Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
WIELKIE BUZIAKI DLA GABULKA I WIKTORKA 😘 😘 😘

Z mężem już się przeprosiliśmy. Nawet kwiatki dostałam 🤪
MONICA- fajnie,że teście biorą na razie na siebie budowe domu. Tylko żeby Wam nigdy tego nie wypomnieli. Mam nadzieję,że nie są takimi ludźmiI też słyszałam,że na koniec listopada śnieg ma padać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Wiktorka i dla Gabrysiulka 🙂

Mam nadzieje Monica, że dogadasz się z tesciami mając ich przez ściane 🙂

Jak Franek zasnął po 17 tak spi do tej pory, podejzewam że tak juz przespi noc 🙂 Kiedyś tez tak zasnął, tylko o 18.
Najpierw słuchaliśmy Marillion, misio się zrelaksował i po ok. 20 min. zasnął, więc położyłam go w łóżeczku. Po ok. 30 min. przebudził się więc na leżaczku go połżyłam, zrobiłam inhalację i dalej spał, trzeci etap podróży to mamowe łóżko 😁

Jutro mam tyle rzeczy do roboty ze cały dzień mi to zajmie. Muszę iść do poradni i zapisać Franka na szczepienie, później pojedziemy odebrać aparat, następnie do mojej pracy, do skarbówki a następnie do teściów, bo kończy sie ubezpieczenie samochodu a jest na tescia ze wzgledu na zniżki 🙂

Acha, dzisiaj na zakupach spotkałam naszą pediatrę, i zapytałąm się odnośnie mleka, kiedy można przejść na następne, i powiedziała że jesli mały skończył 4 miesiące to już można. Powiedziała że mleko następne jest bardziej kaloryczne więc dla niego będzie strzał w dziesiątkę, więc kupiłam Bebiko 2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na początek wszystkiego najlepszego dla Gabrysi , Wiktorka, Stasia, Kacperka (życzenia te spóźnione i te na dzisiaj zw. że mnie ostatnio na forum nie było)!!! Buziaczki dla was czteromiesięczni od cioteczki i Kingusi ;**
A u nas ogólnie dobrze... bez większych zmian. Amelko bardzo współczuje tej całej waszej sytuacji z dokumentami - pamiętam jak u nas podobnie było w zeszłym roku ale my zgłaszaliśmy na policje zaraz po tym jak zorientowaliśmy się że brakuje nam portfela i po tygodniu policja znalazła dokumenty pod stacją paliw ale i tak musieli je wtedy unieważnić i od nowa wszystko wyrabialiśmy 😞 na szczęście w nieszczęściu dużo kasy już w nim nie było bo zdążyliśmy zrobić tego dnia zakupy świąteczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł mamuski 🙂

Jednak wczoraj Franek obudził sie, o 20.15, wykąpałam go, zjadł, i po ok. 1.5godz. poszedł spac.
O 2.50 wrocil Robert z pracy a o 3 obudził sie Franek. Pogadał z nami, zrobił WIELKIEGO kupola, zjadł i poszedł spac, a ostateczna pobudka o 6.40 🙂
No i dzisiaj dostałam okres 😠 Nie wiem po co 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ okres!!! 🥴 Dobrze się bez niego żyje 🙂
Kurczę moja Hania budzi się ostatnio 4 razy w nocy na jedzenie. Jutro badanie moczu... 🤨Już się boję. Nie wiem- może jakiś skok wzrostowy ma?! 🤢 🤢i potrzebuje więcej jedzenia,a że ma mały żołądek to nie może na raz więcej jeść tylko musi częściej. No zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ okres!!! 🥴 Dobrze się bez niego żyje 🙂
Kurczę moja Hania budzi się ostatnio 4 razy w nocy na jedzenie. Jutro badanie moczu... 🤨Już się boję. Nie wiem- może jakiś skok wzrostowy ma?! 🤢 🤢i potrzebuje więcej jedzenia,a że ma mały żołądek to nie może na raz więcej jeść tylko musi częściej. No zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
później Was doczytam bo mam tyle roboty w domu że szok...jakiś straszny bałagan nam się zrobił po powrocie...aha i wracaliśmy wczoraj 9h!!! - korki, prace na drodze i wypadek.
Chrzciny nam się udały. Tymi nawet się nie skrzywił podczas ceremonii 🙂 oglądał z zaciekawieniem kościół i co ksiądz robi 😆 W pewnym momencie uśmiechnął się do księdza a ten zapomniał co miał powiedzieć hehehe 🤪 Ksiądz kazał mu koniecznie powiedzieć jak już będzie duży, jaki to był dzielny podczas Chrztu 🙂
Zaszalałam trochę z jedzeniem i dałam sobie dyspensę jeśli chodzi o dietę bezbiałkową. Pyszne są sałatki z majonezem, ciasto, tort itp.itd 😉 Miałam trochę mleka odciągniętego więc Tymianek dużo alergenów nie dostał 😉
Słyszę że już się obudził mój maluch. Później się odezwę. Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elu super, że Chrzciny Tymka się udały!!!!! No i wielki buziaczek dla małego za bycie tak dzielnym :*:*

Eluniu buzieczki dla SOLENIZANTKI LENKI :*:*:* Dużo zdrówka i wiele radości od Hani i jej mamusi :*:*:*

Olusia cholera jasna to ja nie w temacie....test ciążowy?????? Widzę, że ja pierwsza miałam wpadkę ale naszczescie ciazy nie ma a teraz Ty???? HMMMMM trzymam kciuki zeby było ok chyba, że chcesz w tak szybkim tempie ponownie zostac mamuska 😁 😁 😁 jesli tak to powodzonka :*:* A tak na marginesie to Viki jest przesłodka 🙂 🙂

My zaraz mykamy na spacerek , nie pada, niebo zachmurzone ale mam to gdzies ilez mozna siedziec na chacie 😁 😁 Obiad z wczoraj mój na popołudnie poszedł do roboty wiec wieczor sama przy tv spedze lece do mnojego Skarba pozniej sie odezwe kobietki milego popoludnia Wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaczuszka nie planuje byc podwojna mama w najblizszym czasie 😉
Poza tym po cesarce trzeba odczekac najlepiej 3 lata a nie 3 miesiace:P
Ale bym sie wpienila jakb sie okazalo, ze tabletki zawiodly:/

Nasza mala dzis tak wyje jak nigdy,wiec nie ma szans na zaden spacer a nawet wietrzenie na tarasie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Udało mi się Was doczytać 🙂
NAJLEPSZE ŻYCZONKA DLA WSZYSTKICH CZTEROMIESIĘCZNIAKÓW 😘
Kama, myślę że własny biznes to dobry pomysł. Sama chętnie bym coś założyła tylko brak mi pomysłu a niestety nie mam fachu w rękach.
Amelko, przykro mi że 13 okazał się dla Was pechowy. Ja w ogóle nie zwróciłam uwagi że jest 13 do momentu gdy czytałam daty na prezentach które Tymek dostał.
Monia, podziwiam Cię że budujesz się razem z teściami. Ja jednak jestem zwolenniczką mieszkania oddzielnie. Każde pokolenie ma inne przyzwyczajenia 😉 Powodzonka życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane

kurcze jakos nie mam wenny do pisania w ogole w tym tyg oddaje w koncu laptopa do naprawy wiec licze na to,ze bede miala sporo nAdrabiania jak sie pojawie 🙂 chyba,ze wpadne na kompa meza zobaczymy . . ..

ELIIE SUPER,ZE CHRZCINY UDANE I PEWNIE odetchenlas z ulga ze juz po wszystkim ??
czekamy teraz na zdjecia 🙂

wszystkiego naj dla 4 miesieczniakow 🙂


Olusia zycze zebys nie zostala lipcoweczka 2011 rzeczywiscie troszke to za wczesnie . . . a;e jakby sie tak zdarzylo to ns pewno sobie poradzisz i bedziesz najszczesliwsza mamusia pod sloncem 🙂

Amelia
kurde szkoda tylko dokumentow dobrze,ze juz z mezem jestes pogodzona to najwazniejsze .. .. a potwierdzam ludzie to swinie po jaki grzyb im czyjes dokumenty ehh

Monika
podzielam zdanie Ellie ponizej tez nie wyobrazam sobie mimo osobnych wejsc mieszkac z tesciami czy rodzicami, ale ludzie tak mieszkaja i sa szczesliwi wszytsko zalezy od charaktru dwoch stron

Ja znow mam jakas przepasc i znow chce przejsc na mleko modyfikowane wczoraj bylismy u rodzicow na obiedzie i kolacji i Wojtus byl tak nieszczelsiwy wciaz musiaalam go tylko dokarmiac moim mlekiem ehh mialam serdecznie dosc,ale jak sobei przypomne przez co przchodzilysice zeby pokarm zanikl to juz sie boje
Edytko a jak u ciebie ?? jak sobie poradzilas z mlekiem ??

jutro ide na te sciaganie szwow kuzwa 😞 nie rozpuscily sie jednak wiec mnie to nie ominie 😠moze w koncu sie to skonczy kiedys Wy juz dawno zapomnialyscie o skotkach porodu , a ja sie wciaz mecze 🥴 🥴 🥴


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze JUSTI rzeczywiście długo walczysz z "niedogodnościami" poporodowymi. Trzymam kciuki żeby po ściągnięciu szwów wszystko już było ok.

ELLIE- zazdroszczę,że masz już chrzciny za sobą. My ciągle przesuwamy termin. Teraz stanęło na lutym ☺️

No właśnie EDYTKO-jak z pokarmem?Zanika?

OLUSIA- trzymamy kciuki (tym razem za negatywny test) 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana Justi współczuję Ci z tymi niedogodnosciami poporodowymi, nie wiem co czujesz ale ci serdecznie wspolczuje bo mi na szczescie szwy sie rozpuscily...w tym tyg ide do gin dowiedziec sie na temat tej przypadlosci co mnie spotkala po porodzie no i moze umowie sie juz na operacje??? sie okaze!!!
Amelko juz miałam wczesniej napisac, że straszne jest to co Was spotkało i to prawda ludzie sa
bez serca!!!! Ale najwazniejsze, że z mezusiem się dogadałaś i jest juz ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj dla Lenki 🙂

Super Ellie, że chrzciny się udały. A było tyle strachu 🙂 No i pojadłaś sobie, fajnie tak po takim poście 🙂

Olusiiaa, ciekawe jak tam u ciebie.

Byłam dzisiaj w pracy, załatwiłąm dodatkowe 2 tyg., następnie 2 dni dla matki z dzieckiem, i do końca grudnia (czyli do wygaśnięcia umowy) zaległy urlop wypoczynkowy, tak więc nie musze się martwić że będę musiała brac zwolnienie na kilka dni żeby nie iść do pracy 🙂

Pojechaliśmy do tej nieszczęsnej skarbówki. Byliśmy tam już piąty raz, a i tak wszystkiego nie załatwiliśmy, bo okazało się że tylko jedno zaświadczenie Robert dostał, a skłądaliśmy podanie o dwa 😠 Nawet facet w kancelarii miał zaznaczone że mają byc 2, odesłał Roberta to jakiegos pokoju, ale niestety nie mieli. Więc jutro znowu trzeba tam jechac, i za tydzień po odbiór. MAsakra jakas!!!!!

Później pojechaliśmy do teściów. Było fajnie, Franek chichrał się z dziadkami.
Zrobiło mi się miło, bo teściowa powiedziała, że gdybyśmy bliżej mieszkali, to ona zostawałaby z małym, a ja mogłabym iść do pracy. Tylko szkoda że oni pod Łodzią mieszkają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Byliśmy dziś u pediatry i Stasiek w tydzień wyrobił więcej niż w poprzednie 3 tygodnie i waży już 6370g 🙂 Nie muszę już futrować kaszką, mogę dawać ale nie muszę, przy czym ze względu na zaparcia ryżowa odpada, mogę dawać jaglaną albo kukurydzianą. Mamy jechać przez najbliższy miesiąc na jabłuszku i ew. gruszce (bez przejmowania się ilością) a za miesiąc zacząć dawać przeciery jarzynowe z glutenem, czyli albo kaszką manną albo owsianą albo orkiszową.
No i idą dolne zębiska! Są już blisko!
A, i jeszcze ciekawostka: sądzę, że Stasiek zaczął przybierać dlatego że mi się znowu zwiększyła ilość mleka. Jakoś tego wcześniej nie skojarzyłam, ale odkąd starałam się jeść znowu cukrzycowo, mleka zaczęło być mniej. Diabetolog mi powiedział, że to nie ma związku, ale ja wiem swoje. Od mniej więcej tygodnia wsuwam znowu słodycze i mleko wróciło 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super Ann, że Stasiowi niedługo ząbki wyjdą 🙂 U nas ani widu ani słychu jeśli chodzi o dolne, natomiast mamy wrażenie jakby górne się pchały....

Ale się umęczyłam żeby małego uśpić 😮 Ale czasem tak ma, że jak jesteśmy cały dzien poza domem, to troszkę sie rozregulowuje na jeden dzień.

Franek na szczęście nie ma zaparć po kaszce ryżowej, czasem tylko kupa jest bardziej gesta, ale robi ja bez problemu - stęka przy robieniu, ale idzie normalnie 🙂 W razie czego mam sok jabłkowy a pogotowiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...