Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, byłam w Rossmannie i nie ma tej promocji Hippa, natomiast była promocja BoboVity (3 obiadki w cenie 2, wychodzi 1,86 za słoiczek) i promocja BabyDream (marka Rossmanna, w promocji słoiczki 0,19 po 2,49 zamiast 2,99zł). Generalnie ceny nawet bez promocji niższe niż w innych sklepach w których sprawdzałam, nie znam jeszcze cen z Tesco i z Biedronki.
Zastanawiam się nad tymi słoiczkami BabyDream - są niemieckiej produkcji i są BIO, skład wygląda dobrze, a w tej serii jest sporo ciekawych kompozycji smakowych których nie ma u innych producentów. Na razie spróbowaliśmy dwóch. Marchewka jest ok, ma smak prawdziwej marchewki, dosyć słodkiej ale nie aż tak jak marchewka Hippa. Obrzydliwa jest natomiast kaszka manna o smaku waniliowym, na którą się skusiłam bo niby bez cukru. Słodka jak nie wiem, ciekawe skąd ta słodycz skoro w składzie nie ma nic z czego mogłaby się brać? Słyszałyście coś o tych słoiczkach Rossmanna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nasz Stasiek nas znowu zadziwia 🙂 Dziś nakryłam go w huśtawce, jak sobie siedział bez oparcia 🤨 Głowa w dół, kiwaczek na całego i analizuje zabawkę którą sobie spuścił na stopki. Najciekawsza zabawa to teraz chodzenie po domu i dotykanie różnych rzeczy 😉 Poza tym strasznie się rozgadał - śpiewa teraz i krzyczy prawie cały dzień (wtedy kiedy nie ryczy 😉 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie będziemy używać chodzika. Ortopeda mówi że chodzik powoduje, że nie pracuje któraś z partii mięśni potrzebnych do chodzenia (już nie pamiętam o którą partię chodziło) i to się później odbija. Nie wiem zresztą czy będziemy używać też popychaczy czy szelek - nie nastawiałam się na to, kuzynki dziecko nauczyło się doskonale chodzić bez tego i wydaje mi się, że tak jest najbardziej naturalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva ja absolutnie nie zamierzam kupować chodzika, bo wprowadza więcej szkody niż pożytku. Co najwyżej taki jak to nazwałaś popychacz, przy którym dziecko stoi i opiera się o rączkę. Ale ostatnio w Dzień Dobry TVN widziałam super pomysł: wystarczy wziąć duże kartonowe pudło, obkleić je kolorowo i kłaść na nim jakąś zabawkę. Dziecko chcąc ją ściągnąć będzie się dźwigało przy pudle, a potem może je pchać przed sobą i dzięki niemu nauczy się chodzić. Fajne rozwiązanie, szczególnie pod kątem finansowym 😉
Ja jeszcze nie rozglądałam się za żanymi słoiczkami także też nie wiem nic na temat serii BabyDream...My na wprowadzanie mamy jeszcze duuuużo czasu 😉
Uciekam się kąpać i kładę się spać, bo cosik dzisiaj jakaś niewyraźna jestem...to chyba przez niewyspanie i jakąś taką senną pogodę. Mam tylko nadzieję, że nie bierze mnie żadne przeziębienie 🤢 😮 😲
Buuuuuuziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN- widzę,że nieźle szalejesz już z tymi słoiczkami. Ale myślę,że i tak to Stasiu zdecyduje które mu smakują a które nie 🙃 A o tych słoiczkach z rossmana nie słyszałam, ale promocja bobovity rzeczywiście dobra. Nie orientujesz się do kiedy będzie?

EVA- ja uważam,że chodziki więcej szkody mogą zrobić niż pożytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do promocji, było napisane że do 9 listopada. Wydaje mi się tylko, że jednak nie wszystkie Rossmanny mają te same promocje. Pisałyście o promocji Hippa i jest o niej też na stronach Hippa, a w "moim" Rossmannie nie ma po niej śladu.
Co do tego, że to Stasiu zdecyduje, to masz rację, ale jednak da się tym trochę sterować, po prostu mu nie proponując smaków, których nie chcemy żeby polubił (np. zbyt słodkich).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też nie planujemy kupować chodzika. Ewentualnie jakąś zabawkę do pchania. Edytka przedstawiła fajny patent, może nawet nie będę nic kupować tylko zrobię takie pudło. Ale znając życie to pewnie Tymianek i tak coś dostanie.
Niestety nie znam żadnych opinii o słoiczkach baby dream, ale jeśli mają potrawy z mięsem po 4 m-cu to rzeczywiście jest to dziwne.
Dzisiaj nasz synek zrobił niespodziankę i zaczął przewracać się z brzuszka na plecy (przez prawe ramie). Wyszło mu to całkiem świadomie bo odpychał się lewą rączką (widać było ile sił go to kosztuje 😉 ) Ciekawe czy jutro będzie pamiętał swoje odkrycie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI - musisz w takim razie wykorzystać rano laktator 😎
Hania znowu wróciła do dwóch karmień nocnych i też mam pełne piersi rano i poranne karmienie wcale ich do końca nie opróżnia. Ale dopóki nie bolą i nie ma kamieni to się nie przejmuję.

EDYTKA- dobrze robisz,że decydujesz się na tabletki "przepalające"pokarm. Ponoć po nich jest bardzo złe samopoczucie,ale może na Ciebie tak źle nie podziałają i szybko zakończą laktacje.

A myślałyście już o krzesełkach do karmienia? Dla synka miałam zwykłe drewniane,ale nie byłam zadowolona. Dziecko musi już potrafić bardzo stabilnie siedzieć by w nim przebywać. Myślę,że skoro Hania już od przyszłego tygodnia będzie jeść łyżeczką to muszę rozejrzeć się za krzesełkiem. Macie może jakieś typy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pobudka o 7, z tego względu, że jest czas przestawiony - standardowo byłaby ok. 8. I dzisiaj w nocy nie szukał cyca 🙂 Tylko ja ostatnio mam jakies problemyz zasypiuaniem 😞

My nie zamierzamy kupować chodzika, chociaz Robert początkowo był za, jednak wybiłam mu ten pomysł z głowy. Poza tym obejżał program o chodzikach i tym podobnych rzeczach, więc długo nie musiałam go przekonywać 😉
Właśnie Franek usnął, nie chciał leżeć, wzięłam go na ręce jak siedziałam na fotelu, przytuliłam się do niego polik w polik 🙂, zaczęłam nucić kołysanke i po chwili usnał, więc położyłam go do łóżeczka 🙂
Ostatnio mały ma taką zabawę, że jak lezy na przewijaku to chwyta jeden sznurek z zabawką od karuzelki, i ciagnie nim aż cała karuzela się trzęsie, albo próbuje włożyc ją do buzi.
Drugi wariant to taki, że jak kręci się karuzelka, to wystawia rączkę i czeka jak sznurek sam mu wpanie w dłoń 🙂 🙂

Co do wózków, to znalazłam na allegro spacerówkę która tak bardzo mi się podoba, tylko że jest 3-kołowa, a nie 4-ro. Niestety jest licytacja, więc napisałam do gościa ile chce za nią poza licytacją, więc 250zł. Gościu jest z Łodzi wiec mi to odpowiadało, ale zastanowię się jeszcze...
W sumie jak nie będę już używać mojego wózka, w komisie w ktorym go wzieliśmy, mogę wziąśc sobie spacerówkę w rozliczenie, więc nic mnie nie będzie to kosztować, a moga mi nawet zamówić wózek jaki będę chciała, więc może poczekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, teściowie zaoferowali że kupią małemu na gwiazdkę krzesełko do karmienia. Wybraliśmy już, jest w komisie w idealnym stanie Baby Ono za 220zł, a nowe kosztuje 329zł.

opcja pomarańczowa 🙂

[URL=http://img100.imageshack.us/i/krzeseko.jpg/][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/1830/krzeseko.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, uświadomiłam sobie jeszcze jedną różnicę między poszczególnymi producentami słoiczków: HIPP i BabyDream są w całości BIO, Gerber ma linię BIO, która jest droższa od Gerberów nie BIO, natomiast BoboVita o BIO nie wspomina. To może być tajemnica tego, że Hipp jest droższy od innych. No i znalazłam jeszcze jednego producenta super BIO: Holle, tyle że jego produkty są już bardzo drogie. Kaszki mnie jednak trochę kuszą, szczególnie że ze względów cukrzycowych powinnam uważać na to żeby Stasiek nie zasmakował w słodkim i mące/kaszach z drobnego przemiału:
http://www.ekozakupy24.pl/kategoria/82/mleka-i-kaszki-dla-dzieci
My jeszcze krzesełkiem się nie interesowaliśmy, na razie będziemy chyba karmić w huśtawce i leżaczku, na teraz wydaje mi się, że poczekamy z krzesełkiem aż Stasiek będzie siedzieć. Musimy się natomiast zakręcić koło łóżeczka turystycznego bo Stasiek często jest u dziadków a na kanapie zaczyna się robić dla niego niebezpiecznie. Takie łóżeczko może też u nich służyć jako kojec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU- bardzo fajne to krzesełko! Też o takim myślałam. Tylko,że jest bardzo duży wybór i muszę poczytać czym się sugerować. W tych krzesełkach ddobre jest to,że siedzonko można ustawić w pozycji półleżącej co jest dobre dla takich maluchów jak nasze.

ANN- produkty BIO na pewno są droższe bo dużo lepsze. A łóżeczko turystyczne to fajna sprawa

Uświadomiłam sobie,że na diecie MŻ we wrześniu schudłam 4 kg ale w październiku moja waga nawet nie drgnęła. Pewnie dlatego,że trochę szalałam z jedzeniem, no i pobyt w szpitalu też nie sprzyjał odchudzaniu (zbyt dużo drożdżówek:blush 🙂. No i gdy postanowiłam zacisnąć pasa to w dzień dobry tvn pokazują jak zrobić przepyszne ciasteczka do kawy! Oj zjadłabym coś słodkego!!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...