Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
anochi napisał(a):
oli1978 napisał(a):
rusalka1980 napisał(a):
Ach dziewczęce charakterki to my mamy 🙂 🙂 🙂
Jerzyk śpi sam w łóżeczku już od kiedy skończył 2 tygodnie gdy mama wydobrzała to poszedł na swoje 🙂 i wcale nie uważam bym była wyrodną mamą, bo przynajmniej nie mam z tym kłopotu odkładam Go i sam zasypia 🙂 🙂
A dziś właśnie obudził się z drugiej drzemki trwającej 2 godzinki 🙂 mama wróciła z pracy więc idę się nacieszyć mym Skarbem 🙂
Miłego dnia Kobietki 🙂

AAAaaa KASIU jaki sposób polecasz na nie tak częste karmienie nocne ???????



Kamil od kilku tygodni je wieczorem kaszkę albo "Przysmak na dobranoc" z HIPP -gotowa ze słoiczka, uwielbia też "Mleczno-pszenna kaszkę z biszkoptami" z firmy Nestle obie uwielbia 🙂 Od ponad miesiąca przesypia bez kręcenia się na jedzonko- po 4-5 godzin 🙂 Je przeważnie około 1 ej i dopiero nad ranem 🙂 Pozdrawiamy

u nas też hitem jest Kaszka biszkoptowa z Nestle 😉 ale to i tak nie pomagało w nocnym spaniu 😉 a Hippa dzisiaj kupiłam i wieczorkiem spróbujemy 🙂



Anochi a tą kaszkę wspomnianą Nestle Ala pije taką rzadką-z tego kubeczka? Bo tam jest proporcja podana na 150 ml i jak tyle się wsypie i rozmiesza to gęsta jest i my łyżeczką karmimy bo pić się jej nie da 🙂
A apropo tych pobudek nocnych to oprócz wspomnianych kaszek dawałam smoczek jak się częściej Kamil wybudzał i tak go "przetrzymywałam"-tym sposobem przestał się domagać cyca co chwilę w nocy 🙂

szczerze to nie zwracam już uwagi na opis na opakowaniu tylko robię jak zależy, do kubeczka to taką rzadszą by sama płynęła(na 200 ml ok 4-5 łyżek) ale by też syciła, a jak karmię łyżeczką to czasem robię taką gęstą że łycha stoi 😉 ale ostatnio podaję jej rzadszą, bo był okres, że Ala w nocy budziła się z wrzaskiem i kręciła i ciągle baki szły - tylko w nocy i albo to było związane z zębami albo z kaszką, na razie wieczorem dostaje coś lżejszego i nie ma już takich gazów, ale i zęby na razie przestały iść, więc nie wiem jaki był powód 🤨 ale zobacze, bo chyba jdeynka sie przebija, więc znów czeka nas nocny koszmar 😞
dzisiaj pierwszy raz spróbowałam kaszkę Hippa, całkiem fajna 🙂 zobaczymy jak Ala w nocy sie będzie budzić, też często ostatnio daję jej smoczka, strasznie się przed nim broni, od[ycha rękami itd, ale jak go już złapie w buzi to od razu spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że każda ma inne zdanie ode mnie, ale nie będę się tym przejmować...
Dziś w nocy tak jak postanowiłam tak zrobiłam, choć jestem nie do końca wyspana, ale AMELKA SPAŁA U SIEBIE CAŁĄ NOC miałam moment, że chciałam Ją zabrać do siebie, ale skoro postanowiłam to się nie ugięłam. Obudziła się rano i mnie zobaczyła w moim łóżku to chyba się ucieszyła, że ona w swoim miejscu. Od teraz zawsze będę Ją wkładać. Ale budziła się o 22.30 , 23.30 , 2.30 , 4.30 , i już pobudka jak zazwyczaj 6.40. Ale tylko 2 razy dałam Jej cyca. Skoro można odzwyczaić, to się będę o to starała. DZIĘKI DZIEWCZYNY, CZASAMI POTRZEBUJE TAKIEGO KOPA. 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabcia napisał(a):
Widzę, że każda ma inne zdanie ode mnie, ale nie będę się tym przejmować...
Dziś w nocy tak jak postanowiłam tak zrobiłam, choć jestem nie do końca wyspana, ale AMELKA SPAŁA U SIEBIE CAŁĄ NOC miałam moment, że chciałam Ją zabrać do siebie, ale skoro postanowiłam to się nie ugięłam. Obudziła się rano i mnie zobaczyła w moim łóżku to chyba się ucieszyła, że ona w swoim miejscu. Od teraz zawsze będę Ją wkładać. Ale budziła się o 22.30 , 23.30 , 2.30 , 4.30 , i już pobudka jak zazwyczaj 6.40. Ale tylko 2 razy dałam Jej cyca. Skoro można odzwyczaić, to się będę o to starała. DZIĘKI DZIEWCZYNY, CZASAMI POTRZEBUJE TAKIEGO KOPA. 😜 😜



na mojego zawsze możesz liczyć 🙂 🙂 🙂 🙂 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko 🙂
u nas podobne godziny pobudek 😉 ale idzie nam jedynka, już prawie wyszła i mała przez sen płakała 😞 eh biedaczka, cięzko znosi ząbki
co do spania to przypomniałymi się dwie rzeczy:
czy Wsze dzieci maja jakąś ulubioną rzecz? przytulankę, kocyk? z ktora idzie spać? nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie, wiem że roczny synek koleżanki miał wielkiego psa i z nim chodził spać, do tego ukochany kocyk, Ala nie ma żadnej ulubionej zabawki ani rzeczy 😞
a druga to zastanawiałam się czy może Ala nie chce zasypiać w łóżeczku, bo czasami ją tam zostawiam i ide szybko cos zrobić, a ona stoi w łóżeczku i słucha swoich piosenek i może nie kojarzy jej sie to miejsce z zasypianiem? bo już ze spaniem łóżeczku nie mamy problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki,
co do przewijaka to mieści się jakoś w nim WOjtuś, stopy mu wystają, ale przewijam go jeszcze na nim ,, kupiliśmy go w ikei
Dzisiaj Wojtuś spał ładnie, obudził około 24:00 dostał melisę do picia a potem już o 4:30 na mleko, więc miał po prostu kryzys jednej nocy,
Okaa zazdroszczę pogody mmmmmm
Aniołu a kiedy ostatnim razem byłaś w Polsce? ciekawa jestem jakie zmiany odczujesz, poza sprawą oczywistą, drożyzną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
cholera już miałam zamawiać ten kubek ale poczytałam opinie i wiele kobiet pisze że cieknie z niego wiecznie i spodziewały się czegoś lepszego... i nie wiem teraz. a ja myślałam że on jest taki zajebisty że nie cieknie z niego, dziecko sobie pije ja z kubka i się nie oblewa,

to nie jest kubek idealny i a i dzieci nie są mega sprawne, więc cudu nie będzie, ale na pewno to nauka picia już normalnego, jak dorosły, jeśli sama będziesz podawać Wojtkowi picie to odpowiednio będziesz kubek przechylać, jak on sam będzie pił to na pewno mocniej przechyli, czasem nawet dorosły się obleje, ja jestem zadowolona, bo Ala się uczy pić, ale wiem często, że będzie nas czekać przebieranko 😉 to moja opinia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki wy moje, jeden dzień mnie nie było, a tu 15 stron do doczytania, a jakie burzliwe dyskusje 😉
Kamilkowi spóźnione sto lat! Kasia, fajnie, że wróciłaś pełną parą na forum, bo Cię tu brakowało, gdy tylko zaglądałaś tak raz na czas.

my dziś z Łucją występujemy w teatrze w Misterium Męki Pańskiej, gdy dzieci przychodzą do Pana Jezusa, by je pobłogosławił 🙂 ciekawe jak zachowa się Lucy na scenie, prześlę Wam potem fotki.

Aniołku, gratulacje takiej przeprawy ciężkiej i powodzenia w zaaklimatyzowaniu się na powrót w Polsce. a drogo jest w porównaniu z Sycylią czy z cenami jakie pamiętasz sprzed wyjazdu do Włoch?

Anochi, jutro kangury 🙂 gdybyś miała ochotę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
Wiojojka napisał(a):
cholera już miałam zamawiać ten kubek ale poczytałam opinie i wiele kobiet pisze że cieknie z niego wiecznie i spodziewały się czegoś lepszego... i nie wiem teraz. a ja myślałam że on jest taki zajebisty że nie cieknie z niego, dziecko sobie pije ja z kubka i się nie oblewa,

to nie jest kubek idealny i a i dzieci nie są mega sprawne, więc cudu nie będzie, ale na pewno to nauka picia już normalnego, jak dorosły, jeśli sama będziesz podawać Wojtkowi picie to odpowiednio będziesz kubek przechylać, jak on sam będzie pił to na pewno mocniej przechyli, czasem nawet dorosły się obleje, ja jestem zadowolona, bo Ala się uczy pić, ale wiem często, że będzie nas czekać przebieranko 😉 to moja opinia 😉

podobno trzeba samemu zassać,żeby nie ciekło...no i na ten kubek jest też podobno gwarancja jak cieknie z niego....
W sklepie też go można kupić,porównywalne ceny jak na allegro z przesyłką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka napisał(a):
hej kobietki wy moje, jeden dzień mnie nie było, a tu 15 stron do doczytania, a jakie burzliwe dyskusje 😉
Kamilkowi spóźnione sto lat! Kasia, fajnie, że wróciłaś pełną parą na forum, bo Cię tu brakowało, gdy tylko zaglądałaś tak raz na czas.

my dziś z Łucją występujemy w teatrze w Misterium Męki Pańskiej, gdy dzieci przychodzą do Pana Jezusa, by je pobłogosławił 🙂 ciekawe jak zachowa się Lucy na scenie, prześlę Wam potem fotki.

Aniołku, gratulacje takiej przeprawy ciężkiej i powodzenia w zaaklimatyzowaniu się na powrót w Polsce. a drogo jest w porównaniu z Sycylią czy z cenami jakie pamiętasz sprzed wyjazdu do Włoch?

Anochi, jutro kangury 🙂 gdybyś miała ochotę 🙂

wow, super Łucja na scenie 😁 koniecznie później opisz i daj zdjęcia
ja w poniedziałek w Bielsku wybieram się na kangury, jakoś nie myślałam o Cieszynie, a Ty idziesz? zależ też jaka będzie pogoda, jeszcze nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
u nas noc minela tak,ze mala pol nocy u siebie a pol z nami 😞,ale dospala do 7 normalnie szok 🙃
z przewijaniem my tez mamy cyrki,najgorzej jak juz nie ma pieluszki a pupa jest brudna po kupie a mala wtedy na wedrowke sie wybiera 🤨
a jednak u nas dzis jest slonce,ale chlodno jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem 🙂

Nadrobiłam Was 😉 choć z czasem u mnie bardzo krucho.

Mój brzdąc od kwietnia zapisany na basen na zajecia rodzic+ dziecko. Bylismy juz 2 razy i jest super. Raz pływał z tatą, a raz z mamą. A za tydzien ma byc pierwsze nurkowanie 🙂 Zobaczymy jak to zniesie, na razie jest dzielny, nie płacze- mało tego-podoba mu sie bo rogala ma na buzi, ale po pół godzinie zaczyna mu się troszke nudzić, wiec czas zajęc 30 min odpowiednio dobrany. Polecam, choć uważam że miesiąc kursu by nam wystarczył a potem chodzilibyśmy juz sami kiedy by nam pasowało, ale u nas są tylko kursy 3- mies, więc do końca czerwca mamy zajęte niedziele :/

Jeśli chodzi o kontakty w ścianie, to polecam zaślepki (do kupienia w castoramie np ) Od kiedy je mamy, młody zupełnie stracił zainteresowanie kontaktami, a wcześniej potrafił z drugiego końca pokoju doczworakować do tych "fajnych dziurek". W ogóle uwielbia wszelkie śrubki dziurki i okruszki.

Karmienie nocne- tutaj nie mogę w pełni zgodzić się z Kasią. Owszem dziecko w tym wieku powinno juz przesypiać całe noce, ale myslę ze to podobnie jak z siadaniem, wstawaniem czy jedzeniem łyżeczką- każde rozwija się w innym tempie i nic na siłe. Mateusz od tygodnia jest tylko na butli w nocy, a od 2 mies. na kaszce i butli przed snem, a dalej się budzi i je. Zasypia ok. 20-21. Ok. 22 budzi się z płaczem. Biorę go na ręce, przytulam i odkładam do łóżeczka i śpi dalej. Ok.1-2 w nocy znów się budzi i je mleko modyfikowane- 120 ml wody+ mleko, a potem tak samo ok.5-6 nad ranem. Mam przygotowane na noc 2 butle z wodą- po 120ml każda i w nocy dosypuje mleko. Raz próbowałam go przetrzymać w nocy bez jedzenia- po 20 min płaczu poddałam się, widocznie jego brzuszek jeszcze nie jest gotowy na dłuższe odstępy w jedzeniu. Marzę o przespanej nocy, ale wyznaje zasade ze lepiej małymi kroczkami do przodu 🙂 Przez 2 tyg. odzwyczajałam go od piersi w nocy- udało się 🙂 Dawałam mu piers, a po kilku sekundach podmieniałam na butlę ze sztucznym mlekiem (tzn wkładałam mu smoka kiedy ssał piers i dopiero wtedy wyciągałam sutka). Czasami było tak ze po chwili łapał się ze to smoczek i w ryk więc ja znowu tak samo. Pierś na coraz krótsze momenty. No i już nie ma problemu- je od razu z butli w nocy. Teraz powoli będę odzwyczajać go od mleka i zastępować je wodą (aaa, próbowałam już dawać mu sama wode, ale po 15 min znów był ryk). Na razie daje o jedną miarke mniej mleka niż w przepisie. Zobaczymy- może się uda.
A w ogóle to już miałam dość karmienia piersią, tym bardziej ze czyste mleko dostawał tylko raz dziennie i w nocy, pozostałe karmienia to kaszki, obiadki, deserki i już w zasadzie nie karmiłam- 4 dni, ale wczoraj maruda mu się włączyła do południa, męczył się i nie mógł zasnąć i tak mi go było szkoda ze dostał bonus w postaci cyca 😉

A, jeszcze a propos jedzenia- bardzo lubi wafle ryzowe- takie małe okragłe specjalnie dla maluszków- są i z hippa i bobovity. Ciamka sobie jednego przez 15 min- troszke zaspokaja głód, ale tez nudę 🙂

No a zębów jak nie było tak nie ma... do kiedy powinien wyjść ten pierwszy? bo nie wiem czy powinnam juz zacząć się martwić?

Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobiety..
Ika ja też powoli chcę wyeliminować już cycusia..Karmienie piersią było fajne..ale zaczyna mnie irytować coraz bardziej..mały mocno cycka moje piersi..do tego jeszcze te ząbki które nie raz ugryzą mnie..i cyce są po pępek..
Chciałabym żeby mały zrezygnował już w ogóle z piersi..A mam pytanie do was czy mleko należy dalej podawać dziecku zamiast piersi..czy je też można wyeliminować..chodzi o zamiennik cycusia modyfikowane mleko..
Wjojojka pochwaliłam pogoda..i dziś nie zbyt..5minut słonko..za 5min deszcz chmury wiatr..
Za to moja mamusia w Hiszpanii ma już upały po 30stopni..Za ponad 2miesiące jedziemy z małym po wypoczywać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaaa napisał(a):
Ika a co do ząbków..to ma jeszcze na nie czas..nie ma się co martwić..do roku powinny jakieś wyjść..
Mojej koleżanki córcia miała pierwsze ząbki w wieku 11msc..także trzeba cierpliwie czekać..


dzięki, Okaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika nie martw się z ząbkami, koleżanki syn zaczął ząbkować po 10 miesiącu, teraz ma pół roku i 9 zębów, też myśle ciągle nad basenem tylko te zajęcia sa strasznie drogie i za nieobecności nie oddają kasy itd, zobaczę, może pójdę tylko na próbne?
Okaa pocieszałaś mnie 🙂 też właśnie chcę powoli kończyć karmienie, a jakoś ostatnio dziewczyny pisały, ze one dalej będa karmić, jak najdłużej i poczułam się jakoś głupio 🤨 dzisiaj nawet kpiłam mleczko 🙂 a czytałam, że ciągle dzieci powinny mieć mleczne pokarmy, mleko modyfikowane nawet do trzeciego roku życia, później lub wcześniej spokojnie już krowie, ale raczej nie eliminować całkowicie mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaaa napisał(a):
Hej Kobiety..
Ika ja też powoli chcę wyeliminować już cycusia..Karmienie piersią było fajne..ale zaczyna mnie irytować coraz bardziej..mały mocno cycka moje piersi..do tego jeszcze te ząbki które nie raz ugryzą mnie..i cyce są po pępek..
Chciałabym żeby mały zrezygnował już w ogóle z piersi..A mam pytanie do was czy mleko należy dalej podawać dziecku zamiast piersi..czy je też można wyeliminować..chodzi o zamiennik cycusia modyfikowane mleko..
Wjojojka pochwaliłam pogoda..i dziś nie zbyt..5minut słonko..za 5min deszcz chmury wiatr..
Za to moja mamusia w Hiszpanii ma już upały po 30stopni..Za ponad 2miesiące jedziemy z małym po wypoczywać 😁


nie wiem czy ja cie dobrze zrozumiałam ? chcesz wyeliminować mleko z diety dziecka po odstawieniu piersi???...............czy chcesz ściągać swoje mleczko i podawać w butelce??

zamiast piersi mleko modyfikowane i to do końca 3 roku życia dwa razy dziennie dziecko powinno dostawać 🙂 DZIECIOM MUSISZ JAKOŚ PODAWAĆ WAPŃ , KÓTRY JEST ZAWARTY W MLEKU WŁAŚNIE ....po 1 roku życia można spróbować mleko krowie ale wyeliminować mleko z diety ?? no chyba NIE 🙂owszem są dzieciaczki które same eliminują mleko z diety ale to są już spore dzieciaczki takie 2 letnie A NAWET STARSZE , nasze maluchy na pewno jeszcze przynajmniej przez 1,5 roku powinny pić mleczko

mysle że jeśli chcesz podawać swoje mleko w butelce to to się mija z celem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi nie ma co sie źle czuć..i tak długo karmiłyśmy/karmimy..w końcu to już 8msc będzie nie długo..A te kobiety które chcą karmić jak najdłużej to brawa dla nich..Ale ja osobiście czuję że mam już dość..karmię i tak tlyko rano i na wieczór czy w nocy...chyba że tak jak u Iki mały bardzo marudzi usnąć nie może to wtedy dam żeby sobie pocycał..
Ale nie wyobrażam sobie jakoś tego że będzie lato mały zacznie chodzić i ciągle jeszcze przy cycusiu..Może to złe myślenie..ale wpływ spory mają też ząbki..Mały ma dwie dolne jedynki a gryzie nimi nie raz tak mocno..a górna jedynka jest już na przebiciu..więc nie długo będzie i ona..Ehh nie będę się rozgadywać..po prostu czuję że to już czas..i nie ma w tym nic złego..Tylko jak go oduczyć tego karmienia na noc..(jak on zasypia przy cycusiu..)
Ika co do ząbków jeszcze..to często jest to tak że jak mama i tata mieli późno pierwsze ząbki to dzieciaczek też będzie je miał późno..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...