Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj Akigo nie martw się, dziś mnie też dopadł dzień głodomora. Choć to chyba nie głód tylko potworne zassanie od środka. 😉 A dopiero dochodzi 13! Szkoda tego 4d. Będziesz je robiła w innym terminie? A takim facetem naciesz się ile wlezie - tak na zapas na późniejsze gorsze dni. 😉

Ja dziś znowu mam dzień wariata. 🤢 Rano te badania, potem podjechaliśmy na mój stary dom z M po stół, który wczoraj rozkręcaliśmy. Jeszcze czeka nas wyprawa w poszukiwaniu zasłon - gigantów do naszego jednopokojowego mieszkanka. :P Poza tym pakujemy teraz mnóstwo manatków, klamotów w autko... Ojej, tam jest chyba ukryty wymiar, w którym się to wszystko mieści! 😲 Uff... Dobra, idę mu pomóc, odezwę się później. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewuszki

Ja wczoraj pol nocy sie meczylam zeby usnac,polozylam sie o 24-30 i tak meczylam sie do 1-30 wkoncu wstalam ,maluch oczywiscie dawal czadu,musialam isc cos zjesc i porozwiazywalam krzyzoweczke,jak sie polozylam to budzilam sie co jakis czas bo moj M krecil sie w wyrze jakby mial owsiki,a ja to strasznie uczulona jestem,ale jakos przetrwalam ta nocke...
Moze dzis bedzie lepiej...

Maluch znow buszuje non stop sie przeciaga:P :P
Ale to dobrze

Wypralam dzis posciel dla Malenstwa,a pod koniec tygodnia zaczne sie chyba juz pakowac,zreszta zobacze jak bede sie czula...

Widze ze nie ma zadnej z mam to napisze pozniej,ide z psiakiem na spacer...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry.Widze ze czesc z Was wrocila po dlugiej weekendowej nieobecnosci 🙂fajnie ze u Was wszystko dobrze..u nas tez:P wczraj z moim M zaczelismy malowac pokoj dla synusia ..wszystko mam juz kupione..torby spakowane..tylko zostanie nam przemeblowac ten pokoj-wstawic lozeczko i komode 😆 i ..czekac na synka..Paula-slodkie te ciuszki..Iwonko-trudno ze nie pojechalas ale najwazniejsze ze mala silna i daje tego dowody..a na wadze jeszcze przybiera wiec na nastepnej wizycie jeszcze sie zdziwisz jak powiedza Ci ze ma ok 3kg 🙃 Karolciu-jesli urodzisz jako pierwsza to opowiesz nam jak bylo 🤪 ...zapomnialam co pisala reszta ☺️ sorki..a ja tak zaczelam sobie myslec ze bedzie mi ciezko bo nie chodze do zadnej szkoly rodzenia i niewiem jak dam sobie rade z oddychaniem itp.. 🥴 no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo zapomnialam dodac ze dzis spojrzalam na swoje zgrabne kulasy i stopy to mam tak spuchniete jak banie,az jestem w szoku spuchly jeszcze bardziej niz kiedys,i czuje w nich dziwne mrowienie jak siedze dluzej np.przy komputerze,tez tak macie???

Paulisia to ty juz spakowana do szpitala jestes???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Marzenko juz sie jakis czas temu spakowalam..ktos moze pomyslec ze dosc wczesnie ale co tam..w 26tc jak po przebudzeniu zobaczylam ze plamie i szybko pojechalam do szpitala to nie mialam ze soba nic.kompletnie niccc.zdazylam tylko sie ubrac nic ze soba nie wzielam..do szpitala mam 60km..zostawili mnie tam 3 dni .....a moj M nie mogl wtedy przyjechac..to czulam sie jak bez reki..pizame dostalam-porodowa koszula rozmiar 14 a ja nosze 8-10..recznik od nich..kapci tez nie mialam to do wc chodzilam w koszuli i adidasach 😮 ..wiec teraz jakby co to tylko torba pod reke i juz..a druga torbe to mam dla dzidzi wiec moj m przywiezie jak maly sie urodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odnosnie stop to nie mam tak ale staraj sie jak najczesciej lezec z nogami polozonymi troche wyzej..zebys nie miala mrowienia..opuchlizna sygnalizuje gromadzaca sie wode w organizmie..a mrowienie cos netak z krazeniem..wiec jak masz wolna chwile to leż 😉 moja znajoma bardzo puchla w ciazy ..przytyla 34kg a urodzila corke cos ok 2700..tutaj radza na spuchniete nogi nosic rajstopy uciskowe..elastyczne ale jak to uslyszalam to przerazona bylam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko ja też mam bardzo opuchnięte nogi, ale gin. mi powiedział,że wszystko jest ok. i tłumaczył mi że wie, że nie jestem przyzwyczajona do takich nóg, bo normalnie jak to on nz. mam nóżki jak u sarenki, ale że nie mam się martwić.... Mi też powieją stopy zawsze jak jestem pod prysznicem...
Nie wiem jak tam u Ciebie wyglądają nogi, ale jak się martwisz to spytaj się swojego gin. ..

Co do torby ja muszę się spakować; ale najpierw muszę dokupić parę kosmetyków dla siebie... jestem zła na swoją położną, bo miała mi powiedzieć co trzeba do nas do szpitala zabrać, a ona .... grrr, następna wizyta dopiero za 3 tyg. Pójdę do przychodni, kiedyś po południu gdy jej nie będzie i sama się obsłużę, w jej gabinecie wisi lista to sobie spiszę; na całe szczęście mam możliwość dostać się do jej gabinetu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi to może skuś się na bonusową drzemkę po południu aby uzupełnić niedobory snu? 😉
A to mrowienie może oznaczać, że krew słabo krąży. Staraj się wtedy ruszać ngami, np. maszerować na siedząco, albo kręcić kółka stopami.

Dzięki Paulisia. 🙂 Co do pakowania się już do szpitala, to rzeczywiście, na Twoim miejscu i z takimi przejściami też bym tak już zrobiła.
A rajstopy to tu też jedna z metod radzenia sobie z opuchlizną. Są też podkolanówki. Nawet kiedyś chciałam kupić, ale cena skutecznie mnie odstraszyła... Na jakieś drogie trafiłam. 😞

Mi odwołali właśnie szkołę rodzenia. Tęsknić nie bedę, ale już nawet nie o to chodzi, a o to, że trzeba mieć zaliczone 4 zajęcia na znieczulenie zewnątrzoponowe... 😞 Chciałam to mieć, tak asekuracyjnie (nigdy nie rodziłam, nie wiem jak poradzę sobie z bólem). Niby jeszcze zdążę, bo mają wznowić w październiku... ale tak na styk. 😞

Teraz jadę... znowu będę jakiś czas bez neta, bez dostępu do Was, ech. Zaczynam tęsknić... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To trzymaj sie czekamy na ciebie z tesknota....
Dzieki dziewczynki za rady...

Mmam pytanie czy bierzecie odrazu ze soba do szpitala rozek i kocyk czy czekacie az maz wam przywiezie jak juz urodzicie,bo ja juz sama nie wiem radza tez wziasc dla malenstwa recznik,ja mam tylko narazie 1 taki z kapturkiem wiec jego tez mam zabrac??
Prosze napiszcie bo juz sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem po wizycie u szperacza,on częściej do mnie zagląda niż mój M. he he. ale grunt że wszystko dobrze,mam łykać dużo rutinoscorbinu i tak jak mówiła otlesia wit C. małemu nie spieszno do nas,wszystko dobrze pozamykane.ale za to dał mi w końcu skierowanie na usg.w przyszłą środę idę.
a teraz obiadek -żeberka-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂 ja dzisiaj tak późno,ale miałam tyle do zrobienia,zakupy,obiad szybko,pranie wstawiłam ze śpioszkami itd,dopiero usiadłam sobie 🤢 no i muszę się pochwalić,bo normalnie jak zasnęłam po 1-ej w nocy,to dopiero do toalety obudziłam się po 5-ej 🙃 i dalej spałam jak zabita,aż mi się wstać nie chciało ☺️ a pogoda się zepsuła,już zaczęło padać,teraz zaś kilka tygodni z deszczem 😠

Paulinko wzruszająca historia 😞 ale idzie wywalczyć jak się czegoś pragnie.I wracaj do Nas szybko 🙂

Ja mam przypadek z domu,moja mama po mnie 7 razy poroniła 😞 i wtedy też jak się dzieciaczki rodziły to brali do kotłowni i palili 😞 dopiero dwójka ostatnich dzieciaczków musiała mieć pochówek 😞 także kiedyś tak było,w ogóle podejście mieli jak nic.

Moniko ja mam też takie pobolewanie od paru dni,i upławy mi się zmieniły,nie wiem czy to źle,ale nic się nie dzieje dalej.Ostatnio jak sprzątałam i w ogóle cały dzień na nogach,to strasznie mnie ciągnie do dołu,wszystko mnie boli,kręgosłup i spać nie mogę wtedy,echh szkoda gadać.Jak się będzie utrzymywać to mykaj do lekarza,mi przeważnie jak odpoczywam to przechodzi.

Heh o goleniu to już nic lepiej nie mówię,tak mi ciężko,nawet już mi lustro nie idzie,nie wiem jak to dalej będzie,a najlepsze jest to że tutaj nie golą heh,to na koniec jak przyjdzie mi rodzić to Malutka się w lokach zakręci :laugh:

Karola ja mam takie momenty że wydaje mi się że brzuszek mi się obniżył,ale ostatnio znajoma po długim czasie mnie widziała,i aż się zdziwiła że mam nisko,sama urodziła miesiąc temu,no i wczoraj mój M też mówi do mnie,że faktycznie mi się obniża,ale ja tam nic nie widzę 🤨

Iwonko szkoda że nie udało się jechać na to usg,ale tak jak piszesz Malutka jest dość silna i pewnie wszystko jest oki 🙂 ja taki ciągutki do jedzenia mam w nocy ☺️
Wtedy aż mi niedobrze jest,i muszę coś przegryźć.

Ja dopiero mam za dwa tygodnie z położną spotkanie,to mam nadzieję że mi powie co muszę mieć do szpitala,to wtedy się już też spakuje.

Nic mi nie puchnie,ale krążenie mam złe,mrowienie,ból i wtedy się kręcę,i nie pomaga ruszanie w miejscu 🥴

Moja Malutka dzisiaj jakaś taka nadpobudliwa,wypina mi chyba dupcię 🤪 bo taka duża kula mi się robi,niekształtna 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🤪 -ja ostanio jestem zabiegana bo wykąnczamy remont kuchni w sumie to takie drobiazgi dokupujemy więc jeżdże po sklepach z mężem i wydaje pieniądze 😞

Paulinko ciuszki sa rewelacja 😆

Nogi mi tez spuchły jak 2 baloniki i pewnie mi już tak zostanie do końca ciąży ;/ co nie bardzomi sie podoba ale trudno dla dzidzi wszytsko

ja nie porafię sobie wyobrazić ż emożna dzieciątka palić w piecu, a tym bardziej zostawić konające dziecko w ustronnym miejscu żbey umarło-dla mnie to masakra i bezduszność-bo jak tak można-ale teraz chyba z tego co mi po głowie coś chodiz że jak dziecko ma poniżej 510gram po urodzeniu to się go nie artuje bo gdyby się je nawet odratowało to było chore lub niepełnosprawne, a już powyżej 510 gram to już walcza o maleństwo ale nie wiem jak to jest w rzeczywistości

ach gdzie sa nasze dziewczyny-iwonka mało zagląda Beaty już nie ma bardzo długo ale to przez remont pewnie, i KAsia nam się mało odzywa, ciekawe co u JAgody-jak się czuje nie odzywa nam się nic

Marzenko ja nie mam pojęcia co mam zabrać do szpitala, ale rożek i ciepły koc przywiezie mi dopiero mąż jak już bedzimey wychodzić do domu, do szpitala chyba wezmę tylko kilka ciuszków, kosmetyki do pielęgnachji maluszka, pieluchy tetrowe i pampersy i chyba wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja dzis wszystko sobie naszykowalam i nie wiem jak ma mi sie to w torbe wszystko zmiescic,masakra waliza by sie przydala....

Czy zabieracie ze soba butelke na mleko i smoczek bo ja mam zamiar tylko nie wiem czy taka mala butelke wziasc czy ta wieksza,pozatym wysterylizowalam je i teraz tylko czekaj na spakowanie...


Polozna nam wczoraj mowila zeby jak najszybciej przystawic dziecko do piersi,nawet jak bedziemy lezec tuz po porodzie z dzidzia na piersi bo to najwazniejsze minuty na to by zacisnic wiezi z malenstwem no i pobudzic piersi do wycieku mleka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu super kombinezonik 🙂

No niestety kiedyś palili,nie jestem pewna ale tylko chyba do początku lat 90,bo te dwie dziewczynki od Nas to były na początku lat 90 i wtedy już musiał być pochówek,fakt że nie pokazywali dzieciaczków,no ale trumienka itd musiały być.

Marzenko no ja czekam na Pierwszą miłość,ale niezbyt lubię też takie seriale oglądać 🤢 jedynie Ostry dyżur,no i wszystkie CSI 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...