Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też :P !Co chwilkę zerkam i czasem nawet sama sie wyganiam.Mówie sobie zobacz babo wszyscy coś robią a ty jak zwykle sterczysz na forum. Won leniwcu!No i czasem pomaga! 😉
Mi się Nadia bardzo podoba!Moja szwagierka chciała tak nazwać swoją córcie ale nazwała Maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
iwonka ja też często zerkam tylko czy coś aby ktoś napisał :P ... hehe strasznie się przyzwyczaiłam by tu pisać 🙂

co do jutra to jeszcze nie wiem czy w ogóle pójde zaprowadzić Maje. co do Zuzi to ja jej mówię która będzie godzina i oa patrzy. na elektronicznym umie czytać choć nie do końca jeszcze rozumie godziny itp. młodszej zawsze tak na bajkach tłumacze 🙂.zresztą jak będę wracać zadzwonie do niej - umie odbierać moją starą komórkę - jak powiem jej że będę wracać będzie spokojniejsza. pilotem sama się umie obsłużyć - choć trzeba poklikać kilka razy na jednym potem na drugim od platformy N by wybrać dopiero kanał. wie też na jakich są jej ulubione kanały. a nie wiem czy w końcu pójdę bo nie wiem czy wstanę szczerze mówiąc. jestem dzisiaj strasznie zmęczona przez tą nockę dzisiejszą i mogą być problemy ze wstaniem przed siódmą. ale wtedy i tak we wtorek już Maja pójdzie. ide do łóżka. na prawdę dzisiaj padam z nóg. a moje córki jeszcze nie śpią !!! zawsze szły spać o 20 !!! a teraz się to poprzesuwało. muszę wrócić do poprzedniej rutyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu to jest Wasze Maleństwo i Wy jako rodzice wybieracie imię,i nikomu nie musi się podobać,moja przyszła teściowa nawet się nie odważyła skomentować imienia,bo wie że ja zaraz bym powiedziała ze trzy słowa 🙃 jedynie mój tato się martwił jak zdrobniale będziemy mówić heh,ale to najmniejszy problem.

Kasiu masz mądrą córeczkę i ja na Twoim miejscu bym się nie bała jej samej zostawić 😉

Iwonko nie przesadzaj z wielkością Twojego brzucholka,ważne żeby Malutka miała dość miejsca i było jej wygodnie,Nam nie musi być dobrze :P chociaż nie powiem że też już bym chciała przytulić Malutką 😉

Paulinko naprawdę słodki ten Twój M,jeju a mój też coś tam zawsze brzdęknie na temat Malutkiej ale to nie jest to co bym chciała usłyszeć,echhh ważne że chociaż lubi mnie po brzuszku głaskać,i co najlepsze jak Mała się nie rusza to gada do Niej "kopnij mamę z całej siły" 🤪 słodki co 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi to fakt fajne jest takie uczucie jak wiesz ze ta wiez tworzy sie nie tylko miedzy Toba a dzieckiem...:P
jak moj M zlozyl juz lozeczko i postawil w pokoju to po kilku dniach powiedzial ze chcialby zeby juz malenstwo tam lezalo a nie takie puste stoi. Mi najbardziej chcoalo sie smiac jak moj M przylozyl twarz do brzucha i wtedy maluch sprzedalm mu kopa (smieszna sytuacja):laugh:
co do imienia to my wybralismy imie dziadka mojego M (ojca tesciowej) wiec nie bardzo marudzila choc chciala nam narzucic swoja propozycje ktora brzmiala "Olgierd". Ale sie nie zgodzilismy i w sumie dobrze bo brat mojego M planuje jeszcze 5 dziecko-syna (ciekawe czy im sie uda) i jak z nim rozmawialam to prosil zebysmy swojego syna przypadkiem Olgierd nie nazwali bo oni by tak chcieli dac na imie swojemu(przyszlemu). 🙃 Ale ogolnie rzecz biorc to nie podoba mi sie jak ktos krytykuje czyjs wybor. Przeciez to jest indywidualna sprawa. Jak mi ktos marudzi ze mu sie nie podoba to sobie mysle jak bedziesz miec swoje to bedziesz je nazywac jak bedziesz chcial. Ze co ze niby czyjas opinia ma wplynac na moj wybor? eee tam. 🤔
Kasiu nie denerwuj sie napewno wszystko bedzie dobrze. 😆
kurcze a ja jestem glodna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo w sumie to nie dziwię się, bo tak zauważam, że dużo facetów jest raczej mało albo średnio wylewnych... Nie wiem, może to problem jakiegoś wzorca wypromowanego w społeczeństwie, czy też wpajania im od dziecka, że chłopcu nie wypada płakać czy okazywać jakąkolwiek inną słabość... W każdym razie to przykre, gdy potem wyrastają na ludzi nie potrafiących za bardzo wyrażać swoje emocje. Na szczęście, jak sama zauważyłaś, są na to sposoby... 😉

Hi, hi, a moja mama to by chciała właśnie... Zuzię. 🙂 Jednak, "musi" pogodzić się z Witkiem. 😉
Ale też z partnerem musimy znosić ludzkie zaskoczenie/ niedowierzanie/ dezaprobatę dla imienia, które wybraliśmy. Nie przejmujemy się tym. To nasz wybór (no trochę przez sympatyczny zbieg okoliczności), nam obojgu się podoba i już się do niego przyzwyczailiśmy (także przyjaciele i najbliżsi krewni). 🙂

Kasiu mam nadzieję, że tą noc będziesz miała już spokojniejszą od poprzedniej - przynajmniej tego Ci życzę! 🙂

maiha napisał:
No komputer to tak kradnie czas ż emasakar-wiem to po sobie aportal "brzuszek" to już wogóle jest złodziejem mojego czasu ale nie wyobrażam sobie ż emogłabym bez tego forum funkcjonować, poprostu uwielbiam was wszytskie 🤪

Ech, ja też "uwielbiam" tu zaglądać... (Co zresztą zaóważyłaś. 😉) Na początku to było bardziej dlatego, że czułam się samotna w swoim przyszłym-macierzyństwie: tzn. nikogo blisko, kto by był w trakcie czy po podobnym stanie. A z czasem to mi już weszło w nawyk. 🙂 Cenię sobie kontakt z Wami, które w zasadzie przeżywacie te same smutki ale i radości. I tyle rzeczy też mam okazję się dowiedzieć! No i też coś uroczego jest w tym, że mamy aż tak (bo jednak w obrębie mniej więcej miesiąca) zbliżony termin porodu... nie? :P

gosia82 napisał:
i co najlepsze jak Mała się nie rusza to gada do Niej "kopnij mamę z całej siły" 🤪 słodki co 🙃

Słodko! 😁 He, he, mój też tak niby "podpuszcza" małego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my bylismy dzis na grilu u tesciow siostry mojego M (mam nadzieje ze dobrze napisalam),najadlam sie kaszaneczki,ziemniakow i troszke ciasta az myslalam ze pekne...
Synus rozpycha sie coraz bardziej,mialam jutro isc na badania ale zapomnialam ze nie mam pojemnika na mocz i pojde we wtorek,mam zrobic tylko krew no i wlasnie mocz,mam nadzieje ze dobrze wyjda...

Mam do was pytanie czy pod koniec ciazy trzeba chodzic do swojego gin.co dwa tygodnie a przed samym terminem co tydzien?
Bo jezeli tak to ja z kasa niewyrobie bo kazda wizyta bedzie kosztowac mnie 100zl,niestac bedzie mnie na to 16.09 mam wizyte u swojego g wiec musze sie zapytac...

Ciekawa jestem ile warze,pewnie juz 100kg ☺️ ☺️ ☺️ ?????

Co do imienia to przeciez jest nasze dziecko i nikomu ani babci ani dziadkowi ani cioci nie musi sie podobac,takie jest moje zdanie...
U nas tez mowili Szymon,nie ma ladniejszego wkurza mnie takie cos bo nikt mi niebedzie narzucal swojego zdania tak???

W czwartek jade na usg mam nadzieje ze namowie swojego M na 4d juz ostatnie,bo tak bym chciala nasze malenstwo zobaczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki 🙂
Dolecialam 🤪 co prawda nie byl to najlepszy lot w moim zyciu, bo wiercilam sie i wiercilam nie mogac sobie znalezc miejsca... w koncu wstalam i poszlam do tylu gdzie byly 3 siedzenia wolne, do tego blisko WC 🙂 i rozwalilam sie jak krolowa :P poprosilam o kocyk i poduche i jakos mi minely te 4,5 godz. 🤔 pozniej kolejne 3 godziny w samochodzie - myslalam, ze ocipne... dzidzia sie wiercila te wszystkie godziny- spac nie chciala - raczej watpie, ze jej sie podobalo :P ale oto jestesmy 😁
Jeszcze czeka nas jeden lot w przyszly czwartek 🤨 ... jeszcze 3 godziny 🤨 i juz dosc!! do porodu dosc!! obiecalam to sobie i dzidzi 🙂

tymczasem wy tu nie proznowalyscie 25 stron!!!! Prrrrr szalone 😉

Iwonka - przed chwila skleilam o co chodzi z tym "akwarium z zolwiami" bo leciala reklama w polskiej TV haha a dalo mi to do myslenia 😁

co do hormonow i ten-tego to mi sie chce ale mojemu juz sie odwidzialo :P

Jutro z rana ide zrobic badania krew, mocz i ten obciazenia glukoza chyba jako ostatnia z was :P a pozniej na kontrole do gin na USG 🙂 ....kolejny lekarz ciekawe czy bedzie jako kolejny twierdzic, ze to dziewczynka czy moze ujrzy fifolka :P
bo ja tez jakos ciagle mysle, ze to chlopiec - niewiedziec czemu 🤢

Dzis polaczylysmy moje i mamy zakupy dla dzidzi i sie okazalo ze mam tyle ciuszkow ze szok - wydaje mi sie, ze dzidzia nie zdarzy wynosic wszystkiego 🙃 musze dokupic tylko skarpetki, czapke i rekawiczki jesli chodzi o ciuszki... babcia nie proznowala :P
Wiec zostala do zakupienia cala reszta... ta wieksza reszta urzadzen i akcesoriow :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie ze podroz zlecialo jako tako,ze szczesliwie dotarlas 🙂 🙂

Zazdroszcze ci tych ubranek ,mozesz sie ze mna podzielic bo ja wszystko juz mam skompletowane oprocz ciuszkow dla malenstwa,ale w czwartek mam zamiar troszke pokupowac,bo jedziem z moim M na usg a pozniej na zakupki..

Buziole milej nocki,pokopanego brzuszka ...
Moj synus juz palula ,M tez j tez sie klade ale pewnie i tak przez godzine nieusne...
Do juterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
Sathi to fakt fajne jest takie uczucie jak wiesz ze ta wiez tworzy sie nie tylko miedzy Toba a dzieckiem...:P

Tak... zwłaszcza, że trochę się tego obawiałam. 🤨 Jakby nie patrzeć u nas dzidzia pojawiła się po około dwóch miesiącach bycia z sobą... Plus wcześniej może z jakiś miesiąc znajomości. To króciutko żeby poznać siebie nawzajem, co dopiero... Jednak nie lamentuję, może bywało różnie, ale teraz jak widać jest dobrze. 🙂
leniuch napisał:
jak moj M zlozyl juz lozeczko i postawil w pokoju to po kilku dniach powiedzial ze chcialby zeby juz malenstwo tam lezalo a nie takie puste stoi.

A Ty byś już nie chciała je "zapełnić"? :P Bo ja mam podobne uczucia co Twój M, gdy patrzę na przyszłe spanko mojego synka. :P
leniuch napisał:
brat mojego M planuje jeszcze 5 dziecko-syna (ciekawe czy im sie uda) i jak z nim rozmawialam to prosil zebysmy swojego syna przypadkiem Olgierd nie nazwali bo oni by tak chcieli dac na imie swojemu(przyszlemu). 🙃

Nie powiem, ambitne plany. 🙃 Naprawdę ciekawe czy im się uda... ale w zasadzie czemu nie? Ja lubię, jak ludziom spełniają się plany, marzenia. 🙂

Marzi napisał:
mam zrobic tylko krew no i wlasnie mocz,mam nadzieje ze dobrze wyjda...

Skoro nie czujesz, że się coś dzieje, to czemu nie? W każdym razie trzymam kciuki. 😉
Marzi napisał:
Mam do was pytanie czy pod koniec ciazy trzeba chodzic do swojego gin.co dwa tygodnie a przed samym terminem co tydzien?
Bo jezeli tak to ja z kasa niewyrobie bo kazda wizyta bedzie kosztowac mnie 100zl,niestac bedzie mnie na to 16.09 mam wizyte u swojego g wiec musze sie zapytac...

Niby wszędzie tak pisze... Ale z drugiej strony różnie jest podawany początek tego końca ciąży: tzn. w jednym źródle jest to już 7 miesiąc, w innym 8, w kolejnym 9... albo znowu tydzień, np. 32, 35... Sama się pogubiłam, 🥴 próbując dojść z tym do czegoś. Wciąż jeszcze jestem w trybie co miesięcznym, i moja najbliższa wizyta jest na samiutki koniec września. Ale co potem? Mnie wizyta wynosi co prawda aż połowę mniej, bo 50 zł (normalnie kosztuje 70, ale 20 mniej z racji bycia studentką), ale dla mnie i partnera to też dużo. Plus będę pewnie musiała wtedy bardzo często kursować Wrocław-Wałbrzych, a to mi się też średnio uśmiecha (benzyna, czas). Nie wiem, sama mam cichą nadzieję, że może jak jest wszystko okej to może tak nie trzeba będzie... a z drugiej strony - dla dobra dzidzi wszystko!
Marzi napisał:
U nas tez mowili Szymon,nie ma ladniejszego wkurza mnie takie cos bo nikt mi niebedzie narzucal swojego zdania tak???

"Ładniejszego", taa... ale jeszcze zależy co dla kogo jest "ładne" i "ładniejsze"... 🤨 Więc z takimi tekstami mogliby się ludzie naprawdę wstrzymać.
Marzi napisał:
W czwartek jade na usg mam nadzieje ze namowie swojego M na 4d juz ostatnie,bo tak bym chciala nasze malenstwo zobaczyc 🙂

To oby się "namowa" udała. 😉

kukunari napisał:
hej babeczki 🙂
Dolecialam 🤪 co prawda nie byl to najlepszy lot w moim zyciu, bo wiercilam sie i wiercilam nie mogac sobie znalezc miejsca... w koncu wstalam i poszlam do tylu gdzie byly 3 siedzenia wolne, do tego blisko WC 🙂 i rozwalilam sie jak krolowa :P poprosilam o kocyk i poduche i jakos mi minely te 4,5 godz. 🤔 pozniej kolejne 3 godziny w samochodzie - myslalam, ze ocipne... dzidzia sie wiercila te wszystkie godziny- spac nie chciala - raczej watpie, ze jej sie podobalo :P ale oto jestesmy 😁
Jeszcze czeka nas jeden lot w przyszly czwartek 🤨 ... jeszcze 3 godziny 🤨 i juz dosc!! do porodu dosc!! obiecalam to sobie i dzidzi 🙂

No ale najważniejsze, że masz już chociaż część za sobą. I, że nie było żadnych problemów! 🙂 Oby i przy następnym nic nie było! Pewnie się dzidzia wymęczyła trochę... ale teraz kilka dni odpocznie przed następnym.
kukunari napisał:
Jutro z rana ide zrobic badania krew, mocz i ten obciazenia glukoza chyba jako ostatnia z was :P a pozniej na kontrole do gin na USG 🙂 ....kolejny lekarz ciekawe czy bedzie jako kolejny twierdzic, ze to dziewczynka czy moze ujrzy fifolka :P
bo ja tez jakos ciagle mysle, ze to chlopiec - niewiedziec czemu 🤢

Pewnie Ci się podświadomie udziela ten "nadmiar" listopadowych chłopców, hi, hi. :laugh:
kukunari napisał:
Dzis polaczylysmy moje i mamy zakupy dla dzidzi i sie okazalo ze mam tyle ciuszkow ze szok - wydaje mi sie, ze dzidzia nie zdarzy wynosic wszystkiego 🙃 musze dokupic tylko skarpetki, czapke i rekawiczki jesli chodzi o ciuszki... babcia nie proznowala :P
Wiec zostala do zakupienia cala reszta... ta wieksza reszta urzadzen i akcesoriow :P

No na szczęście jest jeszcze na to czas. 🙂 Ilości ciuszków zazdroszę - będziesz miała w czym wybierać i przebierać! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no juz sie z Wami zegnalam spac ale znalazlam cos na allegro...
fajna sprawa chyba sobie zamowie: Body dla dzieciatka:laugh: mi i mojemu M podobaja sie MLEKO RULEZ i MADE BY TATA:laugh: sprawdzcie same dobre tez na prezent!

http://www.allegro.pl/item716256541_super_prezent_zaprojektuj_body_62_dlugi_rekaw.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Sanduś to ciężką drogę miałaś ale na szczęście to już za Wami.
Asiu fajne te body!
Ja już po produkcji bułek.Dzisiaj od rana hormony mi szaleją. Do tego mój synalek tak mnie zdenerwował że leciałam do niego nie trfiłam w drzwi tylko obok! 😞 Efektem czego mam całą ręke fioletową i boli więc sobie poryczałam ze złości że taka zgrabna ze mnie babka.:P
Jak zwykle pół nocy nie przespałam chociaż szczerze mówiac nie czuję tego ale musze pomyśleć o nocniku przy łózku bo dziś to chyba z 6 razy sie maszerowałam.Wiecie co przerażona jestem tymi moimi humorkami. Raz cały dzień latam zła wredota. Następnego dnia jestem nieszczęśliwa. Ciężko mi nad tym zapanować ☺️.Im bliżej tym gorzej 🤨.
Dobra zmykam! Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny....mam problem. Ostatnio zaczęłam piersi smarować kremem z avonu (bo mi się skończył dla kobiet w ciąży) i mi wyszło uczulenie między piersiami...normalnie masakra to wygląda.... nie wiecie czym bym mogła to smarować?? Bo sudocrem nie pomaga..... 😞
Czy mój ginekolog by mi pomógł czy muszę iść do dermatologa?? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze ci iwonka mówi - nie znam żadnej łagodzącej maści - może alantan ?? bo nawet chyba się nim pupy też samruje dzieciom (ale nie wiem czy mi się nazwy nie pomyliły !! ) i na pewno pij wapno, to cię odczuli.

a mi wstyd bo wstałam po 11 ... ☺️
i nie poszłam do tego przedszkola, ale jutro pójde i Zuza zostanie. nie będę się o nią martwić wiem że jest mądra dziewczynka 🙂 wszystkim dzieciom mówi nie rób tak - tak nie wolno :P .... dzisiaj ide z nią do lekarza bo chyba gardło ma zainfekowane. wczoraj tak charczała dziwnie przez senże nie wiedziałam czy jej się ciężko oddycha ale potem już było normalnie więc chyba jej coś staneło w gradle jakaś wydzielina. ale to dopiero na 16:30 !!! dzisiaj przyjmuje po południu i ponoć jest do niej pełno ludzi :/ ... i tak będę z godzinę czekać mimo ustalonej godziny, zawsze tak jest.

sandro dobrze że szczęśliwie doleciałaś 🙂 . tylko oby cię nic nie dopadło po zmianie klimatu. uważaj na siebie.

body bajeczne ... hehe już je widziałam kiedyś. mi się podobają z napisem "mój tata jest silniejszy od twojego kubuś "

albo "uwaga gryzę" hehe ... 🙂 ale drogie te body, 23 zł + przesyłka..
ide córci dać ostatni kawałek torta bo chce strasznie 🙂 i kawke sobie zrobie b mi się coś zachciało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sathi zapomniałam napisać - ja też krótko byłam z moim mężem jak zaszłam w ciąże 🙂 oczywiście nie był to impuls i powód naszego ślubu - zawsze powtarzałam że niegdy nie byłabym z kimś dlatego że mam z nim dziecko i nawet jak to się stało. mój mąż tak słodko kiedyś mówił że jestem jego marzeniem .... 🙂 .... przedwczoraj przytulił mnie i powiedział mi że jestem tą jedną jedyną i nie wyobraża sobie beze mnie życia. to było słodkie. jest nerwus bo jest ale kocham go 🙂 od pierwszych dni 🙂. i wiem że on mnie też mimo jego nieznośnych dni.

już wcześniej o tym mówiłaś a teraz mi się przypomniało po temacie ślub w ciąży który ktoś założył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!

Idź lepiej do dermatologa.... nie wiem jak to wygląda, czy to jest uczulenie, czy jakieś zapalenie np. na tle grzybiczym... co do smarowania, lepiej nie kombinuj z kremami, bo możesz jeszcze bardziej podrażnić...jeśli to uczulenie to alantan, sudokrem czy też linomag nie pomoże...

Lepiej pić już wapno i obserwuj czy Ci schodzi...no jest jeszcze taki stary sposób na uczulenie ...ja jak kilka tyg temu dostałam tej strasznej pokrzywki to pomogło mi tylko wapno i wysmarowanie się krochmalem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Iwonko strasznie to znosisz 😞 a nie masz jakiegoś zajęcia które odciąga Twoje myśli?? Mi jak coś zaczyna dolegać to włączam sobie moją muzyczkę i po jakimś czasie przechodzą mi humorki 🙃


Mar85 pozostaje dermatolog,ginekolog raczej nic nie zdziała.A w domku,sama raczej tego nie wyleczysz.Spróbuj nasmarować sobie jeszcze Tormentiolem nie wiem czy dobrze napisałam,ale jako maść jest dobry.


Kasiu to sobie pospałaś 🙃 dziewczynki chyba lepiej jak zostały w domku,bo kto wie czy choroba by nie wyszła po zmianie temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! Mnie chyba nikt dziś nie pobije - wstałam o 13... Wstyd... ☺️ wstyd... ☺️

Akigo głowa do góry! Pewnie nie Ty jedna przeżywasz "ciążowe - humorki". Zdystansuj się do tego, przecież masz teraz prawo tak się czuć. I może tak jak radzi Gosia - postaraj się odwrócić od tego swoją uwagę, np. muzyka, filmem.

Mar weź wapno i leć do dermatologa. No i oczywiście uprzedź go, że jesteś w ciąży. Chyba, że łatwiej Ci się dostać do ginekologa. Myślę, że też może wiedzieć co poradzić - w razie gdybyś nie znalazła dermatologa.

Kasiu daj znać potem co powiedział lekarz. Zaś jeden dzień bez przedszkola chyba się nic nie stanie. 😉
Też mówiłam, że dla mnie dziecko to nie powód do bycia z kimś. Na szczęście wyszło tak, że chcę być z moim M i on ze mną też. Nawet się śmiejemy, że znamy się dłużej w ciąży, niż bez - bo w sumie to prawda. :P
A to musi być cudowne uczucie, gdy po latach związku i przecież różnych w nim przejściach mężczyzna potrafi powiedzieć Ci takie słodkie rzeczy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...