Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kochane kciukiem w piastce mozecie sie martwic po 6-9 miesiacu zycia gdy zanikaja odrychy jak zostanie w piastce zamkniety to cos moze byc nie tak ... teraz niech maludy rosna zdrowo po 6-9 miesiacy zaczniemy sie martwic - mam nadzieje ze nie bedziemy 🤪 -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKI ZA GŁOSIKI 😘

JA NIE BYŁAM .... JUZ MAM DOSC EKSPONOWANIA MOJEJ CIPKI 😁 OKRES PIERWSZY WŁASNIE DOSTAŁAM...WCZORAJ LAŁO SIE ZE MNIE JAK Z WAIDRA... FUJJJ.... DOBRZE ZE ZOSTAŁA MI PACZKA TYCH BIIIIGGGG PODPACH PO PORODZIE.

TAK WOGOLE TO JA OSTATNIO JAKAŚ DZIWNA JESTEM..NIE WIEM CO SIE DZIEJE... WOGOLE MOWIĄ DO MNIE A JA NIE SLUCHAM ANI NIE KUMAM NIC 😮 JAKIEGOS ZAWIASA MAM 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odruch chwytny – odruch fizjologiczny polegający na zaciśnięciu palców i przywiedzeniu kciuka w reakcji na uciśnięcie strony dłoniowej palców. Odruch chwytny dotyczy także kończyny dolnej, gdzie na skutek uciśnięcia palców po stronie podeszwowej obserwuje się podeszwowe zgięcie palców.
Odruch jest fizjologiczny dla pierwszych miesięcy życia. Powinien zaniknąć w kończynach górnych po 4. miesiąca życia, a kończynach dolnych po 12 miesiącach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja też jeszcze nie byłam 🙂 i chciałam wiedzieć czy wszystkie już były 🙂
Moja siostra urodziła i do ginekologa poszła za rok bo nic się nie działo, karmiła piersią i dopiero po roku dostała okres 🙂
Ciekawe czy ja też tak będę miała ??? Narazie cisza okresu brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
tak rzadko ostatnio wpadam... mocz oddany,krew pobrana i czekam do jutra na wizytę, Klaudię kłuli tylko raz w piętę,potem krew leciała sama, a ile płaczu było...
mleko wróciło już do normy,udało się 🙂
no i chciałam powiedzieć,że wszystkie dzieci są takie śliczne i kochane,że tylko wycałować i wyściskać 🙂 🙂
wszystkiego najlepszego dla wszystkich solenizantów 😘
a u mnie chrzciny 14 listopada...przede mną bojowe kupowanie szatki i świecy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi Ala-mała księżniczka 🙂

Ja dzisiaj idę załatwiać chrzest, ale się porobiło bo myślałam, ze moja parafia to ta co zawsze u rodziców a ksiądz mówi, ze nie że ta gdzie mieszkam 😠więc muszę iść po pozwolenie!!!! żeby chrzciny były u moich rodziców:woohoo 😞co za biurokracja i sępienie kasy) dopiero jak ten ksiądz nie wyraziłby zgody to mój wszystko załatwi 🙃trochę się boję bo mamy tylko ślub cywilny teoretycznie chrzest 20.11

Mam pytanko czytałam, że wasze Maluchy też wkładają paluszki, rączki do buzi ale mam wrażenie że Jasio przechodzi am siebie 😁 😆 😜 zwłaszcza przed zaśnieciem ssie ,oblizuje palce a przy tym tak śmiesznie cmoka 🙂 obawiam się że tak zostanie jak będzie starszy a smoczka pierniczek nie chce ☺️ poradźcie coś proszę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka ni chuja nie dawaj księdzu kasy w łapę!!! oni i tak mają już wystarczająco grube brzuszyska!!! Karulina mój synek tez wkłada całe piąstki, ślini się przy tym i tak jak Jaś cmoka, o teraz wlaśnie leży w łóżeczku i wierci się, miał spać, ale najpierw musi sobie "wygodnie" włożyć piąstkę do dziuba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas ksiądz pytał czy mamy kościelny,ale na necie czytałam,że czy kościelny czy tylko cywilny,to JEST PRAWO CHRZCZENIA DZIECKA...mój tata ze swoją nie mają żadnego ślubu i ochrzcili raczej bez problemu Olę-o dziwo-na wsi !!!
a jak jest dziecko np. z gwałtu? to co ksiądz też powie- idź poszukaj tatusia dziecka i nie przychodź dopóki nie weźmiecie ślubu??? no sorry...
przepraszam za taki przykład,ale w tym kościele to już chyba nie mają jakich problemów sobie stwarzać i chyba co po niektórym księżom się w głowie poprzestawiało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki,

Mufcia miałam Cie zapytać jak się sprawuje pielucha wielorazowa?

Mój Franio kocha swoją piąstkę i cały czas ją pcha do buzi - też mam wrażenie że przegina 😉 kończy jeść i nagle unosi się rączka i już celuje pięknie do dzioba i słychać takie wielkie cmoooook 😉 hehhehe widać to na tym etapie rozwoju norma 🙂 o nawet teraz siedzi sobie na leżaczku i cmoka pyszną rączkę 😉

Anochi - śliczną masz córunie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno z czasem dzieci poznają wszystko przez smak i wszystko dają do buzi,Klaudia się ogranicza narazie do swoich i naszych rąk i czasem jak złapie bluzkę, ostatnio sama chwyciła leżący koło niej smoczek,ale chyba nieświadomie jeszcze. no i włosy jak złapie zaciskając piąstkę i macha rączkami to boli 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulka my jesteśmy tutaj tak różne, że aż trudno byłoby negować 🙂
dziewczyny ma któraś matę edukacyjną? ja właśnie zastanawiam się jaką wybrać a tu tyle producentów i wersji 🤪
zastanawiam się nad tą http://allegro.pl/tiny-love-mata-kick-discover-super-cena-i1279378500.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...