Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
HEj dziewczyny.. z gory przepraszam ze nawet nie zyczylam Wam wesolych swiat ale taka zabiegana bylam , swietami, chrzcinami , wszystko trzeba bylo dograc, przyjechala moja rodzinka, rodzinka mojego L i tak to wszystko minelo nawet nie wiem kiedy...

Deira temat tesciowa to dla kazdej z nas chyba temat rzeka.. ja na swoja jak juz pisalam mam chyba alergie.. uwiezcie mi na chrzcinach malego mialam na nia cisnienie 10000000.. staralam sie robic dobra mine do zlej gry no ale babsko bardzo starallo sie mi robic na zlosc .. Panoszyla sie tam , chyba uwazala ze to ona jest gospodynia i to jej impreza, wszedzie probowala swoje 5 groszy dolozyc , noz kurcze ja rozumiem to mama mojego L no i mozna chciec pomoc ale do cholery jezeli widzi ze po raz ktorys mowie jej NIE , lub NIE ROB lub po prostu ze chce cos zrobic inaczej a ona nie rozumie i dalej robi tak jak ona chce to cos jest nie halo.. Powoli mam tego dosyc.. Fakt ze dla malego jest dobra babcia, daje mu bardzo duzo kiedy tylko go widzi to cos dostaje ( co oczywiscie pozniej bardzo wyraznie podkresla ILE to ona nie dala co mnie irytuje bo po co daje skoro potem wypomni?) no ale ile mozna.. Nie wiem moze ja sama juz wyolbrrzymiam ale naprawde kobita dziala mi na nerwy...

Karolka Ajablonka sliczne te wasze dziewczyny na zdjeciach.. 🙂

Aniu jak opisujesz jak odciagasz katarek Zuzi to jakbym mojego Gucia widziala.. na poczatku to sie chichral i nadstawial a teraz tak sie potrafi wygiac i robi to tak szybko ze ja z ta gruszka to tancze nad nim zeby trafic do noska.. Na szczescie tfu tfu odpukac powazniejsza chorobe mielismy tylko raz i narazie mamy spokuj..

No a u nas swieta swieta i po swietach.. w pierwszy dzien zjedlismy swiateczne sniadanko a pozniej poszlismy na spacer i tak nam minal dzien.. Chrzciny wypadly naprawde bardzo fajnie .. Poza nerwowka przed samym wyjsciem bo nikt nie byl gotowy , kazdy sie szykowal a na koniec miliona rzeczy zapomnielismy i trzeba bylo sie wracac ,bylo calkiem w porzadku.. Oliver byl cierpliwy , nawet sie zdrzemnal a podczas samego chrztu tupal sobie nozka w powietrzu i rozmawial do ksiedza , ktory stwierdzil ze jest bardzo slodkim i przyjaznym dzieckiem ..Dostal super prezenty, i sporo pieniazkow ktore dzis juz troszke zuzytkowalam na ciuszki ktore czas bylo wymienic na wiekszy rozmiar.. 🙂Ogolnie wszystko sie udalo, fajnie ze mamy to juz za soba bo nerwow troszke zjadlam.. Zdjecia mozecie zobaczyc na FB 🙂

Przespanej nocki dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Anecia masz malego przystojniaka 😘 a zdjecia juz obejrzalam 😁 😜
Z tesciowka mam dokladnie to samo - zameczylaby Ule na smierc, nie chce mi sie o niej za duzo rozpisywac, ale nawet moj maz nie moze sie nadziwic jak ona przy malej pajacuje...na chrzcinach to juz w ogole byl kosmos, co ona wyprawiala 😮 inni goscie to sie na nia tylko dziwnie patrzyli - ciagle lazila za mala, skakala, spiewala, szarpala, doslownie MASAKRA 😮 az M jej zwrocil uwage, zeby sie zachowywala normalnie. chcielismy nagrac jej zachowanie i pozniej jej puscic, zeby zobaczyla ze zachowuje sie jak jakas nienormalna...no nie powiem, Ule tez dziadkowie rozpieszczaja, kochaja ja nad zycie, ale bez przesady, troche rozumu w tym wszystkim trzeba zachowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry wszystkim 🙂
ANETKO fajnie ze chrzciny sie udaly,maly wygladl zabojczo,a te zdjecia w koszyku i jak lezy na brzuszku sa ekstra 😉 aaa no i tort tez rewelacja niby tanszy ale naprawde bardzo ladny,nawet sobie nie wyobrazam jak musial wygladac ten drozszy :P a tesciowa sie nie przejmuj,z tego co czytam tutaj,to chyba wiekszosc tak ma 😁
moj dzis pobudka o 6 😮niby sie czas przestawialo,ale jemu sie jakos nie przestawilo 🙂 w koncu kupa zrobila sie rzadka,wiec sliweczka jednak zadzialala 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde Młodemu po tym przestawianiu czasu szajba odbiła. Nic nie jest takie jak było 😞 Na dodatek śpi tak niespokojnie. Zanim na dobre wieczorem uśnie to budzi się chyba z 5 razy. Teraz też powinien się z drzemki obudzić, a nawet nie zasnął. Przerobiłam wszystkie pieśni patriotyczne jakie znam wożąc go w wózku po całym domu i jest tylko coraz większy ryk. Na dodatek znów pada śnieg, więc nawet spacer mnie nie uratuje. mam dość a dopiero 11 rano 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja bo to trzeba kołysanki śpiewać a nie patriotyczne 😉
A Zuzce jakoś ta zmiana czasu różnicy nie zrobiła. Nadal zasypia ok 19 i budzi się jak przedtem.
U nas znowu sypało całą noc i znowu śniegu pełno. Jak cały dzień będzie sypało to po kolana pod wieczór będzie bo już niedaleko ku temu.... 🥴

Kinia ja tą samą kaszkę podawałam Zuzce tylko, że pół łyżeczki i chyba jest uczulona na gluten 🤨 Od wczoraj przestałam podawać i końca tygodnia nie będę dawała i zobaczymy czy to gluten czy przypadek. W weekend lub od poniedziałku znowu zacznę dawać po pół łyżeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja a jak weźmiesz Go na rączki i zaczniecie tańczyć, skakać, śpiewać po prostu szaleć w rytm muzyki to nie zmęczy Go to?? Ja tak z Zuzką czasami robię jak jest zmęczona a nie potrafi zasnąć. Po takim szaleństwie jak ją odkładam to taka padnięta, że po chwili zasypia 😉
Może spróbuj Igorka w ten sposób wymęczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂 witamy sie 🙂
Julia dziekuje wszystkim ciociom za zyczenia i buziaczki :*
U nas noc lepsze niz wczorajsza;/ wczoraj od okolo 2-3 nie bylo spania ledwo na oczy widzialam dzisiaj natomiast udalo sie z jedna pobudka na papu o 3 i dalej spanko do 8 🙂 a jak smiesznie zasnela ;p wiercila sie wiercila i wkoncu jak sie zarzucila na boczek to dopiero zasnela spokojnie,
Nacudja u nas to z usypianiem tez klopot Julia nie zasnie inaczej jak przy cycu- co to bedzie jak bede ja odstawiac 😞((
Mam nadzieje ze uda mi sie pokaric jak tylko dlugo bede mogla ale wy tu dziewczynki piszecie o nawale wycieku, a ja mam suchoty 😞 ratuje sie herbatkami lakt. ale to nie wiele daje... i to sie stalo tak poprostu z dnia na dzien 😞 mam nadzieje ze herbataka pomoze
Anetko zdjecia superowe!!! Rosnie nam łamacz kobiecych serc 😁
Danusia jak Malutka dzisiaj??? Mam nadzieje ze lepiej juz sie czuje :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się, kochane.
Moja niunia chora 😞 Wczoraj wieczorem temperatura w ciągu pół godziny skoczyła jej do 39 stopni. W pewnym momencie była rozpalona jak piec hutniczy.
Nie dam rady Was poczytać i nie wiem, kiedy zajrzę na forum, bo cały czas czuwam przy Małej.
Noc nieprzespana - Nati budziła się co godzinę, a ja ciągle przy niej czuwałam. W nocy temperatura oscylowała w granicach 38-38,5. Kilka razy ją przebierałam, bo była cała mokra na karku. Rano temperatura trochę spadła, do 37,9, jak podałam jej pedicetamol. Ale 2 godzinki temu skoczyła jej do 39 stopni. Znajomy pediatra ją obejrzał. Prawdopodobnie dopadła ją jakaś wirusówka. Podajemy cały czas pedicetamol, witaminę C w kropelkach, mam jej nie przegrzewać, wietrzyć pokój, ale spacery narazie wykluczone. Od czasu do czasu pokasłuje, ale narazie w płucach nic nie ma. Za to jest bardzo senna. Śpi już od ponad 2 godzin, od momentu jak jej ta temperatura tak znowu skoczyła. Jak nie śpi, to co pół godzinki do cycka ją przystawiam, żeby mi się nie odwoniła.
Po cichu liczę, że to może "tylko" trzydniówka, że nie żadne zapalenie dróg oddechowych czy płuc.

Dziękujemy za życzenia z okazji 6 miesięcy i my też ślemy buziaki dla aktualnych solenizantów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, trzymajcie się ciepło!!! Mam nadzieję, że szybko przegnacie te wirusy.
U nas Piotrek niestety znowu też chory (widzę, że nasze maluchy idą pod tym względem symultanicznie 😞), na szczęście nie ma temp, tylko kaszel i katar. Ja mam dość dawania dziecku lekó, na razie walczymy wit C, calcium w syropie, biogają i nebulizatorem z solą fizjolog (alergolog mu wczoraj dała sterydy na ten kaszel i jeszcze jakiś środek też do inhalacji, ale jak przeczytałam ulotkę to odpadłam i zostajemy przy witaminach)

Kochane, narobilo mi się ponad 100 str zaległości, nie wiem kiedy to przeczytam. WIęc na razie na szybko:
dawałyście dzieciom już gluten? i jak?
ja dałam wczoraj Piotrusiowi. Ugotowałam wg instrukcji alergologa: pół łyżeczki kaszy many w 100ml wody, wyszło tego koło 2-3 łyżeczek. Postanowiłam nie dawać wszystkiego na raz tylko dodałam do mojego mleka 1/3 łyżeczki tej papki, moja mama pukala się palcem w czoło, że tak mało, bo w sumie to było pewnie kilka ziarenek/ Efekt: najpierw kupa ze śluzem, potem prawie sam śluz z niewielką ilością kupy. Więc na razie chyba odstawiam ten gluten...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Nacudja bo to trzeba kołysanki śpiewać a nie patriotyczne 😉
A Zuzce jakoś ta zmiana czasu różnicy nie zrobiła. Nadal zasypia ok 19 i budzi się jak przedtem.
U nas znowu sypało całą noc i znowu śniegu pełno. Jak cały dzień będzie sypało to po kolana pod wieczór będzie bo już niedaleko ku temu.... 🥴

Kinia ja tą samą kaszkę podawałam Zuzce tylko, że pół łyżeczki i chyba jest uczulona na gluten 🤨 Od wczoraj przestałam podawać i końca tygodnia nie będę dawała i zobaczymy czy to gluten czy przypadek. W weekend lub od poniedziałku znowu zacznę dawać po pół łyżeczki.
a na ile wody podajesz czy np do kaszki dodajesz bo ja dalam do wody troche i wymieszalam i podalam ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ja pisałam właśnie o glutenie. Zaczęłam podawać pół łyżeczki dziennie od wtorku i od tego dnia zaczęły się wymioty (a w zasadzie nie wymioty tylko takie dosyć mocne ulewania) Przez tydzień podawałam i przez tydzień to samo. Wczoraj zrobiłam przerwę z glutenem i podam znowu w weekend lub poniedziałek i zobaczymy czy w tym tyg. będzie to samo czy będzie ok. Jeśli cały tydzień nie zwymiotuje a jak dostanie znowu i sytuacja się powtórzy to jak będziemy mieli szczepienie (jakoś za tydzień lub dwa) to zapytam pediatry co mam dalej robić bo wtedy to będzie raczej pewne, że to reakcja na gluten 🤔
Gofer dobrze, że temperatury nie ma Piotruś. Może to tylko lekkie przeziębienie jak Zuzka miała i za 3-4 dni będzie po wszystkim!!! Oby tak było-trzymam kciuki.

Deira no to dosyć wysoka temperatura 😞 Oby to tylko trzydniówka tak jak miała ostatnio Asia od jablonki 😞

Iwcia a może masz dużo mleka tylko nie masz "fontanny" 😉 A Julcia się najada, czy płacze chwilę po tym jak zje?? A jak będziesz odstawiać to będzie zasypiała przy butli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
My dziś po wizycie w poradni rehabilitacyjnej 🙂 Asia będzie miała ćwiczenia 1 raz w tygodniu. Okazalo się że tak jak przypuszczałam ma bardziej napiętą prawą stronę i trzeba ją nauczyć niektórych rzeczy 🙂 Będą to ćwiczenia aby poazać jej drogę jak ma np się przewracać, jak ja mam ją przewijać itd... Nic groźnego ale lepiej żeby ja ukierunkować a nie żeby sama znajdywała własne złe sposoby 🙂
Noc minęła super, wczoraj Asi dałam kaszkę na dobranoc jabłkową, dojadła cyca i spała prawie do 5 rano 🤪

Karolka Ulcia jest niezełym śpiochem hehe 🙂 ale cudnie to robi 🙂 Mały głodny potworek 😁

Danusia u mnie Asia też miała ostatnio katar, i miałamzalecenie - woda morska, ale ja do tego smarowałam maścią majerankową i przeszło 🙂 do tego też smarowałam jej jeszcze stopki miksturą z czosnku i kadłam na noc obok poduszki posiekany i zawinięty czosnek ( tak mi poradziła mama i zdało egazmin ) 🙂

Nacudja zdjęcia bedą z opóźnieniem bo muszę od siostry z aparatu zgrać, okazało się że na moim jest tylko kościół i to w beznadziejnych ujęciach 😮 😠

Anecia Twój opis teściowej w 100 % pasuje do mnie i mojej heheh 🙂 identyczne babki we wszyskim co pisałaś 😜 Fajnie że chrzcny udane 🙂 Olivier wygląda ślicznie 😁

Kiniak i Ewela u mnie Asia też miała problem z kupkami ale odpukać od kilku dni jest codziennie 😁 ale za to taka śmierdząca że nos wykręca... Wczoraj była najgorsza... Malo nie padłam jak odchyliłam pampera 😮 🤢

Aniu Zuzia uczulona na gluten? Ja chyba coś przeoczyłam 😮 Ja Asi może jutro podam tym sposobem od pediatry czyli bułka tarta+moje mleko 😜

Deira u mnie Asia miała mniejszą temperature i na szczęście była to trzydniówka życzę oby i Natka tylko to miała 🙂 3maj się dzielnie kochana 😘

Gofer, ja pisałam Tobie o tym uczuleniu, że mojej cioci mała miała takie plamy podobne jak Piotruś i jak usunęła wszytskie dywany, zasłony i firany to uczulenie zeszło... Zobacz w historii moich wpisów 🙂 Co do glutenu to ja zacznę od jutra a mam taki przepis od pediatry : pół łyżeczki bułki świeżo startej + 3/4 łyżeczki mleka 🙂 tak przez tydzień, a później już inne kaszki itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...