Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aaa no tak- Gofer jeszcze 🙂 dobrze bo jak sobie pomyslalam ze jestem sama to az mi sie smutno zrobilo 😁 Beiser miala termin na poczatek listopada.
tak, lykam, tylko ze mnie do 30 tyg faszerowali lekami podtrzymujacymi, a bralam je jak jeszcze nie bylam w ciazy wiec mozliwe ze mnie zakorkowaly na amen i ziólka nie pomoga 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Baiser gratulacje 🙂
Danusia mój organizm przed porodem też się bardzo regularnie sam oczyszczał i to bez żadnych czopków czy lewatywy. Co było dla mnie nowością, bo z reguły tak różowo nie było. Widocznie sam przygotowywał się do ułatwienia przyjścia na świat dziecku. Może i Ciebie jednak ruszy 😁

A my wczoraj odnieśliśmy nasz mały sukces - Igor zasnął o 21 🤪 Cały czas czekaliśmy kiedy się obudzi jak to ma w zwyczaju a tu nic. Z tego szoku zamiast lecieć się myć i spać, to my siedzieliśmy jak głupki do północy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o spanie to Zuzia śpi w dzień i w nocy od 3 do 4 godzin. Jak się obudzi to karmienie, przewijanie, później tak z 20 minut ma otwarte oczka i obserwuje wszystko dookoła (chociaż jeszcze dobrze nie widzi) i znowu zasypia tak na 3-4h. Więc jak np. obudzi się na karmienie ok 23 to zasypia koło północy i później budzi się przed 4, zasypia przed piątą i wstaje koło 9. Więc jak na razie ja na przespane nocki nie mam co narzekać. Ciekawa jestem, czy tak Jej zostanie, czy się to zmieni 🥴

Wczoraj obcinałam Jej pierwszy raz paznokcie 😲 Przy pierwszej rączce miałam takiego stracha, że aż mnie żołądek rozbolał... 😮 Z drugą rączką poszło gładko 😁

Danusia trzymam za Ciebie kciuki, żeby Ci się coś ruszyło!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania mój mały też na początku był jak aniołek, ale im starszy tym mniej śpi i tym bardziej go świat interesuje. A że Igora ten świat interesuje dopiero wieczorami - no to męczy rodziców 😉
Co do paznokci to czekam kiedy jakiś mu się lekko ułamie i odstaje, to wtedy po prostu mu go odgryzam. Nie wiem jak miałabym tymi nożyczkami (niby dla niemowląt) obciąć takie maleńkie paznokietki - nawet nie chcą ich załapać 🤢

Dziewczyny a powiedzcie mi jakich wkładek laktacyjnych używacie. Kończy mi się zapas tych Belli. I niby fajne, bo cienkie i w ogóle, ale cycki mam dokładnie w taki sam wzorek jak te wkładki 😮 Możecie polecić jakieś inne fajne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ja mojej obcięłam paznokcie w ten weekend, ale przyznam szczerze, że ręce mi drżały i chyba nie do końca dobrze mi wyszło, bo pazurki ma miejscami dalej przydługie 😁
A co do wkładek, to ja stosowałam Johnosn&Johnson i Penaten. Dość grube i dobrze chłoną, ale mi się brodawki do nich przyklejały i to nie było przyjemne, gdy je zdejmowałam, bo musiałam je od bolących brodawek wręcz odrywać 🤢 Najbardziej zadowolona jestem z BabyOno. Takie pakowane w osobnych woreczkach. Są cienkie, ale delikatniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
J&J sa beznadziejne, ale musialam sie z nimi przemeczyc, bo mialam az 2 opakowania 🤨 tez ostatnio kupilam te z babyOno i sa o niebo lepsze, wieksze i lepiej sie trzymaja, a co najwazniejsze nie przyklejaja sie do sutka 🙂

Wczoraj Ula usmiechnela sie 3 razy jak moj mąz zaczal do nie wydawac dziwne dzwieki 🙂 mam nadzieje, ze to poczatek jej wiekszego kontaktu ze swiatem 🙂 bardzo interesuje ja sciana w paski w naszej sypialni - wzroku nie moze od niej oderwac 😁
W nocy nas oszczedzila, bo bylo standardowo i bez marudzenia: poszla spac o 23, pozniej pobudka ok 3 i pozniej o 5.30 i 8.

A paznokietki to juz 2 razy sama obcinalam, ale tylko jak mala lezy przy cycu, jak spi to za mocno zaciska piastki jak tylko zlapię ją za palca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja miałam wkładki z Johnosn&Johnson i moim zdaniem są beznadziejne, bo na sutkach mi zostawały maleńkie włoski z wkładek.... Później kupiłam w Rossmanie z BabyDream i dla mnie są rewelacyjne. Nie mają wzorków są gładkie, nic się nie przykleja do sutków 🙂 No i są dużo tańsze od Johnosn&Johnson 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nieco spóźnione ale bardzo szczere GRATULACJĘ DLA BAISER I JEJ MALEŃSTWA 🙂 Super, że tak szybko im poszło 🙂

Ja nadal dzielnie w dwu-paku, coś za bardzo się małemu podoba w brzuchu, nie chce wyleźć tylko fika koziołki ile wlezie 🙂
Może to i dobrze, bo ja ostatnich kilka dni spędziłam w łóżku lecząc gorączkę i gile do pasa 🤢 I żyjąc w ciągłym stresie, że jak bym zaczęła rodzić w takim stanie to niezbyt fajnie, bo cesarka i znieczulenie przy ciągłym kichaniu i problemach z oddychaniem wydaje się istną masakrą. No ale na szczęście powoli wychodzę z przeziębienia.
Danusia, mi też kazali 29 pojawić się w szpitalu jeśli nic wcześniej się nie zadzieje (z tą różnicą, że mi nie będą wywoływać tylko wyjmą Małego na suwaczek). Więc nasze maluszki może przyjdą na świat tego samego dnia 😁 Trzymam za Ciebie i Malutką kciuki 🙂

Nacudja, a próbowałaś tych słynnych niemieckich kropelek na kolki? Moja kuzynka twierdzi, że tylko one są na prawdę skuteczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
Nacudja tez mi sie wydaje, ze to jeszcze nie do konca wyksztalcony przewod pokarmowy...takie bole brzuszka moga pojawiac sie do 3 miesiaca ot tak po prostu, moja ula tez miewa takie ataki, preży sie, skreca, wije, wierzga nóżkami i krzyczy jakby ja ktos ze skory obdzieral 😞 noszenie w pozycji pionowej troche pomaga, ale poza ym trzeba to niestety przeczekac...

Gofer wracaj szybko do zdrowia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, współczuję problemów z Maluszkiem. A próbowałaś kropelek Delicol? On są dla tych najmniejszych dzieciaczków i są właśnie na nietolerancję laktozy, czyli dla dzieci, które mają problem z jej trawieniem z uwagi na niewykształcony układ pokarmowy.

Gofer, dużo zdrówka 🙂 Bo skoro 29 masz stawić się w szpitalu, to w zasadzie już lada moment zostaniesz mamuśką 😁

A moja Natalcia właśnie przed chwilą miała przyspieszoną kąpiel - zrobiła tak cudownie luźną kupę w trakcie karmienia, że wszystko z pieluchy wypłynęło na mnie, pokrycie łóżka, ufajdała sobie całe nóżki i plecki 🤪 Jako że nie ma M i nie miałam czasu by samej wszystko szykować do kąpieli, wzięłam ją i wyczyściłam jak położne w szpitalu - "na małpkę" w umywalce 😁 Nawet jej się to podobało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- myslalam ze juz urodzilas bo pare dni Cie nie bylo na forum. Kuruj sie bo do poniedzialku duzo czasu juz nie zostalo.
Mi tak od razu nie beda wywolywac bo pewnie po przyjeciu do szpitala beda robic te rozne badania, zreszta oni specjalnie trzymia jak najdluzej zeby dostac kaske z nfz. Dzis bylam u znajomych sprzatac bo sie przeprowadzili i jak juz skonczylam to czulam taki dziwny bol jakby mi ktos w pipke piesc wkladal, bolesne to bylo ale po pol godziny przestalo, w sumie dobrze bo chyba musieliby mnie odwozic. Dziwne wczoraj sprzatalam caly dom i nic takiego nie czulam. W pon pelnia wiec moze ruszy. Przeszlo mi przez mysl wypicie oleju rycynowego, nawet polozna mi to zasugerowala ale zrobie to ewentualnie w niedziele skoro w pon rano i tak mam byc w szpitalu... ale boje sie to zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja wiem, że to pewnie trochę też wina układu pokarmowego, ale naprawdę trudno patrzeć jak przez 24 godziny Twoje dziecko pręży się i jęczy z bólu, bo nie może zrobić kupy, a ja nie jestem w stanie mu pomóc. Nie pomagają rozgrzewające okłady, noszenie na rękach ani masaż brzuszka. Na szczęście kupa jest i może dziś będzie lepiej 🙂 Ale karmienie zaczyna mnie stresować...
Deira on nie ma stwierdzonej nietolerancji laktozy. Nawet ostatnio położna mówiła, że nie jest skazowy, ale nie wiem na jakiej podstawie, bo ona nie wie, że złamałam zakaz i jem trochę nabiału 😉

A dziś mamy święto - Igorek ma już miesiąc 🤪 Jak ten czas szybko leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
W Realu jest promocja na nawilżane chusteczki Pampers (tak samo w Carrefourze) i dodatkowo na pieluchy pampers premium care. Tylko nie wiem czy wszystkie rozmiary. Może pojadę dziś obadać 😉


wiem, juz zakupilam chusteczki, bo ida jak woda 🙂 wyprobowalam tez dady i huggisy i musze powiedziec, ze dady nawet ok, ale te huggisy bardzo podraznily dupcie Uli i sa na maksa mokre i sie rwa 😮 wiec zostajemy na razie przy pampersach 🙂 a co do pieluch, to mam jeszcze spore zapasy tych pampersow 2, ktore zakupilam przed porodem i nie wiem, czy zdaze je wykorzystac, bo Ula szybko rosnie i przybiera na wadze, a mam jeszcze 3 opakowania po 108 szt + 90 szt huggisow tez 2 🤔 🙂 Dady tez dostalismy, ale mala miala dupke po nich odparzona, poza tym kupa z nich wyplynela, wiec jak na razie nie jestem z nich zadowolona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Mamy kolejną mamusię dzisiaj 27 października urodził się Maciuś synek Edithd waży 3600g i ma 57 cm oboje czują się dobrze-a mamusia wczoraj nawet się nie spodziewała że dzisiaj bedzie tulic swego synka 😉


super! 🙂 spontany są najlepsze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Mamy kolejną mamusię dzisiaj 27 października urodził się Maciuś synek Edithd waży 3600g i ma 57 cm oboje czują się dobrze-a mamusia wczoraj nawet się nie spodziewała że dzisiaj bedzie tulic swego synka 😉

Wielkie gratulacje 😁

Nacudja, ja co prawda jestem w tej kwestii laikiem, ale nie jestem do końca pewna, czy laktoza nie jest składnikiem mleka matki niezależnie od tego czy jesz nabiał czy nie. Jeśli układ pokarmowy maluszka jest niedojrzały i nie wytwarza dostatecznej ilości enzymu trawiącego laktozę, to takie historie się zdarzają niezależnie od diety eliminującej nabiał.
A może spróbuj jeszcze oprócz okładów na brzuszek, ogrzewać go suszarką i ciepłym powietrzem. To podobno też jeden ze sposobów. A przy okazji szum suszarki Maluszka uspokaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, moja kuzynka polecała kropelki niemieckie SAB SIMPLEX. Można je zamówić wysyłając mejla na adres [email protected]. Nie mam pojęcia ile kosztuję. Wiem tylko, że można płacić w momencie doręczania przesyłki i że wysyłają je w ekspresowym tempie.
Renacie poleciła je bardzo doświadczona lekarka, która jeszcze ją leczyła jak była mała 🙂 Ponoć mają skład bardzo podobny do kropelek polskich ale wiele mam mówi, że o ile te polskie nie działają, to niemieckie ponoć zawsze. Czary 😉 ale może warto spróbować... Renata próbowała na swoim synku i mały nie miał żadnych problemów.

Danusia, uważaj z tym olejem rycynowym 😎 Mówiłaś, że nic na Ciebie nie działa, ale olejek rycynowy działa ponoć na wszystkich jak cholera... Żebyś nie spędziła nocy w łazience...

Edith, gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Serdecznie gratuluję kolejnej październikowo-listopadowej mamusi 🙂

Karolka no my nadal jesteśmy przy 1, więc dla mnie promocja była opłacalna i specjalnie pojechałam po nie. Chusteczek też nakupiłam. Co do pieluch Dady to u nas się sprawdzają i w sumie tylko ich używamy, chyba że akurat jest promocja na pampersy. Huggiesy odpadły po jednym opakowaniu.
Deira no to ja jestem jeszcze większym laikiem. Jeśli nawet moje mleko samo z siebie mu szkodzi, to to już w ogóle jakiś dramat.
Gofer używamy kropelek Esputicon. Do tej pory działały. Dodatkowo piję taki napar z majeranku i kminku, bo to też ma pomagać na gazy i wypróżnienie.

Dziś było moje pierwsze samodzielne wychodne z domu od miesiąca 🤪 Szkoda tylko, że taka pogoda - śnieg z deszczem. Zima idzie... 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...