Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

anochi napisał(a):
Oli dzielny Kamilek, prawdziwy pływak, byliście z Nim już na basenie? my jeszcze małą kąpiemy w wanience, przynajmniej wodę oszczędzamy 😉



u nas zazwyczaj wody na dnie i bez szaleństw ale czasami dla rozrywki robimy super kąpiel-jak wczoraj 🙂 Na basenie nie byliśmy jeszcze-ale wybieramy się w najbliższym czasie i jestesmy ciekawi reakcji naszego maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
anochi napisał(a):
Oli dzielny Kamilek, prawdziwy pływak, byliście z Nim już na basenie? my jeszcze małą kąpiemy w wanience, przynajmniej wodę oszczędzamy 😉



u nas zazwyczaj wody na dnie i bez szaleństw ale czasami dla rozrywki robimy super kąpiel-jak wczoraj 🙂 Na basenie nie byliśmy jeszcze-ale wybieramy się w najbliższym czasie i jestesmy ciekawi reakcji naszego maluszka 🙂

my też się zbieramy i jakoś nie możemy się zdecydować na basen 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuchy..ale ze mnie głupia gęś..
Zamiast podać małemu 10kropelek wit d to podałam 10kropli preparatu przeciwbólowego na ząbki..a dopuszczalne jest max 3 krople na godzine..i teraz się schizuję..mały śpiocha a ja latam sprawdzać czy wsio ok..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy )
Ale powiem Wam szczerze że mam strasznego doła 😞 chyba popadam w depresję 😞 nie mam na nic czasu 😞 sprzątam i sprzątam a tu wiecznie coś pod górkę 😞 zepsuło się żelazko jak prasowałam firankę 😞 firanka po praniu się wyciągnęła i jest za długa 😞 zaczęłam myć okna zaczął padać deszcz 😞
Na dodatek jestem sama ze wszystkim i nie radzę sobie 😞
Przepraszam że znowu narzekam ale jestem w dołku psychicznym, potrzebuję odpocząć !!!!!!

Ja buźkę już od dawna myję razem z całym ciałkiem w kąpieli 🙂 no i od dwóch dni mamy obniżone łóżeczko bo Nasz maluszek wstaje trzymając się szczebelków 🙂
Oto On w najświeższej odsłonie
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/d6e5bad7/snb12214.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/d6e5bad7.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/5dcaf4e2/snb12244.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/5dcaf4e2.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/3be98c20/snb12180.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/3be98c20.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusalka1980 napisał(a):
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy )
Ale powiem Wam szczerze że mam strasznego doła 😞 chyba popadam w depresję 😞 nie mam na nic czasu 😞 sprzątam i sprzątam a tu wiecznie coś pod górkę 😞 zepsuło się żelazko jak prasowałam firankę 😞 firanka po praniu się wyciągnęła i jest za długa 😞 zaczęłam myć okna zaczął padać deszcz 😞
Na dodatek jestem sama ze wszystkim i nie radzę sobie 😞
Przepraszam że znowu narzekam ale jestem w dołku psychicznym, potrzebuję odpocząć !!!!!!

Ja buźkę już od dawna myję razem z całym ciałkiem w kąpieli 🙂 no i od dwóch dni mamy obniżone łóżeczko bo Nasz maluszek wstaje trzymając się szczebelków 🙂
Oto On w najświeższej odsłonie
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/d6e5bad7/snb12214.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/d6e5bad7.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/5dcaf4e2/snb12244.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/5dcaf4e2.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/3be98c20/snb12180.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-04/3be98c20.jpg[/IMG][/URL]




Masz ślicznego, wspaniałego synka! Każdy ma gorsze dni 😞 Oby u Ciebie nie trwały długo! Mi energii dodaje zawsze poranne słońce 🙂 czego i Tobie życzę 😘 Wycałuj Jerzyka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rusałka trzymaj się, w takim stanie dołka wszystko może drażnić i na złość nie wychodzić 😠 ale zbliża się weekend, weź Jerzyka na zakupy, wyjdź na kawkę, zostaw dom z rozciągniętą firanką, odpocznij i zrelaksuj się, a Jerzyk jest wspaniały, widać, że huśtawka bardzo mu sie podoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Okaa nie przejmuj się, jeszcze nie raz zdarzy się nam w czymś pomylić, Szi na
pewno nie zaszkodzą kropelki
A Jerzyk taki cudny, najbardziej podoba mi się z tą zaczesaną grzyweczką 🙂 zgadzam się z Oli poranne słońce dodaje dużo energii, uśmiechnij się do niego, a szara codzienność, która dotyka każdą z nas staje się łatwiejsza do zniesienia 🙂 Trzymaj się mała
moje maleństwo walczy z wychodzącą górną jedynką, już znam przyczynę jego cierpień 😞 teraz taki przytulaczek się zrobił, a ja tulę mocno mojego syneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyczytałam gdzieś,ze jesli dziecko jest na słoneczku ponad godzine to dzienna porcja WIT D,jest już mu dostarczona...JAK SIĘ NA TO ZAPATRUJECIE?podajecie codziennie ,czy sporadycznie?ja teraz karmie modyfikowanym to podaje co jakiś czas ,bo tam wit D już jest.
Ostatnio jednak pediatra napisał mi w książeczce starszej córci..podawać do 10 lat....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś totalna cisza 🤪

Ja słyszałam o tym, ze słońce dostarcza witaminę D, ale jak na razie mam dawać, a Amelia NIENAWIDZI słońca od samego poczęcia. Jak była w brzuszku i padało na brzuszek słońce to strasznie mnie kopała, a teraz jak świeci Jej słońce to zaczyna się wierzgać i płakać... Nawet jak śpi to się budzi ☺️ Nie poopalam się z Córką w letnie dni ☺️ A jak Wasze maleństwa reagują na słońce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko 🙂
no troszkę pusto, chociaz pogoda przynajmniej u mnie nie sprzyja spacerkom 😉
oj biedny Wojcieszek 😞 strasznie musi się męczyć, u nas też dopiero pierwszy ząbek się wyłania, choć przebił się ponad tydzień temu, czyli u nas bardzo długo trwa ząbkowanie 😠
co do reakcji na słońce to jak ALi w oczka świeci to kiedyś uciekała głową, teraz jeździłam w słoneczne dni i jakoś nie reagowała, ale może nie było bezpośredniego kontaktu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.
co do słońca, to jak Łucji świeci do oczu, to jej się to oczywiście nie podoba, ale jak śpi to nie ma problemu.
Łucja dostaje mleko modyfikowane tylko raz na dobę 150 ml, a tak to moje pije, więc podaję witaminę D, najczęściej wieczorem do kaszki.

Muszę się Wam pochwalić, Łucja dziś nauczyła się mówić "hau hau" na widok psa, byliśmy zaskoczeni, i początkowo myśleliśmy, że to przypadek, ale sprawdzaliśmy to kilkanaście razy i ewidentnie na widok psa czy to żywego czy zabawkowego mówi hau hau.
I jeszcze jedna nowa umiejętność - gdy się ją spyta "gdzie jest lampa?" to się patrzy do góry.
Ale te dzieciaki zaskakują, już tyle rozumieją, mały cud po prostu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też tak myślę, że witaminy rano powinno się podawać.
A Amelia dziś od samego obudzenia powtarza "ma-ma" Wiem, ze to jeszcze pewnie nie do końca rozumiane słowo, ale samo to że wypływa z ust mojej Córeczki i kieruje to w moim kierunku. Szok super radocha matki nie do opisania..... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Niebrzuszki



My na butelce więc z witaminami u nas inaczej 🙂 w ogóle jak czytam to mój Max zupełnie inaczej je niż Wasze dzieciaczki , pewnie to kwestia nie karmienia piersią i jesteśmy bardzo do przodu z wszystkim,(mam na myśli jedzenie). Mój Grubcio nie raczkuje jako tako ale zasuwa na tyłku 🙂 kręci się w okół własnej osi , na czworaka owszem ale do tyłu 🙂 za to kochane moje od piątku staje sam na nogi przy łóżku , krześle czy innym urządzeniu i zasuwa do przodu na nóżkach na stojąco , widocznie raczkowanie ma w nosie stwierdził ,że będzie chodził . Zaczyna się u nas zainteresowanie tym co na półkach , bo fajnie się ściąga , więc jesteśmy na etapie nauki" nie wolno" z różnym skutkiem 🙂dziecko dobrze wie co mówimy ale robi szeroki uśmiech nr 13 i dziarsko próbuje ściągać co się da 🙂 jednak się nie poddajemy ......................on też 🙂 U nas wychodzi dziecku tata i baba .....................mama nie 😞 no i................reakcja na gdzie jest kotek???i dziecko szuka wzrokiem ulubienicę do ciągania za ogon ona z resztą chyba to lubi bo ciągle się kręci koło niego i prowokuje do zabawy 🙂 sam sobie wkłada smoka do buziaka , i bawi się w kokoszkę co kaszkę ważyła , jednak kosi kosi czy brawo to nie 🙂 ale na brawo brawo uśmiecha się szeroko i patrzy na nasze ręce z nadzieją ze to my będziemy bili 🙂i tak codziennie mamy nowy malutki postęp 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja jako tako ciągle w trakcie leczenia ale lekarze mówią ,że po raz kolejny wywinęłam się tej Pani co to z kosą śmiga 🙂 więc i humor troszkę lepszy choć są dni kiedy ból nie pozwala żyć z uśmiechem na twarzy , jednak WALCZĘ !!

miłej niedzieli moje mamusie całujemy i ściskamy mocno wszystkie maluszki i ciepło pozdrawiamy 🙂





aaaaaaaaaa MIAŁAM WAM POWIEDZIEĆ JESZCZE ,ŻE MAXIU PIĘKNIE CZYTA GAZETY 🙂 🙂 🙂 🙂 NA STRZĘPY 🙂 🙂DO OSTATNIEJ STRONY I LITERKI , IDZIEMU TO JAK NIKOMU , A POTEM ...................A POTEM TO MAMA MA SPRZĄTANIE PO CZYTANIU 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my dzis pospalysmy do 7.30,ale w nocy byl placz,ja obudzilam sie rano z potwornym bolem glowy i wymiotami,maz w pracy ,ale juz wraca do domu to mala sie zajmie 🙂
u nas dzis kolejny piekny dzien 🙂 🙂
Kasiu pozdrawiam i 3mam kciuki,zeby eszystko bylo dobrze,a Maks wyglada jak roczne dziecko taki duzy chlopak 🙃 🙃
pdziwiam Aniolka i Julcie,ze tyle dni w podrozy 😮 😮
milej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
wykurzyłam chłopaków na przedobiedni obiad, a ja kawkę popijam, słoneczko świeci, mmm jak miło 🙂
Kasiu Maksiu jest świetny, a Ty jestem najdzielniejszą babką jako przyszło mi poznać, nic nie narzekasz choć nie jest Ci łatwo. Podziwiam, masz siłę. Kasia a że inaczej karmisz to, że jak? bo chciałabym porównać, bo my też mleko modyfikowane podajemy
Wojtaś też uwielbia targać gazety, ale koniecznie ze smoczkiem w buzi, wtedy nie wkłada gazet do dziuba 🙂 i też kotka szuka,
zęby dają mu popalić, jedynka górna jest szczególnie wredna.
Ja wit. D podaję wieczorem przed kąpielą i Pani doktor powiedziała mi że do pierwszego roku życia będę podawać , choć jesteśmy na sztucznym mleku od 5 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
Hej dziewczyny
wykurzyłam chłopaków na przedobiedni obiad, a ja kawkę popijam, słoneczko świeci, mmm jak miło 🙂
Kasiu Maksiu jest świetny, a Ty jestem najdzielniejszą babką jako przyszło mi poznać, nic nie narzekasz choć nie jest Ci łatwo. Podziwiam, masz siłę. Kasia a że inaczej karmisz to, że jak? bo chciałabym porównać, bo my też mleko modyfikowane podajemy
Wojtaś też uwielbia targać gazety, ale koniecznie ze smoczkiem w buzi, wtedy nie wkłada gazet do dziuba 🙂 i też kotka szuka,
zęby dają mu popalić, jedynka górna jest szczególnie wredna.
Ja wit. D podaję wieczorem przed kąpielą i Pani doktor powiedziała mi że do pierwszego roku życia będę podawać , choć jesteśmy na sztucznym mleku od 5 miesiąca.


odpisałam na gg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też słonko, ale wicher, że głowę urywa, więc siedzimy w domku 😞 ale za to nas dziadkowie odwiedzili 🙂
Kasiu śliczny Max i super, ze już zaczyna zasuwać 😉 a TY to WIELKA KOBIETA JESTEŚ!!!!!!
a ja poważnie zastanawiam się o odstawieniu Ali od piersi, bo zaczynają mnie sutki boleć, mała je przygryza a one wrażliwe sie stały 😞 tylko nie wiem jak ja ją teraz będę uspokajać i usypiać? 🤨 🙃 musze nad jakimś mlekiem pomysleć, bo na razie do lekarza się nei wybieramy
Kasiu a jak Ty karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi to nie takie proste. Ja nie chcę odstawiać jeszcze od piersi, bo w nocy Amelka uwielbia, ale próbowałam już Jej dawać mleko modyfikowane, to nawet całego łyczka nie chce, tak to Jej nie smakuje, Mnie na sam zapach odrzuca to mleko...
Mnie martwi, że Amelka w nocy budzi się co 1,5 h na pićku. Zawsze mam przygotowaną herbatkę całą butlę, to rano już Jej nie ma i cycki puste... Co by zrobić by tyle nie piła w nocy? Przed kąpielą dostaje kaszkę na dobranoc i usypia przy cycku, a i tak po 1h się budzi znowu na pićku... W dzień też dużo pije, co to będzie w lato... 🤪
Amelia nadal walczy z katarkiem, mi minęło, a Jej gruszką wyciągam, bo sama nie wie co zrobić czy w jedną czy w drugą...Ach niech się to już skończy, bo żal mi Jej... Na spacerek wychodzę na 30min do godzinki, by powietrza miała, ale taki wiatr, że długo nie można... Siedzieć w domku ciągle też nie można, bo się zagrzeje i znowu będzie miała to samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia napisał(a):
Anochi to nie takie proste. Ja nie chcę odstawiać jeszcze od piersi, bo w nocy Amelka uwielbia, ale próbowałam już Jej dawać mleko modyfikowane, to nawet całego łyczka nie chce, tak to Jej nie smakuje, Mnie na sam zapach odrzuca to mleko...
Mnie martwi, że Amelka w nocy budzi się co 1,5 h na pićku. Zawsze mam przygotowaną herbatkę całą butlę, to rano już Jej nie ma i cycki puste... Co by zrobić by tyle nie piła w nocy? Przed kąpielą dostaje kaszkę na dobranoc i usypia przy cycku, a i tak po 1h się budzi znowu na pićku... W dzień też dużo pije, co to będzie w lato... 🤪
Amelia nadal walczy z katarkiem, mi minęło, a Jej gruszką wyciągam, bo sama nie wie co zrobić czy w jedną czy w drugą...Ach niech się to już skończy, bo żal mi Jej... Na spacerek wychodzę na 30min do godzinki, by powietrza miała, ale taki wiatr, że długo nie można... Siedzieć w domku ciągle też nie można, bo się zagrzeje i znowu będzie miała to samo...

wiem, ze to nie proste i nei zrobię tego z dnia na dzień, w sumie w ciągu dnia czasami małej w ogóle nie karmię a czasami tylko na piersi, bo nic innego nie zje (ząbki), a w nocy też nie prześpi więcej jak 2 godziny, bo chce pić albo jeść, też nie rozumiem dlaczego tak, a niby w tym wieku dzieci gotowe sa na dłuższy sen 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja myślę, że budzą się w nocy wasze dzieci bo się nie najadają, nie odbierzcie mnie źle, ale myślę że wasze mleko nie jest na tyle pożywne i tyle. pobudki w nocy co dwie godziny, nawet częściej...jedyne co mi go głowy przychodzi to, że dziecko nie najedzone. ale co ja tam wiedziec mogę, tak sobie tylko myślę. Anochi powodzenia przy przestawianiu Ali, może być trudno, jeśli Ala lubi przy piersi sobie spać, moja koleżanka też ma tak ze swoją córeczką, że lubi przy piersi, sobie pociumkać troszkę i nie wie jak się zabrać do odstawiania.U mnie WOjtuś na szczęście najadał się i zasypiał, więc tutaj nie mieliśmy problemu przy zasypaniu w nocy, dostał smoczek i spał. Ja w ogóle podziwiam, ze Wy jeszcze karmicie. A do kiedy zamierzacie? macie jakiś czas obrany czy czas sam nadejdzie?
a z mlekiem modyfikowanym to jest tak, że one nie wszystkie tak samo smakują, więc jeśli maluszkowi jedno nie smakuje warto spróbować kupić inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka j a jeszcze nie zaplanowałam, ale ostatnio stwierdziłam, że ten czas nadchodzi 😉 daję sobie miesiąc lub dwa, chociaż jeszcze nie kupiłam mleka modyfikowanego itd, więc jeszcze przede mną przygotowania 😜 a co do nocnych pobudek, to przez 2 miesiące dawałam Ali wieczorem gęstą kaszę a i tak się budziła 🙃 może po prostu chce się poprzytulać? 😜 czasami budzi się, a nie otwiera oczek tylko płacze, dam jej herbatkę, smoczek i zasypia, ale więcej niż 2 godziny to spała ostatnio jak miała 5 miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...