Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rocznica udana,M juz spi po szkole rodzenia wstapilismy do Mc,Donalds obrzarlam sie troszke az mi ☺️
Jak stalismy pod restauracja podszedl do nas chlopak i chcial nam umyc szybe moj M mowi nie dzieki,on mowi ze niechce pieniedzy tylko umyje ja za kanapke bo jest glodny,wiec dalismy mu 5 zl bo tyle nam zostalo i chlopak poszedl cos zjesc,powiem wam ze az bylam w szoku,moj M tez szkoda mi sie go zrobilo,ale coz czasami tak jest,ze nic nie mozna na to poradzic...

Paulinko ubranka super

Asiu my tez dzis na szkole rodzenia dostalismy troche probek dla malenstwama za tydzien mamy obchod po oddziale polozniczym ,az sie boje...

Dzis babeczka gadala o fazach porodu,powiem wam ze myslalam ze ta szkola to taki pic na wode ale sie mylilam duzo dzisiejsza lekcja mnie nauczyla,pozatym polozna ktora to prowadzila obecnie jest juz na emeryturze bo pracowala ponad 40 lat w tym zawodzie radzila nam przyszlym mamusia starac sie rodzic bez znieczulenia,bo w jakims stopniu szkodzi to malenstwu ,w kazdym razie postaram sie dac rade a co bedzie zobaczymy...


Opowiadala ze kiedys dawno temu jezeli dziecko wazylo mniej niz 1kg to poprostu odkladalo sie je w ustronne miejsce i pozwalano na to zeby umarlo,nieratowano ich w zadnych stopniu,poprostu bylam zszokowana jak tak mozna-ale dobra koniec z takimi wiadomosciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nie spi czekam na swojego M wroci z pracy gdzies za okolo 30 min no i robie krupnik:P
Olusia ja tez mam do zrobienia praktyki ale moze jakos mi sie uda pozniej je zrobic albo zagadam z placowka opieki spolecznej sie zobaczy. Bylam w dziekanacie i powiedziano mi ze musze pogadac z wykladowcami tak po ludzku ze rodze i ze najprawdopodobniej opuszcze niektore zajecia. Moze beda wyrozumiali 🤨 na razie jestem dobrej mysli bo mnie dziewczyny juz na forum pocieszaly, dodaly mi otuchy i odwagi 🙂 za co serdecznie dziekuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiem wam ze moj synio wyjatkowo dzisiaj przez pare godzin byl przez caly czas strasznie ruchliwy,niepamietam juz by wogule sobie przerw nierobil,az naszly mnie mysli ze moze chce juz wyjsc :laugh: :laugh: :laugh:
Czekam na na niego z tesknota ale niech jeszcze poczeka z 2 tyg

Milej nocki bo widze ze juz palulacie,ja jeszcze posiedze bo niechce mi sie spac,napisze jutro buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. 😆

Kurcze, Leniuchu to u ciebie fajna ta szkoła rodzenia. Wow, dyplomy i próbki i mówisz, że tyle informacji? Zazdroszczę. 🙂
A z dziewczyną mam nadzieję, że wszystko okej. Miała szczęście bo bardzo szybko znalazła się pod fachową opieką. 😉

Kasiu nie martw się na zapas, skoro jeszcze nie wszystko wiadomo do końca.

Gosiu zapytaj, zapytaj i daj znać. Mam nadzieję, że to jakiś chwilowy "męski" kaprys. 😉

Marzi jeszcze chwilę ja nie śpię... ale zaraz się kładę w kimono. 😉

Więc dobranoc dziewczyny! Spokojnej nocy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Opowiadala ze kiedys dawno temu jezeli dziecko wazylo mniej niz 1kg to poprostu odkladalo sie je w ustronne miejsce i pozwalano na to zeby umarlo,nieratowano ich w zadnych stopniu,poprostu bylam zszokowana jak tak mozna-ale dobra koniec z takimi wiadomosciami


kurcze niepotrzebnie mowila Wam takie rzeczy... jak teraz to piszesz to robi mi sie strasznie przykro... 🤨

a co do tej kolezanki ze szkoly rodzenia co jej wody odeszly to chyba tez musze sie juz spakowa i byc przygotowana w razie co. Mozliwe ze miala zle podany wiek ciazy. Wogule to ciezko jest jak ma sie takie dwa terminy podane... u mnie to niewielka roznica wg ostatniej miesiaczki i wg Usg bo wychodzi jakies 2,3 dni ale widze zze u niektorych jest to dosyc spory kawal czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moj synio tez az mowie do swojego M co on dzis tak fika???

No moze i niepotrzebnie nam to mowila,bo mi to az sie lezka zakrecila w oku jak tak bylo mozna,ale kiedys niemieli takiej aparatury co my mamy teraz ,zreszta nie wiem jak mozna bylo tak postepowac ja to bym tych lekarzy tam powybijala,dobra bo sie zdenerwowalam...


A co do tej dziewczyny to wlasnie ja mam tak z terminem,ze z miesiaczki wypada 10 pazdziernik a z usg 28 pazdziernik dlatego juz pomalu naszykuje sobie torbe,zamkne szczelnie suwak i niech czeka...

Jutro wypiore posciel dla maluszka i wrazie co bedzie lezec na widoku to jak ja niezdaze jej zalozyc to zrobi to ktos z rodzinki...

Asiu to milej nocki zycze pozdrowienia dla meza buziaki 😘 dla ciebie i malenstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ładnie,ładnie.zamiast odpoczywać to mamuśki po północy na forum.ja dalej smarkata i do tego tak mi dziś krew z nosa leciała ze nie nadążałam zmieniać chusteczek,ale obłożyłam się lodem i temat opanowany.dziś idę do gina załamie się facet jak mnie zobaczy z grypskiem. dziś chyba zamówię łóżeczko,nie mogę się już doczekać,no i nie mam żadnej torby do szpitala więc coś muszę kupić bo chyba pomału czas się robi na organizowanie takich spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! 🙂 Czyżbym była dziś pierwsza na forum? 😉

Leniuszku to rzeczywiście masz niedużą różnicę. U mnie wychodzi różnica między datą z miesiączki a usg równo tydzień. Jednak jak kto pyta to pozostaję przy tej z miesiączki. Zobaczę ewentualnie za tydzień co pokaże ostatnie usg.

O i widzę, że nie tylko mój maluch miał wczoraj jakiś nadaktywny dzień? :P Mi to nawet zasnąć było ciężko tak sobie hopsał i się wiercił we mnie. 😁

Co do dzieciaczków pozostawianych samym sobie... Ech, podobnie przecież było z wcześniaczkami. 😞 Mojego wujka jak się urodził (w 7 miesiącu) nic nie leczyli, nie ratowali, tylko wypisali z matką do domu. Nikt też nie zgłosił ze szpitala do urzędu, że się dziecko urodziło, bo wszyscy mówili, że trudno umrze w domu. 😠 (Potem babcia poszła sama do urzędu i się dziwili bo dopiero wtedy się dowiedzieli o dziecku, he, he.) Ale się babcia uparła, sama ratowała, po znajomości poprosiła pielęgniarkę by przychodziła do domu jakieś zastrzyki robić (choć ta biadoliła, że nawet nie ma w co nakłuć, bo był taki maluszek). Rodzeństwo w domu pomagało babci i przeżył. Dziś dorosły facet, ma rodzinę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olga napisał:
ładnie,ładnie.zamiast odpoczywać to mamuśki po północy na forum.ja dalej smarkata i do tego tak mi dziś krew z nosa leciała ze nie nadążałam zmieniać chusteczek,ale obłożyłam się lodem i temat opanowany.dziś idę do gina załamie się facet jak mnie zobaczy z grypskiem. dziś chyba zamówię łóżeczko,nie mogę się już doczekać,no i nie mam żadnej torby do szpitala więc coś muszę kupić bo chyba pomału czas się robi na organizowanie takich spraw.


Oj, nie załamie, tylko przepisze Ci odpowiednie leki. 😉 Też myślałam, że mój mnie nie wiadomo jak potraktuje jak przyszłam (jeszcze cieplutkim latem, he, he) z grypą, ale nic nie dał po sobie poznać co o tym myśli. Przepisał tylko odpowiednie leki, zalecenie ile ma trwać kuracja, etc. I przeszło. 🙂 Także warto jednak iść jak najszybciej i się wyleczyć. 🙂

O i jednak nie byłam dziś pierwsza na forum, he, he... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, dawno nie zaglądałam tutaj, póżniej nadrobie zaległości. Moja niunia to wczoraj i dzisiaj też strasznie fikała - chyba nasze brzuszki to się wszystkie zmówiły. Wiecie powiem Wam że mam małego stracha nie wiem czy słusznie czy nie, ale przedwczoraj i wczoraj robiliśmy z męzem przemeblowanie ( ja oczywiście nie dzwigałam) ale troche się osprzątalam, miałam też chwile mocnego zdenerwowania, aż troszke mnie zaczął brzuch boleć (dołem)i od razu przy okazji musiałam do ubikacji pójść i od przed wczoraj to mnie tak delikatnie brzuch pobolewa jak na okres- łącznie z częścią lędżwiawą, nie wiem czy to coś groźnego bo ja miesiączki to miałam okropne kiedyś, to ten ból to taki pikuś w porónaniu nie wiem czy to tak ma być- bo przecież są te skurcze przygotowawcze czy coś się dzieje a wizyta w piątek dzisiaj mam tylko diabetologa , Wy też tak macie z takimi bólami? A tak w ogóle olga mnie też coś złapalo już wczoraj a dzisiaj obudziłam się z takim bólem gardła że myslałam że padne, od razu szyja w szalik ( mój sprawdzony sposób) i mleko z masłem i miodem - nigdy tego nie lubiłam pić , chyba z 15 lat temu piłam to poraz ostatni bo tego nienawidziłam i wiecie co teraz mi posmakowało :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga no ja też bladym świtem się dziś zrywałam na badania krwi, moczu. Wyniki odbiorę jednak dopiero za tydzień - przed wizytą u mojego gin. 😉
Łoj, a przy depilacji w takim "stanie" to ostrożnie! 😲

Moniczko, he, he, widzisz, jak to smaki się zmieniają. 😉 Co do bólów to aż tak ostrych nie miałam, to nie wiem co Ci powiedzieć. 😞 Tu najlepiej jakby się wypowiedział poprostu specjalista. Chyba, że któraś z dziewczyn może kojarzyć takie sytuacje. Ale może to właśnie przez to przemeblowanie? W sumie nie na co dzień się robi takie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi właśnie, normalnie to bym nawet na taki ból nie zwróciła uwagi a tu człowiek przewrażliwiony . Co do brzuszka : u mnie w domu mam strasznie wąskie przedpokoje i cięzko się z kimś minąć , za każdym razem jak ktoś próbuje kolo mnie przejść to odruchowo wciągam brzuch - a tu nic -hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia ja też nie wiem co ci powiedzieć. może wszystko dobrze, a jak nie przestanie i będzie się to powtarzać to może idź wcześniej do tego lekarza ??

no dziewczyny to do łóżeczek z ttymi chorobami, niech organizm odpoczywa by mógł walczyć z infekcjami 🙂 ....

olga ja miałam wczoraj wizyte u lekarza i jak miałam się ogolić (a ja się nie golę cała jak któraś napisała wcześniej tylko okolice "bikini" i by to bardziej estetycznie wyglądało. to powiem ci że nie wiedziałam jak mam sobie poradzić ☺️ a do męża się śmiałam że polubiłam mojego "jerzyka" i go nie będę golić :P hehe oczywiście będę bo sama lepiej się czuje gdy jest tam nieco mniej (nie lubie jak na włoszkę - grunt to natura :P jest to dla mnie mało komfortowe).

de się wykąpać teraz i zaniosę L4 do pracy (a mam jak "rzut beretem" )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!

Monia, jeśli nie czujesz się pewnie idź wcześniej do gin. po co masz się martwić...

Dziewczyny wiecie co, ja albo mam już zwidy, albo brzusio mi się obniżył... Próbowałam wyczuć dno macicy, wydaje mi się że jest niżej....ale może sobie coś ubzdurałam.. jeśli jednak nie, to jednak Jaś pojawi się w październiku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Ja u lekarza nie byłam 😞 .Nie mialam szans bo bo 4d jest 50km od mojego mista.A samochód odbieramy dopiero dziś o 17.Ale co do moje malej jestem spokojna. Daje mi tak popalić ze aż boli. Jest strasznie silna i co chwile mi to pokazuje. Aż czasem sobie krzyknę. 🤔Cały czas sobie siedzę i widać u mnie w brzuchi coś okrągłego.Wydaje mi się ze się już odwróciła i piętke mi wbija. Aż ja czasem proszę żeby nie tak mocno ale mnie nie słucha 🙂.Ciągle jem to straszne. Ja juz chyba do porodu nie będe się ważyć bo strach. 🤔 A jak nie zjem to to mi tak burczy w brzuchu aż mi głupio ☺️.Mąż mnie dziś pogonił żebym coś zjadła bo zagluszlam telewizor 🙃. Miłego dnia życzę i lecę jeść zupkę! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...