Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamusie mające chłopaków - ściągacie swoim pociechom napletek? Nasza lekarka karze tak robić i nie bardzo mi to wychodzi. Na wizycie lekarka zawsze sprawdza czy wszystko tam w porządku i tak mu "go" naciągnęła, że zaczerwieniony jest w tym miejscu. Ciekawa jestem czy wasi lekarza też tak robią, bo zdania w tym temacie są bardzo podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu zapinam Wojtusia zapinam 🙂
ja ściągam WOjtkowi napletek, moja lekarka na jednej z pierwszej wizyt pokazała mi jak to robić, ale na następnej powiedziała już żeby tego nie robić 😮,i położna na wizycie w domu tez powiedziała żeby ściągać, ja ściągam, troszeczkę nic na siłę.
pod nami sąsiedzi mieszkają co co weekend imprezy do rana, póki Wojtusiowi nie przeszkadza też nie ingeruję. pamiętam ze jak jeszcze byłam w połogu i łapałam każdy moment żeby móc pójść spać a ci sąsiedzi imprez a, śmiechy, krzyki, przekleństwa. płakałam ze złości, bo zasnąć przez nich nie umiałam. a w bloku obok to jeszcze jak w ciąży byłam, to gościu pijany o 4:00 nad ranem na harmonijce grał, Marcin wyleciał na balkon wściekły, wydarł się na niego: Spać nie możesz kurwa debilu! to przestał grać 🤪 🙃
dobranoc kobitki
Mufcia ładnemu we wszystkim ładnie, i choć żal ścinać takie długie włosy, na pewno będziesz fajnie wyglądać 😉 pokaz jutro zdjęcia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤨 u nas wiercenia sąsiadów ciąg dalszy ale mąż już "dotarł do źródeł" i mają dzisiaj skończyć.....
Poza tym nocka super 🙂 Kamilek śpi przy mnie (wolę tak niż w nocy dźwigać go z łóżeczka-bo bardzo boli kręgosłup..:unsure 🙂 to tylko 2 przebudzenia "pamiętam" na zamianę cyca i bez płaczów spał do 6.30. Teraz śpi chociaż hałasują wiertarą. Też bym się zdrzemnęła ale ja przy tym raczej nie zasnę ha ha 😁
Mufka czekamy na fotkę z nową fryzurką 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulka super fryzurka.
Ja też muszę coś z głową zrobić przed powrotem do pracy.

Kurcze, właśnie tak jest, co lekarz to opinia, ale ja właśnie też słyszałam, że jak nie robi się tego od początku to potem problem.
Nasz "wacuś" dalej zaczerwieniony - na szczęście nie przeszkadza to w niczym Franusiowi. Smaruję Neomecyną mam nadzieję, że szybko się zagoi.
Wojtuś jak zwykle wymiata - superowy jest!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzcie dziewczyny MAMUSIE CHŁOPCÓW jaki znalazłam artykuł na temat napletka

http://www.stulejka.com/index.php3?strona=stulejka1
A TO WKLEJAM TYM MAMOM KTÓRYM NIE CHCE SIE DŁUGO CZYTAĆ 🙂 🙂 🙂



Andrzej Piotr Szyndrowski
Artykuł z "Vademecum pielęgniarki i położnej - edycja 2005"
Konsultacja medyczna: dr n. med. Waldemar Gołębiowski


# Do ukończenia pierwszego roku życia chłopca w żadnym przypadku nie próbujemy odsuwać napletka. Przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia chłopca mastka sklejająca napletek z żołędzią powinna ulegać powoli samoistnemu wymywaniu i rozpuszczaniu. Zabiegi higieniczne ograniczamy do codziennej kąpieli, obmywania prącia z zewnątrz (bez ściągania napletka) i dbania o to, aby nie doszło do zakażenia napletka lub cewki moczowej resztkami kału.
# Po ukończeniu 1 roku życia co dwa, trzy miesiące próbujemy w czasie kąpieli ściągnąć chłopcu napletek. Uważamy, żeby czynność tę wykonywać bardzo delikatnie i nie sprawiać dziecku bólu. Jeżeli ściągnięcie napletka powiedzie się, żołądź wymywamy dokładnie z resztek mastki.
# Jeżeli do ukończenia 3 roku życia nie uda się zsunąć chłopcu napletka, powinno się zasięgnąć porady urologa lub chirurga dziecięcego. Wyłącznie specjalista może ocenić, co jest powodem zaistniałego stanu - sklejenie napletka z żołędzią czy stulejka. W pierwszym przypadku lekarz dokona odklejenia napletka, a w drugim prawdopodobnie zaproponuje leczenie chirurgiczne. Oba zabiegi wykonuje się u dzieci w znieczuleniu, zabieg usunięcia stulejki - bezwzględnie w znieczuleniu ogólnym. W niewielkim procencie przypadków lekarz może zadecydować o próbie podjęcia leczenia stulejki sterydami (podawanymi w maści). Leczenie takie jest możliwe wyłącznie u małych dzieci (odpowiednia podatność skóry na leki hormonalne) i tylko z lekką stulejką (niewielkim zwężeniem ujścia napletka). Mimo, że pozwala uniknąć stresującego dla dziecka zabiegu chirurgicznego, nie daje jednak gwarancji pełnego wyleczenia i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tej patologii w późniejszym wieku. Pamiętajmy, że im wcześniej poddamy dziecko zabiegowi, tym będzie on dla niego mniej stresujący i bolesny.


nie żebym się mądrowała , ale Doktor Nauk Medycznych to nie byle w kij dmuchał , myślę ze miał poważne podstawy do napisania takiego długiego i wyczerpującego artykułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...