Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ufff.. właśnie skończyłam reorganizację ciuszków od Łucji - bo w komodzie już połowa za małych była, przesortowałam to i dodałam takie większe na 62 i 68 cm.

co do mojej figury, to jeszcze mi zostało trochę pociążowych fałdków...ja też się nie mieszcze w niektóre spodnie sprzed ciąży, brzuszek flak, niestety rozstępy paskudne mi zostały, które pojawiły się pod koniec ciąży, kreska też jeszcze jest....

a co do piersi to czujecie czasami ból? Ja generalnie czuję takie jakby ciągnięcie wtedy, gdy mi pokarm napływa (chyba to jest to), ale od kilku dni mam takie bóle jakby kucie igłą, zdarza się to parę razy na dzień. coś jak nerwoból.

Okaaa, nasza mała czasami jak dłużej nie robi kupki, to potem jej wychodzi taka jakby musztarda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyka. Dziękujemy za życzonka. Nasze cudowne dzieci mają już kolejne miesiące za sobą, ani się obejrzymy jak zaczną biegać Nam między nogami 😁
Dla Waszych Maleństw DUŻO zdrówka i oby rosły jak do tej pory.
Palibulka tylko pogratulować, że Twój Franio śpi aż tak długo bez przerwy w nocy.

Chu chu cha, chu chu cha idzie zima zła 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karulina u nas też ciągle coś..a zawsze myślałam że małe niemowlaczki są takie..."idealne" no cóż oby szybko wszystko poznikało..
ehh no tak..a więc czekam na wielką kupkę.. 😜
A kobity karmiące piersią..pozwalacie sobie już na inne dania..typu smażone albo słodycze czy coś takiego..? bo ja powoli wprowadzam i smażone dania..jeszcze muszę napić się kiedyś odrobinę chociaż coli..(bo chodzi mi po głowie..)ii możecie pomyśleć że nie dobra ze mnie matka..ale chodzi po głowie mi piwkooo tak kreci w mojej głowie jak nigdy więc postanowiłam zakupić sobie redsa i się trochę napić..;D
Mufci coo do rozstępów doskonale to rozumie..nie jesteś sama..u mnie też w końcówce ciąży się mnożyły i niestety są..
noo a ból zawsze czuję jak mam pełne piersi i mały cycka jedna pierś to druga jakby wypuszcza mleko i wtedy taki dziwny ból..ale chwilowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 🙂 dziękuję w imieniu Wojtusia 😘 nasz synek sprezentował nam na dzisiaj dobry humor i bez przerwy sie uśmiecha, guga, zaczepia wzrokiem,kochany skarbek. wycałowałam go tak, ze gdybym miała szminkę na ustach nie zostałoby ani milimetra czystej skórki 🙃
Okaa to Wojtek nie ma żadnej wysypki tylko suchą skórę, wiec nie bede uzywac sudocremu, plecy całe suche a na brzuszku takie suche plamki, że mogłabym,tą skórę ściągać...kupilam dzisiaj balsam oilann, mam nadzieje ze pomoże.
u mnie waga ok, jeszcze 2 kilo i bede zadowolona z tego co pokazuje waga, jednak ciało juz nie to samo 😞 brzuszysko nie pozwala mi dopiąć się w dżiny, bo bokami wychodzi 😞 robie codziennie brzuszki, unoszenia nóg, kupiłam skakankę, co piątek bieżnia(od jutra w planie 😉), trzeba wytrwale ćwiczyc i cierpliwie czekac...Marcin mówi ze wyglądam świetnie,tak jakbym w ciąży w ogóle nie była, ale ja sie tak nie czuję, no i te rozstępy na dupie 😠 😠 a własnie zawsze rozstępy jaśnieją??? mam nadzieję, ze mi wyjasnieją bo takie czerwone 😞 😞 wyglądam jakbym walczyła z kotem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam fioletowe rozstępy i jakoś kolor się nie zmienia 😞
co do jedzenia to jem już dużo, słodycze spoko, nawet ostatnio mielone, ja to mam ochote na kieliszek winka 🙂
a co do ćwiczeń to szybkie spacery i w domu brzuszki, zastanawiam się nad basenem, ale nie wiem czy to możliwe z moją mleczarnia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rozstępów u mnie też są one czerwone..i słyszałam że jak są czerwone a będziemy robić jakieś zabiegi na nie to można jeszcze je pomniejszyć..ale kiedy już wybledną(a tak się powinno stać ale z czasem..)to zostają już takie na zawsze..ehhh pupcia to jeszcze..a mnie tak oszpeciło brzuchol..;/
Basen też mi się marzy..i chciałabym chodzić na basen z maluszkiem(jak już będzie główkę trzymał) tylko zastanawia mnie też właśnie mleczarnia jak ciebie Anochi...i jak później maluszka ogarnąć w sensie czy też z nim pod prysznic..suszenie itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja będąc w ciąży widziałam kobiete a małym bobasem na basenie..dzieciaczek był tak zadowolony(nie wiem czy pierwszy raz)bo pewnie maluszek musi się oswoić..Ale tak mi się ten widok spodobał..że postanowiłam że też będę z maluszkiem chodzić na basen..Tylko właśnie Anochi zastanawiam się co z tym prysznicem..(ale gdzieś poszukam na necie jak kobiety sobie radzą)
O jakiej porze kąpiecie i usypiacie swoje pociechy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi przejrzałam tą stonkę co podałaś.. 🙂 ciekawe pozycje jak oswajać dzieci z "wielką wodą"
może w 4/5miesiącu się wybierzemy 🙂
Co do kąpieli to widzę że podobnie każda..my chyba najwcześniej..bo o 18..a to wszystko dlatego że wcześniej małego atakowały ok 19 kolki i kąpiel była niezbyt ciekawa..a nawet porażką..dlatego przełożyliśmy ją o godzinę wcześniej i już tak zostało..o 19cycuś i 19.30 już spi chyba że ma gorszy dzień to 20/20.30..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesteśmy po szczepieniu...były uśmiechy a potem kik i wrzask 🤢 ale chwile w ramionach rodziców i było oki 🙂
Jaś przebadany waży 5600g 🙂 zdrowy jak ryba po za skóra pani doktor stwierdziła lekkie atopowe zapalenie skóry...uczulać może wszystko:jedzenie, otocznie 🤔 mamy nadal stosować emolium lub linomag 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane 🙂
To normalne że podczas karmienia druga pierś pobolewa bo to znaczy że przybiera i będzie gotowa na następne karmienie 🙂
Jerzyk już drugi dzień nie robił kupki 😞 termometr w pupci też nie pomógł 😞 prutki idą Mały się napina ale nic więcej 😞
Odwiedziły mnie dziś koleżanki z pracy i przywiozły Jerzykowi taki prezent tylko że pomarańczowo-zielony 🙂
http://www.acia-firma.pl/index.php?id=oferta&cmd=h2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy 🙂)
wczoraj miało być szczepienie nie było bo w moczu bakerie... nie wiem kiedy będzie szczepienie a jutro 8 tyg moje dziecko kończy 🙂)

tak czytam o tej skórze suchej u dzieci o tych krostach czerwonych. jak wczoraj lekarka moja to zobaczyła to zaleciła zmianę mleka. karmiłam bebilonem a teraz bebilon pepti. mleko masakryczne w smaku i zapachu. mieszam niuni troche bebilonu normalnego a troche pepti...


rozstępy... no w ciązy pojawiły mi sie w takich miejscach ze w zyciu nie przypuszczała bym że mogą się pojawić... na brzuchu zrobiły mi sie 2 tyg przed porodem (PORAŻKA)
Generalnie wagowo jest ok tylko to ciało takie dziwne... :/ jak by nie moje....

podliczając bilans strat i zysków swierdzam, ze jestem 1000% na plusie :P:P nawet z tymi rozstępami, i skórą "zwisającą"....

pozdrawiamy, zazdrościmy szczepień... :/ i całujemy :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewuszki,

Kuuurde Franiowi chyba zaczyna się ciemieniucha 😞 😞 😞 😞 jakiś taki ala łupiesz jak na razie 😞 a ja na antybiotyku - nie mogę sobie z piersią poradzić, boli i szczypie w okolicach sutka ;( ech życie.... 😉

u nas zapowiadali śnieg a tym czasem jest piękne słońce 😁 mam super sposób na nudne spacery - audiobooki - ekstra się słucha na spacerkach - polecam!
buzi buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...