Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anochi ja odstawilam mala tak,ze jak bylam u rodzicow to przez pierwsze kilka dni mala przyzwyczajala sie do nich,w poniedzialek rano ostatni raz ja karmilam piersia,jadla kasze,zupki,owoce,troche wody z butelki sie napila a wieczorem moja mama ja usypiala,plakal ok 1,5h nim napila sie mleka z butelki,pozniej w nocy wypila ok70ml,a rano juz130,drugiej nocy juz bardzo nie plakal,a w trzecia noc juz bylo super 🙂 🙂,a teraz kak zje ok 19-19.30 kasze z mlekiem to nastepna butelka jest ok1.00 w nocy i kolejna o 5 rano,pierwsze mleko ktore jej kupilam to nie smakowalo dopiero nastepne polubila,a jak karmilam piersia to cala noc na cycu wisiala 🙃 🙃
a teraz mam inny problem bo ona nie chce w luzeczku spac,caaly czas spala z nami i teraz sprawdza czy ktos obok lezy,taki maly cwaniak 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evie napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️

no właśnie to już chyba troszkę głupia sytuacja 😉 też chce jak najdłużej karmić, ale ząbek mnie gryzie i brodawki jakies wysuszone i bardziej wrażliwsze się zrobiły (nie wiem czy to przez ząbek), ja nie będę podawać mleka w butelce, bo nie chce już przyzwyczajać, więc albo w zwykłym kubku albo w kubku niekapku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane !!!
Humor mam już lepszy bo posprzątałam calusieńkie mieszkanie od góry do dołu 🙂
Teraz jesteśmy znowu u teściów dziadek ma dyżur, bo ja do pracy 😞
Ja też mam częste nocne pobudki i ani kaszka ani woda ani smok nie pomaga 😞 Jerzyk musi się do cyca przytulić i poniuniać a potem zasypia 🙂 zamierzam karmić do roku a potem napewno jeszcze nie zrezygnuję z nocnych lub wieczornych karmień do 1,5 - 2 lat a wciągu dnia cyc zamknięty 🙂
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe słowa i SŁOŃCE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
ja myślę, że budzą się w nocy wasze dzieci bo się nie najadają, nie odbierzcie mnie źle, ale myślę że wasze mleko nie jest na tyle pożywne i tyle. pobudki w nocy co dwie godziny, nawet częściej...jedyne co mi go głowy przychodzi to, że dziecko nie najedzone. ale co ja tam wiedziec mogę, tak sobie tylko myślę. Anochi powodzenia przy przestawianiu Ali, może być trudno, jeśli Ala lubi przy piersi sobie spać, moja koleżanka też ma tak ze swoją córeczką, że lubi przy piersi, sobie pociumkać troszkę i nie wie jak się zabrać do odstawiania.U mnie WOjtuś na szczęście najadał się i zasypiał, więc tutaj nie mieliśmy problemu przy zasypaniu w nocy, dostał smoczek i spał. Ja w ogóle podziwiam, ze Wy jeszcze karmicie. A do kiedy zamierzacie? macie jakiś czas obrany czy czas sam nadejdzie?
a z mlekiem modyfikowanym to jest tak, że one nie wszystkie tak samo smakują, więc jeśli maluszkowi jedno nie smakuje warto spróbować kupić inne.




Witam, ja też karmię i nie zamierzam bez potrzeby przechodzić na butlę, nawet sobie tego nie wyobrażam bo Kamil nie pił wogóle ze smoczka czyli z butli...W nocy jeśli mu dziąsła nie przeszkadzają - to śpi ładnie i nie "wisi" na cycku, ogólnie je tylko 1-2 razy w ciągu całej nocy bo jeśli nie dokuczają dziąsełka to bardzo spkojnie śpi po 4-5 godzin: od 20.00 do ok 1 ej, później około 5 tej - 6 tej rano possie sobie i śpi do 8 mej nawet 🙂 A do piersi lubi się przytulić czy sobie rączkę położyc i tak spać-jak mu mama pozwoli i do łóżeczka nie "wrzuci" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evie napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️



Mnie to nie przeraża....Kiedyś jak nie było mlek modyfikowanych i "mody" butelkowej (a ta jest zaledwie od kikudziesięciu lat...) to było normą że dziecko do 2 a nawet 3 lat piło mleko mamy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
Anochi prześlij jeszcze raz link, gdzie można kupić ten kubek który Ala ma.
ooo Kamilek na piersi a raz się w nocy budzi, to jednak różnica. Każda dzidzia inna i inne ma wymagania wobec mamy 😉

tutaj np. http://allegro.pl/kubek-360-niekapek-9-mini-lovi-210ml-butelka-i1544848667.html, generalnie to jest kubek LOVI 360, tylko te kubki maja różne przystosowanie wiekowe, my mamy dla dzieci 9miesięcznych czyli 9+
a każda dzidzia jest inna i moja Ala raczej nie ma problemu ze spaniem w łóżeczku, ale jak widać co 2 godzinki chce sie przytulić do piersi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
evie napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️



Mnie to nie przeraża....Kiedyś jak nie było mlek modyfikowanych i "mody" butelkowej (a ta jest zaledwie od kikudziesięciu lat...) to było normą że dziecko do 2 a nawet 3 lat piło mleko mamy..

ale są też chore sytuacje,bo sama widziałam dziecko 4-letnie,które na stojąco piło mamie z piersi..Po prostu podchodziła,bo to dziewczynka była do siedzącej matki,mama bluzkę do góry,a dziewczynka piła na stojąco...śmieszne co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
Wiojojka napisał(a):
Anochi prześlij jeszcze raz link, gdzie można kupić ten kubek który Ala ma.
ooo Kamilek na piersi a raz się w nocy budzi, to jednak różnica. Każda dzidzia inna i inne ma wymagania wobec mamy 😉

tutaj np. http://allegro.pl/kubek-360-niekapek-9-mini-lovi-210ml-butelka-i1544848667.html, generalnie to jest kubek LOVI 360, tylko te kubki maja różne przystosowanie wiekowe, my mamy dla dzieci 9miesięcznych czyli 9+
a każda dzidzia jest inna i moja Ala raczej nie ma problemu ze spaniem w łóżeczku, ale jak widać co 2 godzinki chce sie przytulić do piersi 😉

dzięki Anochi,
4 latek jak pisze Kasiula pijące mleko z piersi dla mnie jest dziwaczne, ja sobie tego nie wyobrażam, myślę że i nie dobre dla dziecka tak przywiązanego do matki,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula2 napisał(a):
oli1978 napisał(a):
evie napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️



Mnie to nie przeraża....Kiedyś jak nie było mlek modyfikowanych i "mody" butelkowej (a ta jest zaledwie od kikudziesięciu lat...) to było normą że dziecko do 2 a nawet 3 lat piło mleko mamy..

ale są też chore sytuacje,bo sama widziałam dziecko 4-letnie,które na stojąco piło mamie z piersi..Po prostu podchodziła,bo to dziewczynka była do siedzącej matki,mama bluzkę do góry,a dziewczynka piła na stojąco...śmieszne co???

no to ja takiego dwulatka widziałam, bez żadnych zahamowań na imprezie rodzinnej podszedł do mamy, bluzka do góry i wcina, akurat matka wyluzowana, tylko goście po sobie dziwnie się popatrzyli, ja bym jednak tak nie mogła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ja też jeszcze karmię piersią i chcę w miarę jak najdłużej. zobaczymy. A nocki wyglądają tak: wieczorem Łucja zje kaszkę, a potem budzi się koło 3 na mleko - daję jej odciągnięte wcześniej z butelki około 140 ml wypija i śpi tak do ok. 8 rano 🙂 więc dla mnie całkiem ekstra.
Muszę się pochwalić, że idą dwa zęby, już je widać takie dwa małe, hihi. tylko jeden tak jakoś troszkę krzywo wyłazi, nie wiem czemu....
Dla Kasi szczere gratulacje takiego hartu ducha!!! Silna kobietka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
Wiojojka napisał(a):
kupię mu ten kubek, tylko myślę tak, żeby wziąć już ten 12+... Anochi co myślisz? ty będziesz zmieniała po skończeniu roku Ali na ten 12+?

z tego co się patrzę to różnica tylko w pojemności, więc spoko kupuj

tak sobie myślę,że to taki chwyt marketingowy i że kupię 12+ i będe miała na dłużej,
Mufcia ja tez mam wrażenie ze jedynka górna jakoś krzywo wychodzi, ale spoko, mleczne ząbki zawsze są równiutkie, więc może tylko tak krzywo wychodzą, albo my takie wrażenie mamy bo ich w całości nie widać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka napisał(a):
hej dziewczyny,
ja też jeszcze karmię piersią i chcę w miarę jak najdłużej. zobaczymy. A nocki wyglądają tak: wieczorem Łucja zje kaszkę, a potem budzi się koło 3 na mleko - daję jej odciągnięte wcześniej z butelki około 140 ml wypija i śpi tak do ok. 8 rano 🙂 więc dla mnie całkiem ekstra.
Muszę się pochwalić, że idą dwa zęby, już je widać takie dwa małe, hihi. tylko jeden tak jakoś troszkę krzywo wyłazi, nie wiem czemu....
Dla Kasi szczere gratulacje takiego hartu ducha!!! Silna kobietka.

brawa dla Łucji i cierpliwości dla rodziców,
nam przebija się chyba wlaśnie druga jedynka, ale to tylko moje domysły, bo młoda nie pozwala sobie nigdy tam zajrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
anochi napisał(a):
Wiojojka napisał(a):
kupię mu ten kubek, tylko myślę tak, żeby wziąć już ten 12+... Anochi co myślisz? ty będziesz zmieniała po skończeniu roku Ali na ten 12+?

z tego co się patrzę to różnica tylko w pojemności, więc spoko kupuj

tak sobie myślę,że to taki chwyt marketingowy i że kupię 12+ i będe miała na dłużej,

chyba właśnie takie specjalne zamieszanie, my mamy ten mały i pomimo 210 ml czasem mam wrażenie, że Ala chciała by jeszcze, ale na razie nie kupuje kolejnego, szkoda kasy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny, na jak na razie to nie marudzi jakoś wybitnie Łucja, ale nie mówię hop, bo może się w każdej chwili zacząć. Co do tego ząbka krzywego, to też się jakoś specjalnie tym nie przejmuję, bo to mleczak w końcu 🙂

natomiast ja mam problem ze sobą, a w zasadzie dwa - od jakiegoś czasu mam swędzącą wysypkę na nogach nie mam pojęcia od czego, jakaś alergia czy cóś. piję wapno, ale niewiele pomaga.
a drugi problem, to jak np. szybko chodzę to boli mnie " w środku" trochę tak jak na okres. tak jakby rwie od środka, a dziś to mnie już boli cały dzień nie wiem czemu. martwi mnie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
ale jesteś zadowolona? uważasz że dobry zakup i warto?

u nas się sprawdza, nie używamy uchwytów, albo ja Ali przechylam albo mała ostatnio sobie sama pije, jak na razie pijemy kaszki bardziej lub mniej gęste, ale jak Ala sobie przechyla to nie chlusta na nią cała zawartośc kubka, nie dość, ze w środku jest ten korek to napój wylewa sie jakby z dziurek, czasami kaszka wylewa się na mała bo nie nadąża z piciem, ale ja jestem bardzo zadowolona, dla mnie wygodna rzecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula2 napisał(a):
oli1978 napisał(a):
evie napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Ja też daję Amelce kaszkę przed spaniem, ale i to nie pomaga, więc to nie jest to, że się nienajada. A karmić będę tak długo jak tylko mogę, no chyba, ze dojdzie do 1,5 roku, to będę odstawiać...

mojej kuzynki syn ma 20 mc i wola "mama cyca" ☺️



Mnie to nie przeraża....Kiedyś jak nie było mlek modyfikowanych i "mody" butelkowej (a ta jest zaledwie od kikudziesięciu lat...) to było normą że dziecko do 2 a nawet 3 lat piło mleko mamy..

ale są też chore sytuacje,bo sama widziałam dziecko 4-letnie,które na stojąco piło mamie z piersi..Po prostu podchodziła,bo to dziewczynka była do siedzącej matki,mama bluzkę do góry,a dziewczynka piła na stojąco...śmieszne co???



ja się z taką nie spotkałam ale fakt-nie bardzo taka sytuacja.. Kamil już na tą chwilę w ciągu dni miedzy 10 ta a 16 ta nie pije z piersi bo je obiadek, jogurty, deserki itp. więc przypuszczam że jak podrośnie to tylko poranki i na dobranoc bedzie pił mleko z cyca 🙂 i do tego będę dażyła. Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka jeżeli byłaś cięta, to masz już ranę, zagojoną, ale ranę, więc możesz odczuwać na zmianę pogody to w tamtych miejscach, Nieprzyjemne wiem, ale tak jest. Ja po cesarce każdą zmianę pogody czuję zawsze w miejscu cięcia. Sama nie wiem dlaczego tak jest, ale moja mama ma to samo, moja ciotka ma to samo, tak się ma w miejscach ciętych... Nie każdy, ale niektórzy tak mają nic na to nie poradzisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Nie było nas kilka dni, bo wyjechałam z Domisiem do rodziny na wieś. Odpoczeliśmy sobie, tylko, że nie było zbyt ładnej pogody. Niepotrzebnie tachałam ze sobą wózek, który i tak ledwo się mieści w aucie. Domiś był tak grzeczny, że aż pękałam z dumy 🙂 Cały czas się śmiał, taki z niego mały wesołek się zrobił 😁 Później postaram się nadrobić zalełgłości na forum.
Aha i mam pytanie, dajcie już swoim maluchom cieniutkie poduszeczki do spania??? Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...