Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
buuterfly napisał(a):
Jeny 😲 Franek ma takie napady kaszlu aż się dusi i ślinę ciągle łyka 😞 Jak mu pomóc? 🥴


mascia majerankowa posmaru piersiki Albo jest taka masc wyksztusna,, ale my zesmy ja juz skonczyli nie pamietam nazwy;/
i zwykly syrop prawoslazowy

Jak nie masc majerankowa to papier sniadaniowy rozgrzanym maslem- ale bez przesady przyluz mu pielucha tetrowa i pod bodki- albo orazu klatke wysmarowac.

I zwykle mleko z maslem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwona wiem co czułaś. Ja czułam to samo jak mały dostał tego zachłystowego zapalenia płuc i kazała nam jak najszybciej jechać do szpitala. Z rana biorę się za dobijanie do przychodni i pewnie znów będę musiała zbluzgać wszystkich żeby mnie wcisnęli bo teraz sami chorzy w okół. Ale nie zamierzam na weekend sama zostać z chorym dzieckiem 😞 Jeszcze jak naczytałam się o powikłaniach nieleczonego kaszlu to już w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O no wlasnie przypomnialo mi sie. Jak bylam mala i mialam kaszel to mama mi przykladala papier po masle na klatke piersiowa i na to pidzama i tak zasypialam. To podobno wyciaga. Pamietam ze pomagalo.
Oczy mi sie kleja, ale jakos nie zasne. Dwie noce czuwania, boje sie ze moze jeszcze wymiotowac.
To jest koszmarne doswiadczenie jechac z maluszkiem do szpitala bo cos sie dzieje.
Nie wiem co u Domi i jak Kacperek. Dawno jej nie bylo. Ciekawe jak u nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuterfly napisał(a):
Jeny 😲 Franek ma takie napady kaszlu aż się dusi i ślinę ciągle łyka 😞 Jak mu pomóc? 🥴


ja bym polozyla go troche wyzej do spania zeby mu sie lepiej oddychalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania8888 napisał(a):
bobas napisał(a):
wy mowicie o masle a ja jak adas byl ostatnio chory to mu sparowalam klatke piersiowa tluszcze z gesi wymieszany ze spirytusem bardzo mu pomoglo



A to chyba ciezko dostac co??


ja to dostalam od cioci co zajmuje sie hodowla gesi ale pytalam sie kiedys w miesnym io tez mieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwwwa, dobrze, że poszłaś do szpitala. Przejęli się - to plus. Bardzo duży. A że nie dali Kubusiowi nic na wzmocnienie - to już zupełnie inna bajka 🤢 no ale to nic. Ważne, że wykluczyli jakieś cięższe przyczyny.
Niech teraz śpi, ile chce. I dawaj mu dużo pić - mleka, herbatek, zwykłej wody. Musi pić, żeby się nie odwodnił. Sprawdzaj mu raz na jakiś czas temperaturę. W razie wu - czopek na obniżenie temperatury, ale tylko wtedy, gdy temperatura (mierzona w pupie) przekroczy 38,5 stopnia. No i obserwuj go...
A to urządzenie podłączane do stópki to najprawdopodobniej pulsoksymetr, który bada wysycenie krwi tlenem. Czyli sprawdza, czy dziecko nie jest niedotlenione.

Trzymam kciuki za szybki powrót Kubusia do zdrowia. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek dzieki bardzo za info.
A powiedz mi jeszcze spotkalas sie z egzema? Bo szukam w necie info. Ta waysypka co ma Kuba to niby to, tak mi powiedzieli. Ale czytam i nie usmiecha mi sie to. Bo on sie nie drapie, nie swedzi go to. Nie wiem czy moze to jest cos zwiazane z tym wirusem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bobas napisał(a):
buuterfly napisał(a):
Jeny 😲 Franek ma takie napady kaszlu aż się dusi i ślinę ciągle łyka 😞 Jak mu pomóc? 🥴


ja bym polozyla go troche wyzej do spania zeby mu sie lepiej oddychalo


Dokładnie 🙂 Pod nogi łóżka podłóż książki albo cokolwiek innego (stabilnego), żeby Franek miał główkę wyżej, niż resztę ciałka. Możesz też pod materacyk podłożyć coś, co by imitowało klin trójkątny http://euromed-missal.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=11 poza tym mokre ręczniki powieszone przy łóżeczku, w dzień wietrzenie mieszkania. Nie musicie rezygnować ze spacerków, byleby wiatr zbyt mocno nie wiał. NO i koniecznie oklepywanie plecków - dłonią ułożoną w łódeczkę, z dołu do góry (od dupki po ramionka). Przy każdej okazji 🙂 to jest najlepsze lekarstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwwwa napisał(a):
kwasiek dzieki bardzo za info.
A powiedz mi jeszcze spotkalas sie z egzema? Bo szukam w necie info. Ta waysypka co ma Kuba to niby to, tak mi powiedzieli. Ale czytam i nie usmiecha mi sie to. Bo on sie nie drapie, nie swedzi go to. Nie wiem czy moze to jest cos zwiazane z tym wirusem?
oj, wysypka może miec najróżniejsze podłoże. Począwszy od ząbkowania, przez alergię (również pokarmową), aż do jakiejś choroby wirusowej. Ciężko mi tak na odległość coś stwierdzić. Na wszelki wypadek nie natłuszczaj tej wysypki, niech ona zginie śmiercią naturalną. Chyba, że będzie się drapał albo miałby dodatkowo wysuszoną skórkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...