Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Mnie jakoś za bardzo nie puchną (no może trochę, to widać po śladach, które zostawiają buty i skarpetki), może to jest zasługa tego, że mało przytyłam.
Monica, też mi się wydaje, że dobrze że już jesteś w szpitalu, jeśli masz mieć cc to bezpieczniej, że nie będziesz ryzykować rozkręcenia sn w domu.
A mnie coś od wczoraj boli coraz bardziej podbrzusze, ale jakoś tak bez przerw, nie na zasadzie skurczy. Ból jest całkowicie do wytrzymania, ale zauważalny. Pewnie coś tam się już zaczyna przygotowywać - zobaczymy co mi jutro powiedzą w szpitalu. Tymczasem idę się ostrzyc, bo następna okazja nie wiadomo kiedy się trafi.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Fakt Elunia zapowiada sie bardzo słoneczny dzień, dlatego nawet nie wychylam sie z domu az do wieczora, ja osobiscie nie puchnę ale jak polaze naprawde za duzo jeszcze nadodatek w sloncu to palce u stop lekko mi puchna a tak nie mam z tym problemu
Teścia wyprawiłam do wyjazdu więc wracam do wyrka bo nie czuje sie wyspana miłego ranka dziewuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! ELUNIA- u mnie nie zapowiada się miły, ciepły dzień tylko bardzo upalny! Niedobrze.
OLUSIA- jeśli chodzi o sex przed porodem to nie chodzi o wygibasy tylko o nasienie,w którym są prostaglandyny,które przyśpieszają rozwieranie szyjki. Tak,więc musi być bez zabezpieczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Monika dobrze, ze jestes w szpitalu przynajmniej bedziesz pod stala obserwacja , a przeciez cc moga ci zrobic w kazdej chwili ... 3 maj sie tam na pewno nie jest łatwo,ale dla Gabrysi wszystko 😉
Olusia co do opuchnietych nóg to jeszcze nie czuje tego az tak choc nie powiem zdaza sie jak duzo siedze z nogami w dól staran sie jednak tego unikac . . . . choc wiadomo nie zawsze sie da
Lusia, Michalindzior ehh to mi smaka narobilyscie ymi gołabkami, a calkiem nie dawno je mialam bo w tamtym tyg . . . mimo wszystko sie skusze na nie w przyszlym tyg 🙂 😆 bo pozniej po porodzie bedzie juz ciezej miec takei zachcianki

wiec korzystajmy kochane z zachcianek jeszcze te ostatnie dni 🙂


jesli chodzi o golenie to Ja bede robila wszystko by zdazyc w domku jeszcze przed wyjazdem na porodowke zrobic koło siebie tyle ile tylko zdołam . . . zebym czula sie tam najmniej niezrecznie i by pielegniarki polozne mialy jak najmniej powodow do pracy czy narzekania w koncu nie wiadomo na kogo sie trafi . . . .
dzis zrobilam pierwsze dzidziusiowe pranie 😆 w końcu pogoda dopisala, a Ja mialam jakas taka ochote . . . .chyba wszystko przez ten bol pachwin czy macicy juz sama nie wiem wole miec cosik przygotowane , bo przeciez ostatnio tydz temu juz mi lekarz powiedzal,ze po malutku zaczyna sie cos dziac , a jak ruszy w zastraszajacymn tempie 🙂 kto wie . . . .niech maluszek jeszcze tylko do konca 37 tyg wytrzyma , a pozniej moze przywitac sie z rodzicami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Justi,ja licze ze 40 tydz to dzien terminu zreszta lekarz mi tak liczy,w sobote zaczynam 38 tydz i zostanie 2 tyg do konca!!!!A niewiem jak tam u was,i jak wam lekarz liczy!!!
A co do golenia to ja to sama zrobie zreszta dwa razy w tyg sobie depiluje to jakos dam rade bo nienawidze miec tam wlosow hehe... 🙂
Dzisiaj wstalam jakas polamana nie moge cos chodzic cala prawa pachwina wlacznie z purzytkiem mnie boli masakra!!!!
My narazie nie bedziemy urzadzac zadnych wygibasow chyba ze przed sama koncowka, niech sobie malenstwo siedzi u mamy jak najdluzej,bo musze wam powiedziec ze mam stracha jak niewiem,i przed porodem,a jeszcze bardziej jak sie znajde sama z Kacprem w domu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bardzo sie ciesze bo szpital przyjemny, lekarze i położne bardzo miłe tylko na dole na izbie pracuje taka jedna niemiła ruda rejestratorka. mam miec dzisiaj USG 🤪 a z tego powodu jeszcze bardziej sie ciesze bo bede wiedziec ile wazy mój Gabrysiulek 😁 rano mialam krew pobierana, mocz i 3 razy dziennie robia KTG na sali wiec nie trzeba nigdzie łazić hehe

dziewczyny kolezanka z sali mi mówiła właśnie ze jej lekarz zalecił częste wizyty z mezem w ubikacji hehe bo leżała juz w szpitalu i nic sie nie zapowiadało na poród. o bylo przy pierwszej ciąży i teraz znowu sie meczy bo już 10 dni po terminie. wiec wskazany jest sex jak chcemy wywołać dzidzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tygodni, to mój lekarz liczy, że termin jest po zakończeniu 40. tygodnia. Te tygodnie to się liczy chyba różnie: np. ja teraz liczę, że jestem w 39. tygodniu (czyli w trakcie 39. tygodnia i po zakończeniu 38.), a mój lekarz powiedziałby, że jestem w 38. (bo liczy zakończone tygodnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂ale u nas goraco lato pelna geba ufff...zar z nieba nic tylko w mieszkaniu siedziec,na szczescie nasze mieszkanko na te upaly jest idealne bo jest przyjemnie chlodno,u tesciow jak dzisiaj weszlam to jak w saunie szok 🤪...
a duszenia wczoraj nie bylo bo posnelismy hehehe....cos sie zrobilismy spiochami chyba to tak na zapas 😉..milego dnia ide do meza bo na popoludniu do pracy wiec odezwe sie pozniej,buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam laseczki 🙂
Justi termin porodu to skończony 40 tydzień ciąży.Ja teraz jestem w 5 dniu 38 tygodnia. Acha moja droga mogłabyś podać mi swojego maila, bo kurcze wysłałabym ci tabelkę z dokładnymi instrukcjami jak ją uzupełniać, bo jakbym urodziła wcześniej, to nie będzie jej miał kto uzupełniać 😉 A ty masz termin 10 dni po mnie. A dopóki nie urodzę to ja będę ją aktualizowała 😜
Monika to już pod koniec tygodnia Gabi będzie z wami, tylko pozazdrościć... 🤪
A ja miałam dzisiaj cuuuudny sen. Śniło mi się, że zaczął się poród, ale nic mnie skurcze nie bolały. No i urodziłam Emilkę bez nacinania i bólu 🤪 Była śliczna!!!!! Ubrałam ją, włożyłam do fotelika samochodowego i chodziłam z nią po szpitalu w piżamie i szlafroku heheh 😜 I była tam też moja mama i znajoma mamy i ona nie mogła uwierzyć, że zaraz po porodzie chodzę sobie bez problemu, nic mnie nie boli i mnie nie nacinali heheheh 😜 Ehhhh gdyby sny mogły się spełniać...Ale dzięki temu jakoś tak o wiele mniej się boję porodu, jestem jakaś spokojna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no no to Edytko Twoj sposob liczenia bardzo mi sie podoba 🙂 ale sama nie wiem jak widac Ann liczy troszke inaczej ehh a nasze suwaczki jeszcze inaczej 🙂 a moj mail to [email protected] 🙂 i nie ma sprawy moge uzupelniac tabelke jak bedzie wielki lipcowo-brzuszkowy baby boom 😜

Monika no to super jejku juz Gabrysia neidlugo bdzie z wami to jako jedna z nielicznych wiesz kiedy dokladnei przywitasz sie z mała, a my bedziemy poki co zyc w błogiej nieswiADOMOSCI


Ehhh upały powrociły ciekawe na jak dlugo to idealna pogoda by nie wyruszac z domku jeszcze w naszym stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo w moim suwaczku jest zapisany skończony tydzień ciąży (czyli w moim przypadku 37) a dni obok oznaczają ich ilość z następnego tygodnia) czyli 5 dzień 38 tygodnia 😉 Według tego liczenia skończony 40 tydzień ciąży wyada na 15 lipca czyli termin mojego porodu według miesiączki 😜
Zaraz wyślę ci moja droga tabelkę na maila i opiszę co i jak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙃no to Edytko , Amelio dodałyscie mi duzo siły hehe bo dzieki waszym wytłumaczeniom jestem tydzien blizej upragnionego skonczonego 37 tygodnia 🙂 wiec kilka dni wczesniej moge zaczac szalec z porzadkami domowymi i mezusiem 😜 🙂 ( jeszcze nie wiem jaka bedzie kolejnosć 😁 😜 😁 🙃 😁 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ GRUBASKI 🙂

JEŻELI CHCECIE URODZIĆ PRZED TERMINEM A MACIE DONOSZONE CIĄŻE TO POLECAM MASOWANIE SUTKÓW 🙂 JAK BOZIE KOCHAM DZIAŁA BO WTEDY WYTWARZA SIĘ NATURALNA OXY CO POBUDZA SKURCZE 🙂
ŻYCZĘ POWODZENIA 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...