Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuchatki!
U nas takie upaly, ze ja nawet nie mam sily poruszac sie po domu a co dopiero wyprawa w inne miejsce.
Wlasnie zrobilam mega obiad tzn czasochlonny i jestem padnieta,ledwo wystalam przy tych garach.
Jutro z mezolem moze pojedziemy na basen odkryty,ale najpierw musze sprawdzic jak wygladam zeby ludzi nie straszyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiiaa napewno wyglądasz super 🙂 Ja nawet jakbym wyglądała źle to i tak wybrałabym się na basen 🙂 Tylko trzeba uważać zeby nie dostać plam od opalania.
Mam ciągle spuchnięte nogi ale zjadła teraz, więc nie polożę się żeby potrzymać nogi wyżej...

Koralik jeszcze tyle czasu to nie wiadomo czy dzidzia nie zechce sie wczesniej urodzic, chociaz o te 2 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj mam wrażenie jakbym miała dwa razy większy brzuch od wczorajszego heheheheh 🤪 Jakoś mi dzisiaj wyjątkowo przeszkadza... U nas się wkońcu jakiś wiaterek zebrał i upał już zelżał, aż się miło zrobiło. Zaraz wskakuję do wanny się okąpać, bo czuję się, jakbym z kopalni wyszła 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Dobijają mnie upały. Patrzyłam na prognozę pogody i ma być ponad 30 stopni. Masakra.
Dzisiaj zrobiłam pierwsze pranie dla małej. Jeszcze jakieś 2 pralki mnie czekają.
Brzuch jednak mi się obniżył. Wczoraj siostra mi to uświadomiła. Jeśli chodzi o obwody to ja mam 106cm 🙂

Justi- dziwiłaś się,że czerwcóweczki tak szaleją z porządkami przed porodem. To jest syndrom wicia gniazda. Wierz mi to chyba wszystkie ciężarówki przeżywają przed porodem 🙂
Mnie już powoli dopada 🙂 Jutro zacznę też pakować torbę do szpitala. Czuję,że to najwyższy czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka na pewno masz racje z tym wiciem gniazda 🙂 mnie jeszcze nie dopadl , ale pewnie dlatego ,ze maluszek urodzi sie pod koniec lipca 😉 moze przy kolejnym USG gdy zobacze swojego synusia sie obudzi 🙂 i u czerwcoweczek sprawdza sie to zdanie,ze dziewczynki szybciej na swiat sie pchaja,a chlopczyka jakos sie nie spieszy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no upał daje nam wszystkim w kośc.
Wiece bylam dzisiaj w aptece, chciałam zakupić te majtki po porodzie, ale kobitka sie dziwiła o co mi chodzi bo oni maja tylko jednorazowe 😮 no to co kupiłam je, ale nie jestem do końca przekonana, bo słyszałam ze dupka sie w nich poci,niby zalecaja je po porodzie... mam 2 pary siateczkowych no i teraz te jednorazowe 5 par wiec mi starczy, a jak sie nie sprawdza to bawełniane sie założy.
Dzisiaj spakowałam torbę dla siebie a malej rzeczy się nie zmieściły, wiec w sumie wyjdą 2 torby 😮 Na tej rozpisce szpitalnej nie było napisane by wziąć butelke, smoczek, a na necie znalazłam ze warto zabrać. Szczotkę dla dzidzi tez bierzecie?

Tez za mna chodzi arbuz, ale nie było w sklepie 😞 a do innego za daleko, nie mam siły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki....
u nas gorąco że myslałam że do wieczora nie dotrwam. teraz odrobine lepiej
ale byłam na pysznych lodach 😜
kupilam truskawki i brzoskwinie 😜
no i te łóżeczko dopiero o 15 przyszło.
powiem wam że bardzo zadowolona z niego jak narazie jestem. sliczne i wcale nie wygląda na jakieś liche. jak bedzie pościel to zrobie zdj 🙂
co do terminów to moja córeczka 6 dni po terminie się urodziła 🙂
a synek prędzej. więc reguły nie ma na to.
no i mój Maluszek mi prawą stronę atakuje zeber... 🙂 chociaz ostatnio to już różnie.
muszę jakieś japonki kupić bo moje " świńskie nóżki" i stopy ledwo żyją po dzisiejszym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe michalindziorku to ta teoria u ciebie obalona 😉 czekam na zdejecia lozeczka i poscieli 😉
tez dzis zaszalalam lody wafelki kokosowe Mmmm pychotka 😉 a arbuzik tez bym zjadla jutro dostaje autko to moze gdzies do supermarketu podjade w niedziele kupilismy w kauflandzie byl przepyszny . . . . musze jutro badania zrobic i karte NFZ wyrobic przed porodem bo jeszcze mnie na porodowke nie wpuszcza ☺️ mam stara ale rok temu zmienilam nazwisko no i cholirka adres takze troche sie pozmienialo i zostawilam to na ostatnia chwile az sama zla jestem na siebie . . . .
tez jutro wyskocze w japonkach jak bedzie taka duchota ehh nawet otwarte okno nic nie pomaga . . . . . no nic nie mamy co narzekac i tak dlugo mialysmy chlodno tylko teraz te ostatnie tygodnie zapowiadaja sie upalnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj podjechałam do mamy, uszyła mi jedno frotkowe błękitne przescieradełko na łóżeczko, tatuś mój kupił łóżeczko dla małego, ale żeby on miał w mieszkaniu, bo jak stwierdził, nie będziemy mogli się wykręcić, że mały nie ma gdzie spać 🙂 🙂 a poza tym jak go na pare dni zostawimy to tez bedzie miał miejsce do spania 🙂 No widzę, że dziadek ma syndrom 😁

Namówiłam Roberta żebyśmy poszli do kauflandu po arbuza, bo dzisiaj prezentowały się naprawdę okazale i kupiliśmy taki prawie 4 kg, i przed paroma chwilami zeżarłam połowe ☺️ Był przepyszny, bardzo słodki. Polecam 🙂
A tak to Robert zrobił sobie dzisiaj wolne, oglądalismy mecz - już właśnie się skończył i czekam zeby się położyc - czekam aż jedzonko mi się ułoży żeby nie miec zgagi.
Miłej nocki wam życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Ja dzisiaj pierwsz bo wstalam wczesnie,zeby podrzucic meza do pracy,bo dzisiaj auto moje hehe... 🙂Dzisiaj wybieram sie do siostry i na male zakupki dla dzidzi 🙂Wczoraj z M.bylismy na wiekszych zakupilismy posciel do lozeczka,posciel do wozka,stojak pod wanienke,i takie tam mniejsze pierdoly!!!No i kilka rzeczy dla mnie,podklady,jednorazowe majtki,szlafrok jeszcze musze sobie kupic druga koszule!!!A jutro mamy do odbioru lozeczko,materac i moskitiere,bo wczoraj nam juz kasy zabraklo,wiec zamowilismy te rzeczy na czwartek 🙂Chcialam zamowic na allegro,ale po dlugich poszukiwaniach znalezlismy komplet podobny cenowo i zrezygnowalismy!!!Chociaz w poscieli mniej elementow ale po co nam tyle,a tak przynajmniej czlowiek mogl zobaczyc i dotknac 🙂Wczoraj tez bylam u kolezanki,co ma 1,5 roczna coreczke,a druga 10 mscna,i powiem wam ze ta mlodsz to aniolek,a ta starsza to mala diablica niezle mamie daje popalic hihi 🙂 a tak wyglada ta posciel babyland na zolto http://www.allegro.pl/item1057582617_6_cz_posciel_mamo_tato_do_lozeczka_140x70.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest bardzo ważne badanie - przed porodem i do porodu. Chodzi przede wszystkim o paciorkowca z grupy B (ok. 40% kobiet go ma, ja też), jeśli siedzi uśpiony to jest git, ale jeśli jest aktywny, to po pierwsze może powodować wcześniejsze skracanie szyjki, czyli ryzyko wcześniejszego porodu (być może u mnie się właśnie dlatego ta szyjka skraca), a w czasie porodu sn Małe może zostać zarażone i konsekwencje mogę być bardzo niemiłe. Jeśli znajdą takiego gada, są dwie szkoły: jedna mówi, że przed porodem nie warto nic robić, bo się go i tak skutecznie nie utłucze, druga mówi, że jednak dawać antybiotyki, bo to zapobiega wcześniejszemu porodowi (ja brałam Duomox przez 5 dni).
Obie szkoły mówią że jeśli się już raz znalazło gada, bezpośrednio przed porodem trzeba podać mamie kroplówkę z antybiotykiem, żeby uchronić dziecko przed zarażeniem (tę kroplówkę podaje się niezależnie czy gad był leczony wcześniej antybiotykiem czy nie). Niektórzy lekarze twierdzą, że profilaktycznie trzeba też podać wtedy antybiotyk dziecku zaraz po porodzie.
Istotne jest też to, że jeśli najpierw odejdą wody, lepiej jest od razu jechać do szpitala, żeby na spokojnie zdążyli ten antybiotyk podać (jest ryzyko zarażenia dziecka przez przebity pęcherz płodowy), a normalnie czeka się jeszcze kilka godzin na skurcze.
Nam na sr mówili, że to jest jedno z ważniejszych badań przed porodem i jeśli lekarz sam nie zaleci, trzeba się upominać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki
Dzisiaj sobie troszkę pospałam i bardzo dobrze. Moje nóżki jak do tej pory są fajne bo nie puchną i się z tego ciesze. Upały jakoś spokojnie przechodzę jak na razie i się też ciesze, zobaczymy jak będzie później.
Jak dobrze mieć obiadek zrobiony na dwa dni dla Lubego bo moge sobie spokojnie na plotki do koleżanki iść. Teraz tylko dla siebie zrobie taki na cukrzyce też na dwa dni nie będe jutro znowu przy garach stała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o paciorkowca (Ann wszystko pięknie opisała) 🙂 to u mnie w szpitalu jest tak,że jeśli ciężarna nie miała robionego badania to profilaktycznie i tak ma podany antybiotyk. Dziecku nie dają profilaktycznie tylko obserwują pod kątem infekcji.
Ja nie będę miała zrobionego posiewu. Rozmawiałam z gin i twierdzi,że nie ma jak wykonać. Bzdura! Więc cieszę się,że profilaktycznie mi podadzą lek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
Ja dziś wstałam i mam stopy popuchnięte, dłonie też, w ogóle od jakiegoś czasu nie noszę obrączki i pierścionka zaręczynowego bo się bałam że pewnego pięknego dnia nie sciągne wcale.
gorąco znowu...
zaraz wstawie pranie.
zupkę mam z wczoraj, pyszna botwinka. i b. dobrze bo wczoraj myslałam że padne przy tych garach... chociąż dziś przynajmniej wiaterek wieje.
może popołudniu doczłapie na lody, i pójdziemy posiedzieć przy fontannach... zawsze tak od nich chłodkiem wieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie miałam robionych też tych badań, ale zapytam jak będę, może się w poniedziałek wybiore.
A tą pościel to bym chciała u innego sprzedającego, ale wzór taki jak jest na tej aukcji dostępny, "Błękitny Zamek"... 🙂 chyba zamówie właśnie taka, ale dopiero albo w piątek, albo po tym weselu chorym... na ktore nadal nie mam nic do ubrania... i nie wiem co ubrać... cholerka. widziałam fajną tunikę na allegro ale na małym brzuszku ładnie by wyglądała, a na moim baniaczku bedzie beznadziejnie leżeć.
jej.... chyba jakimś kremem z mentolem potraktuje te stopy... najchętniej bym poszła spać w wstała o 14... wstawie pranie i się kimnę może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. U nas też zaczyna się robić zgrzew chociaż myślałam, że będzie jednak dzień deszczowy o 4 rano przeszła wielka chwilowa burza po której nie widać żadnych oznak, że była 😉
Mi najbardziej puchną palce u stóp nic poza tym no i fakt poruszam się jak ślimak poprostu nie mam sił!!!! Jeszcze wracałam ze sklepu chwycił mnie taki dziwny ból podbrzusza ale na szczęście przeszło. Łóżeczko przyszło jestem zadowolona i to nawet bardzo teraz brakuje tylko wózeczka i finito( można tak powiedzieć) Co do przesiewu to nie wiem czy będę miała robione to badanie za 2 tyg mam kolejna wizyte to się zapytam zmienił mi tylko witaminy z feminatal na jakieś nowe bo mam niską hemoglobinę i nic nie pomaga ahhhh oby wytrwać do 37 tyg a później chyba sutki zaczne sobie masować 🙂 🙂 🙂 🙂 koleżanka twierdzi, że pomaga na przyspieszoną akcję porodową więc.... idę sie połozyc kobitki miłego dnia Wam życzę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...