Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A no... ludzie są rożni. Czasami myślę że to może zazdrość przemawia przez nich. ja powiedziałam, że dla małej warto se pomęczyć, te rozstępy nadwaga i inne bolączki w ciąży to nic...bo dziecko wynagradza nam wszystko 🙂 Mnie ciaża szybko mija, pamiętam jak pokazywałam Grzeskowi fasolkę z pierwszego USG, jak byłam przejęta że to juz 12 tydzień itp...A teraz prawie końcówka, czas leci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niesktórzy wyglądają źle i nie mają na co zwalic winy, więc czepiają się ciężarnych 🙂

A tak co do rozstępów, to czytałam na jakiejs stronie z kosmetykami, że jesli rozstepy sa świeże i mają kolor czerwony (jest to stan zapalny) to stosowanie kremów ma sens i może je w znacznym stopniu zniwelować. Natomiast z tymi już bladymi nic sie nie da zrobic.
Widząc moje rozstepy, które szczerze mnie przeraziły, wziełam się naprawde ostro do roboty i smaruje je tak ok. 3 razy dziennie tą Ziejką na rozstepy, i naprawde widze ogromną poprawe!! Są jaśniejsze, nie bola mnie zabardzo i nie swędzą. Nie twierdze że znikną, ale napewno istnieje szansa, że nie beda się powiekszac! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny dzis Ja melduje sie jako pierwsza 😉

pogoda piekna za oknem, a Ja mam lenia takiego ehhh nic mi sie nicchce a musialabym isc po pieczywo, bo nie mam nic w domku . . . . . mam nadzieje,ze jak juz urodze to bede miala power jak dawniej 🙂 swoja droga jak widze jak czerwcoweczki piora, prasuja , myja okna na dzien przed porodem to jestem pod wielkim wrazeniem 😉 i wstyd mi za siebie ☺️ ale czego sie nie robi dla swoich aniolkow tez tak 2 tyg przed planowanym porodem zaczne dzialac ostro z pracami domowymi moze akurat sie ruszy troszke szybciej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używam Perfecty mamy, mam rozstępy koloru czerwonego i szczerze mówiąc chyba wyskakują kolejne 😮 mam sporo naciągnięte ciało wiec juz sama nie wiem czy jakś inny preparat je zahamuje. czytałam tez gdzieś na fofum ze równie dobrze można stosować oliwkę i na to samo wyjdzie. Mnie zaczęły wyskakiwać w połowie 8 miesiąca, wcześniej nie miałam, no ale w tych tygodniach znacznie mi urósł brzuszek, a teraz rośnie z dnia na dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Melduję się, bo ostatnio mało tu pisałam 🙂 Wczoraj udało mi się przeskoczyć z badaniami ktg do szpitala, w którym chcę rodzić i już jestem spokojniejsza 🙂
Miła pani doktór z przychodni przyszpitalnej dała mi wszystkie potrzebne skierowania i powiedziała, żeby nie zwlekać z badaniami, bo poród już niedługo. Potwierdziła, że trzeba będzie rodzić do końca 38. tygodnia, czyli jeszcze w czerwcu, ale stwierdziła, że nie spodziewa się, żeby trzeba było wywoływać, bo widać, że organizm mi się już przygotowuje do porodu i raczej problem będzie w odwrotnym kierunku, czyli żeby nie urodzić za wcześnie. Mam więc się dalej bardzo oszczędzać, ale jeszcze tylko przez jakieś 1,5 tygodnia. Z przygotowaniami nadal jesteśmy w lesie, ale cieszę się strasznie i tak, że to już niedługo 🙂
A co do mojego brzucha - nie wiem ile mam cm, ale ostatnio okazało się, że nie mieszczę się w letnie sukienki ciążowe, które dostałam od koleżanki i na które dotychczas było za chłodno, więc ich nie miałam na sobie ani razu. Szkoda, bo ładne, a mnie zostały już tylko białe spodnie 3/4 i jedne dresowe, ale na tym etapie to już nie ma sensu niczego nowego kupować, jakoś się przemęczę.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia, Lenka ma jeszcze dużo czasu, żeby się obrócić 🙂 Zwykle dzieci obracają się do 36. tygodnia, ale niektóre czekają z tym aż do porodu. Zresztą, w odwrotnym kierunku też mogą się jeszcze obrócić, więc i tak przed samym porodem jeszcze raz się lekarze upewniają, jaki jest stan ostateczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
U nas dzisiaj znowu piekny dzionek 🙂
Ann czyli za niecale 3 tyg bedziesz juz miala malenstwo przy sobie,boze jak ten czas zasowa,nie wierze ze tak malo czasu zostalo hehe.....A co do ubran to mi sie tez powoli wszystko ciasne robi,zostaly mi tylko rybaczki z pasem ciazowym i spodnie dzinsowe tez z pasem,ktore mozna podwinac,a sukienki niemam zadnej,i niewiem czy to ma sens kupowac wiecej ciuchow,tak wiecej w domu siedze bo rzadko gdzies wychodze,a po domu to mozna stare rzeczy nosic 🙂
Eluniu mojej kolezance dzidzia sie godzine przed porodem odwrocila,wiec co do cc to sie wszystko moze zmienic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! 🙂
u nas slonko daje mocno dzisiaj, wstawiłam pranie juz, teraz czekam czy przyjdzie ta znajoma czy nie.
Wlasnie Lusiu tez mialam taka znajoma która spuchła bardzo, niby dużo nie przytyła (wg niej) ale brzydko wyglądała... zmieniła się bardzo i to na gorsze.
ja widze po sobie ze oprocz tych oczywistych zmian, jakos nie zmienilam sie zbyt na twarzy i ogolnie czuje sie dobrze ze swoim wyglądem, mąż też zadowolony, tylko w żartach się śmieje że taki ten brzuch duży i wystający.
Co do rozstępów to tak jest, że dopóki one są czerwone, to krem coś da, nie znikną w 100% nigdy ale zawsze coś. a jak juz będą białe, to krem nic nie da. byłam z tym nawet u dermatologa o potwierdziła, tak więc w mojej obecnej sytuacji w grę wchodzi tylko ten laser, ktory również w 100% ich nie usunie, ale da jekiś rezultat.
a o oliwce zamiast kremu tez slyszalam, znajoma tak uzywała, i nie ma rozstepów, ale pewnie tez inne predyspozycje skóry miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia, co do terminu porodu z okazji cukrzycy, to się spotkałam z dwiema szkołami: jedna mówi, że trzeba rodzić najpóźniej w terminie, a druga, że najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem. W obu każą robić ktg co tydzień od 34. tygodnia ciąży, mój lekarz do tego dołożył usg co 2 tygodnie, bo jak powiedział, trzeba pilnować dzidziusia. Ja mam akurat rodzić 2 tygodnie przed terminem, ale ponieważ do tego mi się dokłada jeszcze ta skracająca się szyjka, pewnie wyjdzie jeszcze wcześniej.
Natomiast obie znane mi szkoły twierdzą zgodnie, że cukrzyca sama w sobie nie jest wskazaniem do cc, jeśli jest pod kontrolą. Inaczej oczywiście, jeśli dziecko urośnie bardzo duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN no to już tylko max. 3 tyg ci zostało. Super 🙂 Fajnie będziesz miec dzidzie wcześniej i więcej lata zyskacie na spacerki 🙂
ELUNIA moja koleżanka tez miała cukrzyce ciążowa, miała rodzić w terminie, ale w 36 tyg wystąpiły jakieś komplikacje i musieli jej podawać leki, które nie byly dobre dla dziecka. Czekali do 38 tc i zrobili jej cesarkę, bo to juz był dobry tydzień by wyjąc mała, urodziła się z waga 3 kg.
ja tez mam mieć cesarkę, ale już nie myślę o tym, ważne by mała zdrowa przyszła na świat i wszystko było oki. bardziej sie stresuje ze zacznę wcześniej rodzic a nikogo w domu nie będzie hehe,
U nas tez pogoda śliczna, tylko duszno. Podobno zapowiadali spore deszcze z gradobiciem, a temperatura nawet ok 38 stopni. Wiec ten tydzien da nam w kość 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek brzuszki 🙂
Dziś pogoda mnie wykańcza 🥴 Jest strasznie gorąco, a jeszcze wzięłam się za pranie pościeli, kocyków i wyposażenia łóżeczka małej, także teraz się ze mnie leje 😮 🥴 🤢
Ann kurcze to jednak najwyraźniej będziesz z nas pierwsza 🤪 Jej jak mało czasu ci już zostało... 🤪 Zazdroszczę ci, że za tak iedługo będziesz mogła przytulić swoją kruszynkę...
Elunia jeśli Lenka nie jest jeszcze zbyt duża, to ma czas coby się obrócić, także bądź dobrych myśli 😉
Żona mojego znajomego też strasznie przytyła i spuchła w ciąży (a przed ciążą była z niej super laska). A po ciąży wszystko zrzuciła i wróciła do super formy. Teraz znowu jest szczuplutka 🙂 także nie ma co się martwić dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rzeczywiscie kochane pogoda nie sprzyja ciezkim praca domowym tymbardziej w naszym stanie,ale czasem jak mus to mus . . . . Ja w taki upal nie znosze stac przy garkach w kuchni topie sie po prostu ehh . . . . dzis nie otwarlam listonoszce co by zawalu nie dostala musze w koncu wyjsc pizamki choc ta jest najwygodniejsza teraz . . . . no i z powodu swojego lenistwa musze isc jutro na poczte 🤨 mam nauczke zeby byc przygotowana zawsze na "gosci"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂
Pogoda mnie wykańcza, obleciałam juz zakupy i psa i myslałam ze padne...w domu porobiłam przeciągi, jest chociaz czym oddychac.
U mnie już w kwietniu mały obrócił się główką w dół, ciekawe jak jest teraz, ale myślę że3 nadal się znajduje w takiej pozycji, tylko zastanawia mnie fakt, dlaczego zawsze wbija mi sie pod prawe zebra, a ani razu pod lewe 🤔 I w związku z tym jakie może mieć ułożenie 🤔

Dzisiaj mam taką ochotę na arbuza, ale juz nie mialabym jak się zabrac ze sklepu. Niedosyć ze siaty to jeszcze psa prowadziłam...szkoda bo naprawdę mam smaka 🙂

Coś tu u nas ostatnio cicho 😞 Olusiiaa gdzies zaginęła w akcji, inne brzuchatki też nas rzadko odwiedzają. Mam nadzieje ze wszystko u nich dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja też zjadłabym arbuza 😁 Albo czereśnie mmmmmmmmmm 🤪
Mnie jak na złość zaczyna jakiś kaszel męczyć 😞 Jeszcze tego brakowało...
Pranko pościeli i innych artykułów łóżeczkowych mam już za sobą, trzeba je tylko wyprasować. A jutro planuję zabrać się za pranie ciuszków dla małej, ehhhh troszkę tego jest...
Ja też otwieram listonoszowi w piżamie, jedynie co to na szybko zarzucam na siebie spodnie. Też wolę odebrać list czy paczkę w domu, niż później wystawać w kolejkach na poczcie. A co sobie listonosz pomyśli, to już jego sprawa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...