i zgadnijcie co robia? Pada sobie zalatwili i graja 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wpadam i ja na wieczor bo jutro od rana uczelnia do 14 wiec pewnie pojawie sie dopiero w wekend.Plytki kupione-JUPIIII jestem mega zadowolona oczywiscie mialy byc inne a sa inne jeszcze tylko musimy dokupic dekor i wszystko jest.
Co do pieluch-nie nawidze tych rossmanowych-sztywne i za kazdym razem jak zaloze przecieka bokiem jak nie kupsztol to siuski a dostalismy paczke w prezencie i tak meczylam je meczylam zeby nie lezaly-podkladalam przed kapiela pod tylek zeby sobie pipci Lenka wywietrzyla i tak siusiala na nie ale jak dla mnie nie ma lepszych niz pampersy active baby i dla mnie nie smierdza wiec moze ja mam inny wech 😉
uciekam bo jeszcze kapiel i spac bo rano na nogi i trzeba sie odchamic na uczelni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...