Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
SAMODZIELNE ZASYPIANIE
1. Ustal stałą porę układania do snu.
2. Wprowadź rytuał np. wykąp, nakarm, przytul, połóż i daj smykowi przytulankę.
3. Usiądź przy łóżeczku i pogłaszcz malca po głowie ale nie bierz na ręce. Bądź przy nim ale nie odpowiadaj na zaczepki. Kiedy się uspokoi wyjdź z pokoju.
4. Jeśli płacze wróć po minucie. Nie wyjmuj z łóżka ale mów spokojnie do niego.
5. Gdy się uspokoi wyjdź znowu. Gdy zacznie płakać wróć po 2-3 minutach.
6. W kolejnych dniach postępuj tak samo. Wydłużaj czas po jakim wracasz. Ale nie zostawiaj go płaczącego dłużej niż kilka minut.
JUŻ PO TYGODNIU POWINNO ZASYPIAĆ SAMO

Przypominam to cytat z gazety a nie sprawdzony przeze mnie sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki,
Rusałka, ja też dostałam to czasopismo 🙂 fajnie.
Ja dziś cały dzień w domku rodziców spędziłam i gotowałam, pierwszy raz gołąbki zrobiłam. Jeszcze ich nie skosztowałam, więc nie wiem jak wyszły...

a co do przekazanie pomysłu Sabci, to ja nie mam gg, ale skype'a: nataliarriess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z mężami korzystają z wspólnych chwil 2 dni w tygodniu 😉
Mój nr gg 4663047.

Rusałka Jeśli chodzi o pobudki w nocy to Kamil też tak się budził przez dłuższy czas aż ostatnio zaczął przesypiać drugie 4 godziny : czyli po zaśnęciu (przy piersi) śpi około 4 godzin i po kolejnym karmieniu znowu 4, przeważnie zasypia przed 22-gą (kąpię po 21-ej) i budzi się więc około 2 -iej w nocy, a później około 6 tej i dosypia jeszcze z godzinkę. Budzi się po siódmej zazwyczaj. Mi wydaje się że dlatgo że w dzień bawi się dłużej. Wcześniej bylo tak że po 1,5-2 godzinach był lulany już i spał ostatnio wydłuzyłam zabawy do 3 a czasem nawet 4 godzin; zasypia niemal sam bo jest już bardzo zmęczony i od tego samego czasu nie budzi się już co 1,5 godziny w nocy. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry trzy bobry!
ale słoneczko u nas świeci! wali mi do mieszkania , zaraz oślepnę, ale nie chcę zasłaniać rolet, niech wpadnie troszkę promyczków do domu i energii mi doda, bo jestem na maksa dzisiaj nieogarnięta i zła!
W łazience nie mogę ciepłej wody włączyć, coś junkers się zepsuł cholera 😠 i tak kark mnie boli, źle spałam;( wnocy szklankę z woda przewróciłam, i zalałam telefon...nie działa , wysikac się byłam w nocy i na śpiocha wychodząc z łazienki uderzyłam czołem o wieszaki na ręczniki, az gwiazdki mi sie pokazały 😮 i teraz mam strupa na środku czoła bo tak przywaliłam że krew sie polałakuuuuuurwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...